Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.538
|
čitano: 6.322.877
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
aloevera13 kaže...

ja sam tu pred par mjeseci uletio sa pitanjem koju duzinu sipke da uzmem za bench po doma.

samo je to bilo pitanje, imao sam 3-4 duzine u decathlonu pa nisam znao koju odabrat.. na kraju su neki ljudi poceli savjetovat da uzmem olimpijsku za brdo para(100+€), a utezi za nju su isto suho zlato...

u decathlonu sipka od 2 metra(28mm promjer) dodje 220kn, najvece opterecenje je 160 kg, a 10 kg utega iz decathlona dodje 120kn. 

 

isto kao i sta ti kazes, neka svatko odvagne sta mu treba. netko ce se samo baviti bodybuildingom i zeli deadliftati 250+ kg, netko zeli imat balans izmedju liftinga i trcanja/kondicije pa mu ne trebaju toliki misici. svatko ima svoj cilj i ne treba nikome nametati sta da kupi i govorit sta ce ti sipka koja se piga na 160kg itd. itd.. 

 Meni je Decathlon isto super što se tiče utega, šipki. Mislim da imaju najbolje cijene?

5 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

i ja mislim isto, oko cijelog asortimana su dosta povoljni :)

8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Iako sam se nečkao da li da objavim ili ne ali eto odlucio sam fck it .. Uglavnom  ovo sam ja prije/poslije....Krenuo sam vjezbati pocetkom godine pa posto tu ima dosta vas koji ste strucniji od mene  cijenio bi vase misljenje  o mom napretku... Koliko je  dobro  itd. I jesam li premalo dovoljno ili previse  u tom vremenu izgubio..Razlika u kg je oko 15-16kg...Krenuo sam  u gym.al jel...zasada doma neki hiit treninzi  jer nemam utega...Daljnji cilj je nabacit misicne mase jel dok se otvore opet gymovi..Savjeti dobrodosli .Lp

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ma super je to. Samo udaraj dalje 

16 godina
moderator
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sseennoonn kaže...

Koliko je  dobro  itd. I jesam li premalo dovoljno ili previse  u tom vremenu izgubio..Razlika u kg je oko 15-16kg...

Svaka čast na hrabrosti, jedan si od rijetkih koji se usuđuju objavljivati slike. Fino si se stesao. Ne bih rekao da si izgubio previše sala, to ti je super otišlo pa sad imaš mogućnost lean bulka, no ne znam kakva ti je situacija s mišićima općenito - nekako mi izgleda da je i nešto mišića otišlo, no kako sam početnik, ne bih to znao ocijeniti. Sretno u daljnjem nabacivanju mišića.

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

A izgubio sam i mišića ,iako sam imao veci postotak masti nisam djelovao debelo..nego bas krupne gradje ...I sad sam se osušio cijeli.. I ruke i noge ali i trbuh jel  iako jos nisam zadovoljan s tim segmentom klasika...Mozda sam i prenaglo krenuo mrsavit ,trebao sam sporije ali eto 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
16 godina
moderator
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sseennoonn kaže...

A izgubio sam i mišića ,iako sam imao veci postotak masti nisam djelovao debelo..nego bas krupne gradje ...I sad sam se osušio cijeli.. I ruke i noge ali i trbuh jel  iako jos nisam zadovoljan s tim segmentom klasika...Mozda sam i prenaglo krenuo mrsavit ,trebao sam sporije ali eto 

Kažu da je normalno da nešto mišića ode s mršavljenjem, te da bi se to izbjeglo treba i dalje intenzivno vježbati, ali i pojačati unos proteina. Mislim da sam trenutno u sličnom stanju kao ti "before" i svjestan sam da ću morati izgubiti barem pet kila, a možda i deset kila, ali ne bih htio izgubiti mišiće. Trenutno si nerješavanje sala opravdavam s tim da želim nakupiti još malo mišića, ali morat ću se polako početi rješavati sala...

10 godina
odjavljen
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ako je osoba na razumnoj kilazi, to jest bodyfatu, onda je uvijek neki lean bulk pametnija opcija od bilo kakvih cutova. Svi smo mi opsjednuti tim ravnim trbuhom, ali ta opsesija je nezahvalna i bespotrebna ako osoba nema razvijenu neku misicnu bazu. Izgledas dobro, dal si previse smrsavio naglo, mozda i jesi, ali imas dobre rezultate, te se po meni probaj fokusirati na lagani bulk ili barem odrzavanje sa nekom vrstom progresije u treningu obvezno od sada na dalje.
5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sseennoonn kaže...

A izgubio sam i mišića ,iako sam imao veci postotak masti nisam djelovao debelo..nego bas krupne gradje ...I sad sam se osušio cijeli.. I ruke i noge ali i trbuh jel  iako jos nisam zadovoljan s tim segmentom klasika...Mozda sam i prenaglo krenuo mrsavit ,trebao sam sporije ali eto 

 Meni se čini da si se previše osušio jer ni na onoj "debeloj" verziji to nije izgledalo loše? 

4 godine
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Poštovanje,trebam nešt za preworkout, when two coffees and one red bull isn't enough...

znači nešt baš ono za pump up,nikakva teška kemija samo neki suplament,prije sam znao uzet l carnitine no bolje bi djelovala kava od njega... i prvih 20tak minuta bi mi trazilo dosta šećera...

pokušavam sa ovim nabit kondiciju cardiom...

16 godina
moderator
online
Bodybuilding - od početnika do naprednih

I tako... Bio sam danas umoran, nisam se naspavao kako treba, bolio me vrat, počela lagano možda čak i glava (neka prehlada, ili alergija ili kombinacija)... A mislio sam danas vježbati, jer je lijepo vrijeme i dva prethodna dana nisam vježbao i treba iskoristiti to lijepo vrijeme jer bi mogla biti kiša u narednim danima. Ha ništa, odležao si deset minuta na leđima na karimatu i pritom vježbao i masirao vrat, u nadi da će popustiti. Bilo je malo bolje, ali nije bilo idealno. Svi se pokupili iz kuće, tako da sam bio sam doma, vrijeme perfektno pa, iako mi se nije dalo, rekoh - ajde, iskoristi situaciju. Odnio većinu opreme koju imam iza kuće, pustio si video s YouTubea, krenuo vježbati i baš se lijepo navježbao. Totalno sam zaboravio da su me do maloprije boljeli vrat i glava, da sam bio sav nikakav, umoran i nevoljan.

 

 

Ovo je moja kućna mobilna teretanica (na slici fali samostojeća šipka za pull-up/chin-up/dip i dvoručni uteg od 120 cm s 2x10 kila diskova te još 2x5 kila diskovi - to je sva oprema koju imam). Sve skoro najjeftinije moguće, ali za nekoga tko još ne diže neku veliku masu, sasvim dovoljno. Stvari inače držim u kući (osim stalaka za čučanj), kad je hladno vježbam unutra, samo što onda ne vježbam bench i čučanj.

 

Vrijeme je bilo perfektno - ugodno za majicu kratkih rukava i kratke hlače - ni prehladno ni prevruće. Sunce je već išlo polako ka zalasku. Razni zvukovi iz okoline, ptičice na drveću... Ono, milina jedna. Prije sam želio čim prije krenuti u teretanu, no nisam jer nema ozbiljne teretane tu baš jako blizu, no sad kad sam se malo uhodao s opremom koju imam (ključna je bila kupnja pull-up samostojeće šipke - to mi je zaokružilo stvar), mislim da ću doma vježbati dokle god to bude moguće. Takav prirodni ambijent ne možeš imati u teretani, a i imaš svoj mir.

15 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Preporuka android aplikacije koja ima plan i program vjezbi sa iskljucivo bodyweight vježbama,dakle bez ikakve opreme?

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
10 godina
odjavljen
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Fino si to opisao sve bogami 😁 Prepoznajem tu klupicu, imamo istu 👍 Inace, ja danas odlucio odraditi lagani cardio. Bas je bilo tako lijepo vrijeme kao sto kazes, pa rekoh mogo bih ja na jog, a nisam od ne znam kad trcao. Lijepi osjecaj vjezbat u prirodi nema se sto puno za reci. Plan mi je ubaciti i plivanje u treninge kad se sve smiri ovo, pa uzivancija
10 godina
odjavljen
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Sine, ne treba ti android aplikacija za to. Radis osnovne bodyweight pokrete za svaku misicnu skupinu koju mozes, najveci problem su tu ledja i biceps za odraditi ako nemas pull up bar. Radis po nekoliko tih glavnih vjezbi za cijelo tijelo do otkaza po nekoliko krugova i to ti je vise manje to.
5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Mbaksa - Imam klupu, kavez, dvoručni, bućice i sobni bajk. Nema šanse da bih išao u teretanu! Pravi je luksuz za minutu u podrum i trening. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 22:07 (bananaman1).
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Kreatin da ili ne? Valja li čemu ili je samo bacanje novaca?

Do sad ga nisam nikad koristio ali me zanima valja li čemu pa bih ga možda i probao. Imajte na umu da sam amaterski sportaš i vježbač kao i većina nas tu.

Znam da ima sve o kreatinu na netu ali uvijek je lijepo čuti mišljenja iz prve ruke

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Da. Jedini suplement za koji su dokazani pozitivni učinci. Dobije se nešto snage, i mišići malo navuku vodu. Ali, treba napomenuti da ima pojedinaca na koje jednostavno ne djeluje. 

Smiješno je jeftin, pakiranje dostatno za 6 mjeseci nađe se ispod 100 kn.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
7 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pozdrav, je l' neko kupovao ovaj protein? Vidjeh sad u dm-u po prvi put ovdje u Bosni, dosta je jeftiniji od ovih "poznatijih" brendova, pa rekoda vidim isplati l se uzimati to?

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Od cega je jefitniji ak je onakva cijena ko na linku? 5 kila dode 100eura, ja sam za 750kn sad uzo 10kg od myproteina.

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
R4zOR229 kaže...

Od cega je jefitniji ak je onakva cijena ko na linku? 5 kila dode 100eura, ja sam za 750kn sad uzo 10kg od myproteina.

 Pa ne znam za cijene kod vas u HR ali ovdje u BiH nema Myprotein da se uzme po cijenama kao vani (jedino da se naruči sa njihovog sajta ali prave problem na carini ili od nekih manje provjerenih prodavaca), pa mi dodje jeftiniji od npr ON..

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pa i ja sam izvana narucio, a ovo ti je doslovno duplo skuplje. Tak da kad ti i carinu lupe jos uvijek je jeftinije.

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
R4zOR229 kaže...

Pa i ja sam izvana narucio, a ovo ti je doslovno duplo skuplje. Tak da kad ti i carinu lupe jos uvijek je jeftinije.

 Ne pričam o naplacivanju carine, kod nas ne naplaćuju do 150e i tu ne bi bilo problema. Nego je moj kolega imao situaciju da naruči sa myprotein sajta i da mu na carini zaustave paket pod izgovorom nekim "da treba imati neki papir od strane nekog ministarstva da je ta roba dozvoljena za konzumiranje ".. Totalna glupost ali ne mozes im nista ako nemas neku vezu..

 

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ja sam u BiH i uredno sam narucivao sa myprotein stranice i nisam imao nikakvih problema da mi je trebala bilo kakva dokumentacija na carini. Uredno mi obracunali carinu mislim nekih 11 KM i obrati paznju kod narucivanja sto imas ja mislim za BiH malo vece troskove dostave i to je to.
Imaami na piku par ljudi koji rade sa myprotein i skuplji su nego kada sam sebi porucujes ali mislim da nisu puno skuplji pa mozes pogledati.
7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Dr. Vicko kaže...
Ja sam u BiH i uredno sam narucivao sa myprotein stranice i nisam imao nikakvih problema da mi je trebala bilo kakva dokumentacija na carini. Uredno mi obracunali carinu mislim nekih 11 KM i obrati paznju kod narucivanja sto imas ja mislim za BiH malo vece troskove dostave i to je to.
Imaami na piku par ljudi koji rade sa myprotein i skuplji su nego kada sam sebi porucujes ali mislim da nisu puno skuplji pa mozes pogledati.

 Onda je bio neki lud carinik u slucaju mog kolege. Koliko si narucio pa su ti obracunali carinu, posto znam da ne obracunavaju za stvari ispod 300KM?

I pusti mi na privatnoj poruci te linkove, pošto nisam baš siguran koliko su ti sa olx-a pouzdani,pa ako imaš nekoga za preporučiti, bio bih zahvalan.

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
slavenP22 kaže...
Dr. Vicko kaže...
Ja sam u BiH i uredno sam narucivao sa myprotein stranice i nisam imao nikakvih problema da mi je trebala bilo kakva dokumentacija na carini. Uredno mi obracunali carinu mislim nekih 11 KM i obrati paznju kod narucivanja sto imas ja mislim za BiH malo vece troskove dostave i to je to.
Imaami na piku par ljudi koji rade sa myprotein i skuplji su nego kada sam sebi porucujes ali mislim da nisu puno skuplji pa mozes pogledati.

 Onda je bio neki lud carinik u slucaju mog kolege. Koliko si narucio pa su ti obracunali carinu, posto znam da ne obracunavaju za stvari ispod 300KM?

I pusti mi na privatnoj poruci te linkove, pošto nisam baš siguran koliko su ti sa olx-a pouzdani,pa ako imaš nekoga za preporučiti, bio bih zahvalan.

 NIsam bio puno narucio, mislim da sam bio uzeo 5kg proteina i 500g BCAA, nije novcano bio veliki iznos posiljke ali obracunata mi je carina. Doduse to sam narucivao prije nekih manje od godinu dana i pretpostavljam da se carina obracunava na te suplemente, da oni ne spadaju u artikle koji su oslobodjeni carine. 

 

Nemam ti linkove jer nisam nikada narucivao od tih ljudi ali znam da su momci u teretani pricali da su uzimali od njih. 

 

Ja sam zadnje dva puta uzimao preko frenda koji zivi u Grazu, pa kada je on dolazio ovamo porucivao mi je jer me tako izlazilo najeftinije, jeftinija postarina i nema carine. 

5 godina
protjeran
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
slavenP22 kaže...

Pozdrav, je l' neko kupovao ovaj protein? Vidjeh sad u dm-u po prvi put ovdje u Bosni, dosta je jeftiniji od ovih "poznatijih" brendova, pa rekoda vidim isplati l se uzimati to?

 To nije jeftino. Za tu lovu uzmeš pravi protein - 100% Whey Gold Standard. Ima naravno još odličnih po dobroj cijeni, a ne neki - nikad čuo?

11 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Pozdrav ljudi. Jedno pitanje o ovom proteinu i njegovoj kvaliteti?


https://gymbeam.hr/290-100-whey-gold-standard-protein-optimum-nutrition.html?gclid=CjwKCAjw7-P1BRA2EiwAXoPWA-QGusPnA6hEvfAUAcpKvw2EJXn1LR6gT3eqwrTRoWWFVL_nXrk-mhoCMtAQAvD_BwE



Koliko se isplati ovo uzeti i kakve je kvalitete?
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Dobre je kvalitete, ali se ne isplati.

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Nema kaj ,dobar protein ,ja pijem isti okus cokolada .. Ima finijih (me first vanilija madagaskar) ali eto uzeo i ovaj  i oke je . A globalno je na vrhu ljestvice tako da nemos fulat osim ako ti neki okus ne bude pasao.  Btw ekipa jel imao tko problema sa teniskim laktom ? il opcenito bolovima  u laktu ? 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
16 godina
moderator
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sseennoonn kaže...

Btw ekipa jel imao tko problema sa teniskim laktom ? il opcenito bolovima  u laktu ? 

Jedan kolega je pitao pred koji mjesec zašto ga lakat boli kod sklekova pa možda nađeš nešto korisnog među odgovorima na njegovo pitanje.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice