Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.827.332
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ici sa quad cora na quad core nije nikakav pametan upgrade, pogotovo nema smisla jer ide na rx570 gdje je i taj r3 1200 okej procesor ako nece igrati neke CPU zahtjevne MP ugre tipa BF

3 godine
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Nije ovo bas sa 4 jezgre na 4 jezgre jer 3300x ima i SMT tj. 4 logicke jezgre vise i daleko vece taktove i dosta bolji IPC, a u gamingu ne zaostaje ni za najboljom ryzenovom ergelom. To mu je za gaming najbolja solucija i najveci performance boost koji moze postici sa tim budzetom (rx570 + 3300x), također kasnije lako stavi i 3700x/4700x ako ce mu se htjet, shodno tome i jacu grafu, znaci ima oroman upgrade path za dalje 

 

RAM se lako stavi, njemu je cijena polovnog kikiriki, pogotovo za te sporije 2666MHz module, mozda 150kn, kad novi iz ducana ima za 230kn 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 22:28 (Bonvivan).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Super je taj 3300X, problem je sto kosta 300kn manje od 3600, a ponekad i 250+kn manje. Bi li ti iskreno ulozio jos 300kn za Ryzena 3600 pa te boli briga sta ce i kad izlazit na AM4 ili uzeo 3300X i gledao kad ces upgrade komp? Ja bih ovo prvo, 6/12 all the way..

3 godine
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
The_Fichek kaže...

Super je taj 3300X, problem je sto kosta 300kn manje od 3600, a ponekad i 250+kn manje. Bi li ti iskreno ulozio jos 300kn za Ryzena 3600 pa te boli briga sta ce i kad izlazit na AM4 ili uzeo 3300X i gledao kad ces upgrade komp? Ja bih ovo prvo, 6/12 all the way..

 Pa naravno da bi dao jos 300kn za ryzen 5 3600, al ja sam slagao po covjekovom budzetu, nez jel on ima za doplatiti pa nisam napamet ni bubao jer po njegovom upisu mi se cini da mu se bas i ne probija budzet...

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Nisam vidio.. Hm hm.. Ja bih tu isao na polovni 1600/2600 ili novi Ryzen 1600 AF i uzeo jacu graficku, tipa RX 580 8GB i ostavio visak para u dzep ili uzeo nest bolju maticnu, sta vec treba.

11 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Mene cisto zanima kakav ce taj 3300X biti kada izadju ove nove konzole sa 8c procesorima i kada se konacno igre krenu optimizirati za vise jezgri, ja sam misljenja da ce taj CPU postati usko grlo jako brzo, nesto kao sto se dogodilo onim pentiumima i starim i3 koji su frejmovima bili jako blizu i5/i7 da de neko vrijeme raspravljalo o isplativosti ulaganja duplo vise love u i5 naspram g4560 i onda na jednom booom, krenule izlaziti CPU zahtjevne igre i dualci sa HT-om se počeli gušiti u tim igrama, imam filing da ce se isto dogoditi i tim quadovima vrlo brzo, 4c/4t je vec odavno u problemima po tom pitanju.

Po meni taj 3300x ne smije kostati preko 1.000kn, realna cijena bi mu trebala biti oko 800-900kn plafon, sve preko toga je previse za quada u 2020. godini, bez obzira sto ima HT.

Ako se vec ide na budzet varijante bolji izbor je Ryzen 1600 AF za 800kn.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Ali je isto tako onda i upitno do kada ce igrati sa rx 580 igre, jer ce i nove konzole imati grafu cak i nesto jacu od rtx 2080, pa ono... kuzis poantu 

 

A posto je taj 1600af po sadasnjim testovima osjetno slabiji za gaming, dok bude 3300x slab bit ce i 1600af jer em ce doci novi sa jos vecim IPC-om i taktovima, em ce se porusati cijene svega ostaloga pa ce biti i jeftin prelaz na vise jezgri. Po meni, uzmem sada ono sta daje najvise za namjenu koju trebam, kasnije lako zamjenim, jer koliko dugo ce biti 3300x jaci od 1600af u igrama od sada, puno manje vremena ce iskoristiti vrijeme dok ce 1600af biti jaci od 3300x kasnije, jer ce ionako do tada i jednog i drugog pregaziti nove generacije i tadasnji modeli po puno boljim cijenama. To je my 2 cents 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Moja poanta je da bi taj cpu mogao vrlo lako postati i BN za mid range grafe kako je g4560 postao izlaskom CPU zahtjevnih igara dok su procesori sa vise jezgri (i5/i7) to jos gurali. Zato kazem da je po meni r5 1600 af od 800kn tu sigurnija i jos uz to i jeftinija kupnja od tog quada za 1.100kn.

 

Ovo drugo nije tocno, taj 1600 ce sigurno duze moci gurati jace grafe zbog vise jezgri od tog 3300x.

 

Ako je vec na budzetu 1600 je tu najbolja solucija, mada ako ne igra nesto CPU prezahtjevno ja bi tu samo stavio rx570 i vozio tako dok se ne odluci za ozbiljniju nadogradnju ili novi PC.

3 godine
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Grijesis ti sa uspoređivanjem sa tim g4560,

 

1. g4560 nikad nije bio top gaming procesor, ni kada je bio najpopularniji, a nije bio ni uparivan sa nicime izvan mid rangea ni u testovima ni van njih, vec je slovio kad solidna mainstream solucija za sitnu lovu pa se stavljao uz tadasnje gtx 970 i r9 390 mada je vec i tu bilo jasno da je to procesor za jednu generaciju, nikada sa gtx 980ti u testovima nije imao dobre rezultate kao recimo u sadasnje vrijeme 3300x sa rtx 2080ti.

 

2. g4560 cak i tada kada se uparivao je vec bio procesor na odlasku, a 3300x ilitiga 7700k i dalje drzi vrh tablica sa flagship gpu.

 

3. g4560 je uvijek bio losiji od starije brace i5, i7 itd.. pogotovo sa flagship grafama, nije imao situaciju da je drzao predavanja kao 3300x starijoj braci, niti je losiji od njih.

 

Samim time nesto sto danas drzi 2080ti, nemoze preko noci ili kako ti mislis 3-4 mjeseca biti bottleneck. 

 

A nema mi ni smisla bas logika kupovanja starije generacije sa osjetno losijim gaming performansama zbog vise jezgri, da bi tamo nekad isao na to d ace ovaj biti jaci kada ce i jedan i drugi biti staro zeljezo, jer ce vec rtx 3000 serija imati grafe tipa rtx 2080 super u mainstreamu.

 

EDIT:

 

Sad vidim zaboravio napisati, poanta spominjanja rtx 3000 serije je ta da ce sa jacim grafama 3300x napraviti jos veci skok od 1600af.

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 0:45 (Bonvivan).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Po meni je ryzen 1600af bolji value svakako, malo slabiji ipc ali to je cca 10% manji fps sa rtx 2070 na fhd za 850kn, dok za tih 10% moras kod nadoplatiti jos 250kn 1100kn sta je po meni neisplativo.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
3 godine
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Samo cu napisat da 1600af ide za 970kn kod nas. Ostalo sam napisao sta mislim. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Koliko ja vidim cijena je 847kn
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
3 godine
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

To ti je nedostupno, vidis da nema uopce stanja da svijetli zeleno, i na stranici ne pise da je dostupan. To je ostala neka stara cijena koja nije pobrisana. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Bonvivan kaže...

To ti je nedostupno, vidis da nema uopce stanja da svijetli zeleno, i na stranici ne pise da je dostupan. To je ostala neka stara cijena koja nije pobrisana. 

 

  

3 godine
protjeran
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Eto, ima Centro. Sada neka se kupac pojavi na forumu pa sam bira sta ce, ima dovoljno opcija 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

Imam računalo iz 2016:
Procesor: Intel i5-6500 @3.2 GHZ
RAM: 8GB DDR4
Grafička: Intel HD Graphics 530 (integrirana)
Storage: SSD 120GB Kingston UV400
Matična ploča: ASRock H110M-DGS
Napajanje: 400W FSP Fortron/Source Hexa+, ATX 2.4

Komp mi je dosad bio samo za development, u zadnje vrijeme se učim modelirati u renderu, pa ova integrirana nije dovoljna nikako

Razmišljao sam postojeću konfiguraciju nadogradit sa grafičkom i napajanjem:
MSI RTX2060 SUPER Armor, 8GB GDDR6
Corsair 550W TX550M, CP-9020133-EU

1. Nisam siguran jel bi ova grafička uopće radila na ovoj matičnoj/cpu/čemu god? tj jel ima tu kakav compatiblity issue, jer u to se ne kužim nikako
2. Jel bi mi ovo novo napajanje bilo dovoljno jako za ovo? tj jel 550W dovoljno bez da moram razmišljati?
3. Malo sam čitao i gledao po netu, i ugl odlučio sam se za rtx 2060 super, ali nije mi jasno koji brand uzeti? msi, gigabyte, gainward? jedina razlika koju ja primjetim je u broju ventilatora, ja ciljam ovu gore sa barem 2

Unaprijed hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mzzovko kaže...

Nećeš imati nikakvih problema sa radom te grafičke na tom računalu, napajanje je isto tako u redu, ako želiš predložio bih ti Seasonic ili Riotoro (Seasonic) model. KLIK i KLIK (sve preko 500W je dovoljno).

Gledaj model koji je najjeftiniji jer sve je to jako blizu jedno drugoga što se tiče grafičke kartice.

Svakako bi bilo dobro nadograditi RAM na 2X 8 GB, KLIK, svoju memoriju prodaj i fino uzmi ovako komplet zbog rada u paru.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 21:15 (Valentin17).
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

Mene cisto zanima kakav ce taj 3300X biti kada izadju ove nove konzole sa 8c procesorima i kada se konacno igre krenu optimizirati za vise jezgri, ja sam misljenja da ce taj CPU postati usko grlo jako brzo, nesto kao sto se dogodilo onim pentiumima i starim i3 koji su frejmovima bili jako blizu i5/i7 da de neko vrijeme raspravljalo o isplativosti ulaganja duplo vise love u i5 naspram g4560 i onda na jednom booom, krenule izlaziti CPU zahtjevne igre i dualci sa HT-om se počeli gušiti u tim igrama, imam filing da ce se isto dogoditi i tim quadovima vrlo brzo, 4c/4t je vec odavno u problemima po tom pitanju.

Po meni taj 3300x ne smije kostati preko 1.000kn, realna cijena bi mu trebala biti oko 800-900kn plafon, sve preko toga je previse za quada u 2020. godini, bez obzira sto ima HT.

Ako se vec ide na budzet varijante bolji izbor je Ryzen 1600 AF za 800kn.

O ovome sam i ja razmisljao hoce li mi ovaj i7 6/12 biti dovoljan kada krenu nextgen konzole pa razmisljam uzet i9 9900k jedino me brine ako je puno topliji od ovog mog trenutnog proca a imam ultra kompaktno kuciste..... 

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MEGATAMA kaže...
ibme74 kaže...

Mene cisto zanima kakav ce taj 3300X biti kada izadju ove nove konzole sa 8c procesorima i kada se konacno igre krenu optimizirati za vise jezgri, ja sam misljenja da ce taj CPU postati usko grlo jako brzo, nesto kao sto se dogodilo onim pentiumima i starim i3 koji su frejmovima bili jako blizu i5/i7 da de neko vrijeme raspravljalo o isplativosti ulaganja duplo vise love u i5 naspram g4560 i onda na jednom booom, krenule izlaziti CPU zahtjevne igre i dualci sa HT-om se počeli gušiti u tim igrama, imam filing da ce se isto dogoditi i tim quadovima vrlo brzo, 4c/4t je vec odavno u problemima po tom pitanju.

Po meni taj 3300x ne smije kostati preko 1.000kn, realna cijena bi mu trebala biti oko 800-900kn plafon, sve preko toga je previse za quada u 2020. godini, bez obzira sto ima HT.

Ako se vec ide na budzet varijante bolji izbor je Ryzen 1600 AF za 800kn.

O ovome sam i ja razmisljao hoce li mi ovaj i7 6/12 biti dovoljan kada krenu nextgen konzole pa razmisljam uzet i9 9900k jedino me brine ako je puno topliji od ovog mog trenutnog proca a imam ultra kompaktno kuciste..... 

 

6c/12t ce biti okej, ali ovaj 4c/8tbi mogao imati problema

5 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav raja, nakon 4 godine slazem novi racunar. Nemam neki odredjeni iznos do kojeg idem, nego eto da nesto nije ni prejeftino, a ni preskupo. Uglavnom racunar za gaming, i da moze vrtjeti novije igre narednih 2-3 god. Mislio sam kupovati komponente sa ove stranice pa ako mozete pomoci pri slaganju konfiguracije, kako bi ste vi kao sebi slozili. Hvala unaprijed. Lp

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
nedac96 kaže...

https://forum.bug.hr/forum/board/slaganje-pc-konfiguracija/75.aspx?sort=act

 

Javi se u određenu temu ovisno o budžetu s kojim raspolažeš te navedi točno koliko novaca misliš izdvojiti za računalo,

navedi i točno jel trebaš samo kućište i komponente unutra ili trebaš i periferiju, navedi točno.

Svakako navedi i način plaćanja te ako ipak posjeduješ ekran, navedi rezoluciju.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Za Ram ću još vidjeti, vidim da je sad to dosta jeftinije nego prije.

A jel imaš možda kakvih savjeta oko vendora koji proizvode te RTX 2060 super grafičke? Razlika je od najjeftinije do najskuplje nekih 1000kn, pretpostavljam pošto su chipovi isti u svim, da je razlika hlađenju, buildu, i eventualnim addonima, a da je sam performance isti?
Tipa meni je bitno da grafička bude plug & play, ne želim se zajebavati sa nikakvim overclockingom, rgb mi ne treba, i da je hlađenje dobro, samo nisam nikako siguran gdje povući granicu između svih tih različitih vendora, jer mi sve izgledaju isto

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2020 9:51 (mzzovko).
13 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mzzovko kaže...

Meni je uvijek Gigabyte bio prvi odabir, Aorus i WF modeli, Gainward je best buy po meni.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2020 10:19 (Valentin17).
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
jel ovo ok konfa pod moj PC nedavno sam napravio upgrade cpu-a presao s i3 9100f na i7 9700 ne trebam overclock pa mislim da je ok ovo
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
geek_boy kaže...
jel ovo ok konfa pod moj PC nedavno sam napravio upgrade cpu-a presao s i3 9100f na i7 9700 ne trebam overclock pa mislim da je ok ovo

 Procesor može gurati i jaču grafu a napajanje, zašto Antec? Ajd ako je 80+ Bronze ali u temi "Odabir napajanja..." nitko ne spominje Antec...

Dakle, grafička kartica i napajanje bodu oči uz tako moćan procesor... RAM-a imaš napretek...

Bolju procjenu će ti reći iskusnije kolege.

Pretpostavljam da komp služi za igranje, tj. da mu je to najteži zadatak...

Nisam ja ništa prčko.
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
trenutno za igranje da a zasto sam uzeo taj proc zato jer zelim da budem miran sta igra tice bar nekoliko godina unaprijed graficka je zasad ova ok a za napajanje ne znam zas bi trebao mijenjat zasad dobro me sluzi nemam namjeru jos mijenjat zasad graficku i napajanje kad je za danasnje igre na Full HD-u cist dovoljna i ova
Samobor je lepa varoš
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Savjeti o nadogradnji računala

Ma lako je za grafu, ako vidiš da ti je dovoljna... Napajanje fotkaj i stavi sliku ovdje da iskusnjare vide o kakvom je PSU riječ...

Na prvu, vidim nesklad skupog procesora i hrpe RAM-a sa ova dva dijela kompa.

Hmmm. 11 godina si na forumu, zašto nisi pitao za savjet u temi "Sklapanje PC konfiguracija 5000-7000 kn"?

Gle, kontam da je taj Antec dovoljan ali XFX, Corsair, Seasonic, Fortron, Riotoro... njih ovdje preporučuju...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
https://antec.com/product/power/vp500p-plus.php to je ovo napajanje mislim da ce dostajat
Samobor je lepa varoš
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Biti ce dobro za 1660 ali ako ces stavljat jacu graficku uzmi kvalitetnije napajanje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 14:36 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav svima,

 

zanima me potencijalna nadogradnja računala za nadolazeće naslove (AC Valhalla, Cyberpunk, etc.) pa su svi prijedlozi dobrodošli. Računalo je kupljeno i složeno krajem 2017. godine. Što se tiče cijene nije toliko bitno, samo da se radi o isplativoj investiciji i nadogradnji.

 

MBO: ASUS Prime X370-PRO
CPU: Ryzen 5 1600 @ 3.75 GHz
RAM: G.SKILL 2x8 (16) GB DDR4 3200MHz
------------------------------------------------
Storage:
SSD Samsung 850 PRO 256GB
HDD WD Blue 1TB
-----------------------------------------------
GPU: MSI GTX 1080 Gaming X
-----------------------------------------------
PSU: SEASONIC FOCUS Plus 750 Gold
-----------------------------------------------
Monitor: BenQ XL2411Z 144Hz

 

Unaprijed Vam hvala.

 

LP

Senior IT Consultant
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice