Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.520
|
čitano: 6.308.503
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Nakrkaju se antibioticima zadnjih par dana u peradnjacima, kako bi dobili na masi koja je ustvari voda koja izađe prilikom pečenja.

S time da s obzirom na masu, premladi su i samim time struktura mesa je drukčija od domaćeg, jer ovi iz trgovine su tovni,  duplo manje vremena im treba da dođu na cca 2kg.

 

Na kraju, pola kile od dvije kile piletine ispari i iscijedi se prilikom pečenja, što znači da prodaju vodenu paru. Nakon mesa loše kvalitete još dodatno boli prevara u prodaji.

Plaćaš dvije kile, dobit mrvu više od jedne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2022 10:13 (Jarvan).
14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

I plus što kupovna piletina nema onu sočnost jer nema ništa sala, samo meso nauhano do bola... Što sad uštediš na hrani potrošiš poslje na liječenje 

23 mjeseca
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

živim u studentskom domu pa nemam bas mogucnost uzgoja pilica heheh

a mislite da je vindija ok kvalieteta?

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ne, radije uzgajaj pilice u domu

23 mjeseca
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

a koju onda mesnicu preporucas u zagrebu?

9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ma jebes piletinu na usi mi izlazi ne mogu je vidit vise. 

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
japaja55 kaže...

a koju onda mesnicu preporucas u zagrebu?

 Pogledaj malo njegove poruke u ovoj temi, ništa pametno ti lik neće preporućiti, bitno da prosipa pamet i dođe tu s vremena na vrijeme da se dobro virtualno pokenja i ode bez da počisti za sobom. Tako da slobodno ga staviš na ignore listu, brijem da je on više ovako virtualni wanna be bodybuilder influencer 

Da ne bude off topic, svima je jasno kao dan da je sve domaće ugl. zdravije, no kada si u gradu puno je jednostavnije, jeftinije i praktičnije nabaviti tzv. Brazilsku piletinu, no s njom pripazi i nemoj se svaki dan trpati s njome, brat ju je jeo kroz 6mj na dnevnoj bazi i izbacile nekakve ospice ili šta već po licu, ali on je eto bio malo extreman po tom pitanju.

 

 

15 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Gdje ćete kupovat proteine za crni petak? Konkretno me zanima casein i obični whey, gdje bude najisplativije? 

 

Fala 

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.8.2023 22:17 (BeLLicus).
14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Što mislite o ovom kavezu?

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Nema tu greške.

Ja imam polukavez koji izgleda kao igračka naspram ovome i isto radi svoj posao. 

Tako da ako ga možeš kupiti mislim da nećeš promašiti

6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Nabacio sam 6kg u 5 tjedana. Lagano se vraćam nakon ljetne stanke. Svaki dan navečer 2h sata treniram. Vikendom odmor. Nagovaraju me ovi u teretani na testosteron, kažu da bih izgledao vrhunski premda imam dobre genetske predispozicije. Ali gledam koji će mi to kurac, niti se natječem treniram za sebe i da ja budem zadovoljan, svaki drugi u gymu je na testu danas i kao to je super osjećaš se moćno, dižeš puno više, oporavljaš se brže blabla, ali to je takav smor moraš uzimati i druga sranja i antiestrogen, pa radit pauze poslije ciklusa, pa vraćati jaja ponovno u funkciju jer nakon nekog vremena prestanu raditi jer imaš testa u krvi 10x više od normalnog. I čemu to sve... Kužim ove što su profi u tome pa imaju lovu od toga i špricaju se ali tko vježba radi sebe i svog zdravlja ne kontam. Uvjeravaju oni mene svi ovi sa youtubea bodu, svi profi sportaši su na testu, mma borci itd. Kao to je super nema tu ništa loše. 

 

Nezz meni to nekako nema smisla ako vježbaš radi sebe prirodno i zdravo. 

Testosteron jedino kad količina padne ispod svake normalne razine, i to onoliko koliko treba za normalnu funkciju, ništa više.

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Sta kazete na ove nenormalne gubitke tezine na "zivot na vagi", oni u 4 mjeseca skinu 40-80kg, to ne moze biti nikako dobro?


Nekakav safe limit je 0.5-1kg po tjednu.

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Safe limit covjeku od 90kg koji zeli skinuti na 80 da....Osobi od 200+kg nije isti proces. Ona ce svakako rapidnije gubiti na kilazi zbog ogromne mase i viska..Ali neovisno i o tome sad  njihhovi treninzi kako se prikazuju nisu normalni. Te iste osobe da ne treniraju nista i samo prehranu korigiraju skidali bi xy kg mjesecno bez ikakvog problema..Ovo sve ostalo je forsiranje zbog potrebe showa. Cak stovise neke od stvari su guranje maximuma koji nije zdrav  i potreban. Da treniraju cardio kakav god svaki dan sat dva  i paze sta jedu mogu izgubiti  takodjer velike kilaze u "kratko" vrijeme. 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Svjetski rekord u mrsavljenu ima neki amerikanac koji nije jel 365 dana! Lik je imal ne znam, mozda 200 kila.
Uglavnom, glad je eliksir zivota i nitko nije umrl od gladi :) ako je big fat bastard.
14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...

Sta kazete na ove nenormalne gubitke tezine na "zivot na vagi", oni u 4 mjeseca skinu 40-80kg, to ne moze biti nikako dobro?


Nekakav safe limit je 0.5-1kg po tjednu.

 vjv kad si toliko debel kile idu brže dolje, plus posvećeni su samo tome, iako što kaže kolega gore i meni ti treninzi izgledaju prebrutalno za mene, a ne za njih. Ja sam sad u mjesec i pol skinio sa 116 na 108.5kg

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.11.2022 12:35 (loky4i4).
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
loky4i4 kaže...
Mr.Natural kaže...

Sta kazete na ove nenormalne gubitke tezine na "zivot na vagi", oni u 4 mjeseca skinu 40-80kg, to ne moze biti nikako dobro?


Nekakav safe limit je 0.5-1kg po tjednu.

 vjv kad si toliko debel kile idu brže dolje, plus posvećeni su samo tome, iako što kaže kolega gore i meni ti treninzi izgledaju prebrutalno za mene, a ne za njih. Ja sam sad u mjesec i pol skinio sa 116 na 108.5kg

Kad hoćeš kile dolje, imaš dvije opcije: 

1. jesti manje (ali kvalitetnije), ili

2. jesti isto (ali kvalitetnije) i povećati aktivnost. 

 

Opcija 2 me u 4 mjeseca dovela sa 108 na 96, samo s time što sam malo obratio pažnju na makronutrijente i dodao 7-8 km hodanja dnevno (uz 5x tjedno gym).

 

A život na vagi... ako su se s 5000 kalorija dnevno spustili na 2000-2200 i dodali nešto fizičke aktivnosti (ne mora to biti ništa ekstremno, sat vremena življeg hoda dnevno), doslovce se prepoloviš u vrlo kratkom vremenu.

13 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Mali dokaz koliko se myprotein pokvario i postao skup:

prvi screen od prije par godina, 5kg wheya 400 kn

drugi screen: trenutna cijena za 2.5 kg, ako se i uracuna BF popust ispada skoro 450 kn za 2.5 kg, sto je vise nego duplo skuplje.

a kvaliteta jednostavno nije vise ista

osobno sam se prebacio na the nutrition, preporucam njihov amino whey. double choco je najbolji okus koji sam ikad probao, bolji i od gold standarda

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.11.2022 12:18 (McSimon).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Tko naručuje s TheNutrition, sad je AminoWhey na akciji, a možete dobiti dodatnih -10% ako upišete kod u košaricu: FLEXTHE

 

Mene ispalo ovako:

THE Amino Whey-Chocolate Peanut .
1x64,27 Pop.: 46% -29,57€ 34,70€
Stroški dostave 3,99€
=========================
Skupaj 38,69€što je oko 290kn za 2.3kg wheya + dostava.

Know your limits.
6 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Gdje se weider, multipower ili optumum nutrition mogu naći na najboljem popustu sada?

5 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

myprotein se jako pokvario, a poskupio. Thenutrition mi se  čini kao dobra ponuda, jedino šteta što nemaju bez okusa.

 

Gdje uzimate bez okusa do nekih ~150kn/kg?

23 mjeseca
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

 Dva posta prije sam ti linkao 260kn 2.3kg od the nutritiona... ti su, od manjih pakiranja, trenutno najpovoljniji.

Know your limits.
11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

 

https://www.tvornicazdravehrane.com/just-whey-protein-koncentrat-80-1000g-nutrigold-proizvod-54050/#comments

 

172 kn s kodom ispadne. Odličan protein bez okusa. Nema onih sladila i tih dodataka, već samo protein.

5 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Na[ao sam na MyProteinu, s kodom za BF ispadne 147kn / kg bez okusa. 

 

9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ekipa kako vam se čini ovaj whey protein? https://polleosport.hr/100r-whey-2-kg-chocolate

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Mislim da nema smisla, to ima svega 63% proteina na 100 g, najmanje proteina sto sam igdje vidio.

Tko zeli trositi vecu kolicinu i ne boji se kupiti 5kg, najisplativije mu je trenutno (od svega sto sam nasao do sada) otici na DE Myprotein stranicu i uzeti neki whey izolat. Npr. cokolada kikiriki 87 eur s kodom ALLES i dostavom u HR. Dakle manje od 16 eur (120 kn) po kg s dostavom doma, a 90%-tni protein. U kvalitetu istog ne ulazim, nisam probao.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 6:25 (Veliki Brat).
13 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Napravio BF narudzbu na the nutritionu. 2x4kg amino wheya 103 eura, sto ispada manje od 100 kn po kilu, a stv je dobra kvaliteta.

Mislim da je daleko najbolji best buy sto sam vidio.

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Myprotein je postao smeće. Jedina dobra stvar mi je zobene u prahu, instant oats. Od vanilije okus je brutalan. 

 

Jedan whey sam morao baciti jer je okus bio toliko očajan i topljivost još gora (čoko-naranča? nešto tako). A o cijeni ne treba pričat. Poskupili 200% unazad godinu dana. 

11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ranko Kukumar kaže...

Myprotein je postao smeće. Jedina dobra stvar mi je zobene u prahu, instant oats. Od vanilije okus je brutalan. 

 

Jedan whey sam morao baciti jer je okus bio toliko očajan i topljivost još gora (čoko-naranča? nešto tako). A o cijeni ne treba pričat. Poskupili 200% unazad godinu dana. 

 

X

 

Ne uzimam od njih ništa već više od godinu dana.

Isključivo radi bolesnih cijena osrednje kvalitete nekad budget proizvoda.

Pucali su si u nogu sa tolikim povećanjem cijena.

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice