Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.823.633
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

grafičku obavezno moraš mjenjati ako bi se igrao naK, ta stara r9 390 je razini gtx1060/rx580 a to su ti mid range grafe za 1080p, za 4K nikako. Morat ćeš pecati neku rtx3070/3080 ako se želiš fino igrati na 4K 

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
boki707 kaže...

Hvala obojici na pomoci, malo mi je jasnije sad u kojem smjeru gledati. Ici cu onda na taj r7 3800x, asus prime x570p i ove rame sto si vec naveo, to me izadje 567€ (329€ je cpu, 163€ maticna i rami su 75€).

Uz to navedeno, ova graficka koju imam R9 390 i taj 4K monitor, mislite da bi bilo idealno za sve igre igrat u 4K trenutno, a uz to ako budem mjenjao proc, moci cu ga na ovu maticnu nadogradit, dok ce intel vjer opet promjenit socket? Da li bi jos nesto dodali , izmjenili, da probam prodat ovu graficku i uzet jacu ili i ona zasad jos moze dosta dobro posluzit?

 Pa pricekaj, sad izlazi nova serija amd-a, čemu žurba?

Bit će ti isti proc. po jeftinijoj cijeni.

*AMD Ryzen 5000 processors will be available to buy from November 5, 2020 worldwide. That's AMD's official line on the Zen 3 release date, and that only leaves just under a month until the big day arrives.

everyday i'm shuffling...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Kada treba izaci ta serija grafickih? Onda mi ni ovo napajanje Fortron Raider 650W + 80W Silver nece biti dovoljno ja mislim?

I to si u pravu, treba pricekat do 5.11. da vidimo, samo tko ce bit 3 tjedna bez kompa 🤦‍♂️

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

pa mjenaj onda redom dok cekas, uzmi neko kvalitetnije napajanje tipa seasonic focus plus, cpu + mbo + ram isto mozes odmah uzeti, neće ti 5xxx serija donijeti ništa na 4K rezi kako smo već i zakljčili ranije, dakle jedino što ti se isplati čekati je izalzak novi AMD grafa i dostupnost RTX30xx serije od nvidie (ne znam jel ima u njemačkoj rtx3070/3080 za kupiti)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ovo napajanje onda Seasonic focus plus pretpostavljam 850 Gold? Pa nece promjenit, jedino mozda 3800x padne malo cijena ako izadu noviji... Nema ni u njemackoj jos... Zab sam jos pitat za hladenje cpu-a, dovoljno ovo koje dode s njim ili?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 14:52 (boki707).
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

je, ali nije lose uzeti ni aftermarket ako cijenis tišinu i niže temperature

15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,

 

Trebao bih upgrade-ati cpu i mbo pa se dvoumim izmedju slijedeceg:

- Ryzen 3700x sa ASUS ROG B550-I Gaming

ili 

- Intel i7 9700k sa ASUS ROG STRIX Z390-I GAMING

 

ostatak iz trenutne konfe je Corsair SF600, 2x8GB DDR4 Kingston, MSI 2070 super

Vjerovatno bi uskoro uzeo i CM NR200 pa slozio sve to u manje kuciste (nedostatak prostora a i svidjaju mi se ta mala cudovista :) )

Komp bi 99% vremena sluzio za gaming/programiranje te bi za cca 1/2 godine upgrade-ao grafu na 3080

 

Sto je bolje uzeti od ovoga dvoje i sto ce duze "trajati"?

Naginjem malo prema ryzenu no muci me ram za koji nisam siguran da je kompatibilan s istim (model je KHX2800C14D4, trenutno uparen sa intelom 6-te generacije i radi na 2800)?

Ako i je koliko ce utjecati na perfromanse ryzena (nazalost ogranicen je trenutno budzet pa ne mogu ga mijenjati odmah)

Isto tako, da li je cooler koji dolazi sa 3700x dovoljan za hladjenje istoga (da li je bucan)?

 

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

CARPE DIEM
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 22:13 (simeparanoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
I5 10600kf procesor.
Msi Z490 Tomahawk matična ploča.
Scyte Mugen 5 hladnjak za procesor.
4000kn total.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 22:16 (mislioc).
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
mislioc kaže...
I5 10600kf procesor.
Msi Z490 Tomahawk matična ploča.
Scyte Mugen 5 hladnjak za procesor.
4000kn total.

 Ako je ovo bio odgovor na moje pitanje, hvala na sugestiji ali treba mi itx ploca 

CARPE DIEM
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
simeparanoja kaže...

Pozdrav,

 

Trebao bih upgrade-ati cpu i mbo pa se dvoumim izmedju slijedeceg:

- Ryzen 3700x sa ASUS ROG B550-I Gaming

ili 

- Intel i7 9700k sa ASUS ROG STRIX Z390-I GAMING

 

ostatak iz trenutne konfe je Corsair SF600, 2x8GB DDR4 Kingston, MSI 2070 super

Vjerovatno bi uskoro uzeo i CM NR200 pa slozio sve to u manje kuciste (nedostatak prostora a i svidjaju mi se ta mala cudovista :) )

Komp bi 99% vremena sluzio za gaming/programiranje te bi za cca 1/2 godine upgrade-ao grafu na 3080

 

Sto je bolje uzeti od ovoga dvoje i sto ce duze "trajati"?

Naginjem malo prema ryzenu no muci me ram za koji nisam siguran da je kompatibilan s istim (model je KHX2800C14D4, trenutno uparen sa intelom 6-te generacije i radi na 2800)?

Ako i je koliko ce utjecati na perfromanse ryzena (nazalost ogranicen je trenutno budzet pa ne mogu ga mijenjati odmah)

Isto tako, da li je cooler koji dolazi sa 3700x dovoljan za hladjenje istoga (da li je bucan)?

 

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

 

koja je reza i rr monitora?

15 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

trenutno, 1920x1080 144Hz

 

CARPE DIEM
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Da sam na tvome mjestu uzeo bi 3700 i b550 ili x570 jer je future proof , 9gen ne bi nikako uzimao jer je totalno kontra a 10gen i5 bi uzeo ali ce te kostat masno.Sada ne znam koliko bi te izaslo da uzmes i5 10400 a kasnije mozes ubacit i i7 11gen.Za intel bi uzeo ASUS Z490-I plocu.

Odgovor na tvoje pitanje , uvijek je bolje uzet aftermarket cooler a ne bi umro na tom ramu ali bi svakako bilo bolje uzet brzi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2020 22:52 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
simeparanoja kaže...

trenutno, 1920x1080 144Hz

 

 

r7 3700X (ili sačekati r5 5600/5600X/5700X) + ASUS Prime X570-P + 2x8GB DDR4 3600MHz CL16

15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...
simeparanoja kaže...

trenutno, 1920x1080 144Hz

 

 

r7 3700X (ili sačekati r5 5600/5600X/5700X) + ASUS Prime X570-P + 2x8GB DDR4 3600MHz CL16

 hvala na sugestiji ali koliko vidim ovo je atx ploca a treba mi itx

ne ceka mi se 5600 jer koliko vidim cijena nece biti nesto privlacna a i trebao bih zamijeniti ovo u 2 tjedna

CARPE DIEM
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

nisam vidio da trebaš itx, možeš onda nešto tipa Gigabyte GA-B450I Aorus Pro WiFi

15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

nisam vidio da trebaš itx, možeš onda nešto tipa Gigabyte GA-B450I Aorus Pro WiFi

 hvala na preporuci

zar nije b550 bolji izbor,s obzirom da ce podrzavati nove generaciju (gledam na duge staze) :)

neka preporuka koji ram uzeti (ako uspijem iskombinirati i to sada)?

CARPE DIEM
11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala

i b450 će podržavati nove samo što se navodno nakon ažuriranja BIOS za 5xxx seriju više ne može vratiti na stari BIOS za serije od prije, možeš uzeti i neku b550 ako nisu bolesno skuplje naspram b450

RAM možeš recimo Crucial Ballistix oznaka BX BL2K8G36C16U4BL

7 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Poz

Planiram uzet RTX 3070 pa me zanima jel mi ovo napajanje dovoljno

 

Napajanje 600W, BE QUIET System Power 9, 120mm vent., 80+ Bronze, PFC

uz procesor I7 7770K.

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
ibme74 kaže...

i b450 će podržavati nove samo što se navodno nakon ažuriranja BIOS za 5xxx seriju više ne može vratiti na stari BIOS za serije od prije, možeš uzeti i neku b550 ako nisu bolesno skuplje naspram b450

RAM možeš recimo Crucial Ballistix oznaka BX BL2K8G36C16U4BL

 Upitno, AMD je reko da će omogućiti ali sad je na proizvođačima da naprave update MSI ce vjerojatno radit jel su se bili zakopali sa nekom izjavom da ce biti podrzano kolko se sjecam. Ali cini mi se da sam procito da se ASUS-u bas i neda to radit. Tako da iako ce vjerojatno vecina b450 ploca dobit update ja ih nebi kupovo sa razmisljanjem da ce to sigurno biti tako, osim MSI ploca(pogotvo ove tipa tomahawk, mortar, bazooka i bolje).

7 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
R4zOR229 kaže...
ibme74 kaže...

i b450 će podržavati nove samo što se navodno nakon ažuriranja BIOS za 5xxx seriju više ne može vratiti na stari BIOS za serije od prije, možeš uzeti i neku b550 ako nisu bolesno skuplje naspram b450

RAM možeš recimo Crucial Ballistix oznaka BX BL2K8G36C16U4BL

 Upitno, AMD je reko da će omogućiti ali sad je na proizvođačima da naprave update MSI ce vjerojatno radit jel su se bili zakopali sa nekom izjavom da ce biti podrzano kolko se sjecam. Ali cini mi se da sam procito da se ASUS-u bas i neda to radit. Tako da iako ce vjerojatno vecina b450 ploca dobit update ja ih nebi kupovo sa razmisljanjem da ce to sigurno biti tako, osim MSI ploca(pogotvo ove tipa tomahawk, mortar, bazooka i bolje).

 

https://www.pcgamer.com/asus-doubles-down-on-x470-and-b450-motherboards-supporting-zen-3/

11 godina
online
Re: Savjeti o nadogradnji računala
R4zOR229 kaže...
ibme74 kaže...

i b450 će podržavati nove samo što se navodno nakon ažuriranja BIOS za 5xxx seriju više ne može vratiti na stari BIOS za serije od prije, možeš uzeti i neku b550 ako nisu bolesno skuplje naspram b450

RAM možeš recimo Crucial Ballistix oznaka BX BL2K8G36C16U4BL

 Upitno, AMD je reko da će omogućiti ali sad je na proizvođačima da naprave update MSI ce vjerojatno radit jel su se bili zakopali sa nekom izjavom da ce biti podrzano kolko se sjecam. Ali cini mi se da sam procito da se ASUS-u bas i neda to radit. Tako da iako ce vjerojatno vecina b450 ploca dobit update ja ih nebi kupovo sa razmisljanjem da ce to sigurno biti tako, osim MSI ploca(pogotvo ove tipa tomahawk, mortar, bazooka i bolje).

 

Ma bit ce, to su sve marketinski trikovi da se proda sto vise b550/x570, vjerojagno nece biti odmah BIOS-a ali ce doci s vremenom

16 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Imam:

 

Procesor (CPU): AMD A8 X4 5600K APU with Radeon(tm) HD Graphics Black Edition, Socket: FM2, Radni takt 3600 MHz, L2 cache 4 MB, 4 jezgre, Jezgra: Trinity, Hladnjak da (info...)
Hlađenje: Spire Kepler Rev.2
Matična ploča: Asrock FM2 FM2A88M EXTREME4+ (info: VIŠE.../)
RAM: 2 x KINGSTON DDR3 (4GB,1600MHz(PC3-12800) CL11
Napajanje: CORSAIR CX 80+ Brzone, 430 Watt

 

Grafička (GPU): nemam (koristim integriranu)

 

Treba mi pomoć oko nadogradnje da bih mogao obrađivati 4K/5K video snimke. Ili ako neka trgovina za početak ima još ovih "keksića" da kupim bar još 2 komada x 4 GB. Bilo bi bolje da ima 32 GB RAM-a (4x8GB).

 

 

 

Neki vaš prijedlog?

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 18:51 (Bigfoot).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Bigfoot kaže...

Imam:

 

Procesor (CPU): AMD A8 X4 5600K
Hlađenje: Spire Kepler Rev.2
Matična ploča: Asrock FM2 FM2A88M EXTREME4+ (info: VIŠE.../)
RAM: 2 x KINGSTON DDR3 (4GB,1600MHz(PC3-12800) CL11
Napajanje: CORSAIR CX 80+ Brzone, 430 Watt

 

Grafička (GPU): nemam (koristim integriranu)

 

Treba mi pomoć oko nadogradnje da bih mogao obrađivati 4K/5K video snimke. Ili ako neka trgovina za početak ima još ovih "keksića" da kupim bar još 2 komada x 4 GB. Bilo bi bolje da ima 32 GB RAM-a (4x8GB).

 

 

 

Neki vaš prijedlog?

 Uh taj CPU je baš star i spor (ako se radi o AMD A8-5600K, ne znam šta će ti ovo X4?). Nek se javi još netko tko ima iskustva s obradom 4K/5K snimaka, ali ja bih skoro nabavio novo računalo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.10.2020 10:35 (nekinik).
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

X4 znaci da ima 4jezgre sada sam pogledao malo taj cpu nema hyper-threading , tako da se ne bi upustao u to s tim procesorom.

Trazi si barem i5 8gen ili ryzen  i rtx grafu uz to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Bigfoot kaže...

Imam:

 

Procesor (CPU): AMD A8 X4 5600K
Hlađenje: Spire Kepler Rev.2
Matična ploča: Asrock FM2 FM2A88M EXTREME4+ (info: VIŠE.../)
RAM: 2 x KINGSTON DDR3 (4GB,1600MHz(PC3-12800) CL11
Napajanje: CORSAIR CX 80+ Brzone, 430 Watt

 

Grafička (GPU): nemam (koristim integriranu)

 

Treba mi pomoć oko nadogradnje da bih mogao obrađivati 4K/5K video snimke. Ili ako neka trgovina za početak ima još ovih "keksića" da kupim bar još 2 komada x 4 GB. Bilo bi bolje da ima 32 GB RAM-a (4x8GB).

 

 

 

Neki vaš prijedlog?

 Moj savjet bi bio sagradit skroz novi rig.

12 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

//edit

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 19:02 (Cholee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav

 

molio bih Vas neko napajanje, najbolje uloženo - dobiveno za konfiguraciju.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Pozdrav,trebao bih savjet o nadogradnji i da li se isplati nešto od trenutnog ostaviti.Nadogradnja bi se samo koristila za gaming,te ne treba nikakve 1440 grafe,dovoljno je 1080p.Što se tiče SSD-a mislim da bi mi bilo dovoljno 240gb jer imam HDD od 4tb(osim ako sam u krivu).

Budžet ne znam koliki bi bio dok ne čujem vaše preporuke, ali ne treba biti nešto najjače( neki prosjek da drži barem 3 godine)

 

Evo npr. što mislite o AMD Ryzen 5 3600(neka konfa sa tim procesorom)

 

Hvala svima unaprijed 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Chupa-Chups kaže...

Pozdrav,trebao bih savjet o nadogradnji i da li se isplati nešto od trenutnog ostaviti.Nadogradnja bi se samo koristila za gaming,te ne treba nikakve 1440 grafe,dovoljno je 1080p.Što se tiče SSD-a mislim da bi mi bilo dovoljno 240gb jer imam HDD od 4tb(osim ako sam u krivu).

Budžet ne znam koliki bi bio dok ne čujem vaše preporuke, ali ne treba biti nešto najjače( neki prosjek da drži barem 3 godine)

 

Evo npr. što mislite o AMD Ryzen 5 3600(neka konfa sa tim procesorom)

 

Hvala svima unaprijed 

 Ostavis jedino taj HDD, sve ostalo je ili prestaro, nekompatibilno ili nekvalitetno za novu konfu. Prije svega si trebao napomenut cijenu sa kojom raspolazes tak da se prema tome nesta moze slozit :)

11 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Bog,

 

Trenutna graficka mi je otisla na drugi svijet, RIP.

Ubacio sam dosta stariju graficku privremeno, ali djeca ne mogu ni Minecraft pokretat kako spada.

 

Treba mi preporuka: Koju low/mid end graficku mogu nabavit za Gigabyte GA-Z77-D3H? Imam full konfiguraciju na Moj PC na profilu.

A da cijena nije preko 1000kn, jer ne zelim previse ulagati u ovo sekundarno racunalo, s obzirom da je konfa sastavljena prije 8 god.

 

Pozdrav

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice