Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.827.166
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
boki707 kaže...

https://www.alternate.de/XFX/Radeon-RX-6800-QICK319-BLACK-Gaming-16GB-Grafikkarte/html/product/1716091
evo ovdje sam nasao da je dostupna i da se moze naruciti. Znaci isplati se?

 Pa pogledaj si tu po trgovinama pa češ usporedit..Uglavnom ispadne nešto jeftinija pa.....

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Kakvo je to uopce pitanje isplati li se.. Valjda ti se isplati, ako se volis igrat, imas kakav vec monitor i konfu koja moze pogonit tu grafu bez bottlenecka. Zavisi kolko igara odigras u godini itd.

 

Je li cijena dobra je bolje pitanje, da dobra je cijena. Ako ti ducan dostavlja u Njemacku super, ako ti dostavlja u HR isto super, ali bi potencijalna reklamacija bila problem, odnosno gnjavaza.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Dobro zna se na sta sam mislio prilikom "da li se isplati" ali ok. Ne bi sigurno isao dat 950€ da mi ne treba i da ne koristim, imam 4K monitor sa FreeSyncom i mislim da bi ovo bio pun pogodak. Jedino sto sad ovaj link sto sam poslao, traze na tih 950€ jos 150€ za garanciju 4 godine, sto je ipak malo previse. Ne mogu usporedit u drugim trgovinama jer je suša, nema skoro nigdje nista

3 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
boki707 kaže...

Dobro zna se na sta sam mislio prilikom "da li se isplati" ali ok. Ne bi sigurno isao dat 950€ da mi ne treba i da ne koristim, imam 4K monitor sa FreeSyncom i mislim da bi ovo bio pun pogodak. Jedino sto sad ovaj link sto sam poslao, traze na tih 950€ jos 150€ za garanciju 4 godine, sto je ipak malo previse. Ne mogu usporedit u drugim trgovinama jer je suša, nema skoro nigdje nista

 Vidi,u Conradu su RX580 po 600Eura čak i više-o čemu mi ovdje razgovaramo??!Grafičkih nema-kad če ih bit-ne zna se točno..

Ako češ si duže razmišljat ne bih se čudio da i to nestane,jer ih ni u Saturnu nema,niti u Media Markt-u,niti u Conradu,mislim da ti to sve govori

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Onda uzimaj dok ih ima, a tih 150 eura ti je vrlo vjerojatno produzeno jamstvo (+1 ili +2 godine). Ne mogu prodavati artikl za 900 eura bez ikakvog jamstva. Ako nista, imas tvornicko jamstvo..

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ma ima i jedan tu sta je na forumu prodao 5700XT za 6000kn... Znaci ako netko to kupi za 6000kn onda ovo definitivno vrijedi 950€.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Hvala svima na pomoci, al sam popp od svega i narucio sam RX6900XT, izasla me 1450€, doci ce u subotu. Iako ovdje nije mjesto tom pitanju, ali evo ako netko zna, imam znaci trenutno UHD 4K monitor 28 inca samsungov, ali 60 Hz samo  (1ms reakcija). Sad s ovom novom grafom, za stream u malo boljoj rezoluciji, ali ponajprije za sam gaming, isplati li se mjenjat ovaj monitor npr. za AOC 240Hz iste te rezolucije i reakcije. Ili necu puno s tim dobit, jer mi bas nije najjasnije, jedni mi govore nemoj se rijesavat tog monitora, jer je dobar, drugi vicu malo Hz, sta je onda nekako najbolje...!? Ili posto imam drugi komp, ovaj 4k ostavit za stream i edit videa, a ovaj AOC za gaming..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

To stari moj ko da si s marsa pal, preplacujes debelo kartice. Sad ces navodno kupit monitor za koji sam prilicno siguran da uopce ne postoji na trzistu. De mi molim te pokazi di ima 4k 240hz monitor?

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Nisi razumio, ja imam 4K 60Hz, i pitam jel bolje da s ovom RX6900xt igram na tom monitoru kojeg vec imam, ili da uzmem 240Hz, naravno ne 4K...

15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
boki707 kaže...

Hvala svima na pomoci, al sam popp od svega i narucio sam RX6900XT, izasla me 1450€, doci ce u subotu. Iako ovdje nije mjesto tom pitanju, ali evo ako netko zna, imam znaci trenutno UHD 4K monitor 28 inca samsungov, ali 60 Hz samo  (1ms reakcija). Sad s ovom novom grafom, za stream u malo boljoj rezoluciji, ali ponajprije za sam gaming, isplati li se mjenjat ovaj monitor npr. za AOC 240Hz iste te rezolucije i reakcije. Ili necu puno s tim dobit, jer mi bas nije najjasnije, jedni mi govore nemoj se rijesavat tog monitora, jer je dobar, drugi vicu malo Hz, sta je onda nekako najbolje...!? Ili posto imam drugi komp, ovaj 4k ostavit za stream i edit videa, a ovaj AOC za gaming..

 Neznam kak sam to mogao drugacije shvatiti, nije ti izrazavanje jaca strana izgleda. A sto se pitanja tice, pa valjda ti najbolje znas kakve igre igras i jel ti treba 240hz i to predpostavljam da je 1080p. Za singleplayer igre nevidim smisao tako neces, ali bogami ni za multi. Ak vec oces veci refresh rate mozda se najbolje nac negdje u sredini 1440p i 144hz.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Igram dosta tog, najvise cod, pubg i sl. Ok hvala

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pozdrav ekipa, planiram upgradeat pc pa bi trebao pomoć.

Trenutni pc:

 

INTEL Core i5-6500 (3.20GHz,1MB,6MB,65W,1151) Box, INTEL HD 530

MSI H110M Pro-VD, Skylake, DDR4, 1151

Gigabyte G1 GAMING, NVIDIA GeForce GTX 970, 4GB GDDR5, 256-bit, DX12

HDD Toshiba P300 1TB, 64MB, 7200rpm

Zalman Z3+, USB3.0, white

Napajanje Antec TP-550C 550W, 80+ Gold, 120mm

Kingmax 8GB DDR4 2133MHz

 

Citao sam malo komentare i po mojoj procjeni ova kombinacija od kolege zoro5 cini se dobra i za mene. 

Planiram upgradeati proc, maticnu i ram + ssd pa u buducnosti graficku kad se cijene smire, trenutni cilj mi je da mogu odigrat warzone kojeg trenutno jedva pokrenem i dobit perf boost u ostalim igricama tipa rust, pubg, bf5 itd...

 

zoro5 kaže...

INTEL Core i5-10400F 2.90GHz LGA-1200 BOX Intel razhladni sa ventilatorom

GIGABYTE Z490 UD (rev. 1.0)

Memorija PC4-25600, 16 GB, CRUCIAL Ballistix Black BL2K8G32C16U4B

2900kn na kucnoj adresi.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.2.2021 16:03 (ACPWinters).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ACPWinters kaže... 

Citao sam malo komentare i po mojoj procjeni ova kombinacija od kolege zoro5 cini se dobra i za mene. 

Planiram upgradeati proc, maticnu i ram + ssd pa u buducnosti graficku kad se cijene smire, trenutni cilj mi je da mogu odigrat warzone kojeg trenutno jedva pokrenem i dobit perf boost u ostalim igricama tipa rust, pubg, bf5 itd...

 ili pričekaš još mjesec dana pa će izać raketa 11400f, koji će vjerojatno biti nešto skuplji od 10400f, no moći ćeš ga staviti na h570 ili b560 ploču koje također podržavaju bržu memoriju, a imaju i pcie 4.0 i bit će vjerojatno nešto jeftnije od aktualne z490 serije

samim time dobit ćeš 15-ak posto brži procesor i pcie 4.0 ploču za iste ili skoro iste pare

9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
picajzla0707 kaže...
ACPWinters kaže... 

Citao sam malo komentare i po mojoj procjeni ova kombinacija od kolege zoro5 cini se dobra i za mene. 

Planiram upgradeati proc, maticnu i ram + ssd pa u buducnosti graficku kad se cijene smire, trenutni cilj mi je da mogu odigrat warzone kojeg trenutno jedva pokrenem i dobit perf boost u ostalim igricama tipa rust, pubg, bf5 itd...

 ili pričekaš još mjesec dana pa će izać raketa 11400f, koji će vjerojatno biti nešto skuplji od 10400f, no moći ćeš ga staviti na h570 ili b560 ploču koje također podržavaju bržu memoriju, a imaju i pcie 4.0 i bit će vjerojatno nešto jeftnije od aktualne z490 serije

samim time dobit ćeš 15-ak posto brži procesor i pcie 4.0 ploču za iste ili skoro iste pare

 Ne žuri mi se nigdje tako da mi je to isto u redu opcija, pricekat cu onda jos malo sa upgradeom.

3 godine
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav drugari,
moze li se na ovo ikakva nadogradnja uradit procesora i rama , a da se isplati  , hocu da ga bacim , ali kontam ako se moze nesto malo doraditi sto ne bi puno kostalo ostavio bi ga jer je ekstra dizajn , prvenstveno procesor da li se moze na ovu maticnu ubaciti i ram da li se moze prosiriti  ?



CPU-Z TXT Report
-------------------------------------------------------------------------

Binaries
-------------------------------------------------------------------------

CPU-Z version 1.94.8.x64

Processors
-------------------------------------------------------------------------

Number of sockets 1
Number of threads 2

APICs
-------------------------------------------------------------------------

Socket 0
-- Core 0 (ID 0)
-- Thread 0 0
-- Core 1 (ID 2)
-- Thread 1 2

Timers
-------------------------------------------------------------------------

Perf timer 1.754 MHz
Sys timer 1.000 KHz


Processors Information
-------------------------------------------------------------------------

Socket 1 ID = 0
Number of cores 2 (max 2)
Number of threads 2 (max 2)
Manufacturer GenuineIntel
Name Intel Core
Codename Ivy Bridge
Specification Intel(R) Pentium(R) CPU 2117U @ 1.80GHz
Package
CPUID 6.A.9
Extended CPUID 6.3A
Core Stepping E1/L1
Technology 22 nm
Tjmax 100.0 °C
Core Speed 1795.9 MHz
Stock frequency 1800 MHz
Instructions sets MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, SSE4.2, EM64T, VT-x
L1 Data cache 2 x 32 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
L1 Instruction cache 2 x 32 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
L2 cache 2 x 256 KBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
L3 cache 2 MBytes, 8-way set associative, 64-byte line size
Max CPUID level 0000000Dh
Max CPUID ext. level 80000008h
Cache descriptor Level 1, D, 32 KB, 2 thread(s)
Cache descriptor Level 1, I, 32 KB, 2 thread(s)
Cache descriptor Level 2, U, 256 KB, 2 thread(s)
Cache descriptor Level 3, U, 2 MB, 16 thread(s)
FID/VID Control yes


Turbo Mode supported, disabled

Clock Speed 0 n.a. (Core #0)
Clock Speed 1 n.a. (Core #1)


Thread dumps
-------------------------------------------------------------------------

BIOS
-------------------------------------------------------------------------

UEFI Yes

Chipset
-------------------------------------------------------------------------

Memory Type
Memory Size 4 GBytes


Memory SPD
-------------------------------------------------------------------------


Monitoring
-------------------------------------------------------------------------

Mainboard Model VAIO (0x0000012F - 0x00003158)

LPCIO
-------------------------------------------------------------------------

Hardware Monitors
-------------------------------------------------------------------------

Hardware monitor Hardware monitor ID=0xFFFFFFFF

Hardware monitor Hardware monitor ID=0xFFFFFFFF

Hardware monitor D3D

Hardware monitor D3D

Hardware monitor NVIDIA NVAPI
Temperature 0 47 degC (116 degF) [0x2F] (GPU)


DMI
-------------------------------------------------------------------------

SMBIOS Version 2.7

DMI BIOS
vendor Insyde Corp.
version R0210DA
date 07/15/2013
ROM size 3072 KB

DMI System Information
manufacturer Sony Corporation
product SVF1521C6EW
version C10HRX2B
serial 54633182-0000621
UUID {7890C2E0-FDE4-11E2-B00E-78843C36F7ED}
SKU 54633182
family VAIO

DMI Baseboard
vendor Sony Corporation
model VAIO
revision N/A
serial N/A

DMI System Enclosure
manufacturer Sony Corporation
chassis type Notebook
chassis serial N/A

DMI Processor
manufacturer Intel(R) Corporation
model Intel(R) Pentium(R) CPU 2117U @ 1.80GHz
clock speed 1800.0 MHz
FSB speed 100.0 MHz
multiplier 18.0x

DMI OEM Strings
string[0] 1111774293B
string[1] FNC-EXTBESDL
string[2] BUTV31jxddRsctkU7dQRS_lUVEWRUDv_DXlxdqws_o67LxddQR
string[3] Reserved
string[4] 8.1.3.1325

DMI Physical Memory Array
location Motherboard
usage System Memory
correction None
max# of devices 2

DMI Memory Device
designation SODIMM1
format SODIMM
type DDR3
total width 64 bits
data width 64 bits
size 4 GB

DMI Memory Device
designation SODIMM2
format SODIMM
type unknown


Storage
-------------------------------------------------------------------------

USB Devices
-------------------------------------------------------------------------

USB Device Generic USB Hub, class=0x09, subclass=0x00, vendor=0x8087, product=0x0024
USB Device BCM43142 Bluetooth Adapter, class=0xFF, subclass=0x01, vendor=0x0489, product=0xE062
USB Device USB Composite Device, class=0xEF, subclass=0x02, vendor=0x04F2, product=0xB3AA
USB Device Generic USB Hub, class=0x09, subclass=0x00, vendor=0x8087, product=0x0024
USB Device USB Input Device, class=0x00, subclass=0x00, vendor=0x17EF, product=0x608D

Graphics
-------------------------------------------------------------------------

Number of adapters 2

Graphic APIs
-------------------------------------------------------------------------

API D3D
API NVIDIA NVAPI
API Intel I/O

Display Adapters
-------------------------------------------------------------------------

Display adapter 0
ID 0x4000000
Name Intel(R) HD Graphics
Board Manufacturer 0x104D (0x90B8)
Performance Level 0

Display adapter 1
ID 0x1000000
Name NVIDIA GeForce GT 740M
Board Manufacturer 0x104D (0x90B8)
Cores 384
Memory type DDR3
Memory vendor Samsung
Performance Level 0

Win32_VideoController AdapterRAM = 0x40000000 (1073741824)
Win32_VideoController AdapterRAM = 0x80366800 (2151049216)
Win32_VideoController DriverVersion = 9.18.13.2702
Win32_VideoController DriverVersion = 10.18.10.4276
Win32_VideoController DriverDate = 08/29/2013
Win32_VideoController DriverDate = 08/17/2015

Monitor 0
Model ()
ID CMO15AB
Serial
Manufacturing Date Week 31, Year 2010
Size 15.3 inches
Max Resolution 1366 x 768 @ 60 Hz
Horizontal Freq. Range 0-0 kHz
Vertical Freq. Range 0-0 Hz
Max Pixel Clock 0 MHz
Gamma Factor 2.2


Software
-------------------------------------------------------------------------

Windows Version Microsoft Windows 8.1 (6.3) Home 64-bit (Build 9600)
DirectX Version 11.0


Register Spaces
-------------------------------------------------------------------------

 

 
0 4 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav ljudi, molim vas za pomoc. Pitao sam u temi bas za monitore, ali tamo se bas ne dobija odgovor, pa cu probati i ovdje, iako sam vec pitao, ali sad sam nasao neki monitor za ajmo reci manju cijenu. U prilog stavljam sliku svog PC, te monitor koji imam. Problem je u tome sto sa tim monitor imam jako malo Hz, time sam ogranicen na jako malo fpsa, smeta me, jer mislim da je grijeh uz ovu graficku i s tim monitorom igrat u 2 ili 4k na 60fps. Trazim si sad drugi monitor, ali bi da ima 2K rezoluciju i 240Hz, nasao sam neki OMEN X27 za 539€, skroz mi je nepoznata marka, ali dobro izgleda, vidio sam da je od HP-a. Samsung odisey mi je em skup a i ne bih isao na zakrivljen monitor, uz to gledam i da podrzava FreeSync. Pa sad sto mislite o ovome OMEN monitoru, ili mozda preorucujute neki drugi, ili da idem na neku drugu varijantu, svaki savjet je dobrodosao...hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 19:09 (boki707).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Taj monitor  ima TN panel koji "slabije" prikazuje boje (za razliku od IPS ili VA panel) te one nisu toliko izražajne. Drugo je, da ti paneli imaju relativno mali kut gledanja, što znači da je sve ok dok sjediš ravno ispred monitora i gladaš u njega, no kada pomičeš ravninu pogleda ( lijevo-desno ili  gore-dolje),  gubiš na kvaliteti prikaza jer slika ti postaje blijeđa. Niti jedno od navedenog ne mora predstavljati problem, stvar je  osobne procjene, ali evo da znaš. 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Aha, nisam to znao, hvala ti. Koji bi mi monitor onda preporucio?

3 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
boki707 kaže...

Pozdrav ljudi, molim vas za pomoc. Pitao sam u temi bas za monitore, ali tamo se bas ne dobija odgovor, pa cu probati i ovdje, iako sam vec pitao, ali sad sam nasao neki monitor za ajmo reci manju cijenu. U prilog stavljam sliku svog PC, te monitor koji imam. Problem je u tome sto sa tim monitor imam jako malo Hz, time sam ogranicen na jako malo fpsa, smeta me, jer mislim da je grijeh uz ovu graficku i s tim monitorom igrat u 2 ili 4k na 60fps. Trazim si sad drugi monitor, ali bi da ima 2K rezoluciju i 240Hz, nasao sam neki OMEN X27 za 539€, skroz mi je nepoznata marka, ali dobro izgleda, vidio sam da je od HP-a. Samsung odisey mi je em skup a i ne bih isao na zakrivljen monitor, uz to gledam i da podrzava FreeSync. Pa sad sto mislite o ovome OMEN monitoru, ili mozda preorucujute neki drugi, ili da idem na neku drugu varijantu, svaki savjet je dobrodosao...hvala :)

 Kako misliš da si ograničen sa svojim monitorom?!

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Jer kad npr V-Sync u igrama iskljucim bude mi fps 250-300 ali mi laga slika, nemoguce je igrati, dok npr kad ga ukljucim, automatski mi locka fps na 60 jer jednostavno monitor ne moze podnjet ono sto mu graficka salje jer ima samo 60Hz, dok je slika naravno perfektna, u 4K bolesno izgleda

3 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
boki707 kaže...

Jer kad npr V-Sync u igrama iskljucim bude mi fps 250-300 ali mi laga slika, nemoguce je igrati, dok npr kad ga ukljucim, automatski mi locka fps na 60 jer jednostavno monitor ne moze podnjet ono sto mu graficka salje jer ima samo 60Hz, dok je slika naravno perfektna, u 4K bolesno izgleda

 Koja su igre u pitanju?Kolko se sječam spominjao si warzone-sigurno tu nema 250-300fps-a u 4k..Ali kad staviš npr Cyberpunk ili Flight Simulator budi sretan ako dobiješ tih 60 fps-a..

Ne znam prijatelju,odluči šta je tebi osobno prioritet..

Ja osobno bi ostao na ovom monitoru-ako ti je warzone to što igraš imat češ 100-130fps(ovo je okvirno) i to je odlično

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pubg najvise, tu mi je na sve full i u 4k kad izgasim taj V-Sync fos vrtio izmedu 250-300...a sta mislis o nekom IPS 170Hz u 2K da igram, bolje nego npr u 2k i 4K sa 60fps?

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

a da si uzmes neki jeftiniji 1080p/1440p monitor sa visokom frekvencijom na kojoj ćeš igrati brze pucačine tipa PUBG a ovaj 4K si ostaviš za "eye candy" igre tipa Assassins Creed i slično jer realno utakvim igrama ti i ne treba 100+ frejmova da bi uživao, tu je ipak poanta dobra priča i grafika, ako imaš mjesta za dual monitor setup.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Pa bas sam tako nesto i razmisljao, uzmem mozda taj OMEN koji ide u 2k sa 240Hz za game, a ovaj za takve igre i edit videa i filmove i sl.

10 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

jel se uopce isplati prelazit na novu amdovu procesorsku platformu kad mnogi govore kako ce idući procesori imat još veći skok a bit će na am5?

 

po tome bi radije uzimao nešto u rangu 1600af ili r5 3600. Kako odvagnut, skroz sam neodlučan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

postavio sam pitanje iznad , ali mi niko nije odgovorio. jel moguce da niko ne zna da li se na ovu maticnu moze ugradit neki jaci procesor od ovoga? zar je zastarilo toliko da niko ne zna odgovor :)

Mainboard Model VAIO (0x0000012F - 0x00003158)

Intel(R) Pentium(R) CPU 2117U @ 1.80GHz
clock speed 1800.0 MHz

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
3 godine
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
5 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

Imam pitanje u vezi kupnje monitora. Trenutno imam 24'' AOC 24V2Q i njega bih stavio kao 2. monitor. Zanima me nešto u cjenovnom rangu do 1600-1700kn. Ima li tko iskustva s 31.5'' AOC Q3279VWFD8 ili možda prijedlog za neke alternative (pretpostavljam da bi najbolje bilo  27'' 1440p), potreban mi je monitor za rad u programima Inventor, ansys, autocad, SolidWorks i tu i tamo neku igricu. Imam R5 2600+ Rx580. Hvala unaprijed!

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Mene isto zanima  AOC Q3279VWFD8 nekako zvuči predobro, u čemu je caka?

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice