Pomoć u gradnji ITX računara

poruka: 68
|
čitano: 21.163
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Pomoć u gradnji ITX računara

Pozz drugovi, vidim niko ne odgovara na pitanje o 980 pro disku pa da Vas pitam ima li neko CPU 5900x da podjeli sa nama kakve su temperature itd. opcenito razmisljanja, trenutno imam 5600x nesto razmisljam da uzmem 5900x hehe ulaganje u buducnost :)

Bišć@n
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara
Biscan kaže...

Pozz drugovi, vidim niko ne odgovara na pitanje o 980 pro disku pa da Vas pitam ima li neko CPU 5900x da podjeli sa nama kakve su temperature itd. opcenito razmisljanja, trenutno imam 5600x nesto razmisljam da uzmem 5900x hehe ulaganje u buducnost :)

 za 980 pro ti niko ne odgovara zato jer je neisplativ i rijetki ga kupuju

pitanje o 5900x postavi u odgovarajućoj temi rajzen procesora, prije ćeš dobiti odgovor

13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara
Biscan kaže...

Pozz drugovi, vidim niko ne odgovara na pitanje o 980 pro disku pa da Vas pitam ima li neko CPU 5900x da podjeli sa nama kakve su temperature itd. opcenito razmisljanja, trenutno imam 5600x nesto razmisljam da uzmem 5900x hehe ulaganje u buducnost :)

Imam ja 980 PRO i 5900X skupa na ITX ploci, eto slucajnosti

 

Nisam znao da postoje neki problemi sa SSDom, reci sto te zanima pa ti mogu testirati.

14 godina
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara
dtrixxx kaže...
Biscan kaže...

Pozz drugovi, vidim niko ne odgovara na pitanje o 980 pro disku pa da Vas pitam ima li neko CPU 5900x da podjeli sa nama kakve su temperature itd. opcenito razmisljanja, trenutno imam 5600x nesto razmisljam da uzmem 5900x hehe ulaganje u buducnost :)

Imam ja 980 PRO i 5900X skupa na ITX ploci, eto slucajnosti

 

Nisam znao da postoje neki problemi sa SSDom, reci sto te zanima pa ti mogu testirati.

Sto se tice diska evo procitaj ako imas vremena na ovom linku https://www.techpowerup.com/forums/threads/getting-slow-nvme-write-speeds.274572/  pitam jer imam taj disk ali nisam uspio jos osposobiti pc. A sto se tice cpu-a 5900x kakve su temperature i koji hladnjak koristis,opcenito kakav je cpu?! U svakom slucaju hvala ti na odvojenom vremenu.

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 1:04 (Biscan).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara
Biscan kaže...
dtrixxx kaže...
Biscan kaže...

Pozz drugovi, vidim niko ne odgovara na pitanje o 980 pro disku pa da Vas pitam ima li neko CPU 5900x da podjeli sa nama kakve su temperature itd. opcenito razmisljanja, trenutno imam 5600x nesto razmisljam da uzmem 5900x hehe ulaganje u buducnost :)

Imam ja 980 PRO i 5900X skupa na ITX ploci, eto slucajnosti

 

Nisam znao da postoje neki problemi sa SSDom, reci sto te zanima pa ti mogu testirati.

Sto se tice diska evo procitaj ako imas vremena na ovom linku https://www.techpowerup.com/forums/threads/getting-slow-nvme-write-speeds.274572/  pitam jer imam taj disk ali nisam uspio jos osposobiti pc. A sto se tice cpu-a 5900x kakve su temperature i koji hladnjak koristis,opcenito kakav je cpu?! U svakom slucaju hvala ti na odvojenom vremenu.

 Koliko sam shvatio ovaj write speed im zna biti jako nizak. Dole sam ti prikacio nekoliko screenshotova testova koje sam odvrtio sa starim firmwareom i onda sam skinuo novi pa usporedio.

Mislim da je tu kod mene manje vise sve u redu, brzine starog i novog firmwarea su prakticki iste.

 

Cak sam odvrtio i usporedan test sa 970 EVO koji je na istoj ploci (B550i STRIX - zadnji BIOS, zadnji chipset driver).
Tu mozda upadaju u oci neke stvari u kojima je cak brzi od 980 PRO, ali mislim da je to radi toga sto je u mojem slucaju 980 sistemski disk, dok mi 970 manje vise stoji prazan kao podatkovni disk.

 

Sto se tice procesora, tu ti ne mogu puno pomoci jer imam specificno custom loop vodeno i curve postavke, a ti trazis zracni hladnjak. Puno stvari ovisi i o kvaliteti primjerka koji bi te dopao.

A "kakav je CPU" zavisi za sto ti treba i za sto ga koristis, meni zasigurno nije trebalo 12 jezgri al posto je u vrijeme moje kupnje razlika u cijeni izmedu 90X i 80X bila relativno mala pa sam ga uzeo jer je bila isplativija cijena po jezgri. Tu i tamo rijetko pokrenem igru koje ne mogu iskoristiti niti 16 threadova i vjerujem da se u sljedecim godinama to nece promijeniti.

Ako se bavis "profesionalnim" poslom gdje ti te dodatne jezgre trebaju, super. Ako ne, onda ti je za gaming taj postojeci 5600X i vise nego dovoljan. Lagano se poigras sa curve optimizerom, neki brzi RAM i sacuvaj taj novac za upgrade na Zen 4 za dvije godine sto ce imati puno vise smisla nego sada uzimati 5900X.

 

EDIT: dodao objasnjenja slika

 

stari firmware stari firmware
novi firmware novi firmware
peak performance mix+mode (stari fw) peak performance mix+mode (stari fw)
peak performance mix mode (novi fw) peak performance mix mode (novi fw)
peak performance mix mode NVME mode (novi fw) peak performance mix mode NVME mode (novi fw)
970 EVO peak perf mix NVME mode 970 EVO peak perf mix NVME mode
Samsung Magician njihov test - novi fw gore, a stari fw pod history Samsung Magician njihov test - novi fw gore, a stari fw pod history
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 11:54 (dtrixxx).
11 godina
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara
dtrixxx kaže...

 Koliko sam shvatio ovaj write speed im zna biti jako nizak. Dole sam ti prikacio nekoliko screenshotova testova koje sam odvrtio sa starim firmwareom i onda sam skinuo novi pa usporedio.

Mislim da je tu kod mene manje vise sve u redu, brzine starog i novog firmwarea su prakticki iste.

 

Cak sam odvrtio i usporedan test sa 970 EVO koji je na istoj ploci (B550i STRIX - zadnji BIOS, zadnji chipset driver).
Tu mozda upadaju u oci neke stvari u kojima je cak brzi od 980 PRO, ali mislim da je to radi toga sto je u mojem slucaju 980 sistemski disk, dok mi 970 manje vise stoji prazan kao podatkovni disk. 

probaj testirati sustained write, nakon 100gb potroši se slc keš, onda brzina pisanja pada na cca 1000mb/s i treba mu pola sata da se oporavi

nažalost, samsung je 980pro odlučio opremiti tlc memorijom, pa je to prije nasljednik 970evo nego li starijeg pro modela sa mlc memorijom

 

You have to be careful when filling up the 980 Pro because it will do so quicker than you might expect. Samsung's 980 Pro sustained 100GB of writes to its TurboWrite cache at a rate of 4.5 GBps before performance degraded. Once its cache filled, write speed averaged 1 GBps until full, outwriting the competition. Cache recovery is on the slower side, however. While the static 6GB cache recovered immediately, the 'Intelligent' dynamic cache did not recover within a half-hour idle window.

13 godina
odjavljen
offline
Pomoć u gradnji ITX računara

Da, izgleda da si u pravu.

 

Razumijem kako bi to bio problem za profesionalne korisnike kojima takve performanse igraju ulogu te ih ocekuju za te novce.

Meni na srecu takvi zapisi nisu realna situacija u kojoj bi se nasao tako da vjerujem da mi ovo nece predstavljati problem, barem meni osobno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara
dtrixxx kaže...

Da, izgleda da si u pravu.

 

Razumijem kako bi to bio problem za profesionalne korisnike kojima takve performanse igraju ulogu te ih ocekuju za te novce.

Meni na srecu takvi zapisi nisu realna situacija u kojoj bi se nasao tako da vjerujem da mi ovo nece predstavljati problem, barem meni osobno.

 ma jasno da ne treba svakome, no zbog tog razloga sam rekao da je 980pro neisplativ jer je ta serija prije i bila toliko skupa zbog mlc memorije

sad više uopće nije isplativo uzimati takav ssd jer dobiješ duplo veći kapacitet nvme ssd za tu lovu

5 godina
offline
Pomoć u gradnji ITX računara

Ni samsung pro nije što je nekad bio. Ja sam čekao da izađe i kad sam vidio kaj su napravili, lagano sam odustao. A i ovo je tek početak gen4 diskova bit će toga još. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara
FrostyHR kaže...

Ni samsung pro nije što je nekad bio. Ja sam čekao da izađe i kad sam vidio kaj su napravili, lagano sam odustao. A i ovo je tek početak gen4 diskova bit će toga još. 

 A jbg, ja naletio na amazon.de 130 eura 500gb i kupim ga.

Bišć@n
5 godina
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara
Biscan kaže...
FrostyHR kaže...

Ni samsung pro nije što je nekad bio. Ja sam čekao da izađe i kad sam vidio kaj su napravili, lagano sam odustao. A i ovo je tek početak gen4 diskova bit će toga još. 

 A jbg, ja naletio na amazon.de 130 eura 500gb i kupim ga.

 mislim i dalje je odličan disk ali malo ispod očekivanja od Samsunga. Niš se ne bediraj i samo piči!

14 godina
offline
Pomoć u gradnji ITX računara

Nikad nisam napajanje skuplje platio, 200 eura !

Bišć@n
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć u gradnji ITX računara

Pozz dobri ljudi, napokon da malo osvjezimo ovu temu, sklopio sam ITX build ali nije dovrsen do kraja, vidjecete sve komponente i kako to izgleda dole na slikama,nemojte me puno kritikovati nisam dovrsio do kraja to jest nisam vise mogao cekati i sklopio ga sa nekom starom grafom,jos se grafa ceka i bice potpun, kejbl menadžment nisam odradio, sam ga sklopio 

 

Konfiguracija:

Cpu: 5600X

CPU hladnjak COOLER MASTER HYPER 212 Black verzija sa 2x NF-A12x15 chromax u push - pull varijanti puse prema napajanju a 2 gornja ventilatora izvlace ( CPU temp. IDLE 36-40 stepeni, a u gejmu 60 stepeni )

MB:Asus B550-i GAMING

Ram: 32 GB Trident Z Royal 3200MHz  CL16

Hdd: 980 Pro Samsung 500GB i 860 Pro 512GB Samsung

Napajanje: Corsair SF750w SFX

Kuciste: NR200p

Gornji ventilatori u NR200p  2x NOCTUA NF-A12x25 PWM (izbacuju vazduh iz kucista)

Donji ventilatori trenutno 1xNF-S12 planiram i dole ubaciti 2x NF-A12x15 chromax (imam 2 ventilatora crna 120-tke koja su dosla sa kucistem planirao sam ih probati dole ali su po meni bucni i imam problem nemam na sto da ih prikljucim vise ) na MB ima 1 cpu FAN header na njemu su dva fana za cpu.  1 FAN header za kuciste i na njemu su 2 gornja fana  i 1 Fan header za AIO pump na njega sam skopcao donji ventilator )

 

Ne znam ako sam sta zaboravio dodacu ili postavite kakvo pitanje ili kakav savjet sve prihvatam ;)

Bišć@n
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć u gradnji ITX računara

Pozz dobri ljudi, napokon da malo osvjezimo ovu temu, sklopio sam ITX build ali nije dovrsen do kraja, vidjecete sve komponente i kako to izgleda dole na slikama,nemojte me puno kritikovati nisam dovrsio do kraja to jest nisam vise mogao cekati i sklopio ga sa nekom starom grafom,jos se grafa ceka i bice potpun, kejbl menadžment nisam odradio, sam ga sklopio 

 

Konfiguracija:

Cpu: 5600X

CPU hladnjak COOLER MASTER HYPER 212 Black verzija sa 2x NF-A12x15 chromax u push - pull varijanti puse prema napajanju a 2 gornja ventilatora izvlace ( CPU temp. IDLE 36-40 stepeni, a u gejmu 60 stepeni )

MB:Asus B550-i GAMING

Ram: 32 GB Trident Z Royal 3200MHz  CL16

Hdd: 980 Pro Samsung 500GB i 860 Pro 512GB Samsung

Napajanje: Corsair SF750w SFX

Kuciste: NR200p

Gornji ventilatori u NR200p  2x NOCTUA NF-A12x25 PWM (izbacuju vazduh iz kucista)

Donji ventilatori trenutno 1xNF-S12 planiram i dole ubaciti 2x NF-A12x15 chromax (imam 2 ventilatora crna 120-tke koja su dosla sa kucistem planirao sam ih probati dole ali su po meni bucni i imam problem nemam na sto da ih prikljucim vise ) na MB ima 1 cpu FAN header na njemu su dva fana za cpu.  1 FAN header za kuciste i na njemu su 2 gornja fana  i 1 Fan header za AIO pump na njega sam skopcao donji ventilator )

 

Ne znam ako sam sta zaboravio dodacu ili postavite kakvo pitanje ili kakav savjet sve prihvatam ;)

Bišć@n
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć u gradnji ITX računara

Pozz dobri ljudi, napokon da malo osvjezimo ovu temu, sklopio sam ITX build ali nije dovrsen do kraja, vidjecete sve komponente i kako to izgleda dole na slikama,nemojte me puno kritikovati nisam dovrsio do kraja to jest nisam vise mogao cekati i sklopio ga sa nekom starom grafom,jos se grafa ceka i bice potpun, kejbl menadžment nisam odradio, nije mi se dalo

 

Konfiguracija:

Cpu: AMD Ryzen 5600X

CPU hladnjak COOLER MASTER HYPER 212 Black verzija sa 2x NF-A12x15 chromax u push - pull varijanti puse prema napajanju a 2 gornja ventilatora izvlace ( CPU temp. IDLE 36-40 stepeni, a u gejmu 60 stepeni )

MB:Asus B550-i GAMING

Ram: 32 GB Trident Z Royal 3200MHz  CL16

Hdd: 980 Pro Samsung 500GB i 860 Pro 512GB Samsung

Napajanje: Corsair SF750w SFX

Kuciste: NR200p

Gornji ventilatori u NR200p  2x NOCTUA NF-A12x25 PWM (izbacuju vazduh iz kucista)

Donji ventilatori trenutno 1xNF-S12 planiram i dole ubaciti 2x NF-A12x15 chromax (imam 2 ventilatora crna 120-tke koja su dosla sa kucistem planirao sam ih probati dole ali su po meni bucni i imam problem nemam na sto da ih prikljucim vise ) na MB ima 1 cpu FAN header na njemu su dva fana za cpu.  1 FAN header za kuciste i na njemu su 2 gornja fana  i 1 Fan header za AIO pump na njega sam skopcao donji ventilator )

 

Ne znam ako sam sta zaboravio dodacu ili postavite kakvo pitanje ili kakav savjet sve prihvatam ;)

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 22:26 (Biscan).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć u gradnji ITX računara

Mali update: malo sam kablove slagao bice pravi izazov kuda sa njima kad dodje grafička koja će biti znatno duža,i dole sam stavio dvije 120-tke koje su došle sa kućištem, temp danas na 37c vani a u domu nije klimatizovano i bila je 65c u gejmu a idle je oko 40c,mislim da je to sasvim okej?!?! Donje ventilatore sam spojio na Aio konektor i stavio sam prelaz od noctue low noise adapter i vrte se na 1000rpm. Valjda to smije tako da se spoji na aio konektor,ne znam?! Nemam ih gdje spojit!

 

 

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.7.2021 23:49 (Biscan).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć u gradnji ITX računara

Nadam se da sam nekom pomogao u odluci da kupi ovo kuciste ili ako neko ima isto da razmjenimo iskustva, interesuje me koje bi moglo vodeno hlađenje da se stavi dole na dno a da nema problema sa pumpom posto je na dnu kucista itd.. Pisite,pitajte ako imate sta da malo temu prosirimo i produbimo za mozda neki drugaciji build u NR200P kucistu!!!

Bišć@n
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Pomoć u gradnji ITX računara

Super komponente! Samo nemoj zezat nego složi te kablove lijepo da budu. :)

Što se tiče vodenoga za NR200P, ja imam na picku bequiet pure loop. Navedeno ima refiil port pa bi to moglo biti opcija. 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara
FrostyHR kaže...

Super komponente! Samo nemoj zezat nego složi te kablove lijepo da budu. :)

Što se tiče vodenoga za NR200P, ja imam na picku bequiet pure loop. Navedeno ima refiil port pa bi to moglo biti opcija. 

Hmm mozda probam ovo vodeno u NR200p ako ti kazes da ce raditi ako ga postavim dole onda okej,kako znati da li radi dobro kad ga postavim na dno hehe ??? I da kad znati kad ga treba napuniti jer vidim dodje sa njim i tecnost za punjenje!!! Kad bi znao da ce raditi postavljen dole na dno uzeo bi ga i probao jos stavim na njega ova dva NF-A12X15 NOCTUA CHROMAX BLACK to bi bilo super :D

 

I jos jedno jako bitno pitanje ako neko zna, da li je ovo jedini AIO koji bi  "mogao stati dole u NR200P"  ili ih ima jos koji bi to mogli ???? Napomena - ne sa strane kucista nego bas dole na dno !!!

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2021 23:46 (Biscan).
5 godina
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara
Biscan kaže...
FrostyHR kaže...

Super komponente! Samo nemoj zezat nego složi te kablove lijepo da budu. :)

Što se tiče vodenoga za NR200P, ja imam na picku bequiet pure loop. Navedeno ima refiil port pa bi to moglo biti opcija. 

Hmm mozda probam ovo vodeno u NR200p ako ti kazes da ce raditi ako ga postavim dole onda okej,kako znati da li radi dobro kad ga postavim na dno hehe ??? I da kad znati kad ga treba napuniti jer vidim dodje sa njim i tecnost za punjenje!!! Kad bi znao da ce raditi postavljen dole na dno uzeo bi ga i probao jos stavim na njega ova dva NF-A12X15 NOCTUA CHROMAX BLACK to bi bilo super :D

 

I jos jedno jako bitno pitanje ako neko zna, da li je ovo jedini AIO koji bi  "mogao stati dole u NR200P"  ili ih ima jos koji bi to mogli ???? Napomena - ne sa strane kucista nego bas dole na dno !!!

 

Evo video:

14 godina
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara
FrostyHR kaže...
Biscan kaže...
FrostyHR kaže...

Super komponente! Samo nemoj zezat nego složi te kablove lijepo da budu. :)

Što se tiče vodenoga za NR200P, ja imam na picku bequiet pure loop. Navedeno ima refiil port pa bi to moglo biti opcija. 

Hmm mozda probam ovo vodeno u NR200p ako ti kazes da ce raditi ako ga postavim dole onda okej,kako znati da li radi dobro kad ga postavim na dno hehe ??? I da kad znati kad ga treba napuniti jer vidim dodje sa njim i tecnost za punjenje!!! Kad bi znao da ce raditi postavljen dole na dno uzeo bi ga i probao jos stavim na njega ova dva NF-A12X15 NOCTUA CHROMAX BLACK to bi bilo super :D

 

I jos jedno jako bitno pitanje ako neko zna, da li je ovo jedini AIO koji bi  "mogao stati dole u NR200P"  ili ih ima jos koji bi to mogli ???? Napomena - ne sa strane kucista nego bas dole na dno !!!

 

Evo video:

 Eee bas sam pogledao ovo juče,super video,inace kazu da malo pumpa buči!! Volio bi znati koji jos AIO moze dole da se postavi ???

Bišć@n
5 godina
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara
Biscan kaže...
FrostyHR kaže...
Biscan kaže...
FrostyHR kaže...

Super komponente! Samo nemoj zezat nego složi te kablove lijepo da budu. :)

Što se tiče vodenoga za NR200P, ja imam na picku bequiet pure loop. Navedeno ima refiil port pa bi to moglo biti opcija. 

Hmm mozda probam ovo vodeno u NR200p ako ti kazes da ce raditi ako ga postavim dole onda okej,kako znati da li radi dobro kad ga postavim na dno hehe ??? I da kad znati kad ga treba napuniti jer vidim dodje sa njim i tecnost za punjenje!!! Kad bi znao da ce raditi postavljen dole na dno uzeo bi ga i probao jos stavim na njega ova dva NF-A12X15 NOCTUA CHROMAX BLACK to bi bilo super :D

 

I jos jedno jako bitno pitanje ako neko zna, da li je ovo jedini AIO koji bi  "mogao stati dole u NR200P"  ili ih ima jos koji bi to mogli ???? Napomena - ne sa strane kucista nego bas dole na dno !!!

 

Evo video:

 Eee bas sam pogledao ovo juče,super video,inace kazu da malo pumpa buči!! Volio bi znati koji jos AIO moze dole da se postavi ???

 Nemam pojma, nisam pretjerano pratio kad mi je i ovo što imam, realno za 65W  proc ok. Ali na duže staze, kad padne cijena recimo 5900x, onda ću definitivno morati gledati vodena hlađenja. 

14 godina
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara
FrostyHR kaže...
Biscan kaže...
FrostyHR kaže...
Biscan kaže...
FrostyHR kaže...

Super komponente! Samo nemoj zezat nego složi te kablove lijepo da budu. :)

Što se tiče vodenoga za NR200P, ja imam na picku bequiet pure loop. Navedeno ima refiil port pa bi to moglo biti opcija. 

Hmm mozda probam ovo vodeno u NR200p ako ti kazes da ce raditi ako ga postavim dole onda okej,kako znati da li radi dobro kad ga postavim na dno hehe ??? I da kad znati kad ga treba napuniti jer vidim dodje sa njim i tecnost za punjenje!!! Kad bi znao da ce raditi postavljen dole na dno uzeo bi ga i probao jos stavim na njega ova dva NF-A12X15 NOCTUA CHROMAX BLACK to bi bilo super :D

 

I jos jedno jako bitno pitanje ako neko zna, da li je ovo jedini AIO koji bi  "mogao stati dole u NR200P"  ili ih ima jos koji bi to mogli ???? Napomena - ne sa strane kucista nego bas dole na dno !!!

 

Evo video:

 Eee bas sam pogledao ovo juče,super video,inace kazu da malo pumpa buči!! Volio bi znati koji jos AIO moze dole da se postavi ???

 Nemam pojma, nisam pretjerano pratio kad mi je i ovo što imam, realno za 65W  proc ok. Ali na duže staze, kad padne cijena recimo 5900x, onda ću definitivno morati gledati vodena hlađenja. 

 

 

Postavi ovdje koju sliku da vidimo kako to kod tebe izgleda ? Kakve su ti temp. sa Noctua U9S ??? Ja nesto razmisljam o LianLi TU150 kucistu bas mi je lijepo jest da je malo vece ali taman stane u njega D15 Noctua!

Imao bi jedno tehnicko pitanje ako neko zna, napajanje SF750 kuler se ne vrti nikad i nikako osim kad pokrenem pc tad zavrti ga malo i kad ugasim  PC zavrti ga koji krug i to je to, jel to sad sto ga nisam opteretio dovoljno pa se ne pali kuler ili sta vec ????

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 18:38 (Biscan).
5 godina
offline
Pomoć u gradnji ITX računara

Kod mene je situacija ovakva:

2 Arctic cooling P12 fana gore, 1 Arctic cooling F9 92mm intake za CPU + Noctua u9s sa okrenutim fanom. Sa staklenom stranicom i fanovi su setirani na najtiši rpm mogući.
R3600 allcore overclock 4100MHz na 1.28V i level 2 vdrop. Ram OC na 3600MHz 1.35V 16-21-21-36. Infinity fabric clock na 1800MHz.

Temp. u idle su oko 40C, u gejmanju oko 60C, u cinebencu i slicno ide i do 77C. 

RTX 2060 ide max do 72C, isto lagani overclock curve preko MSI afterburnera.

P.S.

 

Ma kakav Lian Li, u SFF-u se ide na manje, ne na veće! 

Što se tiče sf750 i ventilatora, ne pali se ispod 300W potrosnje, tako da mozda nikad ni nece.
https://cwsmgmt.corsair.com/pdp/CP-9020186-NA/Content/cp-9020186-na-sf750_fan_noise_graph.png  

 

Pozdrav! 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 20:34 (FrostyHR).
Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara
FrostyHR kaže...

Kod mene je situacija ovakva:

2 Arctic cooling P12 fana gore, 1 Arctic cooling F9 92mm intake za CPU + Noctua u9s sa okrenutim fanom. Sa staklenom stranicom i fanovi su setirani na najtiši rpm mogući.
R3600 allcore overclock 4100MHz na 1.28V i level 2 vdrop. Ram OC na 3600MHz 1.35V 16-21-21-36. Infinity fabric clock na 1800MHz.

Temp. u idle su oko 40C, u gejmanju oko 60C, u cinebencu i slicno ide i do 77C. 

RTX 2060 ide max do 72C, isto lagani overclock curve preko MSI afterburnera.

P.S.

 

Ma kakav Lian Li, u SFF-u se ide na manje, ne na veće! 

Što se tiče sf750 i ventilatora, ne pali se ispod 300W potrosnje, tako da mozda nikad ni nece.
https://cwsmgmt.corsair.com/pdp/CP-9020186-NA/Content/cp-9020186-na-sf750_fan_noise_graph.png  

 

Pozdrav! 

 

 

 

Svaka čast super izgleda, ajde kad stignes samo mi objasni za ovaj display kako se kopča itd... ako nije problem, hocu i ja ovo kod sebe

 

Bišć@n
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 21:20 (Biscan).
5 godina
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara

Ma display je samo piknut u rupe od kaveza napajanja. Sa displayom sam dobio odstojnike koji su taman na razmak gornjih rupica. Donji odstojnici samo podupiru.

https://www.aliexpress.com/item/32340427017.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dbSJDFt


14 godina
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara

Nema ga za naruciti na ovom linku, ma pitam za kopcanje kako se prikljuci na maticnu itd, ako imas vremena da malo objasnis,zahvaljujem se unaprijed na svemu

Bišć@n
14 godina
offline
Re: Pomoć u gradnji ITX računara

Svaka čast drug, ali bože sačuvaj dodataka i kablova prelaza da se izgubis,kako nije neko to sve stavio da se moze zajedno naruciti hehe ovako se izgubis u svemu tome. Tebi hvala puno na tvom vremenu valjda cu ovo sve pohvatati ( shvatiti )

Bišć@n
15 godina
offline
Pomoć u gradnji ITX računara

Naletio slucajno, pa da okinem usput  :D

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice