Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.839.585
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Mislis sa 1600 na 2600? Ne.

Ako mislis dali uzeti 1600 ili 2600 - 1600 AF, to je 1600 12nm koji je na razini 2600 a kosta 750-800kn.

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Mislis sa 1600 na 2600? Ne.

Ako mislis dali uzeti 1600 ili 2600 - 1600 AF, to je 1600 12nm koji je na razini 2600 a kosta 750-800kn.

 Nadogradio bi pc pa me zanima sto je bolje uzeti 1600 ili 2600. Isto tako mozes li mi preporuciti neki ram i maticnu? Skupa da s procesorom bude nekih 2000-2200kn u gotovini. Namjena je kao sto sam rekao gaming i filmovi. Hvala unaprijed.

VISCA BARCA
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 

1 * AMD CPU Desktop Ryzen 5 6C/12T 1600 (3.2/3.6GHz Boost,19MB,65W,AM4) box, with Wraith Stealth cooler
Sifra: YD1600BBAFBOX - 921,11 Kn

1 * Hladnjak ARCTIC COOLING Freezer 34, s. 1150/1155/1156/2011/2011-3/2066/AM4, crni
Sifra: 050.903.387- - 211,11 Kn

Ukupno: 2.407,77 Kn

1 * Matična GIGABYTE B350M GA-AB350M-DS3H (S.AM4, 4xDDR4, RAID) mATX
Sifra: GA-AB350M-DS3H - 554,44 Kn

1 * Crucial 16GB Kit ( 2x8GB ) DDR4 3000 MT/s (PC4-24000) CL15 RED
Sifra: BLS2K8G4D30AESEK- - 721,11 Kn

 

Ukupno s popustom za keš: 2.166,99 Kn

Besplatna dostava

4 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Trebam pomoć u odabiru RAM memorije;

Planiram sinu kupiti ili R5 36xx ili R7 27xx, ali ne bi mijenjao MBO koja je Asus Prime A3200m-k. Gledam na stranici MBO proizvođača, ima nekoliko lista ovisno o procesoru koji je u računalu pa ne znam koju listu bi trebao gledati s obzirom na navedene procesore?
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav!

Htio bih izbaciti ODD i na njegovo mjesto staviti SSD. Koji adapter/ladicu biste mi preporucili? Ima li sto plug-and-play tj da koristi isti prikljucak kao ODD i da nema dodatnih kablova? Laptop je HP ProBook 450 G3.

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ljudi, nadograđujem si pc, skoro pa od nule. Pc bi koristio najvise za gaming. Sad mi je dilema oko procesora. Trenutno komponente koje imam su:
— ASROCK B450M-HDV R4.0
— Hyper X Predator 2x8 3200MHz
— XFX Radeon RX Vega 64 8GB
— CORSAIR CX 750W
Dilema oko procesora mi je Ryzen 7 2700X ili Ryzen 5 3600. Vecinom sad igre zahtjevaju vise cora. Sad bih vas molio za savjet da mi kazete koji je po vama od ta dva bolji proc posto gledam po yt nije nestao velika razlika izmedju 2700x i 3600 mada 3600 malo vodi ali vecinom skoro pa isto. Monitor koji imam je LG 34WL500-B. Hvala u naprijed!!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
TryMeNow kaže...

Pozdrav ljudi, nadograđujem si pc, skoro pa od nule. Pc bi koristio najvise za gaming. Sad mi je dilema oko procesora. Trenutno komponente koje imam su:
— ASROCK B450M-HDV R4.0
— Hyper X Predator 2x8 3200MHz
— XFX Radeon RX Vega 64 8GB
— CORSAIR CX 750W
Dilema oko procesora mi je Ryzen 7 2700X ili Ryzen 5 3600. Vecinom sad igre zahtjevaju vise cora. Sad bih vas molio za savjet da mi kazete koji je po vama od ta dva bolji proc posto gledam po yt nije nestao velika razlika izmedju 2700x i 3600 mada 3600 malo vodi ali vecinom skoro pa isto. Monitor koji imam je LG 34WL500-B. Hvala u naprijed!!

 R5 3600 bez razmisljanja ako igras igre i ako tu i tamo renderas za hobi. 2700X je overkill sto se tice jezgri/threadova, 6/12 je i vise nego dovoljno za danas a i za sljedecih par godina (par = 5+)

14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

uglavnom konfiguracija je pod moj pc namjeravam nadogradit procesor  uzet jaci tj neki i5 ima li ko kakkv savjet i da li trebam uz procesor jaci uzimat i rame druge ili mogu ovi ostat?

Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
[HELP] Ekipa evo ovako ako tko zna da mi pomogne...
Znaci imam ove specse:
CPU : AMD RYZEN 3 2200G
ram 8gb
graficka amd radeon r7 2gb
Na ovim specsama mi slabo vrti left 4 dead 2 a na cs go igram na low na nekih 40 fpsa sto mi je cudno za ove konfiguracije pa koji je vas savjet da nadogradim graficku pa ce to vrtit na medium i 60+ fps ?
Budzet za graficku 1000-1600
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
[HELP] Ekipa evo ovako ako tko zna da mi pomogne...
Znaci imam ove specse:
CPU : AMD RYZEN 3 2200G
ram 8gb
graficka amd radeon r7 2gb
Na ovim specsama mi slabo vrti left 4 dead 2 a na cs go igram na low na nekih 40 fpsa sto mi je cudno za ove konfiguracije pa koji je vas savjet da nadogradim graficku pa ce to vrtit na medium i 60+ fps ?
Budzet za graficku 1000-1600
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
[HELP] Ekipa evo ovako ako tko zna da mi pomogne...
Znaci imam ove specse:
CPU : AMD RYZEN 3 2200G
ram 8gb
graficka amd radeon r7 2gb
Na ovim specsama mi slabo vrti left 4 dead 2 a na cs go igram na low na nekih 40 fpsa sto mi je cudno za ove konfiguracije pa koji je vas savjet da nadogradim graficku pa ce to vrtit na medium i 60+ fps ?
Budzet za graficku 1000-1600
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Uzmi polovnu rx 570/580 i rijesio si sve problrme, i ubodi jos 8gb rama

10 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Mislis da cu uz tu graficku jos lijepo vrtit tipa gta v, world of tanks ? hvala na odgovoru
8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

itekako, posebice ako se malo protegnes za rx580.... i naravno, dual channel ram, igras sve bez brige....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
geek_boy kaže...

uglavnom konfiguracija je pod moj pc namjeravam nadogradit procesor  uzet jaci tj neki i5 ima li ko kakkv savjet i da li trebam uz procesor jaci uzimat i rame druge ili mogu ovi ostat?

  ako baš misliš mjenajti, uzmi si i5 9400F onda...pogledaj moju konfiguraciju, isti combo kao tvoj ako budeš išao na taj i5

12 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Fenix1950 kaže...
Mislis da cu uz tu graficku jos lijepo vrtit tipa gta v, world of tanks ? hvala na odgovoru

 World of Tanks moš vrtit i na kalkulatoru, maltene...

Nisam ja ništa prčko.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
geek_boy kaže...

uglavnom konfiguracija je pod moj pc namjeravam nadogradit procesor  uzet jaci tj neki i5 ima li ko kakkv savjet i da li trebam uz procesor jaci uzimat i rame druge ili mogu ovi ostat?

Na toj matičnoj možeš sa i5-icom dignut RAM na 2666MHz i zategnut latencije, ne isplati se uzimat bolje jer si limitiran.

Ovisno o Die-u koji si dobio, ako je lošiji (Hynix AFR/MFR) možeš na tipa 2666CL14-16-16-16, a ako je bolji (Micron E-Die, Hynix CJR) možeš 2666CL14-14-14-14.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2020 1:05 (8ax).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Fenix1950 kaže...
Mislis da cu uz tu graficku jos lijepo vrtit tipa gta v, world of tanks ? hvala na odgovoru

 Definitivno. Bez problema

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Prebacio se na ryzen 1600af po vasim savjetima ....i naravno nemrem nac nigdje am4 kopce za scythe hladnjak kod nas.......tak da kaj bi preporucili, freezer 34 ili lc cc120 ili nekaj trece u tom rangu

BATTLELOG : http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/SINKE_the_Hunter/stats/931784351/pc/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Oba su dobra za taj procesor, uzmi sta ti se vizualno više sviđa ili cjenovno. Nećeš pogriješiti ni sa jednim od ta dva

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
SiNkE.Zgb kaže...

Prebacio se na ryzen 1600af po vasim savjetima ....i naravno nemrem nac nigdje am4 kopce za scythe hladnjak kod nas.......tak da kaj bi preporucili, freezer 34 ili lc cc120 ili nekaj trece u tom rangu

Tak svejedno, mozes uzet lc cc 120 i opet ga mozes kloknut do ibera i imat dobre temperature.

 

Za ovaj hladnjak koji imas, jel si probao pitat njihov support ? Stranica im je bas neka staromodna ali valjda se moze rijesit da dobijes besplatno bracket (samo ces dostavu trebat platit vjerovatno).

7 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Vrijedi li s FX-8350, 8GB DDR3 1600 MHz, AM3+ ploča (Gigabyte GA990) prelaziti na Ryzen 5 3600, 16 GB 3200 MHz, FM4 (Asrock ili MSI B450)?

Možda bi ubacio i 512 GB M.2 i novi 750W PSU (sada imam 650W ali dost staro, skoro 10 godina). Ostalo bi kućište i GTX 970 pošto gaming ide na PS4, kasnije i PS5.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
robogo kaže...
Vrijedi li s FX-8350, 8GB DDR3 1600 MHz, AM3+ ploča (Gigabyte GA990) prelaziti na Ryzen 5 3600, 16 GB 3200 MHz, FM4 (Asrock ili MSI B450)?

Možda bi ubacio i 512 GB M.2 i novi 750W PSU (sada imam 650W ali dost staro, skoro 10 godina). Ostalo bi kućište i GTX 970 pošto gaming ide na PS4, kasnije i PS5.

 Naravno,to ti je skok odavde do Marsa.Razlika ogromna.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
stoop kaže...

Evo kupio sam SSD Kingston 240 Gb i kako sam naručio ladicu za DVD preko Ebay-a, kažem idem ga instalirati na stolno računalo i ugraditi Windowse. Mali sam pronjuškao neke klipove da me što ne bi iznenadilo i krenio. Al stvari nisu baš išle podmazano.

 

Nakon što sam fizički instalirao SSD trenutno sam isključio HDD na kojem su mi W10. Prije toga sam sa programom Macrium Reflect napravio Resque Media na USB i sa istim programom napravio image partijice, odnosno dvije jedna što je bila reserved i C sa W10.

 

Pokrenuo sam računalo i pokušao ući u Bios ali sam dobio poruku da ne mogu ići dalje jer nemam način da mi se OS podigne (pisalo je nešto slično ali sam zaboravio). Na internetu sam našao klip gdje pokazuje kako se na novi disk instaliraju W10 i šta moram u Biosu označiti kao First boot. Međutim kao što sam rekao nisam uspio ući u Bios.

Onda sam spojio i stari HDD ušao u Bios i promjenio SATA type u AHCI jer je bio na IDLE i SATA IDE Combined mode: Disable.    i Y i exit. I ovo sam našao kao radnju koje treba učiniti kad se instalira SSD uz HDD.

 

Nakon toga nisam uspio više ući u BIOS a nisu mi se ni W10 podigli nego sam dobio upozorenje  INACCESSIBLE BOOT DEVICE Error. Pokušao sam na više načina ovo ispraviti ali mi je uspjelo tek kad sam izabrao SAFE mod i nakon toga izašao bez da sam nešto posebno napravio i onda su se Win digli i evo sad pišem ovo

 

Moje pitanje što u ovome nisam dobro uradio?

 Dakle, nakon ovih problema koje sam naveo spojio sam stari HDD disk na SATA III_2 i SSD disk na SATAIII_1 conector. Upalio sam računalo i isto prepoznaje SSD disk ali mu temperatura pokazuje ravno 100°C.

Sad mi nije jasno jel nešto ne štima kod mene ili je disk neispravan. Računalo radi i ne gasi se al sam iz predostrožnosti odspojio SSD disk i u trgovini su mi rekli da ga donesem pa da će ga odnijeti u servis da vide je li ispravan.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...

Tak svejedno, mozes uzet lc cc 120 i opet ga mozes kloknut do ibera i imat dobre temperature

 normalno, nije to intel 

11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Dobar dan , 

 

Znam da je situacija kakva je s ovim prokletim virusom pa sada ima više vremena za GAMING.

 

Prije koju godinu sam kupio PC koji mi služi isključivo za Internet pa sam odlučio da bi ubacio grafičku čisto da mogu igrati neke ONLINE igrice koje nisu zahtjevne ili neke starije ( Counter Strike ili neke strategije ) jer za GAMING imam PS4 PRO i TV Samung RU8002 s čim sam prezadovoljan ali opet ako je moguće da mogu nešto nekada na PC odigrati.

 

Koja bi mogla ici grafička , a da nije ultra skupa i da se uklapa u dotični PC . ( Ako je potrebno mogu ubaciti još RAM-a)

 

LINK OD PC : http://prntscr.com/rgm5o2

 

 

HVALA unaprijed :) 

 

 

P.S Igram Counter Strike i pomalo nekada šteka ali prepostavljam da je radi toga što nemam grafičku .......

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Rondo9 kaže...

 

 RX 570, na njuskalu se nadju po smijesnim cijenama (450-600kn).

11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...
Rondo9 kaže...

 

 RX 570, na njuskalu se nadju po smijesnim cijenama (450-600kn).

 
TO je super cijena ako mi nije potrebna jača ? Jeli treba još sta promjeniti možda ubaciti još RAM-a ?

 

 

;)

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

8gb ti je dosta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Rondo9 kaže...

 
TO je super cijena ako mi nije potrebna jača ? Jeli treba još sta promjeniti možda ubaciti još RAM-a ?

 

 

;)

 Nit nemre jaca jer proc nije nesto pretjerano jak, ali RX 570 je stvarno dobra grafa i bez problema ces igrat i na vise od 60 fpsa (i to ne na low postavkama, nego high/ultra, ovisno o igri). 8gb je dovoljno za vecinu igara, ako zafali lako se doda posto to nije neka invensticija 

 

Edit: biraj grafe koje su ti blizu, da ih mozes isprobat ali najbolje je da ima garanciju... tipa ima RX 570 za 600kn sa 2 god garancije (jedino je izvadio ovo straznji poklopac, valjda zbog kucista)

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.3.2020 12:15 (hahhaajaads).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice