Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.519
|
čitano: 6.307.394
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...
exer1234 kaže...

fila2208 @ovisi sta mislis "s svih strana" ako mislis na 5 razlicitih vjezbi u treningu, onda ne.. s 2 vjezbe pogodis cijeli biceps koji pogodi ima... 2 glave. znaci mali misic

 Gađat ću ga sa 30 vježbi taj dan ako mi ga se gađa.

 

Siguran sam da si ti tako sposoban izolirati glavu po glavu i i pogoditi točno koju glavu hoćeš.

 

Ajde stavi sliku da vidimo koliko glava ima tvoj bajceps.

ne može staviti sliku, prepoznat će ga po glavi 

5 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Možete li mi preporučiti kalorijski deficitnu prehranu tak da mogu napraviti strength vježbe kroz tjedan.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2022 5:41 (soulwire).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ovisno koliko kalorija trebaš, suficit ili deficit.

Nema veze trening koji ćeš raditi.

Probaj ujutro zobene whey mlijeko, voćka, piletina+riža, tunjevina+salata, trening obrok whey voda, navečer posni sir

I sad mjeriš po myfitnesspalu što i koliko čega

 

Al ne zaboravi ćušpajz jer ćeš si trajno sjebat želudac i crijeva.

Know your limits.
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
guls kaže...

Ovisno koliko kalorija trebaš, suficit ili deficit.

Nema veze trening koji ćeš raditi.

Probaj ujutro zobene whey mlijeko, voćka, piletina+riža, tunjevina+salata, trening obrok whey voda, navečer posni sir

I sad mjeriš po myfitnesspalu što i koliko čega

 

Al ne zaboravi ćušpajz jer ćeš si trajno sjebat želudac i crijeva.

 Utorkom obavezno grah da se dobro isprdiš i pročistiš :D 

10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
guls kaže...

Ovisno koliko kalorija trebaš, suficit ili deficit.

Nema veze trening koji ćeš raditi.

Probaj ujutro zobene whey mlijeko, voćka, piletina+riža, tunjevina+salata, trening obrok whey voda, navečer posni sir

I sad mjeriš po myfitnesspalu što i koliko čega

 

Al ne zaboravi ćušpajz jer ćeš si trajno sjebat želudac i crijeva.

A brate mili dovoljno je naucit u myfitnesu kako se koristi i mores jest sta te volja (ne mislim na junk,mada se i on moze skombinirat ko zeli)...najmanje sam jeo kombinaciju piletine i rize pa sam napravio odlican rezultat(slike su par stranica nazat).

Onda sto govore nemoj kasno jest,a meni je zadnj obrok vecinom bio u 12-1h uvecer i to tjestenina s junetinom ili nesto slicno.Doslovno sam u pekaru znao ubacit meso i krompire da se pece u 11h,ali opet to je kako kome pase.

Ne treba uvik bit samo piletina i riza,pogotovo pšosni sir njega samog jesto odvratno,sto se ogranicavat samo na to kad ima mali milijun recepata da bude jos ukusnije i bolje plus ako volis malo kuhanje to je extra.

Sto se tice treninga,zadnjih 7-8mj nisam vidio teretane,svasta se izdesavalo nije mi to bio prioritet nikako,misici opali salo prevladava trenutno mada kilaza je ista,tjesim se s "muscle memory" vratit ce se to sad opet kad podjem.

Samo vise nece bit 4-5 puta tjedno nego 3x tjedno koliko mognem vremena pa sta bude.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

 Utorkom obavezno grah da se dobro isprdiš i pročistiš :D 

 Grah je superfood za BB, tako da u ovoj šali ima puno istine.

Know your limits.
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
cvaja997 kaže...

 Ubitačna je loptica, al jel postoji način da bude malo "duži"? Samo ga manje treba radit ili? Ja ne volim na sebi takav oblik, meni je to malo ružno.

Osobno sam imao nešto uspjeha s hammer curlsima, brachioradialis iskočio pa malo donekle popravio sliku. Ne znači da ćeš imati isti uspjeh. 

 

Ako radiš X vježbi za biceps, jednu od njih prenamijeni u verziju hammer curlsa pa vidi što će biti. 

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
soulwire kaže...

Možete li mi preporučiti kalorijski deficitnu prehranu tak da mogu napraviti strength vježbe kroz tjedan.

 ako si na deficitu probaj imati obrok max 1.5h prije treninga, i probaj gađati barem 1g ugljikohidrata po kg, to se meni pokazalo okej da izdržim cijeli trening kad sam na deficitu

-
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
soulwire kaže...

Možete li mi preporučiti kalorijski deficitnu prehranu tak da mogu napraviti strength vježbe kroz tjedan.

 lol

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...
exer1234 kaže...

fila2208 @ovisi sta mislis "s svih strana" ako mislis na 5 razlicitih vjezbi u treningu, onda ne.. s 2 vjezbe pogodis cijeli biceps koji pogodi ima... 2 glave. znaci mali misic

 Gađat ću ga sa 30 vježbi taj dan ako mi ga se gađa.

 

Siguran sam da si ti tako sposoban izolirati glavu po glavu i i pogoditi točno koju glavu hoćeš.

 

Ajde stavi sliku da vidimo koliko glava ima tvoj bajceps.

 i dalje ne kontas sta govorim? biceps ima 2 glave, i zasto bi radio 30 vjezbi ako su dovoljne 1-2?

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...
fila2208 kaže...
exer1234 kaže...

fila2208 @ovisi sta mislis "s svih strana" ako mislis na 5 razlicitih vjezbi u treningu, onda ne.. s 2 vjezbe pogodis cijeli biceps koji pogodi ima... 2 glave. znaci mali misic

 Gađat ću ga sa 30 vježbi taj dan ako mi ga se gađa.

 

Siguran sam da si ti tako sposoban izolirati glavu po glavu i i pogoditi točno koju glavu hoćeš.

 

Ajde stavi sliku da vidimo koliko glava ima tvoj bajceps.

 i dalje ne kontas sta govorim? biceps ima 2 glave, i zasto bi radio 30 vjezbi ako su dovoljne 1-2?

 

Kužim što govoriš no nije me briga.

Dobro, koliko je vježbi onda potrebno za leđa, koliko mišića ima skupu leđa?

Ili noge, 4 za kvad, pa još loža, pa list...?

Radim kako mi se radi, samo zadnje rame ne radim to mi je slabost kažu mi

 

 

Radim 6 vježbi za biceps, gađam ga iz svakog kuta i rastem kao veliki iako imam masna donja leđa i loše zadnje rame. Barem me nije sram staviti sliku.

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2022 20:20 (fila2208).
13 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...
exer1234 kaže...
fila2208 kaže...
exer1234 kaže...

fila2208 @ovisi sta mislis "s svih strana" ako mislis na 5 razlicitih vjezbi u treningu, onda ne.. s 2 vjezbe pogodis cijeli biceps koji pogodi ima... 2 glave. znaci mali misic

 Gađat ću ga sa 30 vježbi taj dan ako mi ga se gađa.

 

Siguran sam da si ti tako sposoban izolirati glavu po glavu i i pogoditi točno koju glavu hoćeš.

 

Ajde stavi sliku da vidimo koliko glava ima tvoj bajceps.

 i dalje ne kontas sta govorim? biceps ima 2 glave, i zasto bi radio 30 vjezbi ako su dovoljne 1-2?

 

Kužim što govoriš no nije me briga.

Dobro, koliko je vježbi onda potrebno za leđa, koliko mišića ima skupu leđa?

Ili noge, 4 za kvad, pa još loža, pa list...?

Radim kako mi se radi, samo zadnje rame ne radim to mi je slabost kažu mi

 

 

Radim 6 vježbi za biceps, gađam ga iz svakog kuta i rastem kao veliki iako imam masna donja leđa i loše zadnje rame. Barem me nije sram staviti sliku.

možda da nam složi neki full-body trening, pa da ušparamo malo vremena.. a ti bi stigao i zadnje rame ubaciti

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pa ledja su veca skupina, iako ih isto odradis s 2 vjezbe.. trebas horizontalno i vertikalno povlacenje 

 

mozes ti raditi i 10 vjezbi za biceps, ali je gubljenje vremena..

 

cilj je napredovati s sto manje volumena, mislis da vise znaci bolje? to se zove junk volume, ali radi kako hoces ako tako volis

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2022 5:25 (exer1234).
13 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

Pa ledja su veca skupina, iako ih isto odradis s 2 vjezbe.. trebas horizontalno i vertikalno povlacenje 

 

mozes ti raditi i 10 vjezbi za biceps, ali je gubljenje vremena..

 

cilj je napredovati s sto manje volumena, mislis da vise znaci bolje? to se zove junk volume, ali radi kako hoces ako tako volis

stalno nešto pametuješ, a ništa konkretno ne kažeš.. ili daj neki primjer ljudima, ili se skloni iz teme.. sorry, ali samo trollaš i truješ

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ministar kaže...
fila2208 kaže...
exer1234 kaže...
fila2208 kaže...
exer1234 kaže...

fila2208 @ovisi sta mislis "s svih strana" ako mislis na 5 razlicitih vjezbi u treningu, onda ne.. s 2 vjezbe pogodis cijeli biceps koji pogodi ima... 2 glave. znaci mali misic

 Gađat ću ga sa 30 vježbi taj dan ako mi ga se gađa.

 

Siguran sam da si ti tako sposoban izolirati glavu po glavu i i pogoditi točno koju glavu hoćeš.

 

Ajde stavi sliku da vidimo koliko glava ima tvoj bajceps.

 i dalje ne kontas sta govorim? biceps ima 2 glave, i zasto bi radio 30 vjezbi ako su dovoljne 1-2?

 

Kužim što govoriš no nije me briga.

Dobro, koliko je vježbi onda potrebno za leđa, koliko mišića ima skupu leđa?

Ili noge, 4 za kvad, pa još loža, pa list...?

Radim kako mi se radi, samo zadnje rame ne radim to mi je slabost kažu mi

 

 

Radim 6 vježbi za biceps, gađam ga iz svakog kuta i rastem kao veliki iako imam masna donja leđa i loše zadnje rame. Barem me nije sram staviti sliku.

možda da nam složi neki full-body trening, pa da ušparamo malo vremena.. a ti bi stigao i zadnje rame ubaciti

 Da, ali zadnje rame je mali mišić, glupo ga je gađati s puno vježbi, a ne mogu ga dobit ako ga ne gađam kako spada.

Ali valjalobi full body neki da narastemo malo, poboljšamo se u svim segmentima

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pa full body je top, pogotovo za tebe, iako ja vise volim upper lower jer mi se ne da biti u gymu sat ipo

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2022 16:25 (exer1234).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
ministar kaže...
exer1234 kaže...

Pa ledja su veca skupina, iako ih isto odradis s 2 vjezbe.. trebas horizontalno i vertikalno povlacenje 

 

mozes ti raditi i 10 vjezbi za biceps, ali je gubljenje vremena..

 

cilj je napredovati s sto manje volumena, mislis da vise znaci bolje? to se zove junk volume, ali radi kako hoces ako tako volis

stalno nešto pametuješ, a ništa konkretno ne kažeš.. ili daj neki primjer ljudima, ili se skloni iz teme.. sorry, ali samo trollaš i truješ

 Kako ne kazem? poceo sam pametovati od kad me spomenuo ni krivog ni duznog..

 

kazem da ne treba toliko vjezbi za jednu misicnu skupinu, po treningu. Bolje taj volumen raspodijeliti na vise treninga (veca frekvencija), i tako ces sigurno imati bolji i brzi napredak (ako su ostali faktori jednaki)

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

ovo je sve odlično...ako ću nitpickat ja bi možda prsa gornji dio probao malo napucat, da to bude mesnije. Inače odlično to sve izgleda, skladno. Lijepo srezano.

svaka čast.

 A da prsa mi bas nesto ne reagiraju..valjda svo meso oslo u noge i listove hah. Al,ajde za 2 god  sveukupnog treninga  uz pauze(lockdown itd)  nije lose al kako to biva nikad nisam zadovoljan

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
14 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Meni je došlo vrijeme za deloading i promjenu programa... Ima li tko kakav dobar program da se ne vraćam na stare?

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ne znam jeste li gledali vec dokumentarac o seceru, tip je jeo 2300 kalorija normalne prehrane i onda se prebacio na 40 cajnih zlicica secera unutar 2300 kalorija na dan, nakon 2 mjeseca dobio je 9kila, puno sala u trbuhu, umoran je stalno bio, imao je problema sa memorijiom i dobio je masnu bolest jetre.

Onda se vratio nazad na normalnu preharanu i svi problemi su nestali.

Znaci secer se ne racuna kao ugljikohidrat po kaloriji.

Evo dokumentarac - https://watchdocumentaries.com/that-sugar-film/

----------------------------------------------------------------------------------
Protein buzz od cokolade iz shopbuilder.hr svi napisali da je od cokolade fin okus, meni je ok at most sa vodom, brat kaze da mu je fin.
----------------------------------------------------------------------------------

Imam 86 kila trenutno, bio sam skinuo sa 92kg na 85kg, pa sam se opustio malo i dobio kilu, cilj je u 4 mjeseca izgubiti barem 10 kila pa cemo vidit, najnize sto sam bio u zadnjih 10 godina je 85kg, staviti cu slike transformacije kada dodem do cilja 

ovo je bilo prije 2 mjeseca uz dobro svjetlo.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.7.2022 22:30 (Mr.Natural).
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...

Ne znam jeste li gledali vec dokumentarac o seceru, tip je jeo 2300 kalorija normalne prehrane i onda se prebacio na 40 cajnih zlicica secera unutar 2300 kalorija na dan, nakon 2 mjeseca dobio je 9kila, puno sala u trbuhu, umoran je stalno bio, imao je problema sa memorijiom i dobio je masnu bolest jetre.

Onda se vratio nazad na normalnu preharanu i svi problemi su nestali.

Znaci secer se ne racuna kao ugljikohidrat po kaloriji.

Evo dokumentarac - https://watchdocumentaries.com/that-sugar-film/

----------------------------------------------------------------------------------
Protein buzz od cokolade iz shopbuilder.hr svi napisali da je od cokolade fin okus, meni je ok at most sa vodom, brat kaze da mu je fin.
----------------------------------------------------------------------------------

Imam 86 kila trenutno, bio sam skinuo sa 92kg na 85kg, pa sam se opustio malo i dobio kilu, cilj je u 4 mjeseca izgubiti barem 10 kila pa cemo vidit, najnize sto sam bio u zadnjih 10 godina je 85kg, staviti cu slike transformacije kada dodem do cilja 

ovo je bilo prije 2 mjeseca uz dobro svjetlo.

 

 Bravo majstore, apslutno se slažem, šećer je najodvratnija stvar koja se trpa svugdje, doslovno je tamo gdje nitko nebi rekao da je tamo, ja sam 4mj bio bez šećera, znači bez čokoladi,sladoleda,torti,kolača i pažljivo sam čitao namirnice i ona ključna riječ ugljikohidrati od kojih su šećeri... Ima ga doslovno svugdje... Uskoro ću krenuti sa jebačkim treninzima i pokušat ću preći na totalnu biljnu ishranu, šećer je smeće broj 1 a meso je smeće broj 2, jedemo meso mrtvih životinja koje žive na farmama gdje ih ima na tisuće zgurane jedna na drugu ne vide sunčevog svijetla tokom toga svoga kratkog života i rokaju se umjetnom hranom da što prije se narastu, te ih se kolje i prodaje. Eventualno svježa morska riba poput orade dolazi u obzir i to je to. Isto se radi i sa piletinom hrpetina kokoši na farmama u boxevima gdje glavu ne mogu pomaknuti roka ih se injekcijama da bolje nesu jaja, jedu umjetnu hranu i onda mi to sve jedemo, nije ni čudo što je porast raka abnormalan kad ljudi jedu gnojivo od hrane. Uzmem jaje od punca koji drži svoje kokoši vani na zraku koje pasu travu i jedu kukurz mljeveni i kad vidiš boju toga žumanjka i onoga iz trgovine sve ti je jasno... 

 

Nije cilj samo biti u dobroj formi, izgledati vrhunski, ja imam jebene genetske predispozicije mogu jesti otrov piti 2 litre koka kole dnevno ici u gym i izgledati dobro, nije cilj samo izgledati dobro nego i biti zdrav, a to od ovog šrota koje se prodaje u supermarketima ne možeš. Osobno sadim sam u vrtu svoj krumpir,mrkvu,grah,peršin,rajčicu,krastavce,ciklu,luk ali ne možeš tokom cijele godine to sve imati. I idem što više na pijacu od bakica uzeti namirnice tokom cijele godine. Ima hrpetina dokumentaraca kao ovaj o šećeru tako i o mesu. Ja ga isto jedem, svinjetinu ne ali junetinu,piletinu,ribu da ali kažem cilj mi je to sve izbaciti napolje, masa me ionako ne zanima, ja sa 175cm visine i 77kg sam full zadovoljan svojom definicijom. Prvenstveno treba misliti na zdravlje pa onda na izgled. A kad kombiniraš zdravu prehranu uz sportske aktivnosti,teretanu nema boljeg. 

 

 

13 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ali zato je povrće oličenje zdravlja i bio-uzgoja.. genetski modificirano, raste u zagađenoj zemlji, na onečišćenom zraku i šprica ga se 10 puta sa svim i svačim da ne propadne

5 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ako ćeš tako, onda najbolje živit od sunca....

 

Nema savršene hrane, ali povrće je metabolički manje štetno nego crveno meso, koje je bez obzira na metode uzgoja dokazano štetno za srce i krvne žile. Bez odlaska u ekstreme, da samo eliminiraš procesiranu hranu 90% vremena - ne jedeš čips, slatkiše, suhomesnate proizvode i sl. nego sirove namirnice, dakle povrće, meso tu i tamo (pref. perad),povremeno riba (koja isto pak ne valja jer sadrži tonu žive....) napravio si veliku stvar i hraniš se bolje nego 90% populacije

9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
encoding kaže...

Ako ćeš tako, onda najbolje živit od sunca....

 

Nema savršene hrane, ali povrće je metabolički manje štetno nego crveno meso, koje je bez obzira na metode uzgoja dokazano štetno za srce i krvne žile. Bez odlaska u ekstreme, da samo eliminiraš procesiranu hranu 90% vremena - ne jedeš čips, slatkiše, suhomesnate proizvode i sl. nego sirove namirnice, dakle povrće, meso tu i tamo (pref. perad),povremeno riba (koja isto pak ne valja jer sadrži tonu žive....) napravio si veliku stvar i hraniš se bolje nego 90% populacije

 Normalno, kad uvedeš da 70% ljudi puši, alkohol, kava sa 5 žlica šećera ujutro itd. Znam da se povrće šprica itd ali ne kupujem ga u supermarketima nego odem do pijace i kupim od bakica, a od 4 do 10mj jedem povrće iz svog vrta, sam ga sadim okopavam. Luka imam za cijeli zimu, rajčicu skuham napravim pasiranu i zamrznem bez dodataka bilo kakvih, krumpira imam isto cijele zime, u svakom slučaju treba smanjit meso na minimum, za ručak salate razno razne, rižota. 

9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pozz kolege,

 

trebam savjet vezano uz proteine. Naime, isprobavao sam u prošlosti whey od myproteina i još neke nasumične marke koje se ne mogu sjetiti, i uvijek je bilo isto - strašno me napuhavalo i imao sam vjetrove. Da, vjerujem da su se neki susreli isto s tim problemom.

 

Budući da jednostavno ne unosim dovoljno proteina kroz prehranu, u potrazi sam za nekim proteinskim prahom od kojeg se neću napuhavati. Postoji li neki takav ili jednostavno moram njih hrpu isprobat pa vidjet koji mi paše?

 

Hvala!

6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
MedO1337 kaže...

Pozz kolege,

 

trebam savjet vezano uz proteine. Naime, isprobavao sam u prošlosti whey od myproteina i još neke nasumične marke koje se ne mogu sjetiti, i uvijek je bilo isto - strašno me napuhavalo i imao sam vjetrove. Da, vjerujem da su se neki susreli isto s tim problemom.

 

Budući da jednostavno ne unosim dovoljno proteina kroz prehranu, u potrazi sam za nekim proteinskim prahom od kojeg se neću napuhavati. Postoji li neki takav ili jednostavno moram njih hrpu isprobat pa vidjet koji mi paše?

 

Hvala!

QNT ima seriju "light" proteina koji su malo lakši za probavu, probaj s njima. 

 

https://polleosport.hr/light-digest-whey-protein-500-g-hazelnut-chocolate

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...

Ne znam jeste li gledali vec dokumentarac o seceru, tip je jeo 2300 kalorija normalne prehrane i onda se prebacio na 40 cajnih zlicica secera unutar 2300 kalorija na dan, nakon 2 mjeseca dobio je 9kila, puno sala u trbuhu, umoran je stalno bio, imao je problema sa memorijiom i dobio je masnu bolest jetre.

Onda se vratio nazad na normalnu preharanu i svi problemi su nestali.

Znaci secer se ne racuna kao ugljikohidrat po kaloriji.

Evo dokumentarac - https://watchdocumentaries.com/that-sugar-film/

----------------------------------------------------------------------------------
Protein buzz od cokolade iz shopbuilder.hr svi napisali da je od cokolade fin okus, meni je ok at most sa vodom, brat kaze da mu je fin.
----------------------------------------------------------------------------------

Imam 86 kila trenutno, bio sam skinuo sa 92kg na 85kg, pa sam se opustio malo i dobio kilu, cilj je u 4 mjeseca izgubiti barem 10 kila pa cemo vidit, najnize sto sam bio u zadnjih 10 godina je 85kg, staviti cu slike transformacije kada dodem do cilja 

ovo je bilo prije 2 mjeseca uz dobro svjetlo.

 

 Nadam se da se salis? 

 

https://www.deakin.edu.au/about-deakin/news-and-media-releases/articles/should-we-take-that-sugar-film-with-a-grain-of-salt

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

koliko se gluposti ovdje moze procitati, fascinantno.. 

da, secer je zlo, secer deblja.. o Boze

 

 

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
exer1234 kaže...

koliko se gluposti ovdje moze procitati, fascinantno.. 

da, secer je zlo, secer deblja.. o Boze

 

 

Generalno šećer nije dobar za zdravlje, jesi kad vidio kako izgledaju zubi od nekog tko cijeli dan konzumira sokove? Što Coca Cola radi stanovništvu Meksika koji ima ozbiljne probleme sa šećernom bolesti? Kako izgleda kardiovaskularni sustav nekoga tko svakodnevno konzumira velike količine šećera? Jučer gledam mješavinu začina i na 100g ima 28g šećera, što šećer radi u ljutom začinu? Činjenica je da trpaju šećer i zaslađivače u sve i svašta a uklanjaju masti jer su one kao štetne pa eto imamo zdraviju alternativu. Ima i dobrih šećera (primjerice alkoholni) koji imaju manji utjecaj na zdravlje od ostalih, umjetni šećeri su najgori, čak je i za par njih dokazano da povećavaju rizik od raka ali jbg jeftini su... Ja ako pretjeram sa šećerom osjetim tešku tromost i onaj osjećaj da ti se ništa neda i zbog toga ih nastojim što više izbjeći 

11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih
Kakvo mišljenje imate o trakama s otporom? Koristi li tko?

https://bluegym.hr/shop/sklz-latex-elastika-ekstra-jaka/
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice