Konfiguracija minimalne veličine i maksimalne tiši

poruka: 1
|
čitano: 1.415
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Konfiguracija minim. veličine i maksimalne tišine

Trebam pomoć u slaganju konfiguracije. Trendove nisam pratio, nemam pojma koje su sada best buy komponente, pa bih molio pomoć. Želja mi je složiti što manji kompjuter, obavezno mATX ili čak mini-ITX ploča, a da usput bude što tiši i štedljiviji.

Kompjuter bi se koristio za sve što i sadašnji i trebao bi biti iste jačine ili jači (AMD x2 4200+, 2GB rama, 320GB seagate HDD, tagan 420W), ne bih prelazio na slabiji ako je ikako moguće.
Pošto u od novih igara planiram instalirati samo Diablo 3 i Starcraft 2, odlučio sam se za grafičku ATI 4670, te mi treba pomoć u izboru najbolje od skoro istih, i da li treba ići na pasivnu?

Usprkos izabranoj grafičkoj nebi bilo loše da matična ima integriranu, kada se izdovoljim sa ove dvije igre da je izbacim i vozim samo na integriranoj.

 

Izabrano:
- monitor
- grafička ATI 4670 (trebam pomoć oko verzije)

 

Potrebna pomoć za sve ostalo.


Neke od mojih zapažanja tijekom koja se mogu i ne moraju uzeti u obzir:

Matične:
- 780G
- 790GX
- AMD MINIX
- NVIDIA 9300-ITX (da li se na ovoj ploči može full grafička kartica?)

CPU: (lagano preferiram AMD, ali ako je isplativije preći na Intel neću se puno dvoumit)
- AMD štedna verzija procesor (da li se sa E označava ili?)

Kučišta:
- Frontier DIVA
- ANTEC
- ANTEC
- KMZ mini ITX
- AOPEN
- SILVERSTONE ITX
- SILVERSTONE

Problem je uglavnom dostupnost dobrih malih kučišta kod nas, te pogotovo mini-ITX kučišta.
Malo je duži post, al mislim da sam sve uspio pobrojati, pa evo molim za pomoć i prijedloge.

P.S. Cijenu ukupne konfiguracije bez monitora do nekih 5000kn.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.2.2009 7:23 (Mikeyy).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice