Zeznuo sam se, jedna je 3070 ne 4060
RTX 3070 ASUS TUF 8gb
Ili
3060 elite 12gb
Koju bi mi vi preporučili od ove dvije?
I koliko bi joj bila realnija cijena?
Zeznuo sam se, jedna je 3070 ne 4060
RTX 3070 ASUS TUF 8gb
Ili
3060 elite 12gb
Koju bi mi vi preporučili od ove dvije?
I koliko bi joj bila realnija cijena?
Zeznuo sam se, jedna je 3070 ne 4060
RTX 3070 ASUS TUF 8gb
Ili
3060 elite 12gb
Koju bi mi vi preporučili od ove dvije?
I koliko bi joj bila realnija cijena?
U tom slučaju 3060 12GB, max cijena 220€ (što bih ja danas dao za nju), nikako ne više od 250€.
Prijatelj kaže da bolje novu 5050, da će i bolje mi radit?!?!? Meni to malo čudno jer košta 300e?!? Što vi kažete?
Prijatelj kaže da bolje novu 5050, da će i bolje mi radit?!?!? Meni to malo čudno jer košta 300e?!? Što vi kažete?
S obzirom na starost tvoje ploče i PCI-E koji podržava (a 5050 koristi samo 8x linija, a ne svih 16x) 5050 je lošiji izbor u odnosu na 3060 12GB.
Ali, što god uzeo bit će ti brže od onoga što imaš trenutno.
Pozdrav,gledao sam zamjeniti cpu jer me novije igre zezaju,trazio sam u AI-u i kaze mi da najbolje sta mogu kupiti je ryzen 7 5700x3d...posto nisam bas nesto sa komponentama na ti,je li ostalo ok ili je samo do procesora?
uglavnom AI kaze da je do procesora da ostalo moze ostati,jedino bi bilo ok da instaliram igre na ssd i mozda kupim veci ssd,hvala.
5700x3d/5800x3d tesko budes nasao za normalne novce po meni vrijedi dati nekih 220-230e za taj cpu.
Obavezno kupi ssd barem 500gb 80e ili 1tb 130e.
Ta 5700Xt nije losa toliko za 1080p ali zavisi koje igre?
ryzen 2600 je preslab i prespor uzmi si novi ryzen r5 5600.
5700x3d/5800x3d tesko budes nasao za normalne novce po meni vrijedi dati nekih 220-230e za taj cpu.
Obavezno kupi ssd barem 500gb 80e ili 1tb 130e.
Ta 5700Xt nije losa toliko za 1080p ali zavisi koje igre?
ryzen 2600 je preslab i prespor uzmi si novi ryzen r5 5600.
ssd cu kupiti sigurno,a da vidim da je tesko i naci 5700x3d najjeftinije sta sam nasao je u kaufland.de za 358e
Ako ti se da čekati, AMD navodno ubrzo izbacuje ponovno 5800X3D na tržište. No, ne zna se po kojoj cijeni.
https://www.techpowerup.com/348272/amd-to-re-launch-ryzen-7-5800x3d-as-am4-10th-anniversary-edition
Kažu Q2/26, pa valjda bude do kraja lipnja...
Ako ti se ne da čekat 5600(X), 5700(X), 5800X(T) ima trenutno dobavljivo kod nas.
Svaki od navedenih je nadogradnja na tvoj postojeći, ostalo ovisi o budžetu s kojim raspolažeš.
Pozdrav ekipa,
trenutna konfiguracija:
Ryzen 5 3600
16gb ddr4
Nvidia 1660ti
Asrock b450m pro4 f
Forton 600w psu
1tb nvme2
Trebao bih novu konfiguraciju jer je trenutna otkazala poslusnost. Za pocetak bih uzeo novu maticnu, procesor, RAM, PSU i kvalitetno kuciste, a kroz koji mjesec i graficku.
Koristilo bi se za igranje u 2K (kad uzmem graficku) i s vremenom 4K.
Za budzet nisam siguran na koliko se postaviti zbog trenutnog stanja s cijenama. Htio bih uzeti nesto future proof da ne moram nadogradjivati u skorije vrijeme. Svaki je prijedlog dobrodosao.
Pozdrav ekipa,
trenutna konfiguracija:
Ryzen 5 3600
16gb ddr4
Nvidia 1660ti
Asrock b450m pro4 f
Forton 600w psu
1tb nvme2
Trebao bih novu konfiguraciju jer je trenutna otkazala poslusnost. Za pocetak bih uzeo novu maticnu, procesor, RAM, PSU i kvalitetno kuciste, a kroz koji mjesec i graficku.
Koristilo bi se za igranje u 2K (kad uzmem graficku) i s vremenom 4K.
Za budzet nisam siguran na koliko se postaviti zbog trenutnog stanja s cijenama. Htio bih uzeti nesto future proof da ne moram nadogradjivati u skorije vrijeme. Svaki je prijedlog dobrodosao.
1 * AMD Ryzen 5 7500X3D Box AM5 | No Cooler
Šifra: AMD-100-100001904WOF
1 * be quiet! Pure Rock 3 LX CPU Cooler
Šifra: BQT-BK040
1 * MSI B850 GAMING PLUS WIFI6E Motherboard, ATX - Supports AMD Ryzen 9000/8000 / 7000 Processors, AM5 - DDR5 Memory Boost 8200+ MT/s (OC), PCIe 4.0 x16, M.2 Gen5, Wi-Fi 6E, 2.5G LAN
Šifra: B850 GAMING PLUS WIFI6E
1 * Kingston 32GB 6000MT/s DDR5 CL36 DIMM (Kit of 2) FURY Beast Black EXPO
Šifra: KF560C36BBE2K2-32
1 * FSP VITA GM 850W, 80+ GOLD, ATX 3.1 modularno PPA8504202
Šifra: fsp-vita-850w
1 * Kućište LIAN LI VECTOR V100R 4XARGB VENTILATOR 120MM
Šifra: CASLIL110
Sveukupno s popustom: 1.105,90€
Ryzen 5600/5600x i 9060xt 16gb, ostavi ovo napajanje
Vidim te su mi preskupe, prek 600€.
Jedino sam naišel na ovu da je jefitnija, al ne znam jel to ta: LINK
UPDATE: sad vidim na Nabava da ima još jeftinijih, koji je proizvođač za nju najbolji?
Vidim te su mi preskupe, prek 600€.
Jedino sam naišel na ovu da je jefitnija, al ne znam jel to ta: LINK
UPDATE: sad vidim na Nabava da ima još jeftinijih, koji je proizvođač za nju najbolji?
Početni modeli su svi tu negdje (buka, temperatura, brzina), mislim da jedino Acer modeli nisu nešto popularni, ali sve ostalo (Sapphire, ASUS, XFX, Powercolor itd.) bi trebali biti OK.
Evo i nedavni video o tome:
U tom videu mi se najbolje dopada Sapphire Nitro, ali veli da je onda bolje ići na 5070
Dok bi uspel srediti na rate, je ta onda najbolji izbor? 100€ skuplja od 9060
Ma ove Nitro kartice ti koriste ovaj novi konektor koji "pali" 5090 kartice. 9060XT ne može povući tu struju, ali morao bi minimalno dodati još jedan adapter da sa dva 8 pinska naponska konektora prebaciš na taj.
Po meni, bilo koja druga 9060XT sa tri venta, ako ti je to želja zbog potencijalno boljeg hlađenja onda bolja varijanta.
Biraš li estetiku preko performansi?
Za 450ak eura je 9060xt sa 16gb, 5070tka je skuplja 200tinjak eura. Pričamo o ogoljenim modelima, a što se snage tiče, jača je 5070tka, ali ne znam koliki ti je budžet. Uvijek imaš nešto malo jače i malo skuplje pa je nebo granica.
5600x i 9060xt su pošten upgrade za ovo tvoje, a tvoje napajanje je i više nego dovoljno. Istestirao sam istu kombinaciju na 550w, lošijem napajanju u full loadu i nije bilo rušenja. (5600x i 9060xt 8gb sam imao). 5600x ne troši ništa više od 2600x, a 9060xt troši manje od 2070S. Lp
ja na 650w vozim bez problema RX 9070XT i Ryzen 5700X i sve radi savršeno stabilno.
Jedno i drugo max 200e, proc je 20ak eura, grafa 160-180 ish
Pozdrav ljudi... Znači imao sam nadogradnju grafičke na staroj kanti i7 5820K, 32gb rama, m.2, x99... I sada kupio sam na nagovor prijatelja novu rtx 5060 za 300e (bez pdv) jer je on nagovarao za novu, rekao da će raditi na 16x, ali ne želi, zašto ono točno ne? I što ja tu gubim u odnosu na onu 3060 elite 12gb koju sam htio.
Te klokali smo i nešto zajebali, pa ga malo stalno pržili (prijatelj uporno stavljao 1,5v) i tako... Na koliko bi vi tu namjestili frekvencije i voltažu? I instalirao mi je win11, a kao nebi trebao raditi na tom procu?
Komp sada radi baš dobro ovako testirano na deskopu, internet, igra onaj tractor simulator... Iznenadio me skroz kako može ta stara krana da šiba trenutno. OC je na 4,3 i mislim 1,24v... Dali mogu nakon nekog vremena očekivati probleme, kako da ga dobro istesziram prije nego bi počeo što raditi su za posao na njemu?
Hvala
Pozdrav ljudi... Znači imao sam nadogradnju grafičke na staroj kanti i7 5820K, 32gb rama, m.2, x99... I sada kupio sam na nagovor prijatelja novu rtx 5060 za 300e (bez pdv) jer je on nagovarao za novu, rekao da će raditi na 16x, ali ne želi, zašto ono točno ne? I što ja tu gubim u odnosu na onu 3060 elite 12gb koju sam htio.
Te klokali smo i nešto zajebali, pa ga malo stalno pržili (prijatelj uporno stavljao 1,5v) i tako... Na koliko bi vi tu namjestili frekvencije i voltažu? I instalirao mi je win11, a kao nebi trebao raditi na tom procu?
Komp sada radi baš dobro ovako testirano na deskopu, internet, igra onaj tractor simulator... Iznenadio me skroz kako može ta stara krana da šiba trenutno. OC je na 4,3 i mislim 1,24v... Dali mogu nakon nekog vremena očekivati probleme, kako da ga dobro istesziram prije nego bi počeo što raditi su za posao na njemu?
Hvala
PCI Express 5.0, for example, provides a bi-directional bandwidth of 128 GB/s with all 16 lanes available. That drops to 64 GB/s for PCIe 4.0 and 32 GB/s for PCIe 3.0. However, the RTX 5060 is limited to just 8 lanes, so these figures are halved again: 64 GB/s for PCIe 5.0, 32 GB/s for PCIe 4.0, and only 16 GB/s for PCIe 3.0.
Dobro da si pitao na forumu savjet pa napravio po svome. Taj cpu možeš ti overclockati na 7ghz kad mu je IPC nikakav, nećeš imati efekta, plus nikakav bandwith za pcie 5.0 grafičku, plus spor ram i dođe ti na to da si kupio ovu karticu uzalud. Neću pričati napamet, ali ne bih rekao da iskorištavaš ni 50% potencijala kartice. Jedino što paše za tu karticu na tvojoj matičnoj je fizički slot.
A moja greška jer nisam znao da je grafa 8x dok ju nisam stavio u komp, jer je pisalo 5x16, a to su vjerojatno mislili na fizički dio... A nisam htio riskirati s polovnom.
A na koliko bi ti sada stavio proc, za grafu je što je tu je?
I7 5820K je proizveden 2014 godine ludost je uparit karticu iz 2026 godine..Još si dao 400-500e za 5060 bolje da si uzeo rabljenu 2070super/3060 za 200e..
Prodaj taj stari i7 i uzmi si barem ryzen 5600 ili i5 12400f za njih ti je dobra ploca od 50-70e b550m ili b760m..
Praktički svejedno
Prijatelj kaže da bolje novu 5050, da će i bolje mi radit?!?!? Meni to malo čudno jer košta 300e?!? Što vi kažete?
S obzirom na starost tvoje ploče i PCI-E koji podržava (a 5050 koristi samo 8x linija, a ne svih 16x) 5050 je lošiji izbor u odnosu na 3060 12GB.
Ali, što god uzeo bit će ti brže od onoga što imaš trenutno.
A moja greška jer nisam znao da je grafa 8x dok ju nisam stavio u komp, jer je pisalo 5x16, a to su vjerojatno mislili na fizički dio... A nisam htio riskirati s polovnom.
A na koliko bi ti sada stavio proc, za grafu je što je tu je?
OK, pitao si za 5050, pa sam ti napisao, ali ista stvar za 5060...