Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.519
|
čitano: 6.301.586
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Koje sad protejine kupujete do 150kn/kilo? vise nece proizvoditi buzz protein sam procitao negdje.

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ja više ne smijem proteine pa ih sukladno tome neću ni koristiti.

Vjerojatno ću trpati više sira i jaja u sebe, nauštrb kolesterola.

Know your limits.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...

Koje sad protejine kupujete do 150kn/kilo? vise nece proizvoditi buzz protein sam procitao negdje.

 da Buzz je gotov, nema ih vise nigdje

 

sada sam bas pogledao ovak nabrzaka, i nemrem nigdje nac 150kn/kg ili manje, otislo je sve u nebesa 

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

može se riješit 2.5kg za 350kn cca

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Prošli tjedan sam uzeo na myproteinu 5 kg kazeina za 340 kn, doslovno krađa u današnje vrijeme

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.9.2022 18:23 (KiX777).
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

može se riješit 2.5kg za 350kn cca

 to je onda ona myprotein mjesavina proteina, jel valja?

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...
fila2208 kaže...

može se riješit 2.5kg za 350kn cca

 to je onda ona myprotein mjesavina proteina, jel valja?

https://hr.the-nutrition.com/proizvod/1705/All-in-1-WHEY--2000g-+-200g-FREE-/b/trgovina/cat/2/stype/2/ob/0

 

eto ovaj je na dobroj akciji

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

oko 75g proteina, 

9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kakav je kreatin etil ester ?

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
morbida kaže...

Kakav je kreatin etil ester ?

 In conclusion, when compared to creatine monohydrate, creatine ethyl ester was not as effective at increasing serum and muscle creatine levels or in improving body composition, muscle mass, strength, and power.

 

link studije

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Bude neki tiktoker snimio da ga ako lupa taj kreatin i nabacio popust kod u opisu pa će ekipicia kupovat i bit jaka. 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
5 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kad radim vjezbe za bicepse osjetim bol u zapescu lijeve ruke i to mi zna rusiti performanse jer moram smanjiti kilazu zbog toga. Smatram da ne dizem previse jer inace radim sa kilazom koju mogu jedva napraviti 10 ponavljanja. Da li imate neki savjet kako da si ojacam zapesca da ne osjetim vise tu bol ili bi trebao piti nekakve preparate?

5 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cronik kaže...

Kad radim vjezbe za bicepse osjetim bol u zapescu lijeve ruke i to mi zna rusiti performanse jer moram smanjiti kilazu zbog toga. Smatram da ne dizem previse jer inace radim sa kilazom koju mogu jedva napraviti 10 ponavljanja. Da li imate neki savjet kako da si ojacam zapesca da ne osjetim vise tu bol ili bi trebao piti nekakve preparate?

svakako odi do doktora, cisto da vidis da nije neka ozbiljnija ozljeda koju ces samo povecavati

 

ako mislis da nije nista ozbiljno, vec samo bol zbog stezanja/rastezanja i opterecenja zapesca, mozda da probas sa steznicima, ako vec nisi?

 

nesto ovakvo jedan ili dva  

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cronik kaže...

Kad radim vjezbe za bicepse osjetim bol u zapescu lijeve ruke i to mi zna rusiti performanse jer moram smanjiti kilazu zbog toga. Smatram da ne dizem previse jer inace radim sa kilazom koju mogu jedva napraviti 10 ponavljanja. Da li imate neki savjet kako da si ojacam zapesca da ne osjetim vise tu bol ili bi trebao piti nekakve preparate?

 Pa mozda radis previse volumena na kraju tjedna...meni je to bilo,ali ja sam svjesno povecao volumen da vidim sta ce se desit.Nakon nekog vremena povecale su se radne kilaze ali sam isto poceo osjecat bol,najvise u podalktici pa sam to izbacio i sve je ok bilo.

Biceps ti radi i kod nekih drugih vjezbi,ako ti se preklapaju vjezbe po danima i to moze bit problem itd...

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Gymbeam ima akcije... provjerite

Sebi sam uzeo ZMB i Ashwagandhu

Know your limits.
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
guls kaže...

Gymbeam ima akcije... provjerite

Sebi sam uzeo ZMB i Ashwagandhu

kako djeluje ta Ashwagandha? koja je uloga?

9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Jel tko probao ovaj protein https://shopbuilder.hr/koncentrati-proteina-sirutke-whey/builder-100-whey-4x1-kg-4-kg-p16153 ? Čini se ko dobra ponuda , uz registraciju možeš kupit 4kg proteina za 296.10kn , ali sad pitanje je kakve je kvalitete taj protein ? 

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ashwagandha ti smiruje živce i daje energiju. Ako ti je poznat onaj osjećaj kad popodne nakon gableca padneš s energijom i najrađe bi krepao od umora kad dođeš doma, onda popiješ jednu tableticu i to ti se ne događa.

Pokuašo sam ti najbliže opisati. Navodno postoji puno benefita te biljke, tiču se fizičke spremnosti, seksualnosti, hormona  i sl, ali ja bi izdvojio ovo gore.

Know your limits.
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Popijem kavu i efekt isti/sličan.

 

pošto je ta aswgandaafrička šljiva?

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Mene kava digne jedno sat vremena i onda umrem više nego što sam bio krepan sat prije.

Kod ovog indijskog napoja to traje puno dulje, čak bi rekao do navečer... ne da sam nabrijan i pun energije, ali osjećam da nisam umoran, nekako više uravnotežen.

Da ne serem previše, 180 tableta je oko 60kn

Know your limits.
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

Popijem kavu i efekt isti/sličan.

 

pošto je ta aswgandaafrička šljiva?

 Mores probat,ali nema garancije da ce ti pomoc.Ja sam tablete koristio,pa sam i prah nabavio ali iskreno ne mislim da mi je ista pomagalo.

Sad je to fora,spominje se cesto ali opet dali pomaze ili ne,probaj i vidi.

Origin_Steam: hrka11
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
hrka11 kaže...
fila2208 kaže...

Popijem kavu i efekt isti/sličan.

 

pošto je ta aswgandaafrička šljiva?

 Mores probat,ali nema garancije da ce ti pomoc.Ja sam tablete koristio,pa sam i prah nabavio ali iskreno ne mislim da mi je ista pomagalo.

Sad je to fora,spominje se cesto ali opet dali pomaze ili ne,probaj i vidi.

Vidim po ispitivanjima da bi doza trebala biti od 250-600 mg ovisno od osobe.

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Da, i preporuka je naručiti s FitNatura ili tako neki drugi webshop.

Know your limits.
11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

 

Jeff Nippard i Ben o par suplemenata, uključujući Ashwagandhu.

 

Počinje na 5. minuti videa, pa bacite oko.

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.9.2022 8:26 (Crucifixion).
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Imam par pitanja, pa ako može neki savjet. 

 

1. Imam genetski slabije tj. mršavije noge u odnosu na gornji dio tijela. Što je najbolje raditi za dobiti nekakav volumen, definicija mi nije bitna. Čučanj, leg press, ono čudo za zadnju ložu?

2. Što sa kifozom? Što bi trebalo biti prioritet kako bi se donekle smanjio taj izgled gdje su lopatice tj. Podrucje ramena izvuceno nazad, a donji dio leđa "udubljen". Staviti prioritet na trbušne i donji dio leđa? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Za noge ti je najbolje raditi - sve. Treniraj ih češće s što više varijacija vježbi, nemoj izbjegavati bugarce, miksaj snagu i hipertrofiju. Čučanj je mater svega, to je neosporivo, pogotovo pauzirani i tempirani :)

 

S kifozom nemam iskustva, pa ću to pitanje preskočiti.

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
KiX777 kaže...

Prošli tjedan sam uzeo na myproteinu 5 kg kazeina za 340 kn, doslovno krađa u današnje vrijeme

 Uzeo sam i ja, 10kg (od cokolade) sveukupno prije 2 mjeseca, za shake prije spavanja (40g kazeina + 250ml vode)...no meni to toliko lose sjeda okusom da mi se zeludac dize hahah neznam zasto mi je tako to odvratno za piti.

Na kraju uvijek popijem whey u kombinaciji sa sojinim mlijekom jer ovo nemrem podnijeti...i bude mi full gusto, a ne bi volio povecati kolicinu vode kako mi je odvratno okusom pa da sto prije zavrsim s tim.

 

Jesi ti uzimao s okusom? 

6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
dv14 kaže...

Imam par pitanja, pa ako može neki savjet. 

 

1. Imam genetski slabije tj. mršavije noge u odnosu na gornji dio tijela. Što je najbolje raditi za dobiti nekakav volumen, definicija mi nije bitna. Čučanj, leg press, ono čudo za zadnju ložu?

Ono što je meni pomoglo kod tvrdoglavih dijelova tijela koji nisu htjeli rasti je: 

- uništiti ih volumenom

- više vježbi do failure-a

- jedna vježba gdje mišić radi iz kompletnog stretch-a. 

 

John Meadows ti ima vrlo dobre videe na Youtubeu za ovakvo nešto. Za noge npr: 

- leg curl

- čučanj

- listovi (ovo pomaže vježbati svaki trening, neovisno o grupi mišića koju se trenira)

- lunge (meni je sprinter lunge fora jer gluteus radi 300 na sat)

- ekstenzija

 

 

Noge možeš opteretiti puno, puno više nego što ti se čini - ne nužno težinom utega, nego volumenom i brojem vježbi.

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
dv14 kaže...

Imam par pitanja, pa ako može neki savjet. 

 

1. Imam genetski slabije tj. mršavije noge u odnosu na gornji dio tijela. Što je najbolje raditi za dobiti nekakav volumen, definicija mi nije bitna. Čučanj, leg press, ono čudo za zadnju ložu?

2. Što sa kifozom? Što bi trebalo biti prioritet kako bi se donekle smanjio taj izgled gdje su lopatice tj. Podrucje ramena izvuceno nazad, a donji dio leđa "udubljen". Staviti prioritet na trbušne i donji dio leđa? 

i dodatak na ovo što kažu kolege, jesti više nego potrošiš.. bez suficita, nema rasta

3 godine
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
dv14 kaže...

Imam par pitanja, pa ako može neki savjet. 

 

1. Imam genetski slabije tj. mršavije noge u odnosu na gornji dio tijela. Što je najbolje raditi za dobiti nekakav volumen, definicija mi nije bitna. Čučanj, leg press, ono čudo za zadnju ložu?

2. Što sa kifozom? Što bi trebalo biti prioritet kako bi se donekle smanjio taj izgled gdje su lopatice tj. Podrucje ramena izvuceno nazad, a donji dio leđa "udubljen". Staviti prioritet na trbušne i donji dio leđa? 

 evo ti 100% formula za vece noge:

 

X + 50 = Y

 

X je kilaza koju sada mozes uz max effort cucnuti i straight leg deadliftati 5x10

 

Y su vece noge

 

znaci dodaj 50kg na cucanj i straight leg deadlift 5x10 i tada ce natkoljenice biti vece, prije toga nece

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice