Upgrade ili ne?

poruka: 10
|
čitano: 983
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Upgrade ili ne?

Pozdrav svima.Ispričavam se ako sam postavio temu u krivoj sekciji.

Uglavnom imam računalo sljedećih specifikacija:

 

Matična ploča: ASRock N68C-GS FX

Procesor: AMD Athlon II X3

Grafička: AMD Radeon HD 6570 1GB

Ram:Kingston 4 GB DDR3 1600 MHz (dual channel može do 8 GB max)

 

Pošto me oduvijek zanimalo sve oko računala i komponenti sada puno više nego prije htio bih vas pitati da li se isplati nadograđivati ovaj setup ili ne?

 

Hvala svima na odgovorima :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Upgrade ili ne?

Ne isplati se; konfiguracija je zastarjela u više kategorija i bolja je opcija kupnja novog računala.

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 16:45 (Dodinho).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Upgrade ili ne?

Hvala ti na odgovoru,možeš li samo napisati kako je konfiguracija zastarila i zašto se recimo ne bih isplatio upgrade.

Pretpostavljao sam da se ne isplati ali bih volio ako bi mi mogao napisati i reći zašto se ne bi isplatilo da naučim par stvari,naravno ako nije problem :)

6 godina
protjeran
offline
Upgrade ili ne?

Za što ti treba računalo ?

Za neke stvari je odličan a za neke radnje na njemu je krš....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Upgrade ili ne?

Napajanje je 450 W što ne znam jeli ok ili ne(nisam siguran koja marka).

Da vidio sam to i ja da može još 4 GB rama ali ne znam koliko bi mi to napravilo razlike recimo za gaming.

Jebiga kako gledam nekad twitch svidila mi se bolesno igra Escape from Tarkov ali sam svjestan da sa ovim računalom ne će me Tarkov vidjeti xD

Prvenstveno bih gledao računalo za gaming,e sad znam da je koliko para toliko muzike :D

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Upgrade ili ne?

Ako je za gejming novijih igara zaboravi nadogradnju. 

Pokloni to nekoj djeci i usreći ih.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Upgrade ili ne?

Pa, može ubaciti solidnu Gtx 1050 TI 4 GB, CPU bi ju trebao pogurati uz 8 GB dodatne memorije ili da nađe još malo bolji procesor, četvorku.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Upgrade ili ne?
sve na ovoj maticnoj/procesoru bi bio bottleneck cak i za 1050

ne ulazi ni kune jer se ne isplati, kupi novi

ovakav kao ti komp imam ja za rezervu sluzi više kao media centar i pokretanje starih strategija i to je to, za drugo nema smisla
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Upgrade ili ne?

Jedan čovjek prodaje konfu za 700kn

 

  • Pentium G4560
  • ASRock B250M-HDV
  • Crucial Balistix Sport LT Red 8GB
  • Samsung 850 EVO SSD 250GB
  • be quiet! Pure Power 10 400W
  • HDD 500GB
  • Zalman ATX Mini Tower PC Case T4

 

 

To bi ti se isplatilo uzet, imo bi daleko bolji komp, grafu lako upikneš do gtx1060 3gb, a nađu se jeftino. Šteta kaj nema to ovdje i u Rijeci je komp.

 

Po meni tvoja konfa je gotova konfa, nebi uložio ni kune u to. I ovo gore nije neka sreća na dulje staze, al je daleko bolje neg tvoje. Al 700kn, nemamo o čem pričat za te novce.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Upgrade ili ne?

Hvala vam puno svima na izdvojenom vremenu za odgovorit.

Još prije sigurno jedno 7-8 godina možda godina više ili manje rekao sam bio rođaku da mi sastavi komp za gaming.

Pošto se on bavi informatikom,onda mi je on to napravio i onda mi je ovaj komp bio vrh.

Međutim sad kako sam i ja stariji i želim stvari naučiti sam napraviti a i zanima me sve oko kompjutera i općenito hardwera.

Naučio sam i ja do sada da ova moja konfiguracija nije najbolja i da je dosta stara.

Ali ovaj komp sto sam naveo je u biti brat kojima ima 12 godina ga koristi,ja nisam na njemu.

A on ga koristi za igranje nekakvog robloxa neke pizdarije,nema gejmerske krvi u sebi kao sto sam ja imao i na kojijm sam igrama ja odrastao,tako da njega ne zanima opće računala,samo da može igrat igru.

 

Ovaj komp za 700 kn je džabe doslovno.Ovo je manje kućište,ali se na ovu matičnu može nadograditi neka grafička koja je dobra.

Možeš li mi dati link,bas mi volio pogledati što čovjek prodaje,a možda bi se i mogao nekako dogovoriti da pošalje :)

 

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice