Može pomoć oko ovog pc-a.

poruka: 19
|
čitano: 2.992
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Može pomoć oko ovog pc-a.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Može pomoć oko ovog pc-a.

iskreno, nemam pojma kak se kreću cijene komponenata (novih/rabljenih) u bosni al ovo mi se čini malo previše.. u kunama ispada 1800-1900kn a za to se može naći također rabljena ali puno novija konfiguracija.. ovo sa linka vrijedi možda pola tražene cifre..

za te novce se nabavi rabljeni i3 sa pripadajućom matičnom, ddr3 memorijom i solidnom grafikom..

 

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
neaktivan
offline
Može pomoć oko ovog pc-a.

Ma gdje bi se isplatilo, pc star 5-6 godina bez garancije za 500KM. A ta 9500GT je entry kartica bila i prije 6 godina a zamisli tek sad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Može pomoć oko ovog pc-a.

Ništa onda, ugl ljudi hvala vam na pomoći ! :)

Ako netko ima neki Pc da predloži, pogledat cu ga.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.5.2014 18:53 (K3kic4).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Može pomoć oko ovog pc-a.

Sa kakvim budžetom raspolažeš i namjena pcija? Evo jedan nov pc za 500KM koji je bolji od gore navedenog.

 

Ako možes skupit 700KM (Athlon x4 740 + hd 7770 ili 250x) tad ćes dobit solidan entry gaming pc koji će moć pokretat novije naslove na pristojnim postavkama

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.5.2014 20:08 (kenan.M).
11 godina
neaktivan
offline
Može pomoć oko ovog pc-a.

Hvala na konfiguraciji što si mi poslao, a dal ova konfiguracija može gurat neke od vodećih igara ? Kod mene je graficka Ati Radeon HD 3850 series, evo igram Tera raising nije na low nego malo iznad lowa- s obzirom da bih trebao imat 2 gb rama a ja imama 1.5 gb sto je pola gige manje. Dal to ima neki utjecaj?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Može pomoć oko ovog pc-a.

Koji ti je budžet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Može pomoć oko ovog pc-a.

Dal se ovde ista poboljšat ili se mora komplet novi Pc uzet s obzirom da je kupljen 2005 (Star ko Grčka)

Evo mog Pc-a :

 

Processor : AMD Athlon 64 LE-1640 Socket AM2(940)2600MHz (64 Bitni) 

Matična Ploča : ASUSTek Computer INC. M2N MX SE Plus

HDD : WD 150 GB (Jako malo)

Memorija : Transcend 1 GB DDR2 (PC2-6400) Speed 400 MHz(DDR2 800)

Samsung 512 MB DDR2 (PC2-4300) Speed 266 MHz (DDR2 533)

Kućiste MS Industrial ( Mislim da se ovakvi vise ne proizvode )

Napajanje MS Inustrial PLATNIUM MS-400ATX P4 230V

Grafička Kartica : ATI Radeon HD 3850 Series 512 MB GDDR3 256 Bitna, DirectX Support 10.1 /SM4.1

 

Možda znam da tražim nemoguće, al postoji li išta da bih pojačao ovaj PC.    Hvala svima :) LP

 

 

Budzet mi je mozda do 500 KM ili ti 2000 Kn.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.5.2014 23:57 (K3kic4).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Može pomoć oko ovog pc-a.

kad bi našao kakav phenom x4 i još toliko rama, bio bi to za neke niže rezolucije prihvatljiv komp no što je da je, vrijeme ga je pregazilo..

 

 

https://www.asus.com/Motherboards/M2NMX_SE_Plus/HelpDesk_CPU/

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
11 godina
neaktivan
offline
Može pomoć oko ovog pc-a.

Oprosti molim te, koliko košta taj Phenom x4, a za ram jedino stavit 2x2GB DDR2 !? Ma stvarno neznam kako uspjevam igrat neke nove igre :/ Pre loš je :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Može pomoć oko ovog pc-a.

Ja to nebi ništa diro već skupljo pare pa ond za 700tinjak KM uzeo solidan pc ( athlon x4 740 + 7770).Matična ti podržava max 4GB tako da bi moro taj svoj ram prodat pa ond kupit 2x2 GB ako želiš neki upgrade.4GB DDR2 rama je oko 60tak KM i procesor je jos ~100KM.

 

Eventualno gledo po piku neki polovan pc ali kod nas u Bosni ljudi svoje kante previše cijene. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Može pomoć oko ovog pc-a.

To si u pravu, ajd molim te ako ti nije tesko da ti pogledas na piku nesto sto mislis da je solidno, i ja cu pogledat pa cu ti ovdje poslat link da vidis kakav je i jel precjenjen. Mislim ako ti nije tesko. Jos jednom hvala. :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Može pomoć oko ovog pc-a.
K3kic4 kaže...

To si u pravu, ajd molim te ako ti nije tesko da ti pogledas na piku nesto sto mislis da je solidno, i ja cu pogledat pa cu ti ovdje poslat link da vidis kakav je i jel precjenjen. Mislim ako ti nije tesko. Jos jednom hvala. :)

Pogledaj ovo ili ovo

11 godina
neaktivan
offline
Re: Može pomoć oko ovog pc-a.

Hvala puno softwaremaniac, ovaj mi se čini dobar http://www.pik.ba/artikal/11278807/amd-gaming-racunar/ plus sto bi mogao dat svoj i nadoplatit mu jos za zamjenu, sta ti mislis koji je ovako bolji ? Jos jednom hvala puno :))

14 godina
online
Re: Može pomoć oko ovog pc-a.
K3kic4 kaže...

Hvala puno softwaremaniac, ovaj mi se čini dobar http://www.pik.ba/artikal/11278807/amd-gaming-racunar/ plus sto bi mogao dat svoj i nadoplatit mu jos za zamjenu, sta ti mislis koji je ovako bolji ? Jos jednom hvala puno :))

Ja sam više za Intel konfu. Dobiješ GPU novije generacije, i Intelov quad core procesor.

14 godina
online
Re: Može pomoć oko ovog pc-a.
K3kic4 kaže...

Za koje pare za 280 KM ?

Ma ne slušaj ga, vidiš da je već protjeran. Nije bio tu ni dva dana. To ti dovoljno govori. Najisplativije ti je(s obzirom na to da imaš jako mali budžet za PC cca 1100 kn), kupiti nešto preko oglasa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Može pomoć oko ovog pc-a.

Ej ipak sam odlučio, skupljam pare za novi pc koji cu slozit, naravno koji ima garanciju 36 mjeseci na svaku koponentu  :) Evo gdje sam mislio kupit sve komponent http://www.winwin.ba/ Bestplatna dostava preko 500 KM.

 

Evo i komponenata sto sam mislio uzet

 

Matične ploče :MB AM3+ 970 Gigabyte GA-970A-DS3P

Procesor :AMD FX 6300 6-Core 3.5GHz Black Edition Box

Ram : RAM DDR3 4GB 1600MHz KINGSTON HyperX

 

Samo neznam koje bi napajanje kupio evo naso sam jedno Cooler Master GX LITE 500 W ( 75 KM )

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Može pomoć oko ovog pc-a.
K3kic4 kaže...

Ej ipak sam odlučio, skupljam pare za novi pc koji cu slozit, naravno koji ima garanciju 36 mjeseci na svaku koponentu  :) Evo gdje sam mislio kupit sve komponent http://www.winwin.ba/ Bestplatna dostava preko 500 KM.

 

Evo i komponenata sto sam mislio uzet

 

Matične ploče :MB AM3+ 970 Gigabyte GA-970A-DS3P

Procesor :AMD FX 6300 6-Core 3.5GHz Black Edition Box

Ram : RAM DDR3 4GB 1600MHz KINGSTON HyperX

 

Samo neznam koje bi napajanje kupio evo naso sam jedno Cooler Master GX LITE 500 W ( 75 KM )

 

Komponente su OK.

Napajanje nije baš Bog zna što, ali kod vas se ni ne može baš naći nešto osjetno bolje za taj novac.

11 godina
neaktivan
offline
Može pomoć oko ovog pc-a.

Aha, a probat cu al sve sto je u ovom cjenovnom rangu nije nimalo jače od mog. :/

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice