Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.826.796
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

A da probaš, eci peci pec pa vidiš sto ispadne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Croshan kaže...

Pozdrav

Nikako da se odlucim da li da uzmem 12400f+ Asus tuf b660 plus wifi (sad je pala cijena) ili 5600x msi b550 tomahawk. Ono sto citam po forumima  za intel 12 gen da ima problema sa savijanjem proca a kod amd da se usb random diskonekta i da se dosta grije. Pa ako ima netko preporuku sta da uzmem.

 

 

 

Guglaj bilo koju platofrmu i bilo koje procesore i uvijek ćeš naći nekoga tko s nečim ima problem.

14 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Croshan kaže...

Pozdrav

Nikako da se odlucim da li da uzmem 12400f+ Asus tuf b660 plus wifi (sad je pala cijena) ili 5600x msi b550 tomahawk. Ono sto citam po forumima  za intel 12 gen da ima problema sa savijanjem proca a kod amd da se usb random diskonekta i da se dosta grije. Pa ako ima netko preporuku sta da uzmem.

 

 

To sa savijanjem je potpuno irelevantno kod procesora koji gledas, to moze nesto znacit kad imas 12900K i benchas ili renderas pa mu zelis smanjit temperaturu jos par stupnjeva...

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Možda postavljam u krivu temu, pa sorry radi toga, nisam pronašao temu. Ako mi možete pomoći, naime uveo sam optiku, router je u dnevnom, a pc u drugoj sobi. 2 zida su između, nekih 10 m udaljenosti. Pc mi nema mrežnu karticu, i sad ako može pomoć. Što kupiti da imam kvalitetan net na pcu, da mogu fortnite odigrati, stream pogledati odnosno da mi lovi jak singal iz dnevnog? 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Mercusys AV1000 Powerline Gigabit mrežni adapter, 1000Mbps, HomePlug AV2 (duplo pakiranje) 

 

Ako možeš uštekati u dnevnoj pa u sobi...i onda lijepo komp spojiti na njega žicom

 

Jedino mi nije jasni kako nema mrežnu karticu? Pa svaka ploča ima mrežnu...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.7.2022 23:00 (FakeDeath).
Moj PC  
1 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

za tu cijenu top ploča, to sam i stavljao ranije kao prijedlog za 5600X upgrade ako bi išlai nova ploča, za te pare a i parstokuna više nema bolje ploče.

 

Evo ovdje imaš test na toj ploči sa 3950X koji je 16C/32T i 125w potrošnje klik

 

The MSI B450 Tomahawk once again proves why it's the best value, best all-round B450 motherboard. Although we used the newer Max version for this test, performance is identical to the original, you're just getting better BIOS support with the newer version, which sadly still doesn't appear to be on sale in the US.

For those looking at buying a B450 board today for use with something like the Ryzen 5 3600 or Ryzen 7 3700X, we still strongly suggest purchasing either the MSI B450 Tomahawk or Pro Carbon.

 

Those of you who took our advice and bought the MSI B450 Tomahawk for your build, good news, you're set. Once those 3900X and 3950X CPUs start to tumble in price you'll be primed and ready for a serious CPU upgrade without having to change a thing.

 Vidim da podržava ryzen 1,2 i 3. generaciju. Da li će sa updateom biosa podržavati i 5 generaciju ryzena jer bih kupio ryzen 5 5600x i upario ga s pločom.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
vax kaže...
ibme74 kaže...

za tu cijenu top ploča, to sam i stavljao ranije kao prijedlog za 5600X upgrade ako bi išlai nova ploča, za te pare a i parstokuna više nema bolje ploče.

 

Evo ovdje imaš test na toj ploči sa 3950X koji je 16C/32T i 125w potrošnje klik

 

The MSI B450 Tomahawk once again proves why it's the best value, best all-round B450 motherboard. Although we used the newer Max version for this test, performance is identical to the original, you're just getting better BIOS support with the newer version, which sadly still doesn't appear to be on sale in the US.

For those looking at buying a B450 board today for use with something like the Ryzen 5 3600 or Ryzen 7 3700X, we still strongly suggest purchasing either the MSI B450 Tomahawk or Pro Carbon.

 

Those of you who took our advice and bought the MSI B450 Tomahawk for your build, good news, you're set. Once those 3900X and 3950X CPUs start to tumble in price you'll be primed and ready for a serious CPU upgrade without having to change a thing.

 Vidim da podržava ryzen 1,2 i 3. generaciju. Da li će sa updateom biosa podržavati i 5 generaciju ryzena jer bih kupio ryzen 5 5600x i upario ga s pločom.

 
radit će klik

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 12:56 (ibme74).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Kuciste mi je pri raspadu i grafička kartica mi je crkla.Pa zelim uzet novu grafičku i karticu nisam bas dobar pri sastavljanju pa bi volio krivo uzet pa ako moze neko da mi kaze da li bi moglo ovo kuciste i grafička skupa (programiranje, Photoshop,igrice bi koristio) koja je dobra i ako bi mogli prelozit dobru graficku do 2000kn
Hvala unaprijed culi ili neculi
Mislim se između ovih dviju kucista ako mogu:
https://www.futura-it.hr/ms-fighter-s300-gaming-kuciste-gray-msc10031/170620/product/
I
https://www.futura-it.hr/ms-fighter-v315-gaming-kuciste-msc10009/136926/product/

Moje Specifikacije:

Video Card
You have: AMD Radeon (TM) R9 380 Series(crkla)

CPU
You have: Intel(R) Core(TM) i5-4460 CPU @ 3.20GHz

CPU Speed
You have: 3.4 GHz

RAM
You have: 8.0 GB
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pardon na greškama Pisa sam na mob pa mi autocorect sjeba pola
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

1. kućište je smeće, 2. je okej ako ideš na neku grafu koja se ne grije previše

Grafa pogledat dali je ovo dostupno jer je cijena odlična klik 1 klik 2

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Hvala ti mislio sam jos kupit napajanje 750w da bude lakše
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ne treba ti napajanje od 750w za tu konfu

13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

ne treba ti napajanje od 750w za tu konfu

Ali za buduću bi moglo dobro doći.

No Fear. No Excuses. No Limits. :D
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

i7 12700 ili Ryzen 5800x? Namjena, prvenstveno obrada fotki u Lightroomu i gaming na 1440p i 4K. Grafa trenutno 3060 ti.

Neke best buy ploče za oba, ne patim od fensy ploča.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Sto god te izade jeftinije

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa u ovom trenutku je 5800X jeftiniji za 500-njak kuna. 

 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ne samo cpu nego da te jeftiniji izadje cpu + mbo kombo.

 

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ok, a koja ploča bi bila neki best buy? 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
blackened_bm kaže...

Ok, a koja ploča bi bila neki best buy? 

 

https://www.nabava.net/search.php?q=asus+x570-p&cod=&cdo=

3 godine
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozz, imam ryzen 1600 AF procesor i A320 ploču koja ima jedan pcie3 nvme slot. Treba mi ploča sa barem 2 po mogućnosti pcie4 nvme slota. Jel mogu kupiti neku B550 ili X570 ploču ili tu bude zezancije sa biosom? Ne znam jel naši dućani flashaju bios po potrebi?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

B550 ploče ti podržavaju samo 3xxx ili noviju generaciju Ryzena.

Neke X570 imaju podrsku za 1600AF samo poglefaj an sluzbenoj stranici ploce koju bi uzeo dali ima podrsku za njega na cpu support listi i od koje BIOS verzije ga podrzava.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

A kako se sazna stock bios od ploce?

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

Mercusys AV1000 Powerline Gigabit mrežni adapter, 1000Mbps, HomePlug AV2 (duplo pakiranje) 

 

Ako možeš uštekati u dnevnoj pa u sobi...i onda lijepo komp spojiti na njega žicom

 

Jedino mi nije jasni kako nema mrežnu karticu? Pa svaka ploča ima mrežnu...

 Meni bi trebao takav powerline adapter gigabitni 2kom ali da imaju utičnicu na sebi da ne gubim utičnicu u zidu, imas kakvu preporuku? Za IPTV prijenos prvenstveno, router na katu a tv u prizemlju

 

 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Casablancas kaže...

A kako se sazna stock bios od ploce?

 

Morat ćeš se javiti tamo gdje planiraš kupiti pa da ti provjere, drugačije ne možeš znati jer nikad ne znaš može te pogoditi ploča koja je "jučer" došla ispod čekića pa ima najnoviji BIOS a može te pogoditi ploča koja već duže stoji negdje na skladištu i ima neki stariji BIOS koji ne podržava R5 1600AF.

 

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

da li se isplati prijeci sa ryzen 5 3600 na ryzen 5 5600x, tj. kakvi su vasi savjeti?

ostatak konfiguracije je:

 

*AMD Ryzen 5 3600 3.6Ghz Socket AM4
*MSI B450 Tomahawk Max
*DDR4 2x8 G.Skill Aegis 3200MHz
*AOC 27G2U/BK 1080p 144hz
*XFX TS Series P1-550S-GREN
*XFX SPEEDSTER QICK08 RADEON RX 6600 XT BLACK
*Samsung 970 EVO Plus 1TB

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
20 mjeseci
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Sa tom grafickom ne

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Sa 5600x bude na FHD dobio cca 20% veći FPS s tom grafom.

 

Mislim da je isplativ upgrade ako za 3600 dobije oko 600-700kn što bi značilo oko 1000kn nadoplate.

Moj PC  
0 0 hvala 1
20 mjeseci
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ako igra na ultra detaljima na 1080p tu ni sa 2080ti/3070 grafom nebude imao vise od 7% razlike, znaci sa 6600xt u tom slucaju nista klik

 

Sa malo jacom od 3070, RX 6800 10%, znaci sa 6600xt nebi ni skuzio razliku.

 

Ovisi na kakvim detaljima igra, ali dok proda ryzen 3600 za kojega moze dobiti ispod 100 eura danas i dok nadoda još toliko za ryzen 5600x neka vidi ovisno o postavkama na kojima igra jel mu isplatico

 
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
FakeDeath kaže...

Sa 5600x bude na FHD dobio cca 20% veći FPS s tom grafom.

 

Mislim da je isplativ upgrade ako za 3600 dobije oko 600-700kn što bi značilo oko 1000kn nadoplate.

Ni blizu, to moze imat u idealnom scenariju, prosjek ce biti ispod 10%, blize 5%... 6600 je slabasna grafa u modernim naslovima i ne treba jak procesor da bi ona postala usko grlo..

 

Sve ovisi o tome sta covjek igra, upgrade moze imat nekakvog smisla ako npr. igra e-sports naslove na low postavkama... 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2022 9:52 (ansha).
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
greathander kaže...

da li se isplati prijeci sa ryzen 5 3600 na ryzen 5 5600x, tj. kakvi su vasi savjeti?

ostatak konfiguracije je:

 

*AMD Ryzen 5 3600 3.6Ghz Socket AM4
*MSI B450 Tomahawk Max
*DDR4 2x8 G.Skill Aegis 3200MHz
*AOC 27G2U/BK 1080p 144hz
*XFX TS Series P1-550S-GREN
*XFX SPEEDSTER QICK08 RADEON RX 6600 XT BLACK
*Samsung 970 EVO Plus 1TB

 

 

 Reza, postavke i igre, sve zavisi. Generalno bi ti se isplatilo da gledas mindfactory mindstar ponudu i cekas r5 5600 za 159 eura (170 eura ispadne sa dostavom u HR), i nakon toga stavis tog 3600 na njuski za nekih 800injak kn. Ako vise preferiras neke sp style igre, neces vidjet neku razliku, ako igras bf/apex/C's/pubg razlika je itekako dobra pogotovo ak ciljas sto vise fpsa. Naravno ovo govorim za 1080p (i ispod) na nekim low-med postavkama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2022 10:53 (hahhaajaads).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice