Politehnika

poruka: 5
|
čitano: 10.464
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Politehnika

Gledam u Rijeci postoji sveučilišni preddiplomski studij politehnike, o čemu se tu radi jel netko zna kakva je to znanost?

11 godina
offline
Politehnika

ja planiram to upisati.
vani je politehnika citavi fakultet a ne kao kod nas samo studij i cudno je da je uopce takav program na filozofskom.
to bi bila neka kombinacija vise podrucja tj. tehnika( poli-vise tehnika...) informatika,strojarstvo itd. svega po malo,pogledaj predmete LINK .
nakon toga si (valjda) osposobljen za vodit nastavu(tehnicki,informatika i sl.)

bolje nemoj na to 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Politehnika
Over(C)lock kaže...

Gledam u Rijeci postoji sveučilišni preddiplomski studij politehnike, o čemu se tu radi jel netko zna kakva je to znanost?

 Jednom riječju:sranj...
Ali ne sranje jer fax nije dobar,nego što ćeš obolit dok ga završiš,mješavina svih tehničkih smjerova(strojarstvo,fizika,informatika........) i uz sve to jezici+ekonomija i politika.

12 godina
offline
Politehnika

politehnika kao takva u današnje doba ima itekakvog smisla, samo naši fakuleti kasne po običaju jedno 10 godina sa programom. 

vani postoje politehnički fakulteti (ne samo smjerovi kao kod nas), gdje nakon prve 3 (bakalar) godine biraš daljnju specijalizaciju (magistar) - arhitektura, industrijski dizajn, ekonomija (vođenje poduzeća), informatika, strojarstvo, građevina...

 

kod nas sa tim možeš predavati u školi tehnički ili stručne predmete, ja ne znam ikoga sa tom školom od svoje generacije da radi u struci, a taj smjer je bio popularan, skupa sa ekonomijom prije zasićenja.

ako te zanimaju tehničke znanosti, upiši nešto od strojarstva, elektrotehnike, građevine... imat ćeš više vajde nakon 3/5 godina.

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
7 godina
neaktivan
offline
Re: Politehnika
Evo ja sam završila preddiplomski politehnike u Rijeci i 5. sam godina diplomskog politehnike i informatike. Faks je predobar i svake godine je sve bolji. Ako vas zanima strojarstvo, a uz to informatika i elektrotehnika, taj fakultet je pravi odabir. Bazira je prvenstveno na strojarstvu (mehanika, čvrstoća materijala, elementi strojeva, tehničko crtanje, crtanje u Catiji, Solidworksu, AutoCAD-u, programiranje G koda, 3D printanje, ...) - stvarno nudi puno praktičnog rada. Sa druge strane je informatika (programiranje u C++u, Python, digitalni sustavi, operacijski sustavi, baze podataka, rad u terminalu Linuxa,...) te ponešto iz elektrotehničkog područja (spajanje shema, proračuni, automatika, PLC, itd). Nikakve jezike, politike i ekonomije nemamo. Postoji par predmeta tipa poduzetništvo, ekologija, ali to su više-manje izborni kolegiji. Naravno da se u sklopu diplomskog studija, gdje se obrazujete za nastavnika, javljaju predmeti psihologije, pedagogije, didaktike i metodike nastave, ali također i predmeti sa infomatike i politehnike.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice