Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.517
|
čitano: 6.300.174
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Jarvan kaže...

 Kroz druge procese dolazi do nenakupljanja mlijecne kiseline u misicima, izostanak upale mišića je samo nuspojava, koja mi je krajnje potrebna.

Magnezij šumeće uzimam, i tučem po bananama za Mg.

 

ps, magnezij je dobar za borbu protiv upale koju si popušio, a kreatin pomogne da ne dođe do nje uopće.

Svaki peti dan imam jaku upalu, to kad drbam po mišićima koji su mi najslabiji.

Magnezij sumece (iskoristivost skoro nikakva-oksid),znaci ne uzimas magnezij...uzmi mg citrat ili malat ili glicinat itd...pa vidi kako ce bit,a sto se banana tice trebao bi pojest dnevno 15ak banana da zadovoljis dnevni unos ako racunamo da je oko 400mg dnevni unos.

A kreatin uzmi monohidrat koji god sve je to isti k....

 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 14:20 (hrka11).
11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Šta kažete na ovaj uteg?

 

https://www.fitness.com.hr/shop/oprema/fitness-oprema/Komplet-utega-sa-sipkom-50kg-Fit.aspx

 

Još dodati kilažu na njega, i uzet si dvije male šipke. Jel dobra stvar za kućne vježbe? Pošto radim zgibove,dipseve, sklekove odnosno street workout, još dodati ovaj uteg i dva manja, dodavati još kilaže postepeno (uteg može ići do 150 kg) i odraditi trening s vlastitom kilažom i utezima. 

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mmafan kaže...

Šta kažete na ovaj uteg?

 

https://www.fitness.com.hr/shop/oprema/fitness-oprema/Komplet-utega-sa-sipkom-50kg-Fit.aspx

 

Još dodati kilažu na njega, i uzet si dvije male šipke. Jel dobra stvar za kućne vježbe? Pošto radim zgibove,dipseve, sklekove odnosno street workout, još dodati ovaj uteg i dva manja, dodavati još kilaže postepeno (uteg može ići do 150 kg) i odraditi trening s vlastitom kilažom i utezima. 

 https://www.decathlon.hr/disk-za-vjezbanje-domyos-id_1042303.html plus šipka cca 1000kn, jeftinije nećeš naći... Sasvim dovoljno za home workout

23 mjeseca
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

da li je netko probao ovaj whey https://proteone.hr/isowhey-zero-proteini-500g-vanilija-biotech-usa-proizvod-1560/ ? ako da koji okus je najbolji? i imate preporuku za bilo koji whey koji nece smetat onima kojima inace smeta laktoza? kakav je ON po tom pitanju?

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
japaja55 kaže...

da li je netko probao ovaj whey https://proteone.hr/isowhey-zero-proteini-500g-vanilija-biotech-usa-proizvod-1560/ ? ako da koji okus je najbolji? i imate preporuku za bilo koji whey koji nece smetat onima kojima inace smeta laktoza? kakav je ON po tom pitanju?

 Nemam problema sa laktozom ali imam sa nadutosti... Od kad koristim ON bez okusa skoro da nemam problema, samo osjećam laganu težinu u trbuhu

 

Preporuka onima koji imaju problema sa laktozom je da koriste primjerice goveđe proteine ili one na bazi biljki (grašak, soja, itd.)... Meni je ovaj goveđi bio odličan okusom i mirisom (čokolada), odustao od njega zbog zaslađivača

9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Moze mi netko reci gdje trenutno kupiti proteine? Ima li neka akcija nesto?
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

I dalje imaš na shopbuilderu akciju buzz proteina 3+3 za 510kn, za sada najeftiniji koje se može pronaći, a i kvalitetom su čist ok.

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Branimir2412 kaže...

I dalje imaš na shopbuilderu akciju buzz proteina 3+3 za 510kn, za sada najeftiniji koje se može pronaći, a i kvalitetom su čist ok.

 Ja sam uzeo na preporuku kolege gulsa. Daleko najjeftiniji, a kvalitetom cisto solidni. Cak bi rekao da mi je okus finiji nego gymbeam ili myprotein. Laganiji su, nisu toliko gusti i lakse se tope. Okus cokolade mi je doslovno isti okus kao kras express iz djetinjstva.

VISCA BARCA
11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kakvo je vaše mišljenje o sastojcima u whey proteinima? Tipa acesulfam-K, ksantan guma, sojin lecitin itd. Vidim da ih svi imaju. Uzeo sam whey 100, i kad sam pročitao sastojke, i čitao malo o njima, ne pijem ga više sa istim žarom, ali popit ću ga do kraja, da se ne baci.  Realno to se pije svaki dan, i trebalo bi biti što prirodnije. Gledao sam ove bez ukusa, i koliko vidim oni imaju samo sojin lecitin. Kako vi gledate na to?

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Joj daj se ne zamarajte tim glupostima. Količine koje se trebaju unijeti tih sastojaka da se postigne nekakva štetnost je enormna i nitko na svijetu to ne može postići.

 

Nađite whey koji vam paše okusom i cijenom, eventualno postotkom čistog proteina i udri.

 

Unosimo i izloženi smo svakodnevno puno gorim stvarima pa nitko ne piše o tome, ali bitno da su umjetna sladila na lošem glasu. A da se većina šećera u proizvodima (sokovi, umaci) zamijeni sladilima, ljudi bi bili puno zdraviji i definitivno manje pretili.

9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Najbolje bi bilo kad bi mogli kroz prehranu unjeti dovoljnu količinu proteina bez suplemenata, ja to bez problema napravim i vecinom popijem proteinski shake radi gušta jer ne koristim šečer u prehrani pa mi on dođe kao desert. 

11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Je, istina. Znam da se ne treba zamarati,  krenuo sam čitati o tim sastojcima i malo te uzdrma :D Ne  unosi se to u velikim količinama. Ja recimo volim ujutro staviti whey u zobene, jer mi baš tu sa zobenima fali proteina, i znam poslije treninga složiti šejk whey + voće. Ostatak jelovnika mi je uređen i dosta dobro unesem proteina, ali točno ta mjerica fali.

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Narucio sam 3kg buzz whey protein od cokolade iz shopbuilder.hr pa cemo vidit.

Koliko otprilike im treba vremena da dostave, s obzirom da su u Madarskoj?

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mmafan kaže...

Kakvo je vaše mišljenje o sastojcima u whey proteinima? Tipa acesulfam-K, ksantan guma, sojin lecitin itd. Vidim da ih svi imaju. Uzeo sam whey 100, i kad sam pročitao sastojke, i čitao malo o njima, ne pijem ga više sa istim žarom, ali popit ću ga do kraja, da se ne baci.  Realno to se pije svaki dan, i trebalo bi biti što prirodnije. Gledao sam ove bez ukusa, i koliko vidim oni imaju samo sojin lecitin. Kako vi gledate na to?

 Takve stvari izbjegavam i 99% proizvoda neću kupiti ako ima takve sastojke, zato i koristim Whey bez okusa, pročitaj malo i o sastojcima u hrani te kako se meso i povrće tretira... Ja konzumiram većinom sezonsku domaću hranu, skuplje je ali ne žalim ni kune jer znam što jedem i kako je tretirano, od mesa jedino ribu kupujem u Lidlu

 

Edit: imam frenda koji pazi što jede i uvijek čeka kad će piletina biti na akciji u Lidlu pa uzme masu njih i onda mene pita kako mogu vježbati i jesti domaće kobasice i slaninu jer tu nema proteina, to deblja, to je nezdravo... Kako moja domaća slanina hranjena krumpirom, kukuruzom i blitvom može biti nezdrava a njegova piletina hranjena koncentratom, kostovitom i steroidima zdrava? Moje mišljenje je da ću radije jesti "nezdravo" nego jesti takvo smeće 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2022 18:55 (Genoxxx).
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Taj magnezij koji preporučujete za upale uzimate šumeće ili neke tablete? Ja nakon šumećih trčanje na wc 🤣
Jedino omega 3 koristim za sada. Proteine planiram kupiti. Vježbam zgibove, propadanja, sklekove, a sada i sa 2 bučice.
Prije 2 mjeseca kada počeo redovno vježbati imao baš teške upale i koma živa nakon treninga.
Sad se to smirilo. 47 mi je godina pa teže hvatam ritam kao prije.
50 zgibova, 50 sklekova, 40 propadanja mi je za sada najviše. Naravno, to u serijama dođem do toliko.
Najgore je što ujutro odradim trening i onda popodne želim još pa drugi dan ne mogu ruke dignuti🤣
Nikad toliku motivaciju i želju nisam imao kao sada.
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Da, i ja ću ubuduće uzimati bez okusa, ovo s okusom mi nema smisla, em umjetno, em preslatko, bolje mi je staviti u zobenu kašu, bananu i whey bez okusa. Koji koristiš whey bez okusa? Ovaj my protein izgleda okej.

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...

Narucio sam 3kg buzz whey protein od cokolade iz shopbuilder.hr pa cemo vidit.

Koliko otprilike im treba vremena da dostave, s obzirom da su u Madarskoj?

 3-4 dana, a s obzirom da je danas četvrtak očekuj pon, iako te možda iznenade i u subotu.

14 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
mmafan kaže...

Da, i ja ću ubuduće uzimati bez okusa, ovo s okusom mi nema smisla, em umjetno, em preslatko, bolje mi je staviti u zobenu kašu, bananu i whey bez okusa. Koji koristiš whey bez okusa? Ovaj my protein izgleda okej.

 Koristim trenutno ON, finiji mi je od myprotein koji je imao više plastičan okus a ON ima mliječni okus i ne pada mi teško na želudac kao myp, s tim da ih ja sa vodom pijem, sa mlijekom nema neke razlike jer okus mlijeka prevlada... Ako baš hoćeš myp onda uzmi izolat koji je po meni puno bolji od običnog i nemoj uzimati hidrolizirani jer je odvratan 

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Mr.Natural kaže...

Narucio sam 3kg buzz whey protein od cokolade iz shopbuilder.hr pa cemo vidit.

Koliko otprilike im treba vremena da dostave, s obzirom da su u Madarskoj?

 Prošli put sam naručio u utorak, a u petak je bilo kod mene.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Može svatko unesti bez problema dnevne potrebe proteina. One količine i omjeri koje se vrte po bodybuilding forumima i člancima su izvađeni iz raznih istraživanja koja služe da se ide u korist proteina sirutke. Ta istraživanja netko treba i financirati, a financiraju ih proizvođači proteina. Većina istraživanja je namještena u korist proizvoda, to se oduvijek zna da je najbolja metoda promidžbe proizvoda.

Ako netko voli protein nek ga kupuje i pije, ali po meni to ne treba 95% ljudi ni gledati, bolje uložiti pare u pravu hranu, voće, povrće, bolje meso. Uzmeš za te pare neko bolje meso i uneseš više proteina na taj način. Jbg, isprali su nam mozak s tim proteinima kao da je to najvažnije i da bez toga nema ništa, a zapravo bez proteina kao izvora prihoda 90% fitness firmi bi zatvorilo vrata.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2022 21:05 (NickChase).
5 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Koji magnezij citrat uzeti za koji pouzdano znate da djeluje?

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
soulwire kaže...

Koji magnezij citrat uzeti za koji pouzdano znate da djeluje?

 bolje uzmi magnezij glutaminat

11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Magnezij Malate 400mg od KAL-a.

Top proizvod.

Osobno imao grčeve tokom svakog ninga, nakon što sam ovo počeo uzimat nikad ništa.

Preporuka.

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Jel se kome dogodilo  da se kreatin zgruda  u kuglice  i smrdi  u pm. Nutrend monohidrat ..Rok trajanja do 2025

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sseennoonn kaže...

Jel se kome dogodilo  da se kreatin zgruda  u kuglice  i smrdi  u pm. Nutrend monohidrat ..Rok trajanja do 2025

 NIkad...

 

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sseennoonn kaže...

Jel se kome dogodilo  da se kreatin zgruda  u kuglice  i smrdi  u pm. Nutrend monohidrat ..Rok trajanja do 2025

 Na žalost da, jedino što mi pada na pamet je to da je nekako vlaga dospjela u spremnik, putem žlice ili nečega. Ugl, ono što ja radim od tada je da kod svakog korištenja dobro protresem spremnik. Miris se je stišao i konzumiram ga već više od mjesec dana i nisam osjetio ništa čudno prilikom iste.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.7.2022 15:31 (Branimir2412).
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Nije baš BB tema, ali mnogo ljudi koristi takve tenisice za BB, pa bi htio pitati: gdje kupiti Nike Metcon 6 X tenisice, konkretno veličina 42.5 ili 43?

Mislim da sam prošao sve EU sajtove i nigdje ih nema.

Cijene u SAD su sulude i idu od 150$ naviše...

Know your limits.
13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
guls kaže...

Nije baš BB tema, ali mnogo ljudi koristi takve tenisice za BB, pa bi htio pitati: gdje kupiti Nike Metcon 6 X tenisice, konkretno veličina 42.5 ili 43?

Mislim da sam prošao sve EU sajtove i nigdje ih nema.

Cijene u SAD su sulude i idu od 150$ naviše...

~2 godine star model.. teško da ćeš ih negdje naći.. ne odgovara ti 7-ica?

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Probao sam 7, izrazito neudobne i ekstra su mi ružne k tome.

Mislim, ako nema nema, nije o glavu...

Know your limits.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sseennoonn kaže...

Jel se kome dogodilo  da se kreatin zgruda  u kuglice  i smrdi  u pm. Nutrend monohidrat ..Rok trajanja do 2025

 Da. U "ON Gold Standard Pre-workout" dolaze (ili su dolazile, nisam kupovao neko vrijeme) one vrećice poput šećera koje upijaju vlagu. Ne sjećam se da li za creatin isto tako. Na početku sam to bacio kad sam otvorio kutiju, pa mi se desilo isto što i tebi. Od onda ostavljam to unutra i još možda dodam koju extra, i nema više problema s vlagom zbog čega se zgruša prah. Preporučam staviti to i u creatin i pre-workout.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice