Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.836.633
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
vekyyy kaže...
evo zanima me ovaj moj pc pod moj pc.. Pa sta bi trebao nadogradit da bi igrao novije serije igara? i recimo kada bi uzeo neku dobru graficku dali bi procesor kocio? I dali je taj procesor jos dobar za novije naslove igrica? hvala

Da , proc bi kocio jer je slab ! Eventualno neki quad-core i tek onda jaca grafa  !

Music As A Weapon !!
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Jel bi se isplatilo prodat novu Nvidia Geforce GT610 1GB s garancijom i kupit neku bolju polovnu Nvidia ili ATI za 350kn i jel se moze opce za te novce kupit bolja od GT610

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
macgyver 53 kaže...

Jel bi se isplatilo prodat novu Nvidia Geforce GT610 1GB s garancijom i kupit neku bolju polovnu Nvidia ili ATI za 350kn i jel se moze opce za te novce kupit bolja od GT610

dakle za 350 kn mozes kupit samo grafe sa ddr3 memorijom i neces osjetit neki pomak radje skupi bar 700 kn i uzmi si grafu sa gddr5 memorijom da ko covjek igras , ali najbolje bi ti bilo sve to prodat dodat jos 2 k kuna i slozit si ko covjek komp :) 

11 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

@Pandzinho - ima gro grafa sa ddr3 koje popapaju tu njegovu...njegova je sranje na kvadrad i za novu tu da ju prodajes jedva jedvice ce dobiti 100kn...

 

@macgyver 53 - ti trebaš cijeli novi komp ako ti matična nevalja...prvo reci koliko love imaš pa cemo ti onda nesto isplanirati...jer ovo nema nikakvog smisla ako doslovce ni proc nemas kako treba...a ti gledas grafu...prvo proc,matica,ram,napajanje pa onda tek grafa...zato, koliko imas love,koliko planiras uloziti?

 

@vekyyy - taj proc sto imas nije II vec losi prvi athlonček, nikakav drugi ;) Znaci ovako.... Bilo bi najbolje prodati taj proc i matičnu i uzeti si nesto bolje, barem athlon II X4, ili barem neki intel G630...a i solucija da nadjes procesor X4 koji ide na tu ploču, znaci AM2+, oni stari Phenom X4 ( 9500,9600 i ti...) pogledaj si na webu koje ti podrzava, sve ono sto ne piše N/A znaci da podrzava...Grafa i ostalo ti je ok

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2012 21:25 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Maticna koju sam mislio kupit je MSI PT890 Neo-V socket 775,procesor koji bupio je Intel Pentium dual core E5400,sad imam gigu rama ddr2 a mislio sam kupit jos dvje gige i nabavio sam novo napajanje cct atx 600W

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Koliko češ to sve platiti na kraju? napajanje je i dalje šrot, bacas lovu bezveze!

 

reci koliko love mislis potrositi i sastaviti cemo ti nešto novo pametno, ovo je iz šupljeg u prazno

 

1. nabavi si polovno kvalitetno napajanje tipa Fortron 400 (PNF) , Chieftec 400 (GPS) - 100kn

2. Novi procesor g530/g540 + matična h61 + 4gb ddr3 1333 - cc 750kn

3. kupi polovnu grafu tipa 4850 512mb ddr3 - 300-350kn

 

i onda imas kako treba komp

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2012 22:33 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

Koliko češ to sve platiti na kraju? napajanje je i dalje šrot, bacas lovu bezveze!

 

reci koliko love mislis potrositi i sastaviti cemo ti nešto novo pametno, ovo je iz šupljeg u prazno

 

 

Napajanje sam dobio besplatno oko 250kn za polovan procesor u hg spotu su 2GB rama 200kn i na polovnu maticnu 250kn a graficku necu jos mjenjat

 

oko 700kn sve ukupno sam mislio potrosit

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.10.2012 22:44 (macgyver 53).
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
macgyver 53 kaže...

Maticna koju sam mislio kupit je MSI PT890 Neo-V socket 775,procesor koji bupio je Intel Pentium dual core E5400,sad imam gigu rama ddr2 a mislio sam kupit jos dvje gige i nabavio sam novo napajanje cct atx 600W

  Bacit ćeš novce bezveze na staru platformu, a možeš imati novu i bolju

macgyver 53 kaže...
FakeDeath kaže...

Koliko češ to sve platiti na kraju? napajanje je i dalje šrot, bacas lovu bezveze!

 

reci koliko love mislis potrositi i sastaviti cemo ti nešto novo pametno, ovo je iz šupljeg u prazno

 

 

Napajanje sam dobio besplatno oko 250kn za polovan procesor u hg spotu su 2GB rama 200kn i na polovnu maticnu 250kn a graficku necu jos mjenjat

 

oko 700kn sve ukupno sam mislio potrosit

  Za oko 700kn imaš g5** novu matičnu i 4gb ddr3 rama, kao što su ti gore rekli. A biti će brže, hladnije, bolje i imat ćeš puno veću priliku za nadogradnju nego da uzmeš ponovno 775 socket i polovni procesor.

 

Nemaš  šta razmišljati, uzmi novu matičnu procesor i rame, i kada skupiš još para nova grafička. 775 je prastara platforma.

15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Unaprijed se ispricavam na dugackom postu.......

 

 

Ovak, neki dan mi je frend dosao sa vrlo starom konfiguracijom, "pocistio sam" mu komp od gamadi itd... ali on bi sad htio nadogrditi konfiguraciju jer novije igre ne moze igrati na pristojom FPS-u sa jednojezgrenim procesorom. Budget mu je 1000-1500 KN, zanima me vase misljenje, savjet itd, znaci, konfiguracija je sljedeca (da, jako staro ali nesto ce moci iskoristiti i u novom kompu):

 

MBO: DFI NF4 Ultra Infinity socket 939, datira iz "davne" 2006 god - maticna ova na slici

CPU: AMD Athlon 64 3000+, to je SINGLE CORE procesor i takt mu je na 1.80 GHz

GPU: PCI-e Sapphire ATI HD 4670 1GB

RAM: 1GB DDR1

HDD: neki SATA od 150 GB

PSU: Nemam pojma, neko 400-500 W pretpostavljam (znam samo da nije MS industrial)

CASE ofc: ovo je jos najbolje.... "crveno BMW" kuciste u dost dobrom stanju xD

 

Dakle... ne mora mijenjati kuciste, ne mora mijenjati HDD (sata je), ne mora mijenjati GPU jer je PCI-e HD 4670, ne treba mu DVD pogon jer cu mu ja posuditi svoj za vrijeme instaliranja Windowsa, ionako skida igre/filmove/mjuzu sa interneta ili mu netko prebacuje preko USB-a bla bla, kaze da zapravo nikada ne koristi DVD pogon lol (da, ima onaj IDE DVD pogon, a ne SATA)..... za PSU nisam siguran zbog prikljucaka, snage itd (jos cu provjeriti), ugl maticna na sebi ima 24- pin power slot sto se vidi na slici gore pa je vjerojatno i napajanje takvo (ipak je kupljeno gotovo racunalo, jbg nisam se sjetio pogledati, a ne idem cesto do njega) ali nije mu se rusilo kada je igrao cak GTA IV s tim napajanjem, a igrao je vise od 1h na low detaljima i imao 8-16 FPS-a (ili vise ili manje, ovisi gdje i u sto gledas) i ofc frame dropovi bla bla itd tako da pretpostavljam da mu je napajanje dovoljno jer HD 4670 karticu nece mijenjati, a ona sama ne trosi puno.

 

Sad.... sto je pametnije, ici na AMD DDR2 sistem ili AMD DDR3 ili pak neku Intel? ne pratim u zadnje vrijeme previse cijene i nove komponente (pogotovo ne ove "low end" odnosno jeftinije) tako da nez ali koliko se sjecam, DDR3 rami su jeftiniji nego DDR2, jasno je ko dan da nova maticna odmah za sobom vuce novi procesor i nove rame, njemu prvenstveno treba novi procesor jer mu je to najveca kocnica (ugl igra igre tipa fifa, tenis, nfs,  fps i tps igre), htio bi takoder gledati i HD/FHD filmove.... pa nez sto bi bilo pametnije, znam da nema neke prevelike koristi od DDR3 rama ali ako su jeftiniji + future proof maticna sa solidnim procesorom u skladu s njegovim budgetom onda vec moze (bilo bi dobro da je future proof da se moze poslije nadograditi i sl sa boljim GPU-om, CPU-om.... manje je bitno je li to DDR2 ili DDR3)....

 

Sto se tice budgeta, pa mozda bi isao i do 2000 KN ako ga "uvjerim" u to da je dosta bolje, mislim, snasao bih se ja vec i sklepao nesto do nekih 1500 KN ali bolje je da pitam ovdje, da cujem tuda misljenja itd.... znaci, treba mu prvenstveno MBO, CPU i RAM za 1000-1500 KN (mozda i negdje do 2000 KN), procesor moze biti i nesto bolji ako se da ugurati u ovaj budget jer ce u buducnosti vrlo vjerojatno promijeniti GPU sto i sam kaze pa da nebi bilo da dva puta mijenja CPU ako me shvacate sto zelim reci).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2012 1:34 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

 Za 1500 kn komotno uzme Phenom II X4 955 + MBO + RAM. Od toga nema bolje za te novce. Kasnije, kad bude mogao, promjeni grafu i napajanje i moći će igrati sve nove igre bez problema. Alternativa je Trinity, pa onda kasnije nadogradi grafu. Pošto je to već stara  grafa, čak bih preporučio Trinity, pa onda samo nadogradi kasnije grafu i PSU.

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Za 2000kn uzmi jako dobre stvari ;) Ukoliko mu je to previše neka uzme i3 2100 koji ce uredno vrtiti sve nove igre sa jačim grafama...

 

INTEL CPU Desktop Core i5-3330 (3.00GHz,6MB,S1155) Box
MSI B75MA-E33
Kingmax 1x4GB DDR3 1333 FLFF


FuturaIt HRK 1,965.43

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

I onda što? Ima močan procesor na šrot napajanju? Treba tu i napajanje mjenjati ako je toliko staro:

 

1 x Napajanje CORSAIR 430W, CX Series 80+ Bronze, EPS12V v2.3, 80+
1 x DDR3 4GB (1x4GB) Kingston, 1333MHz, CL9, Value
1 x MSI B75MA-E33, Socket : 1155, microATX, Intel® B75, 2xDDR3
1 x Procesor INTEL Celeron G530 (2.40GHz,2MB,65W,S1155) box


1.268,98Kn

 

Procesor je više nego dovoljan za tu grafičku, a kasnije kada bude nadograđivao pogoniti će sve grafičke do HD7770. Ako hoće potrošiti 2000kn, onda neka ubaci i3-3220.

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
aj mi molim vas recite sta mislite o ovom.. Zamijenio bi svoj proc i maticnu za ovo sa frendom i nesto mu nadoplatio.Dali bi ovo zadovoljilo novije igre?

Amd phenom 2 x4 b35 3.44ghz i gigabyte ga m720
veky
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
lovac82 kaže...

Unaprijed se ispricavam na dugackom postu.......

Neka si kupi ovaj novi komplet u ADM-u za tocno 2000HRK sa dostavom ili manje ako preuzme u Zagrebu.

Ploca je vrhunska za clockanje AM3 i AM3+ procesora, nova revizija, tako da u buducnosti moze staviti BD/PD procesor kada pozeli.

Tu je unlocked PII X4 955BE koji je trenutno najbolji CPU za ove novce, sve zvace vrhunski a clocka se odlicno.

8GB radne memorije, dugo je miran sa tim.

Tu je novi 80+ CX430 V2.3 sa 386W na 12V railu, moze na njega u kompletu sa 955BE staviti bilo koju novu graficku karticu, doslovno bilo koju novu single GPU karticu.

Ovo je najbolja opcija za te novce, potpuno nova sa punom garancijom i najvise nudi za te novce.

iclock2much
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Komponente pod moj pc samo sto PSU nije XFX nego Corsair GS800..

Evo skupio sam sad 1500kn pa gledam da malo upgradeam PC

Znam da ce te vjerojatno rac jos 2gb rama al mi je glupo kupovati ram kad mislim postupni promjeniti cijelo konfu pa mi ddr2 ram nece valjat poslije a nisam ni osjetio neku potrebu za vise rama..

Evo dajte prijedloge za upgrade nekog dijele konfe do 1500kn

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kelam kaže...

Komponente pod moj pc samo sto PSU nije XFX nego Corsair GS800..

Evo skupio sam sad 1500kn pa gledam da malo upgradeam PC

Znam da ce te vjerojatno rac jos 2gb rama al mi je glupo kupovati ram kad mislim postupni promjeniti cijelo konfu pa mi ddr2 ram nece valjat poslije a nisam ni osjetio neku potrebu za vise rama..

Evo dajte prijedloge za upgrade nekog dijele konfe do 1500kn

Kupi si HD 7850 2GB.

Upgradeom CPU-a ces dobiti jako malo naspram upgradea GPU-a.

Ovako kupis HD 7850 i clockes ju, to ce Athlon II X4 u vecini igara ispratiti bez problema.

I clockni malo CPU, barem na 3GHZ, toliko ide sigurno na stock naponu.

iclock2much
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
taj athloncek ce je ispratiti samo u bf3 i 3dmarku i u nicem drugom pogotovo ne ispod 3.5ghz proc, ta grafa radi duplo brze(citaj duplo vise fps-a) na i5,i7 ili nekom pristojnijem amdu(citaj jacem) neznam bas koliko ti je to isplativo za 1500kn,ni kaj igras od igara,na mobu sam pa nevidim koju grafu imas..
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Stjepanj kaže...
taj athloncek ce je ispratiti samo u bf3 i 3dmarku i u nicem drugom pogotovo ne ispod 3.5ghz proc, ta grafa radi duplo brze(citaj duplo vise fps-a) na i5,i7 ili nekom pristojnijem amdu(citaj jacem) neznam bas koliko ti je to isplativo za 1500kn,ni kaj igras od igara,na mobu sam pa nevidim koju grafu imas..

Ne pricaj gluposti, ako je ATiGameru pratio HD 6970 clockan na 3.4GHZ i meni pratio HD 5870 OC onda ce pratiti HD 7850 koja je podjednaka na stocku sa HD 5870(osim u nekim heay tess igrama gdje je jaca).

Dakle ako clockne proc pratiti ce bez problema, osim u CPU bound igrama gdje ce usage biti losiji.

iclock2much
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2012 14:12 (zoharbizo).
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Trenutna mi je grafa xfx HD5770

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

To još uvijek nije loša grafička, pa sam odaberi hoćeš li 7850 koju kasnije možeš zadržati kada kupiš nove komponente, ili ćeš radije sad uzeti recimo i3 + mbo + 4gb rama i prebaciti se na noviju platformu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Razmišljao sam o q6600 i 2*2GB DDR2?

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
INCOGNITO99 kaže...

Razmišljao sam o q6600 i 2*2GB DDR2?

Vrijeme je da s mišlju pređeš na djelo. Kupi to dok još ima smisla.

Povoljni CD-keyevi: http://www.cjs-cdkeys.com/affiliate/idevaffiliate.php?id=250
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

Koliko češ to sve platiti na kraju? napajanje je i dalje šrot, bacas lovu bezveze!

 

reci koliko love mislis potrositi i sastaviti cemo ti nešto novo pametno, ovo je iz šupljeg u prazno

 

1. nabavi si polovno kvalitetno napajanje tipa Fortron 400 (PNF) , Chieftec 400 (GPS) - 100kn

2. Novi procesor g530/g540 + matična h61 + 4gb ddr3 1333 - cc 750kn

3. kupi polovnu grafu tipa 4850 512mb ddr3 - 300-350kn

 

i onda imas kako treba komp

 

 

Jel mislis na ovu graficku http://mrpant.com/wp-content/uploads/2009/05/sapphire4850_001.jpg

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
sta onda mislite dali mi se isplati zamijenit ovaj proc i maticnu sta imam pod moj pc za ovo

Amd phenom 2 x4 b35 3.44ghz i gigabyte ga m720 i jos dam 150kn?

I dali bi onda mogla kakva jaca grafa na taj proc ili necu puno dobit sa njim?
veky
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

isplati se mada je to Athlon II X3 otključan u X4 sada ako je stabilana na x4 ok je, 150kn nije puno nadoplate a imati ces duplo brzi koji ce idealno pasati uz tvoju grafu. Grafu ne trebaš mjenjati

 

macgyver 53 kaže...

Da 4850, ali po mogučnosti neku drugu jer na toj je hladnjak užasan (imam istu samo gigabyte) grije se puno,jako...i trebaš imati dobro sredenu kutiju, sa bar 2 ventilatora...Ovako nešto gledaj

 

1   2  3

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2012 20:06 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Kakve su HD7850 u CF?
Mozda uzmem sad grafu pa kasnije mbo, cpu i ram...
Jedino sto sam si mislio kasnije uzeti neku jacu grafu al sad kad bolje promislim uzmem sad hd7850 i poslije piknem jos jednu
[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

1. ti trebas uzeti rama jos

2. ako ideš sada na jaču grafu,ok uzmi 7850

3. kasnije uzeti neki i5 sa ok pločom te 8gb ddr3

4. onda tek jos jednu 7850

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Ram dok ne predem na novu platformu ne uzimam...
Grafa sad se uzima vjerojatno HD7850, zato me zanima kako skaliraju.
Kad skupim novce definitivno uzimam i5 3570k i Asrock z77 extreme4
I tek kasnije ubodem jos jednu grafu
[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

koji ce ti onda vrag sada grafa uopče? :S kako mos nešto uopče igrati sa 2gb?? da si uzmes odma ram 2gb = 100kn mozes jos super igrati sa sadasnjom grafom...zato ne kuzim zašto kupuješ uopče grafu jaču ako ova vrti sasvim ok igre sa 4gb rama ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice