PC kompatibilnost komponenata

poruka: 8
|
čitano: 2.750
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
PC kompatibilnost komponenata

Pozdrav forumaši,

 

Slazem PC pa me zanima jer čitam po komentarima trgovine da nekima ne rade zajedno komponente a nekima rade.

 

Radi se o

matičnoj ploči: ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI)

CPU: AMD Ryzen 7 5700G

RAM: Corsair Vengeance RGB PRO 2x16GB (broj modela: CMW32GX4M2Z3600C18)

 

Znaci ljudi pricaju po komentarima da navedena matična i RAM pločice neki put zezaju i bacaju plavi ekran

 

citam i na drugim stranama da nakom update-a biosa maticne da rade zajedno..

 

 

Zanima me Vaše mišljenje dal idu te komponente skupa ili ne..

 

Dodatno pitanje: dal je dosta mozda i 2x8GB za max upotrebu navedenog procesora i njegove procesorske grafike pošto još jedno vrijeme neću kupovat grafu za igranje igrica..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
PC kompatibilnost komponenata

za svaku matičnu postoji (uobičajeno na proizvođačevim stranicama) popis ispitanih i dokazano radećih memorija (marka, proizvođač, brojke, bla). ovako nešto

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: PC kompatibilnost komponenata
bl1tZz kaže...

Pozdrav forumaši,

 

Slazem PC pa me zanima jer čitam po komentarima trgovine da nekima ne rade zajedno komponente a nekima rade.

 

Radi se o

matičnoj ploči: ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI)

CPU: AMD Ryzen 7 5700G

RAM: Corsair Vengeance RGB PRO 2x16GB (broj modela: CMW32GX4M2Z3600C18)

 

Znaci ljudi pricaju po komentarima da navedena matična i RAM pločice neki put zezaju i bacaju plavi ekran

 

citam i na drugim stranama da nakom update-a biosa maticne da rade zajedno..

 

 

Zanima me Vaše mišljenje dal idu te komponente skupa ili ne..

 

Dodatno pitanje: dal je dosta mozda i 2x8GB za max upotrebu navedenog procesora i njegove procesorske grafike pošto još jedno vrijeme neću kupovat grafu za igranje igrica..

 Komp je za?

12 godina
neaktivan
offline
Re: PC kompatibilnost komponenata

komp je za igranje igrica nista specijalno...

11 godina
offline
Re: PC kompatibilnost komponenata
bl1tZz kaže...

Pozdrav forumaši,

 

Slazem PC pa me zanima jer čitam po komentarima trgovine da nekima ne rade zajedno komponente a nekima rade.

 

Radi se o

matičnoj ploči: ROG STRIX B550-F GAMING (WI-FI)

CPU: AMD Ryzen 7 5700G

RAM: Corsair Vengeance RGB PRO 2x16GB (broj modela: CMW32GX4M2Z3600C18)

 

Znaci ljudi pricaju po komentarima da navedena matična i RAM pločice neki put zezaju i bacaju plavi ekran

 

citam i na drugim stranama da nakom update-a biosa maticne da rade zajedno..

 

 

Zanima me Vaše mišljenje dal idu te komponente skupa ili ne..

 

Dodatno pitanje: dal je dosta mozda i 2x8GB za max upotrebu navedenog procesora i njegove procesorske grafike pošto još jedno vrijeme neću kupovat grafu za igranje igrica..

 

Nevezano za pitanje, ako je za gaming predpsotavljam da imaš neku grafu? Zašto onda uzimati 5700G umjesto recimo 5800X? 5700G je sporiji cpu od recimo 5800X, 5600X, i5 12600K...
Zašto ta ploča? Samo zbog WiFi? Nema stv smisla davati za tu ploču 1.500+ kuna samo zbog toga, za manje para uzmeš kvalitetnu X570 ploču tipa Asus X570-P i uzmes si neki wifi adapter tipa ovo, prođeš jeftinije a dobiješ kvalitetniju ploču i bolji wifi adapter nego taj na ploči i još ga možeš koristiti i na drugim uređajima po potrebi.

Također 32GB RAM-a nije potrebno za gaming još uvijek.

3 godine
offline
Re: PC kompatibilnost komponenata
bl1tZz kaže...

komp je za igranje igrica nista specijalno...

 Za manje novaca imaš novi 

I3 12100f

Matičnu

16gb rama

GTX1650

To če demolirat u igrama ovog Ryzena a ako se možeš još protegnut možes uzet RTX3050,onda je to to..

E sad,jel želiš estetiku ili se želiš normalno igrat-odluka je na tebi

12 godina
neaktivan
offline
PC kompatibilnost komponenata

Problem je da nemam grafu nikakvu a ne zelim kupovat grafu za sad dokle se ne smire cijene (ili za god dana dok se opet neki visak para skupi :) ) 30xx verzije ili neku jacu grafu u toj kategoriji.

 

tu matičnu imam kod kuće i imam napajanje i vodeno hlađenje i kučište sa ventilatorima... uzeo bi te rame samo zbog rgba i 3600 brzine.. i pronašao sam odgovarajuce rame a da cujem vas onda dal bi onda bilo uredu uzeti taj proceor zbog navedene situacije ili ne?

 

 

i da napomenem procesor i rami bi me doslo cca 2500 kn jer ne kupujem i ne nalazim se u hrvatskoj ali ovaj forum koristim vec 10 godina za vezano uz te probleme hahah:)

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.3.2022 12:24 (bl1tZz).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: PC kompatibilnost komponenata
bl1tZz kaže...

Problem je da nemam grafu nikakvu a ne zelim kupovat grafu za sad dokle se ne smire cijene (ili za god dana dok se opet neki visak para skupi :) ) 30xx verzije ili neku jacu grafu u toj kategoriji.

 

tu matičnu imam kod kuće i imam napajanje i vodeno hlađenje i kučište sa ventilatorima... uzeo bi te rame samo zbog rgba i 3600 brzine.. i pronašao sam odgovarajuce rame a da cujem vas onda dal bi onda bilo uredu uzeti taj proceor zbog navedene situacije ili ne?

 

 

i da napomenem procesor i rami bi me doslo cca 2500 kn jer ne kupujem i ne nalazim se u hrvatskoj ali ovaj forum koristim vec 10 godina za vezano uz te probleme hahah:)

 E to nisan znal!:)

Onda si uzmeš šta ti paše.

Iskreno osobno nikad nisam imao problema sa kompaktibilnošču tak da sumnjam da neče raditi

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice