Sklapanje racunala zaključana tema

poruka: 5
|
čitano: 1.050
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Sklapanje racunalla

e ovako posto nisam neki pro pc maher a znam neko osnovno znanje ,al nisam godinama pratio radi posla i osobnih stvari informatiku i sl molim iskusne da mi se jave s savjetom svaki savjet hvale vrijedan

redom ovako

 

ide ova ploca....Matična ploča  Gigabyte B450 AORUS PRO,

Memorija Corsair 1X8GB DDR4 3000 C16 L naknadno bi ubacio jos 8GB
napajanje 500W

 

AMD Ryzen 5 2600X BOX, s. AM4, 3.5GHz, 19MB cache, Six Core, Wraith Stealth ili AMD Ryzen 5 2600 BOX, s. AM4, 3.4GHz, 19MB cache, HexaCore, Wraith Stealth (molim iskusne da mi objasne razliku izmedu ova dva procesora osim sto vidim razliku u GHZ u cemu je jos razlika)

 

 

 

 trenutno naruceni.........Grafička Sapphire RX 570 Nitro+ OC, 4GB GDDR5,MS Industrial Spectrum PRO gaming

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje racunalla

razlika izmedu ta dva procesora je da jedan koristi xfr2 tehnologiju drugi ne ..... 2600 moras sam oc na 4.1-4.2 ghz dok 2600x koristi xfr2 pa se sm oc ovisno o broju jezgri koje aplikacije koriste 1-2 jezgre idui do 4.3   ... imaj na umu te brojke su tesko ostvarive kod oba sa stock coolerom .... ako znas OC uzmi 2600 ... akoneznas ili nije te volja vise ces izvuc iz 2600x

5 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje racunalla
Giopriest kaže...

razlika izmedu ta dva procesora je da jedan koristi xfr2 tehnologiju drugi ne ..... 2600 moras sam oc na 4.1-4.2 ghz dok 2600x koristi xfr2 pa se sm oc ovisno o broju jezgri koje aplikacije koriste 1-2 jezgre idui do 4.3   ... imaj na umu te brojke su tesko ostvarive kod oba sa stock coolerom .... ako znas OC uzmi 2600 ... akoneznas ili nije te volja vise ces izvuc iz 2600x

2000 serija Ryzena koristi XFR2 i PB2.

Btw, ovakvih tema ima na tone.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje racunalla

ne cijela samo modeli sa x nakraju

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice