Stolni PC + monitor za AutoCAD

poruka: 7
|
čitano: 3.115
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Stolni PC + monitor za AutoCAD

Može preporuka? Ne treba biti vrh vrhova ali da vrti ok autoCAD i tu i tamo Photoshop. Zeznuta kombinacija, ali kažem, ne mora biti vrh vrhova.

I koji monitor da to uskladimo?

Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Stolni PC + monitor za AutoCAD
You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Re: Stolni PC + monitor za AutoCAD

Konfiguracija ovisno o budžetu.

Za monitor preporučam DELL P - seriju midrange u cijenama, vrlo dobra pokrivenost boja i lagan za oči, ili U seriju, malo skuplji, odlična pokrivenost boja.

Što se tiče konfe, AutoCAD je uglavnom jednojezgreni software, ali i tu je dosta loš u iskorištavanju resursa.

RAM minimalno 8GB, preporuka 16GB, pogotovo zbog PhotoShopa. Grafička.. ako ne misliš igrati ništa, onda nešto od Nvidie što si možeš priuštiti iz GT serije. Ako možeš i GTX bilo bi super, ali AutoCAD to neće iskoristiti ionako :)

 

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stolni PC + monitor za AutoCAD

Za AutoCAD obavezno SSD uzmi, velika razlika u stabilnosti i brzini rada. Što se ostaloga tiče bitniji su ti proc i RAM, nego grafička. Ja vrtim Civil 3D koji je zahtjevniji od čistog ACADa na kompu od prije cca 5godina, samo sam dodao SSD prije godinu-dvije. Kolega mi je preporučio Dell P2719 monitor, kao odličan za AutoCAD, s tim da imaš verziju koja se može okrenuti za 90° ili klasičan, ovisno šta ti treba u radu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2020 15:03 (Jug2).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Stolni PC + monitor za AutoCAD
d7d8d9 kaže...

Može preporuka? Ne treba biti vrh vrhova ali da vrti ok autoCAD i tu i tamo Photoshop. Zeznuta kombinacija, ali kažem, ne mora biti vrh vrhova.

I koji monitor da to uskladimo?

Hvala.

 Trenutačno bilo koja srednja konfiguracija će vrtiti AutoCAD bez problema, iako i to zavisi o tome sa koliko velikim modelima barataš. Ukoliko se radi o čistom 2D-u, nema potrebe bacati puno novaca. 

 

Čisto za neku usporedbu, ovo je moja konfa na kojoj radim 3D vizualizacije:

 

Procesor - Ryzen 3600 - i više nego dovoljno, jer se sav rendering obavlja preko grafičke kartice. Sa svojih 6/12 jezgri bez problema guta Rhino, Photoshop, Illustrator itd.

RAM - 32GB - većini korisnika je 16 sasvim dovoljno, ali ja ponekada baratam sa stvarno velikim modelima pa je ipak nakon nekog vremena bilo potrebno ubaciti još 16GB

Grafička - 2060 Super - Za AutoCAD definitivno overkill, nešto puno jeftinije će odraditi posao savršeno. Ja koristim ovu jer rendam na njoj.

SSD - 500GB NVMe - mislim da u modernom kompu stvarno nema smisla ići na išta drugo osim na SSD-ove. Cijene su im niske, a razlike u performansama astronomske.

Monitor - koristim Dell U2717D i U2313HM - 27-ica je za pravi rad, a manji je za sekundarne aplikacije. I na poslu i doma imam isti model 27-ice i prezadovoljan sam. 24" je premaleno za ozbiljniji posao imho.

 

Ukoliko imaš dodatnih pitanja, slobodno PM-aj.

12 godina
offline
Stolni PC + monitor za AutoCAD

Koju aplikaciju za render koristiš?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Stolni PC + monitor za AutoCAD
BlueMax kaže...

Koju aplikaciju za render koristiš?

 On ili ja?

Ja - V-Ray

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice