Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.538
|
čitano: 6.322.363
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

gymbeam ima rasprodaju... multivitamini, cink, vitamin d i k, maca, kikiriki namazi... da se naći svega za male novce

 

Know your limits.
2 godine
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Tomina kaže...

 

Imaš hrpu recepata za neki brzi doručak, koji možeš pripremiti navečer. Jeftinije i bolje.

 7 kuna jedan brownie, šta da se zajebavam sam raditi da ušparam kunu-dvije. Pojedem ga oko 8 da izdržim do 10-11 kad je gablec.

2 godine
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
guls kaže...

gymbeam ima rasprodaju... multivitamini, cink, vitamin d i k, maca, kikiriki namazi... da se naći svega za male novce

 

 Ima li tu kakvih kodova za popust kao kod MyProteina??

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sseennoonn kaže...

Malo osvježit temu nakon blagdana i svega i dalje se održava koliko može forma i lagani bulk (svjesno il nesvjesno xD) ...a sad nastavak dalje 

 

Tako je care, i ja u bulku još koji tjedan, iako noge vježbam samo jednom tjedno na snazi - bulkam samo gornje kritične dijelove koji mi nedostaju.

 

 Ja vježbam ajmoreć svaki dio  2x tjedno..i noge i ledja i prsa...Prsa su mi minus i sa njima se borim stalno..slabo napredujem u benchu i opcenito push vjezbama..svakako mi bolje idu pull vjezbe...DL mi je skoro na 200kg a bench se patim sa 100...overhead press mi je 62.5kg max . to je sve skupa 2 god vjezbanja (minus onih nekoliko mjeseci zbog covida) ,,,Nadam se da će ova godina biti harder than last time i da će biti DL barem 220+ do kraja god i OHP bar 70kg cucanj 150+ i bench barem 110kg u repsima 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
8 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Koje si proporcije, visina/težina/godine?

 

Ja OHL izbacio prije godinu dana zbog ramena, imam istrošene zglobove zbog veslanja. Mislim sad je oke, ali svejedno izbjegavam taj pokret.

 

Umjesto OHL radim press sa bučicom, ali iz bočne početne pozicije. Jednostavno zaobilazi dio pokreta zgloba i odgovara mi, a trenutno radim sa 5x22 kg. Puno lakše mi je to raditi nego 5x45-50 sa šipkom i klasika OHL.

 

Ugl još koji tjedan mase, i doviđenja masa. Ukupno 3 godine, došao sam do tih svojih limita, da nemam loše zglobove i probleme sa išijasom, gurao bih još masu - no ne ide!

Do sad sam najmanje bio na 83kg i tu sam imao oko 10% masti. Valjda sam u ova 3 mjeseca uspio izgurati barem još 1.5 kg mišića, a cilj mi se spustiti dosta ispod 10% i doslovno furati definirani look i uživati u sportovima.

Jednom kad izgradiš mišićnu masu i skineš nepotrebno salo - doslovno se preporodiš oko briga sa treniranjem i programima.

 

Pravilnom vježbom i prehranom svaka osoba osrednje genetike može doći do svojih limita već za 2-3 godine. Kad se sjetim prve dvije godine i svojih bulkova, pa to su promjene bile očigledne.

Sad jedino noge stalno vrše progresiju, međutim stao sam sa nogama, samo održavam.

Prošle godine sam na maksevima izgurao u benchu 130kg i DL 210kg.

Ove godine bench ako mogu 120kg - super, a DL još nisam probao, trenutno radim na 5x175kg serijama.

 

 

hm hmmm, hm hm hmm
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Poceo sam prije jel 2 god... sad imam  32 god  visok 178  i 83kg..Imam  stresan posao i loše spavanje.. i ne mogu nikako drukcije trenirati nego tek nakon popodnevne smjene  koja zavrsi oko 19:30  i u gymu sam tek oko  20h i vjezbam do 21:30-22h ...Ima tu mjesta za napredak u nekim stvarima dosta ali jbg...that's life očito i ne može biti idealno da ga jbš 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
8 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Slično sam i ja, malo stariji, kilaže iste. S time da ja na 83kg nisam imao takve liftove, ali to je većinom bila kilaža preko ljeta kad sam u gym išao 1-2x tjedno čisto radi održavanja i bavio se drugim sportovima.

 

Sa većim benchom sam se pozdravio, ubacio sam za prsa ekstenzije, tj da ojača core, prsa ali i cijeli gornji dio.

Rezultat? Nakon svakog treninga podljevi iza pored pazuha.Ne boli, prođe za 2 dana.

Također nisam do sada radio incline bench, počeo ove sezone - također nekad dobijem masnicu, ali sa prednje strane.

 

Ugl - prsni mišići i još neke stvari mi imaju dosta lošu fleksibilnost. Također problem sa zglobovima, nefleksibilnim ramenima su rezultat podljeva. Kače čiča ili zanemari i nastavi dok ne dobijem pokretljivost, ili izbaci te vježbe.

Izbacio.

 

Iskreno, svejedno mi sad jel budem dizao 5x100 ili 10x100kg kao prošle zime.

Zasitio sam se više tih stvari "masa-rezanje" i ponavljanje svake godine.

 

Idem se skinuti što bliže 80kg, polako, kila po kila, samo trening snage.

Da mi ovi liftovi ostanu na 80kg, bio bih prezadovoljan.

hm hmmm, hm hm hmm
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

u globalu dobio sam 2kg sad tokom bozica itd hah...bio sam na cca 80-81kg dobrih koji mjesec...Ja nemam masnice nego jednostavno ne znam ali kao da uvijek radim "krivo".. Tipa jučer radim chest fly sa kablovima i više me ruke bole nego prsa lol..lagani bend u laktu jel nisu ruke ravno al svejedno ....tako i na benchu..Kako god da se stisnem imam osjećaj kao da mi nešto ne da da se stisnem 100%  i postavim u najjaču poziciju..Al dobro nadam se da će i to krenut u kilaži gore..Čim malo počne rast mi je drago jer onda dobijem motivaciju za dalje..a ovako ako je plateu duze vrijeme na istom liftu malo počnu frustracije ..A nekako mislim da mi nije vrijeme da već nakon 2god dosegnem svoj maximum ..Squat i DL idu gore kao i OHP ..Po malo al idu

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
8 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ako imaš probleme sa zglobovima ramena, tj možda ozljeda tetiva ili kakvog ligamenta - možda ti tijelo šalje signal da je "dosta".

 

Primjer kod mene, na benchu 5kg osjetim kao 20kg. Recimo na 95kg se igram sa šipkom, na 100kg već na sedmom ponavljanju osjetim čudne trnce i jednostavno snaga se ugasi. Nekad je tak, nekad nije, ovisi o stanju zgloba taj tjedan.

 

Mislim nemam neko veliko oštećenje, nego treba 2-3 tjedna bez sporta da prođe i smiriti neke vježbe, a unazad 3 godine sam imao samo 9 dana mirovanja - uvijek nešto od sporta.

 

Evo jučer uspješno zaključio 3 serije po 5x110kg na bench pressu (trening snage, 5 reps, 3 minute rest) , sad dižem na 114kg i ganjamo dalje.

Još malo, pa guljenje do svih žilica. :D

hm hmmm, hm hm hmm
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

lijepo je to sinko, ali to ne jebe

Zaradite do 150 dolara dnevno testiranjem aplikacija http://bit.ly/2iPkkYu
9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ja počeo poslije nove godine, iako sam sportski tip, od ranog proljeća do kasne jeseni vozim brdski bicikl i igram tenis, već zadnje 2 godine lagano se oko trbuha počelo nakupljati masno, uvijek sam imao na svojih 175 cm visine 72,73 kg, sada sam na 79 i bez obzira na sportske aktivnosti tokom prijašnjih godina zbog smeća od hrane kojeg jedem tijelo to više ne može apsorbirati kao što je moglo prije 10 godina gdje sam mogao pojesti pizzu popit 2 litre coca cole i izgledati sasvim normalno. Premda sam se u mladosti bavio nogometom, kasnije taekwondom tijelo se tad izdefiniralo i izgledalo je lijepo iako sam se pretežno hranio smećem od fast fooda, palačinki, povrće 0 i tako. I sad to sve izgleda okej osim predjela trbuha gdje se trbušni mišići više ne vide. Od nove godine sam odlučio prije svega jesti zdravo, iako nikad nisam pušio niti pio kavu, i gazirano ne pijem već godinama i dalje sam volio popiti gusti sok od naranče iz trgovine msm to naračne nije vidilo to je obični koncentrat pun šećera, smlavit pola čokolade nakon što pojedem pizzu i tako, iako svi tako jedu frendovi su mi se zaokruzili zbog takvog načina ishrane a neki su i 5 godina mlađi od mene.

 

Tako sam izbacio sokove, slatkiše svih vrsta, svu tijesteniu i proizvode od brašna, kruh ne jedem već 17 dana, mogu bez njega iako bi volio naći negdje kruh sa cjelovitim žitaricama kad jedem jaja da ih ne jedem na prazno, no to je nemoguća misija odeš u pekaru to je sve puno bijelog brašna, maknuo sam potpuno fast food, prženo, kečape,majoneze,suncokretovo ulje, te kompletne svinjske proizvode znači ogromna i nagla promjena ishrane, prvih dana umiranje ti pojedeš recimo pastrvu, brokulu ti se osjećaš sito ali ustima prazno kao da ništa nisam jeo, zbog silnih pojačivača okusa koje trpaju u hranu tipa kad staviš neku kobasicu ustra prerađenu to se topi ustima koliko okusa ima. Navečer kad me uhvati slatko da jedem ushodam se po stanu otvorim ladicu sa slatkišima samo da vidim što ima i zatvorim. Da se razumijemo nisam na nikakvoj dijeti jedem samo zdrave namirnice, sto vise voca i povrca i to zivog, od mesa piletinu i više vrsta riba, losos,papaline,orada,pastrva. Za doručak 50 grama zobenih pahuljica i onda oko 11 smoothie u kojem izmješam pola banane,pola avocada,borovnice,maline dodam malo mlijeka leda sve izmiskam i na kraju dodam 2 cajne zlice chia sjemenki i to popijem dobijem nekih 2.5dcl od jednog smoothija, ručak je ili piletina ili riba na maslinovom ulju sa pečenim krumpirom u pećnici ili krumpir salatom ili špinat,brokula,smeđa riža i tako, izmedju rucka i vecere ide medju obrok neko voće i poslje toga idem u teretanu, kad se vratim tuširanje i oko 19 lagana večerica ako je ostalo od ručka malo piletine ili ribe, ako ne pojedem 2 jaja, na srednje skuhana, naravno jaja pečem na maslinovom i za doručak ujutro. Uglavnom velika promjena prvih tjedan dana koma fali ti ovo fali ti ono, stomak sit ali ustima prazno. Sad je već puno bolje, i počeo sam uživati u ishrani, počeo sam se buditi odmorniji, koža mi izgleda zdravije i preko dana se osjećam znatno bolje, bez neke nervoze.

 

Što se tiče teretane tu sam apsolutni početnik, prvi tjedan sam dobio takvu upalu da se nisam mogao ustat iz kreveta, dosta vremena provodim na traci za trčanje jer samim time nabijam si kondiciju i oznojim se odlično, samim time bit ću spreman za proljeće i sportske aktivnosti. Što se tiče ostalog vježbanja, poslje trčanja (trčim svaki dan od pon do pet) dok sa utezima radim 4 dana, srijedom,subotom i nedjeljom ne radim. Ponedjeljkom su to prsa i triceps, bench,kosi bench,leptir,bučice, ne mogu naravno dizati neke prevelike kilaže jer nisam to nikada ni radio radim tipa na benchu 5 serija 50kg 10x, na kosom 40kg 5 serija 10x i tako uvijek 5 serija po 10 puta. Utorkom leđa biceps, i uvijek tako kombiniram 4 do 5 sprava za taj dio tijela uvijek 5 serija po 10x i stavim na težinu sa kojom mogu odraditi 10x iako već na 9 dizanju se patim. Još uvijek upoznajem sprave, četvrkom opet radim prsa i triceps, petkom leđa i biceps, noge ne radim za sada jer od bicikla i trčanja, tenisa, nogometa još od prije izgledaju jako dobro, jedino kasnije ću vidjet čisto manje kilaže da radim sa njima ali nikakva masa na nogama mislim da se razumijemo ne zanima mene masa ni u gornjem dijelu tijela, samo želim izdefinirati svoj izgled da to bude 175 cm 75kg, ali utegnut, zategnut. U ovih 17 dana kako sam izbacio sve gore navedeno i svaki dan preko tjedna trčanja pao sam sa 79 na 76kg već se vide male promjene na tijelu. Osjećam se odlično cilj mi je 75kg i onda to sve fino utegnuti i ja prezadovoljan. Volja je najbitnija, danas je smeće od hrane prelako dostupno i najlakše je otići do pekare i pojesti neku mašćoku ili naručiti pizzu, tipa dignes se ujutro pojedes neku glupost za rucak se natrpas pizze i miran do večere gdje pojedeš još 2 komada pizze. Eto javim se sa rezultatima kad prođe jedno 2 mjeseca. 

10 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

....

 

Što se tiče teretane tu sam apsolutni početnik, prvi tjedan sam dobio takvu upalu da se nisam mogao ustat iz kreveta, dosta vremena provodim na traci za trčanje jer samim time nabijam si kondiciju i oznojim se odlično, samim time bit ću spreman za proljeće i sportske aktivnosti. Što se tiče ostalog vježbanja, poslje trčanja (trčim svaki dan od pon do pet) dok sa utezima radim 4 dana, srijedom,subotom i nedjeljom ne radim. Ponedjeljkom su to prsa i triceps, bench,kosi bench,leptir,bučice, ne mogu naravno dizati neke prevelike kilaže jer nisam to nikada ni radio radim tipa na benchu 5 serija 50kg 10x, na kosom 40kg 5 serija 10x i tako uvijek 5 serija po 10 puta. Utorkom leđa biceps, i uvijek tako kombiniram 4 do 5 sprava za taj dio tijela uvijek 5 serija po 10x i stavim na težinu sa kojom mogu odraditi 10x iako već na 9 dizanju se patim. Još uvijek upoznajem sprave, četvrkom opet radim prsa i triceps, petkom leđa i biceps, noge ne radim za sada jer od bicikla i trčanja, tenisa, nogometa još od prije izgledaju jako dobro, jedino kasnije ću vidjet čisto manje kilaže da radim sa njima ali nikakva masa na nogama mislim da se razumijemo ne zanima mene masa ni u gornjem dijelu tijela, samo želim izdefinirati svoj izgled da to bude 175 cm 75kg, ali utegnut, zategnut. U ovih 17 dana kako sam izbacio sve gore navedeno i svaki dan preko tjedna trčanja pao sam sa 79 na 76kg već se vide male promjene na tijelu. Osjećam se odlično cilj mi je 75kg i onda to sve fino utegnuti i ja prezadovoljan. Volja je najbitnija, danas je smeće od hrane prelako dostupno i najlakše je otići do pekare i pojesti neku mašćoku ili naručiti pizzu, tipa dignes se ujutro pojedes neku glupost za rucak se natrpas pizze i miran do večere gdje pojedeš još 2 komada pizze. Eto javim se sa rezultatima kad prođe jedno 2 mjeseca. 

Moj ti je savjet samo da odradis prvo tezinski trening pa onda na trcanje i jos ako si pocetnik nadji nekog bar 1-2mj da ti pomogne oko osnova...ovo ti govorim iz svog iskustva...a ovo vezi prehrane necu komentirat,svi imaju neku svoju teoriju dok je i to dosta jednostavno...Sretno,samo budi uporan i bit ce rezultata.

Origin_Steam: hrka11
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Hvala, ima tamo ljudi koji već godinama idu pa su mi objasnili što gdje i kako ono osnovno kod svake vježbe, kako pravilno stati, kako se radi koja vježba i tako. A prehrana jbg, koka kola, milka čokolada, pizza, hot dogovi, hamburgeri, spageti,lasagne, palacinke sa pola kile nutele nikako ne mogu biti dobri. To su sve nepotrebne namirnice za čovjekov organizram i još prerađene i natrpane aditivima da uživamo u okusima. Što više svježeg zelenog, vlakana,proteina ali da si sam napraviš zapravo i je jednostavno, nije to neka komplicirana pojava za pojest dorucak rucak veceru i medjuobroke samo pametno izabrati sastojke. Btw koja je razlika između trčanja prije i trčanja poslje težinskog treninga?

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 12:49 (BeLLicus).
10 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Hvala, ima tamo ljudi koji već godinama idu pa su mi objasnili što gdje i kako ono osnovno kod svake vježbe, kako pravilno stati, kako se radi koja vježba i tako. A prehrana jbg, koka kola, milka čokolada, pizza, hot dogovi, hamburgeri, spageti,lasagne, palacinke sa pola kile nutele nikako ne mogu biti dobri. To su sve nepotrebne namirnice za čovjekov organizram i još prerađene i natrpane aditivima da uživamo u okusima. Što više svježeg zelenog, vlakana,proteina ali da si sam napraviš zapravo i je jednostavno, nije to neka komplicirana pojava za pojest dorucak rucak veceru i medjuobroke samo pametno izabrati sastojke. Btw koja je razlika između trčanja prije i trčanja poslje težinskog treninga?

 To sto kazes za hranu si upravu ali zasto bi izbacio ili se totalno odrekao neceg sto volis,zasto nebi uklopio to u unos dnevni?samo na duze staze ces ispizdit i dovest se do prezderavanja,osim ako si bas karakter pa ces izdrzat bez problema.

A sto se trcanja tice pa logicno je,ako trcis srednji temp npr.20min kladim se da ti trening s tezinam necs odradit kvalitetno kao da si ga odradio prije trcanja pogotovo ako budes konstantan i napredovao s kilazam,jer normalno da te i trcanje umori,bio sam u toj fazi pa sve ovo ti govorim iz iskustva(nije neko iskustvao ali opet je nesto  ).

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 13:01 (hrka11).
16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

Btw koja je razlika između trčanja prije i trčanja poslje težinskog treninga?

Razlika je velika, ali samo ako ti je bitna snaga.

Ako ti je bitniji cardio, onda ti je opet bolje raditi trening snage prije, jer čim dižeš težine i moraš kontrolirati formu, bolje je da si odmoran i koncentriran, nego umoran i površan.

Inače svaka čast na promjeni, ako dozvoliš, samo par sitnih savjeta:

1. Umjesto trčanja hodaj po pola sata, jedan ili više puta dnevno. Poanta je da tijelo više troši masti laganom cardio aktivnošću nego jakom. Uglavnom, ako ti je prioritet skinuti salo oko trbuha i povećati snagu, ovo je način.

2. Ako voliš kruh (a ja npr. volim), nabavi si pekač za kruh. Iako nije neka muka niti u pećnici ga ispeći, ipak je jednostavnije u pekaču - samo ubaciš sastojke i za dva-tri sata imaš kruh. Ali nije bitno da ga imaš, nego da znaš točno što unutra ide, dakle nema aditiva sigurno, a nakon što malo naučiš što i kako od sastojaka, uskoro ga radiš sa raznim brašnima koja su puna proteina (npr. laneno ili bademovo) i dobiješ jako kvalitetan izvor ugljikohidrata, vlakana i proteina.

3. Ako ti je problem dnevni unos kalorija, pokušaj sa dnevnim postom - nije toliko poanta post kao takav (iako navodno ima benefita), nego je teže utrpati u sebe istu količinu kalorija kroz tri nego četiri ili pet obroka.

4. Na kraju najvažnije: nemoj prebrzo skidati kile, ne samo zbog mogućeg vraćanja, nego prvenstveno zbog zdravlja. Po podacima koje čitam, 3 kg na 79 kg mase u 17 dana je prebrzo. Nisam nutricionist, ali ljudi koji jesu kažu da bi to trebalo biti u rasponu od 0,5-1,0% tjedno, dakle za tebe 0,4-0,8 kg tjedno (a i to bez uvlačenja u priču gubitka vode, prilagodbe tijela na nove uvjete i sl.).

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 13:53 (Veliki Brat).
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Veliki Brat kaže...
BeLLicus kaže...

Btw koja je razlika između trčanja prije i trčanja poslje težinskog treninga?

Razlika je velika, ali samo ako ti je bitna snaga.

Ako ti je bitniji cardio, onda ti je opet bolje raditi trening snage prije, jer čim dižeš težine i moraš kontrolirati formu, bolje je da si odmoran i koncentriran, nego umoran i površan.

Inače svaka čast na promjeni, ako dozvoliš, samo par sitnih savjeta:

1. Umjesto trčanja hodaj po pola sata, jedan ili više puta dnevno. Poanta je da tijelo više troši masti laganom cardio aktivnošću nego jakom. Uglavnom, ako ti je prioritet skinuti salo oko trbuha i povećati snagu, ovo je način.

2. Ako voliš kruh (a ja npr. volim), nabavi si pekač za kruh. Iako nije neka muka niti u pećnici ga ispeći, ipak je jednostavnije u pekaču - samo ubaciš sastojke i za dva-tri sata imaš kruh. Ali nije bitno da ga imaš, nego da znaš točno što unutra ide, dakle nema aditiva sigurno, a nakon što malo naučiš što i kako od sastojaka, uskoro ga radiš sa raznim brašnima koja su puna proteina (npr. laneno ili bademovo) i dobiješ jako kvalitetan izvor ugljikohidrata, vlakana i proteina.

3. Ako ti je problem dnevni unos kalorija, pokušaj sa dnevnim postom - nije toliko poanta post kao takav (iako navodno ima benefita), nego je teže utrpati u sebe istu količinu kalorija kroz tri nego četiri ili pet obroka.

4. Na kraju najvažnije: nemoj prebrzo skidati kile, ne samo zbog mogućeg vraćanja, nego prvenstveno zbog zdravlja. Po podacima koje čitam, 3 kg na 79 kg mase u 17 dana je prebrzo. Nisam nutricionist, ali ljudi koji jesu kažu da bi to trebalo biti u rasponu od 0,5-1,0% tjedno, dakle za tebe 0,4-0,8 kg tjedno (a i to bez uvlačenja u priču gubitka vode, prilagodbe tijela na nove uvjete i sl.).

 Ma 3kg sigurno nije puno jer jos tokom Božića se tu trpalo kolačima pečenicom i sranjima svaki dan. Tako da kad sam stao na vagu 1.1 bilo je 79, kako nakon toga sam prestao sa unosom smeća i sa fizičkim treninzima tu je ošlo nešto vode i ovo je ostala razlika inače nikad nisam imao 79kg, uvijek tako od 75 do 77. Trčanje mi treba jer želim biti u formi kad krene proljeće i sezona tenisa da mogu istrčavati i ne gubiti snagu u plućima, volim kruh ali mogu bez njega bez problema, ali da znam za te sastojke ima u tvornici zdrave hrane na netu za naručiti sastojke odlično je to što ti kažeš u pekač i napraviš onakav kakav ti želiš, dnevni unos kalorija mi više nije problem jer kad izbaciš fast food, šećere bijelo brašno i sokove i počmeš jesti,ribu,piletinu uz zelenilo, povrće te imati bogat doručak prije svega kvalitetan, nisam gladan daleko od toga. Ja ni ne želim skidati kile samo skinuti malo stomaka da se ponovno vide "pločice" daleko od toga da ja imam neku stomačinu 90cm sam u struku...

10 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

 Ma 3kg sigurno nije puno jer jos tokom Božića se tu trpalo kolačima pečenicom i sranjima svaki dan. Tako da kad sam stao na vagu 1.1 bilo je 79, kako nakon toga sam prestao sa unosom smeća i sa fizičkim treninzima tu je ošlo nešto vode i ovo je ostala razlika inače nikad nisam imao 79kg, uvijek tako od 75 do 77. Trčanje mi treba jer želim biti u formi kad krene proljeće i sezona tenisa da mogu istrčavati i ne gubiti snagu u plućima, volim kruh ali mogu bez njega bez problema, ali da znam za te sastojke ima u tvornici zdrave hrane na netu za naručiti sastojke odlično je to što ti kažeš u pekač i napraviš onakav kakav ti želiš, dnevni unos kalorija mi više nije problem jer kad izbaciš fast food, šećere bijelo brašno i sokove i počmeš jesti,ribu,piletinu uz zelenilo, povrće te imati bogat doručak prije svega kvalitetan, nisam gladan daleko od toga. Ja ni ne želim skidati kile samo skinuti malo stomaka da se ponovno vide "pločice" daleko od toga da ja imam neku stomačinu 90cm sam u struku...

 

To sto ti jedes samo to sto si naveo ne mora znaciti da ces automatski mrsat,dok god nisi u deficitu neces mrsat,pa jeo ti salatu,jeo picu...Mada s tim sto sto si sve naveo vjerujem da ces bit u deficitu ako ti je to bio nacin prehrane.

Moze ti se desit da skines 2-3kg i stanes,ako ti se to desi ubaci 1-2 dana opet sranja u prehranu ili povecaj unos u te dane pa se vrati nazat na normalno.

A do nekih 1kg tjedno da gubis je ok.

Pretjeran unos kolaca i ostalih sranja automatski ti je povuklo puno vode i kad si prestao samo si skinio vodu to ode za 2-3 dana.

Iskreno za kruh ja osobno ne kompliciran jedem obicni ili one tostove,tortilje itd...ukalapm u svoj unos ugljikohidrata,vlakna unesem na drugi nacin,a imas na 927 i 929 str. moju transf. sto sam odradio bez izbacivanja iceg...samo kad sam naucio kako to funkcionira kombinirao sam svasta.

 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2022 14:32 (hrka11).
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
hrka11 kaže...
BeLLicus kaže...

 Ma 3kg sigurno nije puno jer jos tokom Božića se tu trpalo kolačima pečenicom i sranjima svaki dan. Tako da kad sam stao na vagu 1.1 bilo je 79, kako nakon toga sam prestao sa unosom smeća i sa fizičkim treninzima tu je ošlo nešto vode i ovo je ostala razlika inače nikad nisam imao 79kg, uvijek tako od 75 do 77. Trčanje mi treba jer želim biti u formi kad krene proljeće i sezona tenisa da mogu istrčavati i ne gubiti snagu u plućima, volim kruh ali mogu bez njega bez problema, ali da znam za te sastojke ima u tvornici zdrave hrane na netu za naručiti sastojke odlično je to što ti kažeš u pekač i napraviš onakav kakav ti želiš, dnevni unos kalorija mi više nije problem jer kad izbaciš fast food, šećere bijelo brašno i sokove i počmeš jesti,ribu,piletinu uz zelenilo, povrće te imati bogat doručak prije svega kvalitetan, nisam gladan daleko od toga. Ja ni ne želim skidati kile samo skinuti malo stomaka da se ponovno vide "pločice" daleko od toga da ja imam neku stomačinu 90cm sam u struku...

 

To sto ti jedes samo to sto si naveo ne mora znaciti da ces automatski mrsat,dok god nisi u deficitu neces mrsat,pa jeo ti salatu,jeo picu...Mada s tim sto sto si sve naveo vjerujem da ces bit u deficitu ako ti je to bio nacin prehrane.

Moze ti se desit da skines 2-3kg i stanes,ako ti se to desi ubaci 1-2 dana opet sranja u prehranu ili povecaj unos u te dane pa se vrati nazat na normalno.

A do nekih 1kg tjedno da gubis je ok.

Pretjeran unos kolaca i ostalih sranja automatski ti je povuklo puno vode i kad si prestao samo si skinio vodu to ode za 2-3 dana.

Iskreno za kruh ja osobno ne kompliciran jedem obicni ili one tostove,tortilje itd...ukalapm u svoj unos ugljikohidrata,vlakna unesem na drugi nacin,a imas na 927 i 929 str. moju transf. sto sam odradio bez izbacivanja iceg...samo kad sam naucio kako to funkcionira kombinirao sam svasta.

 

 Da vidio sam ma ono je top... Ovako ja sad izgledam 

5 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Veliki Brat Ne slažem se s dijelom za kruh: to je nutritivno beskorisna namirnica, ostala s nama samo zato jer su u davnini ljudi bili siromašni pa je bilo najjeftinije od pšenice i vode napraviti puno kruha da ne umreš od gladi. Zato se kruh jeo uz svaki obrok jer nije bilo dovoljno mesa da se čovjek zasiti, pa baka još danas iz navike zabrinuto gleda kad uz pečeno meso, grah i sve ostalo ne jedeš kruh.

 

Izbaci kruh u potpunosti (ostavi eventualno za gušt jednom u 100 godina ako baš voliš), ništa ti neće faliti. Izbacio si prazne kalorije brašna, kvasca i vode. Za prilog jedi cjelovite žitarice (zob, rižu, bulgur, amarant) i povrće. Umjesto pekača kruha uzmi fritezu na vrući zrak, u njoj možeš bez ulja raditi kvalitetno meso, pečeni krumpir i sl. - sve zdravije namirnice od kruha. Ali naravno to jednog dana, zasad je najbitnije izgraditi navike :)

 

Ovo što se tiče hodanja - hodanje je bolje nego ništa, ali trčanje je još bolje. Sagorijevanje masti je na kraju dana unesene kalorije - potrošene kalorije. Ne moramo valjda ponavljati da trčanje troši više kalorija nego hodanje. Plus trčanje ti stavlja puls u treću ili četvrtu zonu, što je jako dobro za kardiovaskularni sustav. Trčanje, bicikliranje, veslanje je uvjiek bolje od hodanja. Jedino kada bi radije hodao je ako si preumoran, ozlijeđen ili slično

 

Da budemo jasni, nije ovo napad na tebe, ovo što si rekao za post se slažem recimo. 

10 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

 Da vidio sam ma ono je top... Ovako ja sad izgledam 

Tebi je polazna tocka bolja nego moja milijun puta...jedi na odrzavanju i trening snage pa trcanje.Ako si pocetnik i da jedes na odrzavanju desavat ce se promjene kamoli da ides u suficit lagani,mozda i to nije losa opcija.

Na tvom mistu nebi isao na neko mrsanje nema sanse,bar ja osobno nebi.

Origin_Steam: hrka11
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...
hrka11 kaže...
BeLLicus kaže...

 Ma 3kg sigurno nije puno jer jos tokom Božića se tu trpalo kolačima pečenicom i sranjima svaki dan. Tako da kad sam stao na vagu 1.1 bilo je 79, kako nakon toga sam prestao sa unosom smeća i sa fizičkim treninzima tu je ošlo nešto vode i ovo je ostala razlika inače nikad nisam imao 79kg

 Da vidio sam ma ono je top... Ovako ja sad izgledam 

 Mora sam tri puta gledat jeli ista osoba stavila ovu sliku i napisala da je visok 175 i tezak 79kg.

Na tu visinu i ovu sliku bi reka da imas manje od 70 kila

Ubi bene, ibi patria.
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Et_Tu_Brute? kaže...
BeLLicus kaže...
hrka11 kaže...
BeLLicus kaže...

 Ma 3kg sigurno nije puno jer jos tokom Božića se tu trpalo kolačima pečenicom i sranjima svaki dan. Tako da kad sam stao na vagu 1.1 bilo je 79, kako nakon toga sam prestao sa unosom smeća i sa fizičkim treninzima tu je ošlo nešto vode i ovo je ostala razlika inače nikad nisam imao 79kg

 Da vidio sam ma ono je top... Ovako ja sad izgledam 

 Mora sam tri puta gledat jeli ista osoba stavila ovu sliku i napisala da je visok 175 i tezak 79kg.

Na tu visinu i ovu sliku bi reka da imas manje od 70 kila

 Evo kaže vaga sada 75.1, 4kg u minusu vrlo brzo. Msm koliko sam stvari izbacio iz prehrane nema mene što debljat a derem kardio svaki dan. Jučer došao odradio 300 trbušnjaka na razne načine, pa odradio prsa, triceps i otišao još trčati na kraju bio sam preko 2h u teretani. Na traci za trčanje se baš dobro oznojim. Bez slatkoga,sokova masne hrane tijesta i sa ovom ishranom baš odlazi kilaža. Iako jedem 5x na dan i ne gladujem. 

9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
hrka11 kaže...
BeLLicus kaže...

 Da vidio sam ma ono je top... Ovako ja sad izgledam 

Tebi je polazna tocka bolja nego moja milijun puta...jedi na odrzavanju i trening snage pa trcanje.Ako si pocetnik i da jedes na odrzavanju desavat ce se promjene kamoli da ides u suficit lagani,mozda i to nije losa opcija.

Na tvom mistu nebi isao na neko mrsanje nema sanse,bar ja osobno nebi.

 Evo jutarnje vaganje 75,1kg pogledaj moj post iznad. Što znači da jedem na održavanju?

10 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

 Evo jutarnje vaganje 75,1kg pogledaj moj post iznad. Što znači da jedem na održavanju?

 To znaci da jedes koliko potrosis,ne mozes to znat napamet pogotovo kad si aktivan toliko moras pratit jedno vrijeme...ako si pocetnik na odrzavanju ces isto dobit misica nesto,ali jos bolje ako u lagani suficit udjes onda mozes napravit odlican posao koji mjesec.

Ne znam sta ti je cilj uopce ali mozes bit u kondiciji tj.mozes bit izdrzljiv usput da dobijes malo misica izgledalo bi to dosta bolje.ja kad sam skidao kilazu i dosao na 78kg mogao sam maraton trcat,igrao sam po 2 termina nogometa bez pauze ali sam izgledao kao mrtvac bez obzira sto si ti "definiran" mala je to kilaza,fali i snage ne svidja mi se to nikako ali eto,bolji osjecaj 10 puta kad sam dosao na nekih 95kg bez pretjeranog sala tromiji jesam bio,ali opet sam mogao trcat dosta,a sto se snage tice druga prica.

Origin_Steam: hrka11
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
hrka11 kaže...
BeLLicus kaže...

 Evo jutarnje vaganje 75,1kg pogledaj moj post iznad. Što znači da jedem na održavanju?

 To znaci da jedes koliko potrosis,ne mozes to znat napamet pogotovo kad si aktivan toliko moras pratit jedno vrijeme...ako si pocetnik na odrzavanju ces isto dobit misica nesto,ali jos bolje ako u lagani suficit udjes onda mozes napravit odlican posao koji mjesec.

Ne znam sta ti je cilj uopce ali mozes bit u kondiciji tj.mozes bit izdrzljiv usput da dobijes malo misica izgledalo bi to dosta bolje.ja kad sam skidao kilazu i dosao na 78kg mogao sam maraton trcat,igrao sam po 2 termina nogometa bez pauze ali sam izgledao kao mrtvac bez obzira sto si ti "definiran" mala je to kilaza,fali i snage ne svidja mi se to nikako ali eto,bolji osjecaj 10 puta kad sam dosao na nekih 95kg bez pretjeranog sala tromiji jesam bio,ali opet sam mogao trcat dosta,a sto se snage tice druga prica.

 Cilj svakako nije velika kilaza, igram tenis cijelu sezonu, znaci bitna kondicija,brzina,izdrzljivost. Ono sto ja zelim utegnuti se dobiti malo misicne mase da to sve lijepo izgleda nista pretjerano, no dobro ti si 189cm ako se ne varam ja sam 175cm tako da tvojih 78kg i mojih 75kg su velika razlika na te visine. Aha ti govoris da moram zbrajati kalorije koje unesem, a kako cu znati koliko potrosim? 

10 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
BeLLicus kaže...

 Cilj svakako nije velika kilaza, igram tenis cijelu sezonu, znaci bitna kondicija,brzina,izdrzljivost. Ono sto ja zelim utegnuti se dobiti malo misicne mase da to sve lijepo izgleda nista pretjerano, no dobro ti si 189cm ako se ne varam ja sam 175cm tako da tvojih 78kg i mojih 75kg su velika razlika na te visine. Aha ti govoris da moram zbrajati kalorije koje unesem, a kako cu znati koliko potrosim? 

A ne mozes to tocno znat...imas one razne tdee kalkulatore on ti moze priblizno izbacit neku brojku ili sam odredis koliko ces unosti i pocmes pratit, onda drzis se toga 10ak dana i vidi ima li promjena ako nema pogodio si,ako ima onda znas sta ces radit + ili - .

Origin_Steam: hrka11
9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
hrka11 kaže...
BeLLicus kaže...

 Cilj svakako nije velika kilaza, igram tenis cijelu sezonu, znaci bitna kondicija,brzina,izdrzljivost. Ono sto ja zelim utegnuti se dobiti malo misicne mase da to sve lijepo izgleda nista pretjerano, no dobro ti si 189cm ako se ne varam ja sam 175cm tako da tvojih 78kg i mojih 75kg su velika razlika na te visine. Aha ti govoris da moram zbrajati kalorije koje unesem, a kako cu znati koliko potrosim? 

A ne mozes to tocno znat...imas one razne tdee kalkulatore on ti moze priblizno izbacit neku brojku ili sam odredis koliko ces unosti i pocmes pratit, onda drzis se toga 10ak dana i vidi ima li promjena ako nema pogodio si,ako ima onda znas sta ces radit + ili - .

Dap sad sam definitivno u minusu, ali to pridodajem prehrani jer sam izbacio hrpu kaloričnog smeća. Vidjet ću stanje kroz 2 tjedna kad sve stane na svoje mjesto. Nebih htio ispod 75 ići nikako. 

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
encoding kaže...
Da budemo jasni, nije ovo napad na tebe, ovo što si rekao za post se slažem recimo. 

Sve pet, nisam nikako drugačije niti shvatio.

 

Ali nije, zašto bi kruh bio nutritivno beskorisna namirnica? Pa pun je (barem) jednog od tri osnovna makronutrijenta. Nije kruh kao kruh loš, nego je loš kruh taj koji je loš. Ne kažem niti da je dobar, samo je to što je - namirnica. Ne mislim samo na kruh bogat proteinima ili vlaknima, nego jednostavno ima ljudi koji neke namirnice vole jesti i ne vidim zašto ih ne bi jeli?

I riba može biti loša - ako jedeš neku iz uzgoja je u principu masna, ako je more zagađeno, još će ti navući živu ili što ti ja znam,,, Pa opet, divlji bakalar, tuna ili orada su izvrsne namirnice. I opet, ja ih ne volim jesti, već miris mi ne odgovara i što da sad radim? Dobro, ima situacija kada mi čak i riba može biti fina, ali nije to sad bitno - poanta je da ljudi imaju svoje vlastite preference ili navike i nema smisla praviti se da to ne postoji i kategorički tvrditi da je neka namirnica loša (ili beskorisna).

Jedina stvar koja je bitna je da obroci budu kompletni, s adekvatnim unosom makro i mikro nutrijenata. Kako se dođe do toga nije bitno dokle god je čovjek kozistentan, a lakše će mu biti konzistentan ako jede što želi i voli.

 

A za trčanje - to sam i ja mislio, ali onda sam naletio na ovaj video: https://www.menshealth.com/entertainment/a36740864/muscle-transformation-100-days-before-after-results-goal-guys/

Dakle trener čovjeku kaže da ne hoda, nego trči. I onda kreneš istraživati i vidiš da nije jedini koji to radi. I onda skužiš da je trčanje super za nekoga tko želi biti trkač, ali nije super za nekoga tko želi razviti masu i snagu dok istovremeno ne želi zapostaviti kardio.

Dakle nije cilj opteretiti mišiće ruku i nogu, nego srce i pluća, te se osigurati da tijelo ne potroši pritom zalihe glikogena, kako ne bi trošilo mišićnu masu iz mišića koji se ne koriste pri trčanju. Jer realno, trkaču je velika masa generalno problem, višak kojeg se treba riješiti.

 

Ono što želim reći je da prvo treba definirati cilj, a onda i ponašanje (prehranu, vježbe) prilagoditi tome, ne treba sve ići na isti kalup. Koliko se to tiče bellicusa, tebe ili mene je na svakome od nas da odluči, umjesto da svi radimo jedne te iste vježbe i jedemo jednu te istu hranu.

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2022 19:15 (Veliki Brat).
13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Trebalo bi ozbiljnije se uhvatit rezanja, a kako godinu idu sve je teže. Nkad sam ladno sa 100 pao na 95 do ljeta samo restrikcijama u prehrani, a sad ću morati vagati ko kakav bilder 

na ljeto možda postanem otac i onda ću se kao i svi udebljati jer je sve teže držati uredan žviot kad dijete dođe.

 

185cm, natukao na 105, osjetim da mi je to puno bez obzira na mišićnu masu.

 

Inače imam ideje kako doć do toga i restrikcije uvest na sve, no ne da mi se vagat i bit rob vage. Imam frenda koji važe svaku pa opet ništa od njega kad živi vagu jebenu.

Inače radim turnuse, dnevne smjene 12 pa noćna 12. Ubi takav ritam, teško je složit obroke kvalitetno.

Super je kad ne radiš, ili radiš kulturno radno vrijeme 07-15 pa je lako, ali teren di nemaš pristup obroku di sam slažeš sve, jedeš hladno...

 

Ima još tko da radi turnuse, kako si je složio prehranu i treninge?

 

evo trenutni state,

hladan praktički iz kreveta, par dana pijančevanja (saznalo se sretne vijesti) malo godišnji i tako.

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.1.2022 13:50 (fila2208).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
fila2208 kaže...

Trebalo bi ozbiljnije se uhvatit rezanja, a kako godinu idu sve je teže. Nkad sam ladno sa 100 pao na 95 do ljeta samo restrikcijama u prehrani, a sad ću morati vagati ko kakav bilder 

na ljeto možda postanem otac i onda ću se kao i svi udebljati jer je sve teže držati uredan žviot kad dijete dođe.

 

185cm, natukao na 105, osjetim da mi je to puno bez obzira na mišićnu masu.

 

Inače imam ideje kako doć do toga i restrikcije uvest na sve, no ne da mi se vagat i bit rob vage. Imam frenda koji važe svaku pa opet ništa od njega kad živi vagu jebenu.

Inače radim turnuse, dnevne smjene 12 pa noćna 12. Ubi takav ritam, teško je složit obroke kvalitetno.

Super je kad ne radiš, ili radiš kulturno radno vrijeme 07-15 pa je lako, ali teren di nemaš pristup obroku di sam slažeš sve, jedeš hladno...

 

Ima još tko da radi turnuse, kako si je složio prehranu i treninge?

 

evo trenutni state,

hladan praktički iz kreveta, par dana pijančevanja (saznalo se sretne vijesti) malo godišnji i tako.

 

uh, gadan poslovni raspored.

 

jedino mi pada na pamet da si vikendom slozis obroke, za 5 radnih dana, koje mozes zamrznut i kupis si onaj mali "frizider" u kojem to nosis na posao

www.youtube.com/TerabitTV
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice