Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.827.241
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Kaj ti cekas? Kad pocnes cijenit pravi bios i njegove benefite pricat ces drugacije, zaboli me za asrock i sve ostale drugorazredne proizvodace, previse puta sam se opekao! Sad sam odrastao i znam tocno sta cu dobiti za 100-300kn vise!lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
3 2 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Hahaja, koji lik, evo asus-ica z170-p tjera na 5ghz 6600k...samo 800kn!dakle najsugavija ploca iz asusa...

Jedno sam naucio kroz zivot da ljudi koji pljuju po plocama i asusovom biosu nemaju pojma o nicemu i obicno su imali same skart low end ploce pa nemaju s cim niti usporedivati, da ne govorim da doticna firma jedina ima odjel samo za slaganje tog toliko nebitnog biosa!eod.

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 1 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ne tjera sigurno, ja pricam o stabilnom kloku 24/7, i jos jedna stvar, ja nisam pljuvao po Asusovim plocama, niti po nijednoj drugoj (mada imam dobre osnove ali to ne radim) samo sam rekao da na Asusu placas ime 30 posto na cijenu cijele ploce, i ploce su im debelo precijenjene isto kao i graficke i sve ostale stvari.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Lucidius kaže...

Ne tjera sigurno, ja pricam o stabilnom kloku 24/7, i jos jedna stvar, ja nisam pljuvao po Asusovim plocama, niti po nijednoj drugoj (mada imam dobre osnove ali to ne radim) samo sam rekao da na Asusu placas ime 30 posto na cijenu cijele ploce, i ploce su im debelo precijenjene isto kao i graficke i sve ostale stvari.

pa evo velis precijenjen, nadi z170 plocu od asrocka ili nekog drugog proizvodaca koja je 30% jeftinija od iste Asus-ove!

z170-p je placena u ducanu ravno 800kn(ekupi)!lp

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Normalno da u tom low endu nisu velke razlike u cijene, dok kod visokog i entuzijast ranga cijene prilicno odskacu. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Stjepanj - Lucidius 1:0

Cijenite više pitku vodu.
 
4 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Lucidius kaže...

Normalno da u tom low endu nisu velke razlike u cijene, dok kod visokog i entuzijast ranga cijene prilicno odskacu. 

Sam si se pokopao već ne znam koliko puta, ali iskreno nemam ni vremena niti živaca raspravljati se sa takvima kao ti.

Brdo novaca si pobacao na vodeno i kućište, iako si imao i više nego pristojno kućište i vodeno hlađenje, za te novce

mogao si preko oglasa pronaći i7 4790k i iskoristiti taj ružni GPU kao treba, ali tvoj izbor.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 8:01 (Valentin17).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Valentin17 kaže...
Lucidius kaže...

Normalno da u tom low endu nisu velke razlike u cijene, dok kod visokog i entuzijast ranga cijene prilicno odskacu. 

Sam si se pokopao već ne znam koliko puta, ali iskreno nemam ni vremena niti živaca raspravljati se sa takvima kao ti.

Brdo novaca si pobacao na vodeno i kućište, iako si imao i više nego pristojno kućište i vodeno hlađenje, za te novce

mogao si preko oglasa pronaći i7 4790k i iskoristiti taj ružni GPU kao treba, ali tvoj izbor.

 Bilo bi mu pametnije da je uložio novac da sredi onaj drlog od sobe gdje mu je komp na ulaznim vratima nego da se svađa sa svima.

Iako ima i u toj svađi nečega, ja kad sam bio mlad i neiskusan (ne po pitanju beskorisnog znajnja o komponentama nego po nekim malo bitnijm stvarima) sam se isto svađao na forumu kao i svatko što uleti u nepotrebne rasprave, a onda kad odrasteš uvidiš da ni forum ni tech ni išta od toga nije zapravo bitno, to je tu samo ako nemaš pravih stvari za obavljat. Btw, gdje je moja fcking poluzvjezdica, vidim da je stejepnj opet dobio a i ti si izglda dobio, wtf bug.online

Cijenite više pitku vodu.
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Glavas_ZG kaže...

Bome to bih stavio svakako na prvo mjesto, čak i ispred GTX 1080 kartice jer R9 390 je i dalje pristojan model, ono je stvarno ruglo za mene, iako možda njemu odgovara tako.

Čovjek uči dok je živ i svejedno umre glup, možda i on jednom nauči.

Zvjezdice, kome to išta znači, meni sigurno ne.

ps. isprika svima na off-topicu i to debelome.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 11:19 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Polako polako 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
12 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Sad je nasjeo da je z170 lowend sta je onda h110?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Valentin17 kaže...
Lucidius kaže...

Normalno da u tom low endu nisu velke razlike u cijene, dok kod visokog i entuzijast ranga cijene prilicno odskacu. 

Sam si se pokopao već ne znam koliko puta, ali iskreno nemam ni vremena niti živaca raspravljati se sa takvima kao ti.

Brdo novaca si pobacao na vodeno i kućište, iako si imao i više nego pristojno kućište i vodeno hlađenje, za te novce

mogao si preko oglasa pronaći i7 4790k i iskoristiti taj ružni GPU kao treba, ali tvoj izbor.

 Ne razumijes ti puno toga, obican si spamer i to je to, a kaj se tice proca, vec sam miljon puta rekao da sam se odlucio na kaby lake ili Skylake x, haswell i Skylake su vec izlizani. Uostalom ja slazem kobnfu pretezito orema estetskom dojmu.

 

Edit:

 

Uostalom kada to sve pises, pa sta mi onda saljes poruke u vezi odabira ventova kada ja nemam pojma?

90 posto ovog foruma si nije u stanju sloziti ili nadograditi konfu sami, vec su obavezni ispitavat po forumu i provjeravat svoje odluke, onaj ko zna provjeri sta treba, odabere i kupi, netreba mu nitko drugi davat savjete.

 

Kaj se mene tice imam iskustva i previse da bi trosio svoje vrijeme na ovakve fejsbuk svadice i rasprave sa ekipom koja nezna ni kablove unutar kucista povezat kak spada, a sve kaj napisem napisem sa razlogom, kao onaj put kada je pola foruma trubilo kako je Corsair h100i bolji od AC freezera 240, pa ja odradio sa Toxicom test i pomeo H100i sa zemljom i nakon toga svi poceli davaz preporuke i razmisljat o nadogradnji na ac 240.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 15:14 (Lucidius).
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Zuperjuicy kaže...

Ovako imam i7 3770k dali mi se isplati uzet i5 6600k i dali je to uopće ikakav pomak? btw gtx 1060 je grafička.

 

 Ne isplati se, clockni svoj 3770K.

Isplati se eventualno kupiti i7 Skylake/Kaby Lake.

Koje naslove igraš?

root
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Sa i5 na i7? apsolutno nikakav pomak, pogotovo sada kada su igre sve vise cpu heavy i vise jezgri/threadova dolazi do izrazaja. Ako ides na nadogradnju uzmi i7 Skylake ako nemas dosta prisparaj pa onda pređi.

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

A ono igre klasika battlefield 1 gta5 i jako opako sam nabrijan na Lost Ark.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Koji MBO imaš i kakav si sa overclockom, s obzirom da imaš K model i7?

Moja ti je preporuka overclock, ako bude sreće imaš solidan primjerak i peglaj...

Ako ne onda kupi i7, i5 ne.

root
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Smirite se i vratite na temu.

This space for rent!
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pozdrav ljudstvo :)
Naručio sam z170 pro gaming od asusa i 6600 k, imam nedoumicu s memorijom. Dobio sam savjet tu da gledam što bržu memoriju i čovjek mi nudi corsair 3200 MHz 1x8 GB (mislio sam 2x8 ali u kombinaciju je sad ušao i SSD pa sam odlučio kasnije dodat još 8 GB jer ću ovako dobit veći boost)
1. Jel mogu uzet tu memoriju bez straha?
2. Što mislite o adata SP900 SSD 128 GB, znam da nije vrh ponude ali po viđenom na netu nije toliko hrđav. mogu ga dobit za 100 km (400kn)
Hvala unaprijed, svi savjeti dobrodošli
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
error_666 kaže...

Osobno Corsair memoriji ne vjerujem ništa, držim se strogo Kingstona, a možeš uzeti ako memorija ima barem nešto garancije, inače ne bih preporučio.

SSD, nije nešto, ali može odraditi posao, moja preporuka je valjda već sto puta provjereni Samsung 850 Evo, 128 GB je po meni premalo za današnje potrebe.

Za dodatna pitanja i pomoć obratiti se preko privatne poruke. Hvala. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.12.2016 21:01 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pogledaj si z400, z400s s 5 god garancije. Za memoriju ovisi koliko si love spreman potrošiti,koji je točan model u pitanju?
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Uzimam sa olx. ba (bih verzija njuškala) Memorija je nova sa tri godine garancije a Kingston nije na raspolaganju trenutno . Što se ssd tiče, knap sam s parama, a i dovoljno mi je 128 gb za sistem i programe, bar za sada :) pitati ću ga jel ima Samsung, malo je skuplji od ovoga ali ako je bolji ispružit ću se još malo.
11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Zar corsair ne nudi doživotnu garanciju na ram? Tako da nema brige što se toga tiče, javiš se njima direktno ako nešto ne bude radilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Mislim da je u pitanju corsair vengeance lpx 1x8 GB 3200 MHz
15 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala
Pozdrav, trebam savjet vezan za kupnju ploče, proca i rama. Planiram uzeti asus z170 pro gaming ili maxiumus ranger ploču, proc 6700k, rame g skill trident z 2x8gb 3000mhz. Sad me zanima da li se možda isplati čekat mjesec - dva da izađe kaby lake pa da padne cijena "starim" komponentama ili se više isplati uzeti kaby lake 7700k i z720 ploču (iako sam više za 6700k i z170 jer koliko vidim nema neke bitne razlike).

Sad me još nešto zanima vezano za ploče, naletio sam na nekoliko ploča ASUS Z170 PRO GAMING, ASUS Z170 PRO GAMING/AURA, ASUS MAXIMUS VIII RANGER, Intel Z170, sve mi izgledaju vrlo slično, ali imam pitanje vezano za rame Memorija PC-24000, 16 GB, G.SKILL Trident Z Series, F4-3000C15D-16GTZB, DDR4 3000MHz, kit 2x8GB -- link: http://gskill.com/en/product/f4-3000c15d-16gtzb

znači na njihovoj stranici piše QVL (Qualified Vendor List), ASUS Z170(DDR4) MAXIMUS VIII EXTREME, MAXIMUS VIII GENE, MAXIMUS VIII HERO, MAXIMUS VIII IMPACT, Z170-DELUXE
e sad me zanima ove gaming pro i ranger nema na tom popisu iako je ranger isto Maximus VIII, sad mi nije jasno da li će biti kakvih problema kod clockanja ili da mi ne bi memorija radila na manje mhz, iako bi sve te ploče trebale imati ddr4 do 3466 mhz oc, samo me zanima da li su kompatibilne sa tom memorijom. Zašto baš ta trident z memorija? Mislim da je to odlična memorija za te novce i radi na 3000 mhz a navodno ide do 4000mhz, valjda najnovija generacija memorija. Još se sam naišo na CORSAIR CMD16GX4M2B30C15 Dominator Platinum, DDR4 3000Mhz, 2x8GB kit ali ne mogu naći QVL za nju. Sad me zanimaju vaši kometari vezano za ove komponente.

P.S. Dobio sam savjet u drugoj temi da se prebacim ovdje, te su mi preporučili da mogu uzet skylake jer neće biti velike razlike u cijeni, a što se tiče ploče Maximus VIII Ranger, a memorije tridenz z 3400, 3200mhz .

Sad me zanima još mišljenja.

Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
crash11 kaže...
Pozdrav, trebam savjet vezan za kupnju ploče, proca i rama. Planiram uzeti asus z170 pro gaming ili maxiumus ranger ploču, proc 6700k, rame g skill trident z 2x8gb 3000mhz. Sad me zanima da li se možda isplati čekat mjesec - dva da izađe kaby lake pa da padne cijena "starim" komponentama ili se više isplati uzeti kaby lake 7700k i z720 ploču (iako sam više za 6700k i z170 jer koliko vidim nema neke bitne razlike).

Sad me još nešto zanima vezano za ploče, naletio sam na nekoliko ploča ASUS Z170 PRO GAMING, ASUS Z170 PRO GAMING/AURA, ASUS MAXIMUS VIII RANGER, Intel Z170, sve mi izgledaju vrlo slično, ali imam pitanje vezano za rame Memorija PC-24000, 16 GB, G.SKILL Trident Z Series, F4-3000C15D-16GTZB, DDR4 3000MHz, kit 2x8GB -- link: http://gskill.com/en/product/f4-3000c15d-16gtzb

znači na njihovoj stranici piše QVL (Qualified Vendor List), ASUS Z170(DDR4) MAXIMUS VIII EXTREME, MAXIMUS VIII GENE, MAXIMUS VIII HERO, MAXIMUS VIII IMPACT, Z170-DELUXE
e sad me zanima ove gaming pro i ranger nema na tom popisu iako je ranger isto Maximus VIII, sad mi nije jasno da li će biti kakvih problema kod clockanja ili da mi ne bi memorija radila na manje mhz, iako bi sve te ploče trebale imati ddr4 do 3466 mhz oc, samo me zanima da li su kompatibilne sa tom memorijom. Zašto baš ta trident z memorija? Mislim da je to odlična memorija za te novce i radi na 3000 mhz a navodno ide do 4000mhz, valjda najnovija generacija memorija. Još se sam naišo na CORSAIR CMD16GX4M2B30C15 Dominator Platinum, DDR4 3000Mhz, 2x8GB kit ali ne mogu naći QVL za nju. Sad me zanimaju vaši kometari vezano za ove komponente.

P.S. Dobio sam savjet u drugoj temi da se prebacim ovdje, te su mi preporučili da mogu uzet skylake jer neće biti velike razlike u cijeni, a što se tiče ploče Maximus VIII Ranger, a memorije tridenz z 3400, 3200mhz .

Sad me zanima još mišljenja.

Hvala

 Evo sad sam na brzinu pogledao i gaming aura i ranger imaju 10faznu regulaciju, tako da ako bas mora biti asus onda bih gledao izmedu te dvije. Pretpostavka je da ides ganjati cim veci oc, jer mislis ici na 24/7 visok oc ili samo validikaciju?

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

ma ne treba mu, svaki i5 i i7 ce raditi na barem 4.5ghz sve preko je zali boze stabilnosti i temperatura!

imam z170-p i z170 auru od asusa, na ovoj losijoj(p modelu) i5 je isao do 5ghz, drugu jos nisam probao...

rade daj tih 100kn vise za bolje rame ili bolje hladenje!LP

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pa zato sam mu i postavio pitanje jer misli obarati neki oc rekord ili ide na cim veci 24/7 takt? Jer ako ide na cim veci oc za validifikaciju onda normalno da ide cim bolja ploca, ako je za 24/7 na 4.5ghz bi trebala raditi i neka puno jeftinija ploca i onda nema smisla ici na skuplje ploce osim ako ne ide na sli,cf.

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Nema smisla na mainstream socketu ici na skupu plocu kad se onda cijenom priblizavas X99 konfiguraciji. Puno je bolje vec sad a pogotovo u buducnosti 50% vise jezgri nego 10% bolje single core performanse...

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Patrick_cro kaže...

Pa zato sam mu i postavio pitanje jer misli obarati neki oc rekord ili ide na cim veci 24/7 takt? Jer ako ide na cim veci oc za validifikaciju onda normalno da ide cim bolja ploca, ako je za 24/7 na 4.5ghz bi trebala raditi i neka puno jeftinija ploca i onda nema smisla ici na skuplje ploce osim ako ne ide na sli,cf.

 Za sad možda i ne bi clocko ne znam ni sam, ali za godinu-dve bi sigurno.

 

hvala na savjetu, a što se tiče ovog pitanja vezanog za matičnu i rame te njihovu kompatibilnost?

12 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Uzmi koji se tebi svidaju, ali da su sto brzi, 99% moraju biti kompaktibilni ako nisu skuzit ces vec prvi dan i vratis ih u trgovinu zamjenis za druge!lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice