Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.826.660
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

planiram quiet build upgrade u 2 dijela: 1. dio: cpu (+zračni cooler) + mbo + rami + napajanje, a onda 2. dio grafička (3060ti ili 3070) i m.2 nvme ssd (ciljam na gen4 ali ne znam koliko bi to bilo isplativo sad i za budućnost).

 

planirao sam r5 5600g (kada dođe i ako vi smatrate da je dobra alternativa 5600x) + crna noctua (je li noctua uopće dobar izbor za tihi kuler??) + b550 tomahawk, a za ovo drugo ne znam što bi najbolje pasalo (koje tiho i kvalitetno napajanje i koji rame najbolje ukomponirat).

 

 

suma sumarum planiram upgrade kompjutera u 2 dijela sa ukupnim budzetom od cca 12k kn a ako bi za malo više dobio puno bolje onda sam se spreman i produžit

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Moze neka preporuka za am4 plocu, nesto da je dobro, a da nije extra skupo....

 

Ono sto bi trebalo je da je full atx, da ima 2 m2 slota, recimo favorit je  ASROCK B450M Steel Legend, prvenstveno zbog izgleda, nisam nasao nista da tako efektno izgleda za te novce....

 

To je znaci ta cjenovna granica, r 1600 ide za pocetak, kasnije ce ici upgrade procesora, pa ako netko ima kakvu preporuku, bio bih zahvalan...

 

Malo je covjeku budget ogranicen, a opet inzistira na tako nekim featureima koje nudi ova steel legend, prvenstveno rgb...

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Damir22 kaže...

 

 

Ono sto bi trebalo je da je full atx, da ima 2 m2 slota, recimo favorit je  ASROCK B450M Steel Legend

 

to je mATX ploča

8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ima i atx varijanta.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

znam, ali naveo si mATX

8 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Nespretno sam se mozda izrazio..

 

Dakle, ploca je najpozeljnije da bude full atx, a ova steel legend je vodilja kako bi ploca otprilike trebala izgledati po toj njegovoj zamisli...

 

Znaci, fancy hladnjaci na mosfetu, shieldovi, neki (a)rgb na shieldovima....

 

Mislim, ako ne ide full atx sa svim tim, onda bi ta asrok bila ok izbor, ili postoji nesto bolje, da izgleda slicno, a kosta jos manje? 

 

Nisam pretjerano proucavao, radije volim cuti konkretno misljenje, vrijedi li ploca te novce, ili je to samo neka low end ploca sa napucanim komadicima lima po sebi?

 

Mislim, prosla bi i x370 taichi, ali to ionako nigdje necu naci, pa nisam ni pitao za nju....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.2.2021 20:00 (Damir22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ako može savjet oko nadogradnje i pronađenih komponenti. Slažem za kolegu koji će zamjieniti MBO+CPU+RAM pa u budućnosti grafičku. Moj prijedlog je AMD Ryzen 5 2600 (6C/12T, 3,9ghz), ASRock Main Board Desktop B450M STEEL LEGEND i Kingston DDR4 8GB 2666MHz HyperX. Ovo bi bilo oko 2400 kn za gotovinu pa ako ima netko savjet što je bolje uzeti, a da je dobro za budućnost. Kolega koristi računalo za školu i gaming, igra Fornite, Rocket League, Minecraft, Apex, FIFA (u budućnosti).

Origin ID: ztuna1999
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Damir22 kaže...

Nespretno sam se mozda izrazio..

 

Dakle, ploca je najpozeljnije da bude full atx, a ova steel legend je vodilja kako bi ploca otprilike trebala izgledati po toj njegovoj zamisli...

 

Znaci, fancy hladnjaci na mosfetu, shieldovi, neki (a)rgb na shieldovima....

 

Mislim, ako ne ide full atx sa svim tim, onda bi ta asrok bila ok izbor, ili postoji nesto bolje, da izgleda slicno, a kosta jos manje? 

 

Nisam pretjerano proucavao, radije volim cuti konkretno misljenje, vrijedi li ploca te novce, ili je to samo neka low end ploca sa napucanim komadicima lima po sebi?

 

Mislim, prosla bi i x370 taichi, ali to ionako nigdje necu naci, pa nisam ni pitao za nju....

 

Imaš Steel Legend i ATX verziju klik, znači ako ti piše B450onda je mATX ako piše samo B450 onda je ATX.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
gamer18 kaže...

Ako može savjet oko nadogradnje i pronađenih komponenti. Slažem za kolegu koji će zamjieniti MBO+CPU+RAM pa u budućnosti grafičku. Moj prijedlog je AMD Ryzen 5 2600 (6C/12T, 3,9ghz), ASRock Main Board Desktop B450M STEEL LEGEND i Kingston DDR4 8GB 2666MHz HyperX. Ovo bi bilo oko 2400 kn za gotovinu pa ako ima netko savjet što je bolje uzeti, a da je dobro za budućnost. Kolega koristi računalo za školu i gaming, igra Fornite, Rocket League, Minecraft, Apex, FIFA (u budućnosti).

 

1 * Procesor AMD Ryzen 5 1600 AF (3.2/3.6GHz Boost,19MB,65W,AM4) box, Wraith Stealth
Šifra: YD1600BBAFBOX
1 * Hladnjak ID-Cooling SE-224-XT Basic, 120mm, PWM
Šifra: IDCSE224XTBASIC
1 * Matična ploča ASROCK B450M PRO4-F, AMD B450, mATX, s. AM4 ASR-B450M PRO4-F
Šifra: 050.300.482
1 * Memorija GSkill Aegis 16GB (2x8) DDR4 3000MHz
Šifra: F4-3000C16D-16GISB
------------------------------------------------------------

Sveukupno s popustom za keš: 2.351,80 Kn

Besplatna dostava

 

Inače R5 1600 AF = R5 2600 klik

8 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
A kvalitet te steel legend?

Ima li ista slicno za iste ili pozeljno manje novaca, kako rekih budjet nam je tanak.....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Damir22 kaže...
A kvalitet te steel legend?

Ima li ista slicno za iste ili pozeljno manje novaca, kako rekih budjet nam je tanak.....

 Gigabyte 450 AORUS

 ASUS prime b450 plus

 

 

 Asrock AMD AM4 Socket B350 chipset (due to chipset - no CPU upgrade).

 

 

Mislim da je to, to.

8 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ljudi. Trebam novu graficku, vidim da se sad s njihovom cijenama nesto dogada, ima li tu istine, nemam pojma. Meni treba nova na ovu postojecu konfiguraciju, za gaming i stream, edit koji video i tako... 

boki707
▪️CPU▪️AMD Ryzen 7 3800X
8 Cores - 3900 MHz - 105 watts
▪️GPU▪️GIGABYTE AMD Radeon R9 390, G1 Gaming, 8 GB GDDR5, HDMI, DVI
▪️MONITOR ▪️Samsung UHD 4K U28E590D (70cm)
▪️PSU▪️SEASONIC FOCUS-GX-850 Netzteil 850 Watt TUV, BSMI, CB, CCC, RoHS, WEEE, cULus, Energy-Related Products (ErP) Lot 6, REACH, EAC
▪️HDD▪️Western Digital Green 1TB
▪️SSD▪️V-NAND Samsung EVO 850 - 500GB
▪️RAM▪️CRUCIAL Ballistix Arbeitsspeicher 16 GB DDR4
▪️MBO▪️ASUS Prime X570 P Mainboard
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Kupi ovu nije losa

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Necemo sad pretjerivat :) Max. 6.000kn

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

3060ti.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ne mogu pronaci jel podrzava Free Sync, zato sto mi je monitor 4k sa podrzanim free syncom? :/

3 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
boki707 kaže...

Pozdrav ljudi. Trebam novu graficku, vidim da se sad s njihovom cijenama nesto dogada, ima li tu istine, nemam pojma. Meni treba nova na ovu postojecu konfiguraciju, za gaming i stream, edit koji video i tako... 

boki707
▪️CPU▪️AMD Ryzen 7 3800X
8 Cores - 3900 MHz - 105 watts
▪️GPU▪️GIGABYTE AMD Radeon R9 390, G1 Gaming, 8 GB GDDR5, HDMI, DVI
▪️MONITOR ▪️Samsung UHD 4K U28E590D (70cm)
▪️PSU▪️SEASONIC FOCUS-GX-850 Netzteil 850 Watt TUV, BSMI, CB, CCC, RoHS, WEEE, cULus, Energy-Related Products (ErP) Lot 6, REACH, EAC
▪️HDD▪️Western Digital Green 1TB
▪️SSD▪️V-NAND Samsung EVO 850 - 500GB
▪️RAM▪️CRUCIAL Ballistix Arbeitsspeicher 16 GB DDR4
▪️MBO▪️ASUS Prime X570 P Mainboard

 Znači imaš 4k monitor i uz to bi imao i live streaming?

Pripremi puno novaca za grafičku

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Zato i pitam jer ne znam sta da radim. Ovaj sam monitor uzeo prije 3 godine, nisam bas isao u neke detalje, vec uzeo ono maltene na prvu. Sad me zanima koju bi graficku mogao onda spojiti s tim monitorom, ako bi isao na ovu 3060ti, onda bi vjerojatno i uzeo monitor od 240hz radi gaminga, a ovaj koristio ovako (jer je ovaj 75hz). Sad 3060ti kosta nekih 550€, AOC 240Hz 350€, znaci oko 900€ za to, jel sad bolje tako nesto uloziti, ili dati onda 900€ za neku ekstra dobru graficku koja podrzava freesync  da je spojim s ovom monitorom? Ili nista od toga vec nesto sasvim drugo hh 

15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

550 eura za 3060ti? di to ima da ja kupim par komada?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Saturn Njemacka

8 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ne znam isplati li se s ovom "16GB Gigabyte Radeon RX 6800 GAMING OC 16G" igrati na ovom mom monitoru 4k sa 75Hz, graficka je 900€ !?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
boki707 kaže...

Saturn Njemacka

 Nemoj ložit ljude..Nema ih u saturnu jer ih ja nabavljam preko frenda koji radi tamo i ne zna ni sam kad če ih biti..Ni tamo,niti u conradu,ni u media markt itd...Šta se tiče 4k sve zavisi šta češ igrat..Jedna Rtx3070 če odraditi posao solidno,dok je rx6800 nešto brža kad sve skupa zbrojiš ali ako želiš imati stvarno ugodan gameplay onda moraš i potegnuti koju stepenicu više šta se grafičke tiče!

Ali šta se tiče streamimga zaboravi jer češ grafičku ubit,znači kao i nekoliko puta do sada šta sam probao objasnit ljudima koji idu u streaming:pošto ti planiraš 4k-ispod Rtx 3070 ili rx6800 nemoj ič(moja preporuka) to je osnova ali ako uzimaš tak nešto idi na dva kompa-ovaj drugi si uzmi preko oglasa i barem da ima i5 2400/2500 proc i totalno češ si rasteretiti glavni komp pa češ imati puno bolje sve skupa

15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
boki707 kaže...

Saturn Njemacka

 Pratim ja i vani...nemas ih nigdje. Ovo ti sigurno nije na lageru.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ne lozim, to sam brzinski pregledao, nisam vidio odma da nema na lageru, ja sam rekao za cijenu, a cijena i je bila takva. Sto se tice ovoga sto sinti napisao, imam drugi komp sa i5 4690k, trebam samo maticnu plocu drugu, ne znam kako bi s tim islo?

14 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala
htio bih uzet ovu graficku https://www.futura-it.hr/palit-gf-rtx2060super-dual-8gb-ne6206s018p2-1160a-bulk/46047/product/ imam napajanje pod moj pc da li trebam napajanje mjenjat isto ili bi to guralo ju ?
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ima li netko onda neki savjet ili ? Nasao sam Raden RX 6800 za 900€, da li se to isplati uzeti po toj cijenj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
geek_boy kaže...
htio bih uzet ovu graficku https://www.futura-it.hr/palit-gf-rtx2060super-dual-8gb-ne6206s018p2-1160a-bulk/46047/product/ imam napajanje pod moj pc da li trebam napajanje mjenjat isto ili bi to guralo ju ?

LOL, nisi valjda lud da platis 5500kn za 2060 Super koja je izasla prije 2g, kaj ti je? Ako gledas takve performanse radje nadji nekaj polovno, gtx 1070, 1070Ti, 1080 itd. Malo se strpi ili lovi svaki dan grafe. Kolko ti je staro napajanje?

 

boki707 kaže...

Ima li netko onda neki savjet ili ? Nasao sam Raden RX 6800 za 900€, da li se to isplati uzeti po toj cijenj?

Mislim da je ok, s obzirom na ponudu i cijene i da je to nova grafa, samo da nije referentna, znaci gledaj aftermarket modele.

14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Godinu dana je staro napajanje
Samobor je lepa varoš
3 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
boki707 kaže...

Ima li netko onda neki savjet ili ? Nasao sam Raden RX 6800 za 900€, da li se to isplati uzeti po toj cijenj?

 Da

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

https://www.alternate.de/XFX/Radeon-RX-6800-QICK319-BLACK-Gaming-16GB-Grafikkarte/html/product/1716091
evo ovdje sam nasao da je dostupna i da se moze naruciti. Znaci isplati se?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice