Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.520
|
čitano: 6.308.503
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Tijelo nije bilo naviknuto na to pa si osjetio sve prednosti tog proizvoda. Što vise ces stimulansa uzimati, tijelo ce se naviknuti na to, pa ce biti potrebne vece doze da te pokrene. Isto kao sa pocetnicima u teretani. Ako imalo znaju sta rade, misici rastu ko ludi, noob gains, a kada se tijelo navikne na iste kilaze, stalno je potrebno dodavati vise opterecenja da bi misic rasao.

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pitanje za malo iskusnije..

 

Naime, genetski imam slabije tj. mršavije noge od gornjeg dijela tijela. Što raditi za dobiti malo mesa u tom dijelu prednje i zadnje lože? Definicija mi nije bitna, niti da se ističu mišići već bi samo htio podebljati taj dio.

 

U teretanu ne idem, kući imam par bučica i šipku. Ukupna težina možda 40ak kg, pa bi htio s tim kombinirati. Tu je i bicikl, samo mi se to čini više za samo izdržljivost, nego za nabijanje mase ili sam u krivu? Čučnjevi, iskoraci? 

Ništa ne ostavljam nezavrš
10 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

bok ekipa!

ima li ovdje price o bodyweight treniranju ili ima neka druga tema za to?

trenira li itko od vas na taj nacin?

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Zna li netko gdje kupiti utege 10kg 30mm sto povoljnije?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
razor1988 kaže...

bok ekipa!

ima li ovdje price o bodyweight treniranju ili ima neka druga tema za to?

trenira li itko od vas na taj nacin?

 

365 dana godišnje. Ako nema kiše i snijega ili ako padaju lagano trenkam vani, a ako padaju jako onda odradim doma trening ili odem na plivanje ako je baš cijeli tjedan katastrofa vrijeme. Velik je gušt u 6 ujutro prije posla zimi na -5°C odradit trening. Ne pada mi na pamet više ući u teretanu. Al jbg da hoću neke velike miškice i kilaže, nema do utega...

13 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Keops kaže...
razor1988 kaže...

bok ekipa!

ima li ovdje price o bodyweight treniranju ili ima neka druga tema za to?

trenira li itko od vas na taj nacin?

 

365 dana godišnje. Ako nema kiše i snijega ili ako padaju lagano trenkam vani, a ako padaju jako onda odradim doma trening ili odem na plivanje ako je baš cijeli tjedan katastrofa vrijeme. Velik je gušt u 6 ujutro prije posla zimi na -5°C odradit trening. Ne pada mi na pamet više ući u teretanu. Al jbg da hoću neke velike miškice i kilaže, nema do utega...

 Kapa dolje od mene, većina će reć luđak, ja ću reć, veliki gospodin, svaka čast!

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pa ne bi vjerovao, ali često sam sretao ove zime skupinu žena srednjih od 40-50 godina na nekom grupnom treningu isto ujutro u to doba. Možda nije bilo tad -5°C, ali je znalo biti oko nule. Mislim si ako njima nije problem, ne bi trebao biti ni nama mlađima .

Zezam se malo, al generalno sam jutarnji tip i nisam zimogrozan pa nemam problema s tim ranojutarnjim treninzima. Hvala tebi na komplimentu :)

13 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

to je super za čuti, imati takvu volju. 

Imam frenda u gymu, brat pazi na hranu, spavat ide u 21. Oće lik 8h sna i gotovo. Ode s pića u 20.50 veli idem doma spavat. Ozbiljno roka i to poštujem iznimno. To je strašna snaga i volja, kakve priznam nemam.

Čitao sam milju članaka, slušao youtubera itd. Znam da trebam si složit program, prehranu i općenito život....ali ne ide to tako.

 

Uvijek neke dodatne stvari zakompliciraju sve i treba ih ubacit u tu ''jednadžbu''. Divim se ljudima koji balansiraju savršeno sa svime i naravno imaju bolje rezulatate nego mi tipični gym buddiesi.

 

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

gdje kod nas ima za kupiti zidni plakat za teretanu sa vježbama?

znači plan vježbi, ili po danima ili podjela na mišićne skupine.

može i link ako ima na amazonu. li nešto većih dimenzija. cca 170x130 vodoravno

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 19:38 (HowYesN0).
11 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ekipa, gdje je trenutno najjeftinije za naruciti proteine

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Evo par slikica od science liftera 

 

177/80 trenutno. Bulk završen negdje oko 20.5. sa 88kg i evo tek 8kg dolje nakon više od 2 i pol mjeseca. Ciljano jako spori cut i to se pokazalo kao odlična odluka. Snaga je i dalje tu, na gotovo svim vježbama sam ju održao gdje je i bila. BP je pao malo jer ga nisam radio 2 mjeseca zbog ozljede, ali evo baš neki dan probao, 7x100kg bez nekih velikih problema i polako se vraćam. Ubacio sam refill days svakih 10-ak dana i jedan cijeli refill week (bez treninga) i to je također bila odlična odluka jer je taman prije toga snaga krenula padati i mentabolizam se krenuo usporavati.

Na zadnji slici su ruke spaghetti arms, ali je mid section ok ispao pa ajd. Još 1-2kg dolje i back to bulk 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 8:31 (Cordas).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Pozdrav ekipa. Eto i mene padobranca.
Evo zadnjig 3 godine treneriam nekih 4 do 5 puta tjedno.

Kad bi mi gym postao monoton, krenuo bi na kružne ili boks. Boks dva puta tjedno i kružni 2 puta tjedno.

Sada bi počeo kombinirat kondicione treninge s GYM-om. Znači dva puta tjedno boks i 3 puta tjedno gym.
Visok sam 189 i imam 93 kile.

Htio bi se riješiti škembe (mala je, ali je tu) i naravno izdefnirat. Pijem My protein nakon treninga i kreatin.
Ono što me muči, trenkam tri godine a rezultati nisu nit blizu vama koji stavljate slike. Svaka čast ekipa, brutalno ste zdefkani.

Sada mislim stvarno vodit brigu o prehrani i povećat unos proteina.
To mi je najveći problem bio - PREHRANA, zato i nemam željene rezultate.
To je teži trening od same teretane ;)

Što mislite je li dobro tako kombinirat. Dva puta tjedno boks i 3 puta gym uz to.
Ili da jedan tjedan samo boks (to bi bilo 3 puta tjedno) i subota noge pa drugi tjedan samo gym. Nisam pametan.

Svaki savjet dobro došao ;)

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 13:49 (Flas1987).
10 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Flas1987 kaže...
Pozdrav ekipa. Eto i mene padobranca.
Evo zadnjig 3 godine treneriam nekih 4 do 5 puta tjedno.

Kad bi mi gym postao monoton, krenuo bi na kružne ili boks. Boks dva puta tjedno i kružni 2 puta tjedno.

Sada bi počeo kombinirat kondicione treninge s GYM-om. Znači dva puta tjedno boks i 3 puta tjedno gym.
Visok sam 189 i imam 93 kile.

Htio bi se riješiti škembe (mala je, ali je tu) i naravno izdefnirat. Pijem My protein nakon treninga i kreatin.
Ono što me muči, trenkam tri godine a rezultati nisu nit blizu vama koji stavljate slike. Svaka čast ekipa, brutalno ste zdefkani.

Sada mislim stvarno vodit brigu o prehrani i povećat unos proteina.
To mi je najveći problem bio - PREHRANA, zato i nemam željene rezultate.
To je teži trening od same teretane ;)

Što mislite je li dobro tako kombinirat. Dva puta tjedno boks i 3 puta gym uz to.
Ili da jedan tjedan samo boks (to bi bilo 3 puta tjedno) i subota noge pa drugi tjedan samo gym. Nisam pametan.

Svaki savjet dobro došao ;)

 To sto se stomaka tice i deficnicije moras bit u kalorij.deficitu...sad na tebi je izbor namirnica i kakav ces bit s energijom, moras dobro prehranu poslozit.

Ako ces uz boks ubacit teretanu gledaj i to da podesis kako treba,jer odmor ti je bitan koliko i trening.Ako se misic nema kad oporavit,ako ne spavas dovoljno itd...sve ce ti to imat utjecaja i usporit napredak.

Tu ti ne vrijedi sto vise treninga to bolje,daleko od toga.Trening,prehrana i odmor tek nakon toga mozes razmisljat o suplementima itd...

Ako netko ima iskustva s tim valjda ce pomoc,ali po mojoj logici boks dosta trosi kalorija,uz teretanu nebi ti problem trebao bit deficit,samo poslozi tajming da ne budes bez energije,povecaj unos proteina i izdefinirat ce se sigurno.

Obrati paznju na oporavak i slusaj tijelo pa prilagodi trening.

Mozda 3x full body ili push/pull/full body pa boks izmedju?

Origin_Steam: hrka11
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

gdje najcesce uzimate vitamine  i suplimente.. BCAA,magnezij kalcij etc.. Najbolji omjer cijene i kvalitete samih suplimenata

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 11:38 (sseennoonn).
15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Pratim gdje je koja akcija ali uglavnom GAZ Nutrition, Polleo Sport i Fitness.com.hr

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Koliko imate kg tjelesne tezine ,i koliko ste najvise dignuli kila u compound liftovima (squat ,bench,deadlift,overhead press) i u koliko mjeseci/godina treninga

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
6 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

183cm / 65kg : bench 85kg(2 ponavljanja); squat 120kg; deadlift 115kg

 

Do prije 2 godine trenirao judo, rezultati izmjereni nedavno, nakon 1.5mj teretane

Trust nobody, become the best !
12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
sseennoonn kaže...

Koliko imate kg tjelesne tezine ,i koliko ste najvise dignuli kila u compound liftovima (squat ,bench,deadlift,overhead press) i u koliko mjeseci/godina treninga

6 godina treninga. 80kg.

BP: 1x135kg, 3x120kg

Overhead press: 1x82.5kg, 5x70kg

Squat: 6x135kg (prije 3 godine, više ga ne radim. Nikad nisam maxao)
Front squat: 1x130kg, 4x110kg

DL ne radim

 

Bilo je tu naravno puno lutanja u tih 6 godina bar pola toga je bio loš i nekvalitetan pump chasing trening.

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

12god treninga, 178cm 100kg, bp 120 5x10 ili 130 1x10, cucanj 160 4x10 ili 160 1x16, deadlift 180 3x10 ili 200 1x10, overhead press ne radim vec sjedece bucice 35 5x12 ili 40 3x8

 

dok sam bio natural 9god treninga i 80kg, bp 100 1x13, cucanj 140 1x13, deadlift 180 1x10

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 23:36 (Petar hw).
15 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

182cm trenutno nekih 105kg sad najbolji liftovi su mi bili prije nekih 2god kad sam imal nesto malo ispod 100kg BP 140, SQ 172,5 DL 200?? OHP 92,5 otad sam se malo zdebljo xD a i presto trenirat liftove(primarno)

 

EDIT: zaboravih napisat, treniram sad nekih 4god ono gore je bilo nakon 2 s tim da sam ko klinac jos treniro od neke 16 do 19 godine, nakon toga propo fizicki i mentalno i poceo opet lagano sa 23 godine

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 1:22 (R4zOR229).
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

čudno da ti je  DL  200 a ovo sve ostalo su zavidne brojke,,mislim nemoj me krivo shvatit 200kg nije malo dapače al jel .. s obzirom na kilazu ostalih liftova rekao bi da bi to moglo ic gore za bar 20kg + ...Ja nakon god i nekaj sitno (prvi put krenuo u gym) smrsavio 20kg 177cm  i 79kg .. Zasad mi je max 120kg cucanj 1 rep , deadlift 165  overheadpress 57.5 i bench 90 kg ...Imam čudan stall u progressu platoa..Istina bog recovery mi je jako los( spavanje mi je 0 bodova)  i treniram neposredno nakon posla navecer (radim uvijek drugu smjenu) ali opet smatram da sam trebao to dic gore ali eto....Sad sam promjenio neke rutine u vjezbi pa budem vidio kako ce se to sve ponasat

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Meni je problemc kaj treniram doma, a teretana je na drugom katu tak da ono kaj dignem moram bit 100% siguran da cu moc i lagano spustit, a i DL mi je nekak uvijek i bio najlosiji lift. Sad kad sam presao malo vise na body building sam ga izbacio kompletno jel mi se uvijek vraca problem s ljevim kukom ma kolko pazio(RDL je super zamjena cak i bolje DL ako te ne zanima striktno gananje brojeva), dok druge main liftove cak i napravim svakih par ciklusa al me vise bas i ne interesiraju. Ak te zanima PL i gananje liftova svakako radi sto vise te liftove, vjerojatno mozes dodat 20% gore na svaki samo tehnikom bez da gram misicca dobis. OHP i BP ti jako vole volumen i frekvenciju ja sam najbolji progress imo kad sam bencho po 3x tjedno i OHP 2x i dosta su tehnicki zajebani pogotovo OHP i neces ga bas lako brutforcat. Kaj se cucnja tice svakako preporuka FSQ ubacit ak ne radis, pogada quadove bolje od BackSQ i fino ojaca core ak te lomi SQ pa ga pretvaras u lagani good morning. Za DL stvarno nemam kaj pametno :D. I svakako spavaj pogotovo ak dosta treniras, meni je sad onak 7 i pol sati neki minimum, krajem ciklusa kad sam zgazen znam i prek 9h spavat svaki dan. Znam da dosta ljudi nema vremena, al izbaci nepotrene stvari i spavaj naravno ako ti je to prioritet uopce.

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

prioritet mi je svakako spavanje ali zivot kaze NE MOZE..malo sam ja kao ja problem sa spavanjem(lako se budim jako) a sad imam zivotinju koja me uredno budi svaki dan u 4 pol 5  ujutro i ne miruje do 9h...A onda kad mene nema popodne radim on spava...Danas sam uspio 2x1 100kg bench...To mi je PR zasad pa se nadam do kraja godine da bude 1 rep barem 120 bit cu zadovoljan..A podizat cu kalorije od ovog tjedna na 3200+ pa cu vidjet kako ce se ponasat...zasad sam takoreć bio ispod 3000 dnevno 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

deadlift je specifican lift koji se za razliku od ostalih moze grajndat 15 sekundi, i svako zdravo musko jednom vuce 200 unutar godine dana treninga ako su volja kontinuitet i nuzan zivotinjski nagon za cupanjem prisutni

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Petar hw kaže...

12god treninga, 178cm 100kg, bp 120 5x10 ili 130 1x10, cucanj 160 4x10 ili 160 1x16, deadlift 180 3x10 ili 200 1x10, overhead press ne radim vec sjedece bucice 35 5x12 ili 40 3x8

 

dok sam bio natural 9god treninga i 80kg, bp 100 1x13, cucanj 140 1x13, deadlift 180 1x10

Zašto si prestao biti natural? 

3 godine
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

doslo se do natural limita, 2god sam pokusavao napredovati ali tijelo mi nije moglo drzati vise od 80kg lean

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Zašto ti je bitno da imaš više od 80kg lean mase na 178cm? Natjecatelj si ili živiš od fitnessa ili tako nešto?

15 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ak ga veseli pusti ga, mozda i zaraduje bar sad imas ovi instagram zvjezda i ostalih pizdarija. Al da ni meni nije jasno zasto bi netko tko nezivi od svog izgleda/atletske izvedbe to radio al sto ljudi sto cudi.

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ne napadam nikog, nego sam znatiželjan. Ako želi podijeliti svoja iskustva, to jest.

Najviše me zanima zašto bi itko htio/morao imati više od 80kg lean mase na 178cm ako ne zarađuje od svog izgleda. Ako živi od svog izgleda onda ima smisla.

No svakako mislim da je 80kg lean na 178cm savršeno

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 21:46 (Cordas).
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

evo ovo sam ja na 178cm visine i cca 75 kg na prvoj slici (smrsavio sa 96kg) .. ..Druga slika je 79kg sadasnjih  i odmah poceo gubit formu pogotovo oko trbuha ..a htio bih jos 2-3kg gore da podignem overall snagu i pojacam prsa  i onda neki cut nabacit ..Kad bi mogao bit lean sa 82 kao i sa tih 75-76 bilo bi taman

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice