Slaganje računala - odabir komponenti izdvojena tema

poruka: 1.546
|
čitano: 517.331
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slaganje Računala - Odabir Komponenti
13 godina
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.
n'aix kaže...

aha...sve samskonto osim jedne stvari sta znaci kad je graficka referentna?

  To znači da ima referentan PCB te samim time i hladnjak, a to znači da je grafa po svemu (osim po naljepnici) identična origigi kartici izdanoj na samom početku od strane ATi-a/AMD-a ili NVidia-e, ne znam kako da ti to drugačije i jasnije objasnim.

Što se krvlju brani, ne pušta se lako.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2011 15:07 (Caesar et Brutus).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.

skonto sam,mislim da nebi znao kako treba objasnit al mislim da znam sta to znaci....{#}

12 godina
neaktivan
offline
Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.

Imam Internet Cafe i namjeravam uzeti 10 racunala! ove su konfiguracije pa me zanima kako se vama cini..da mogu promjeniti na vrijeme!

Ploca:Gigabyte GA-H61M-D2-B3 1.1

Procesor:INTEL i5-2300 2,8 GHZ

Ram: Kingston DDR3 2x2GB /1333 MHZ

HDD:Seagate ST3500418AS/16 MB

Graficka: ASUS VGA GTX550

Monitor:Phillips 22 LCD Wide E-line Full HD

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.
Ghosttown kaže...

Imam Internet Cafe i namjeravam uzeti 10 racunala! ove su konfiguracije pa me zanima kako se vama cini..da mogu promjeniti na vrijeme!

Ploca:Gigabyte GA-H61M-D2-B3 1.1

Procesor:INTEL i5-2300 2,8 GHZ

Ram: Kingston DDR3 2x2GB /1333 MHZ

HDD:Seagate ST3500418AS/16 MB

Graficka: ASUS VGA GTX550

Monitor:Phillips 22 LCD Wide E-line Full HD

  Preloše.

Da bi se priznala tuđa vrijednost, treba imati vlastitu.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.
Ghosttown kaže...

Imam Internet Cafe i namjeravam uzeti 10 racunala! ove su konfiguracije pa me zanima kako se vama cini..da mogu promjeniti na vrijeme!

Ploca:Gigabyte GA-H61M-D2-B3 1.1

Procesor:INTEL i5-2300 2,8 GHZ

Ram: Kingston DDR3 2x2GB /1333 MHZ

HDD:Seagate ST3500418AS/16 MB

Graficka: ASUS VGA GTX550

Monitor:Phillips 22 LCD Wide E-line Full HD

To mi se čini malo prejako za internet cafe. Možeš uredno i manju igraonicu otvorit s tim. Puno bi uštedio da uzmeš slabiju grafičku karticu pošto za internet netreba.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.

ujedno je ovo i igraona..igra se vecinom cod2 i 4..dali bi mogle ove nove igre ici na ovu konfiguraciju?

13 godina
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.
Ghosttown kaže...

ujedno je ovo i igraona..igra se vecinom cod2 i 4..dali bi mogle ove nove igre ici na ovu konfiguraciju?

Uzmi dio neka jaca racunala (za igre) a dio neka slabija za internet itd.Ne isplati s uzimat i5 za internet,a po meni ni za igre posto je dovoljan i cetri jezgreni phenom..

12 godina
neaktivan
offline
Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.

pa moze li ovo proci po pitanju igrica? namjeravam instalirati gta 4; cod black ops; dirt 3; shift 2;crysis 2! oce moci to ici?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.
Ghosttown kaže...

pa moze li ovo proci po pitanju igrica? namjeravam instalirati gta 4; cod black ops; dirt 3; shift 2;crysis 2! oce moci to ici?

Moći će, samo ne očekuj čuda. Flaggovi će ti se dešavati u GTA4 jer je ta igra nažalost još uvijek neoptimizirana pa šteka i na osjetno jačim konfama od te.

Da bi se priznala tuđa vrijednost, treba imati vlastitu.
14 godina
neaktivan
offline
Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.

odlićna tema,bravo za trud ;)!

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.
gamer34 kaže...
Ghosttown kaže...

ujedno je ovo i igraona..igra se vecinom cod2 i 4..dali bi mogle ove nove igre ici na ovu konfiguraciju?

Uzmi dio neka jaca racunala (za igre) a dio neka slabija za internet itd.Ne isplati s uzimat i5 za internet,a po meni ni za igre posto je dovoljan i cetri jezgreni phenom..

slažem se definitivno ,slabije konfe na bazi kakvog Athlona II X2 / X3 na pločama sa integriranom grafom ,za net dušu dalo

a za gaming je dosta i Athlon II /Phenom II x4 i recimo hd6850 ...

IMHO ,sve ostalo ti je overkill i bacanje novaca ,ne treba ekipa igrati na UberMašinama sa super-high detaljima a opet imaš zadovoljavajući framerate u svim naslovima na 22"

 

i još budeš uštedio...

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2011 19:37 (vrx).
13 godina
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.
vrx kaže...
gamer34 kaže...
Ghosttown kaže...

ujedno je ovo i igraona..igra se vecinom cod2 i 4..dali bi mogle ove nove igre ici na ovu konfiguraciju?

Uzmi dio neka jaca racunala (za igre) a dio neka slabija za internet itd.Ne isplati s uzimat i5 za internet,a po meni ni za igre posto je dovoljan i cetri jezgreni phenom..

slažem se definitivno ,slabije konfe na bazi kakvog Athlona II X2 / X3 na pločama sa integriranom grafom ,za net dušu dalo

a za gaming je dosta i Athlon II /Phenom II x4 i recimo hd6850 ...

IMHO ,sve ostalo ti je overkill i bacanje novaca ,netreba ekipa igrati na UberMašinama a opet imaš zadovoljavajući framerate u svim naslovima na 22"

 

i još budeš uštedio...

Evo vidi moj PC.Optimalno i dusu dalo za gaming a nije skupo.Jos mi samo fali full hd ekran jer rijetko kad igram na tv-u(kad nema staraca).

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.
zoharbizo kaže...

Evo vidi moj PC.Optimalno i dusu dalo za gaming a nije skupo.Jos mi samo fali full hd ekran jer rijetko kad igram na tv-u(kad nema staraca).

pa to i kažem , a recimo dva! Phenom II X4 925proca ga koštaju ko jedan i5 2300....

X4 925 http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=x4+925

i5 2300 http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=i5+2300

 

a i 6850 je jeftinija nego ta okrljaštena gtx550

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.8.2011 19:47 (vrx).
13 godina
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.
vrx kaže...
zoharbizo kaže...

Evo vidi moj PC.Optimalno i dusu dalo za gaming a nije skupo.Jos mi samo fali full hd ekran jer rijetko kad igram na tv-u(kad nema staraca).

pa to i kažem , a recimo dva! Phenom II X4 925 proca ga koštaju ko jedan i5 2300....

a i 6850 je jeftinija nego ta okrljaštena gtx550

GTX 550 je preskupa.Od nje je bila jedno vrime na legru jeftinija a jaca msi gtx 460 oc.I ona je bila pun pogodak.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.

Koliko ja znam za surfanje internetom, rad u officu, slušanje MP3 i gledanje filmova vam ne treba dvojezgreni i više jezgreni procesori, to je bacanje novaca, dati 3000kn za nešto što može raditi računalo od 500kn je apsurd. Možda će te me sprdati i govoriti svašta ali to je istina, zašto netko tko tek počinje mora imati sve naj naj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.

Maticna: Asrock P67 Pro - Intel P67, ATX, 4xDDR3 2133MHz, Supports Intel
Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3GHz,1MB/6MB,95W,Socket 1155
Ram: DDR3 4GB (2x2GB) Kingston, 1600MHz, CL9, HyperX Genesis
Graficka: Sapphire HD 6950, 2GB GDDR5 256bit, Dual Link DVI + HDMI
Napajanje: Cooler Master PSU GX 650W
Kuciste: Thermaltake V4 Black Edition, VM30001W2Z, Middle Tower, 4,5 kg
Tipkovnica: Tipkovnica Logitech Media Keyboard 600, crna, HR, PS/2
Mis: Logitech M100, black, USB, 1000dpi, 2 tipke + scroll
Kamera: 2x Logitech C310, Tehnologija CMOS, Rezolucija slike 5MP
Slusalice: 2x Speed Link Medusa Medusa NX, Stereo jack s mikrofonom, crne; 8x MICROSOFT haedset LifeChat LX-1000 (External Microphone, Cable

 

odlucio sam uzeti ovo i mislim da necu pogrijesit..moci ce mi dosta igara..imam internet 30/1 mb/s i sve u svemu ovo ce biti dobro..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.
Ghosttown kaže...

Maticna: Asrock P67 Pro - Intel P67, ATX, 4xDDR3 2133MHz, Supports Intel
Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3GHz,1MB/6MB,95W,Socket 1155
Ram: DDR3 4GB (2x2GB) Kingston, 1600MHz, CL9, HyperX Genesis
Graficka: Sapphire HD 6950, 2GB GDDR5 256bit, Dual Link DVI + HDMI
Napajanje: Cooler Master PSU GX 650W
Kuciste: Thermaltake V4 Black Edition, VM30001W2Z, Middle Tower, 4,5 kg
Tipkovnica: Tipkovnica Logitech Media Keyboard 600, crna, HR, PS/2
Mis: Logitech M100, black, USB, 1000dpi, 2 tipke + scroll
Kamera: 2x Logitech C310, Tehnologija CMOS, Rezolucija slike 5MP
Slusalice: 2x Speed Link Medusa Medusa NX, Stereo jack s mikrofonom, crne; 8x MICROSOFT haedset LifeChat LX-1000 (External Microphone, Cable

 

odlucio sam uzeti ovo i mislim da necu pogrijesit..moci ce mi dosta igara..imam internet 30/1 mb/s i sve u svemu ovo ce biti dobro..

ok izbor, iako overkill ,ali može pitanje ?

 

izvrsna konfiguracija..... ali miš za 66kn... znam da se radi o mašinama za internet caffe/igraonicu ali da nisi mogao koju kunu uštedit na recimo grafi pa uložiti u kvalitetniju periferiju?

napokon dočekao DNF!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.8.2011 22:56 (vrx).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.

prijatelju je to izgleda pomalo smijesno...ali da znas koliki se teror vrsi nad misevima i tipkovnicama znao bi zasto sam uzeo ovako jeftino to..mislio sam uzeti razorov mis i tipkovnicu ali kad malo bolje razmislim tko ce gledat dok ti lupa misom od 400 kn svako jaka budala ! rade uzeti jeftinijije pa ako ga i razvali promjenit ga i nije mi ga toliko zao! bitno mi je da valja ovo u sto ne mogu dirati! ;)

14 godina
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.
Ghosttown kaže...

prijatelju je to izgleda pomalo smijesno...ali da znas koliki se teror vrsi nad misevima i tipkovnicama znao bi zasto sam uzeo ovako jeftino to..mislio sam uzeti razorov mis i tipkovnicu ali kad malo bolje razmislim tko ce gledat dok ti lupa misom od 400 kn svako jaka budala ! rade uzeti jeftinijije pa ako ga i razvali promjenit ga i nije mi ga toliko zao! bitno mi je da valja ovo u sto ne mogu dirati! ;)

ok,nisam mislio da daješ 400kn  za miš,ali baš 60{#} iako imaš praf, to se uništi ko da je od papira...

napokon dočekao DNF!
15 godina
protjeran
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.

Ovako, namjeravam skoro kupovati komp, gledao sam omjer Intela i AMD, i vidim da je Intel fakat skup, navikao sam na Intel, al cini mi se da cu preci na AMD.Ne trazim sad gamersku konfu jer igre mi nisu bas najbitnije, vise za surfanje, poneku igru( neku pucacinu, voznju i socer) Tako da mi trebaju

 

- ploca 

 

- proc (AMD) prosjecan neki proc nisam neki overclocer

 

- grafa ( pristojne igre ) kao sto rekoh nisam neki gamer

 

 

dodao bi na to 3 gige DDR3 rama :)

 

Monitor i ostalo imam.

 


Stavite samo prijedloge za komponente jer ja nisam u hrv neg iz bosne tako da mogu trazit po ducanima.

http://s7.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=21829
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2011 23:23 (311008).
15 godina
protjeran
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.

Kud stignem, ja sam iz Bosne tako da :D :D samo mi trebaju prijedlozi za neku plocu i proc koji bi iskoristio grafu dobro :) prosjecan komp :)

 

 

http://mp.imtec.ba/WelcomeMal.aspx

 

 

ovo bi bila recimo taj ducan u kom bi kupio :)

http://s7.ba.gladiatus.org/game/c.php?uid=21829
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2011 23:31 (311008).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.
[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1225775843.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.

Procesor AMD Athlon II X3 450 577kn
2xMemorija Kingston DDR3 2GB 1333MHz, KVR1333D3N9/2G 200kn
Napajanje Seasonic SS-430GB, 430W 510 kn
Matična ploča ASRock 870 EXTREME3 662kn
Grafička kartica VTX3D HD6850 1GB X-Edition 1310 kn
sve ukupno oko 3000kn.
cijena nebi trabala prelazit 3000kn.imam hard kućište i cd/dvd čitače.
dali sam ja ovo složio.komp mi treba za gaming

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.
pas101 kaže...

Procesor AMD Athlon II X3 450 577kn
2xMemorija Kingston DDR3 2GB 1333MHz, KVR1333D3N9/2G 200kn
Napajanje Seasonic SS-430GB, 430W 510 kn
Matična ploča ASRock 870 EXTREME3 662kn
Grafička kartica VTX3D HD6850 1GB X-Edition 1310 kn
sve ukupno oko 3000kn.
cijena nebi trabala prelazit 3000kn.imam hard kućište i cd/dvd čitače.
dali sam ja ovo složio.komp mi treba za gaming

  Helou, složili smo ti mnogo bolje prijedloge nas trojica u temi ''Sklapanje PC konfiguracija''.

 

  P.S. Ja ne vidim razloga zašto postavljaš pitanje na dva mjesta (možda čak postoji još i neko treće), ali OK.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.

Hvala samo ša misliš dali bi bilo bolje uzet jače napajanje?

13 godina
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.
dabs kaže...

Hvala samo ša misliš dali bi bilo bolje uzet jače napajanje?

Ne,za obe opcije je dovoljno jako.Preporucam ti single gpu jer je bolji od tog cf-a i neces imat problema sa microsttuteringom i slicnim stvarima.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.

hvala ti puno!!!

12 godina
neaktivan
offline
Slaganje Računala - Odabir Komponenti II.

pozdrav šta mislite koja je matićna bolja asus p8p67 le 1159 ili asrock p67 pro 3 869 dali se vrijedi uzimat ovu asusovu koja je skuplja (da znam na asrokovu neidu 2 kartice to zanemarite)

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Slaganje Računala - Odabir Komponenti
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice