Matura 2017.

poruka: 262
|
čitano: 99.078
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

I koji ti je prosjecni rezultat fizike i matematike sad da uzmes neku maturu i ides riješiti? Ja sam iz fizike ocekivao preko 90% da cu znati posto mi je sve to jasno kao zaokruzena cjelina, a nikako da rjesim iznad 85%, izgleda da trebam dobro ponoviti svirale, interferenciju, lece, termodinamiku (kad je koji predznak, adijabatski..).  Za sad idem samo po starim maturama, da vidim koja gradiva stekaju pa da to dodatno pogledam, ne znam dal je dobra taktika.

9 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

Za sad ponavljam gradivo iz oba predmeta, a maturu nisam nijednu uzeo pa rješavao od pocetka do kraja. Al recimo procjena je da bi fiziku imao sad negdje 80-85%, a matematiku 75-80%, za sada. Pripremam se po onim knjigama u 24 lekcije, a povremeno pogledam u udzbenik ako me zanimaju neki detalji.

9 godina
offline
Re: Matura 2017.
fizicar1 kaže...

Za sad ponavljam gradivo iz oba predmeta, a maturu nisam nijednu uzeo pa rješavao od pocetka do kraja. Al recimo procjena je da bi fiziku imao sad negdje 80-85%, a matematiku 75-80%, za sada. Pripremam se po onim knjigama u 24 lekcije, a povremeno pogledam u udzbenik ako me zanimaju neki detalji.

 Koja je godina izdanja tvojih knjiga u 24 lekcije?  I jel ima neke velike razike među njima?

 Ja imam 1. izdanje iz 2009.

9 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

Moja je 3. izdanje, čini mi se 2012. godina. Koliko sam čuo, razlike u sadržaju nema već se kroz svako izdanje ispravljaju greške. Za prvo izdanje profesorica iz fizike nam je rekla da ima dosta grešaka što se tiče rješenja samih zadataka.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Hej ja cu sljedece godine polagati i isti odabir predmeta, zanima me koju literaturu koristis za spremanje. Je li dovoljna zuta zbirka za fiziku i Fizika na drzavnoj maturi od skolske knjige. I sto za matematku?
11 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

ja sam polagao maturu 2015. i ovi mi je literatura sa rezultatima. opća gimnazija. valjda nekome pomogne.

 

mat a - mat u 24 lekcije (zadnjih par lekcija prošao površinski) 70%
hrv b - pročitao sažetke lektira sa popisa 65%
eng b - bez priprema 90%
fiz - fiz u 24 lekcije 80%

6 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Na kojem si faksu? I ja sam opca gimnazija i planiram sljedece godine na fer. I jos me zanima, posto ne idem u srednju u Hrvatskoj, za fer mi nije potrebno polaganje hrvatskog i engleskog jezika, ali ne znam ako ih ne polazem hoce li oni koji su ih polozili imati dodatne bodove zbig toga u odnosu na mene?
6 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Je li korisnija Matwmatika u 24 lekcije ili Matematika na drzavnoj maturi?
11 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

na fesbu sam. na fer nisam upao.

neznam za matematiku na drz maturi, radio sam po mu24l i zadovoljan sam. da sam malo bolje prošao zadnje lekcije bio bi bolji rezultat.

za ovo završenu srednju van rh pogledaj na postani-student.hr

6 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Koliko je bodova imao zadnji koji je upao na fer prosle godine? Ako mogu znati kako si prolazio u srednjoj, je li fo utjecalo na to da ne upadnes na fer?
6 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Zanima me jos kako se polaze hrvatski na maturi, dobije li se okvirno grafivo koje treba znati osim lektira ili cijela srednja?
11 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.

2015. je zadnji ima 765 bodova ako me pamćenje dobro služi. za prošlu god neznam, ima sigurno tu ili na forum.hr pa iskopaj sa neke teme.

prosjek srednje oko 3.2 tako da je sigurno utjecalo, ali trebao sam malo bolje napisat matematiku na maturi, pogriješio sam pizdarije neke... 

11 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

odi na ncvvo tamo imaš detalje o svemu...

6 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

Ove godine polažem maturu te sam se i ja na pocetku godine dosta uplasio o tome kako se treba uciti celu godinu i slicne stvari

Ali ako ste slusali gradivo kroz 4 godine imacete barem 70 posto svih osnovnih predmeta na visoj razini, i ja sam se zacudio sto je toliko lagano

Cak i pojedini izborni predmeti nisu toliko teski, ja sam uzeo biologiju te sam pri resavanju ispita od prosle godine bez ikakvog ucenja imao 50 posto, a nakon ucenja sam iz svkog ispita imao minimalno 80 posto te nisam posebno zabrinut

6 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Moze jos jedno pitanje jer me zbunjuju objave, matura koja ce se odrzati ove godine tj 2017, vodi li se kao matura 2016/17 skolske gdoine ili kao matura 2017/18skolake godine
6 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Je li moguce da su vec objavili datume za maturu 2018? Ako vidim dobro na ncvvo ono je kalendar za maturu 2018
10 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Luule kaže...
Moze jos jedno pitanje jer me zbunjuju objave, matura koja ce se odrzati ove godine tj 2017, vodi li se kao matura 2016/17 skolske gdoine ili kao matura 2017/18skolake godine

 2016/2017

8 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

Što mislite dal mi se isplati kupiti kalkulator koji rješava (osim onoga svega što ima casio 991es plus kojeg svi imaju) nejednadžbe, polinome 4. stupnja, imaginarne (tj. kompleksne) jednadžbe, određuje tjeme parabole itd? 

 

Košta oko 250 kn, 991 ex model, gledao sam malo po ZG, ali time zapravo kupujem vrijeme na maturi i neki komfor, jer znam ja nejednadžbe i inače rješiti, ali ovako si mislim da samo utipkam i mogu na neki teži zadatak i što je bitnije - ne mogu zajebati u računanju, samo u prepisivanju u kalkulator.

 

Sad ne znam dal bi mi to bilo bacanje novaca pošto već imam 991es plus ili pametno ulaganje?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
SMA Solar kaže...

Što mislite dal mi se isplati kupiti kalkulator koji rješava (osim onoga svega što ima casio 991es plus kojeg svi imaju) nejednadžbe, polinome 4. stupnja, imaginarne (tj. kompleksne) jednadžbe, određuje tjeme parabole itd? 

 

Košta oko 250 kn, 991 ex model, gledao sam malo po ZG, ali time zapravo kupujem vrijeme na maturi i neki komfor, jer znam ja nejednadžbe i inače rješiti, ali ovako si mislim da samo utipkam i mogu na neki teži zadatak i što je bitnije - ne mogu zajebati u računanju, samo u prepisivanju u kalkulator.

 

Sad ne znam dal bi mi to bilo bacanje novaca pošto već imam 991es plus ili pametno ulaganje?

 ako ti nije problem dati 250 kuna, uzmi. 

ali obavezno pogledaj na ncvvo jeli taj kalkulator na listi zabranjenih kalkulatora.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Gleda li se na maturi iz fizike i matematike postupak rjesavanja zadataka tj. boduje li se ili samo gledaju koji je obiljezen odgovor?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Luule kaže...
Gleda li se na maturi iz fizike i matematike postupak rjesavanja zadataka tj. boduje li se ili samo gledaju koji je obiljezen odgovor?

 Postupak rješavanja gleda se samo u 29. (uključujući 29.1., 29.2., 29.3.) te 30 zadatku. Tu moraš priložiti sav postupak koji si radio, a ako si nešto napamet izračunao moraš objasniti zašto je tome tako.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
dem u opcu gimnaziju i jos od osnovne me zanima matematika, uvijek sam isao na natjecanja i cesto nesto i osvajao na zupanijskom, a od srednje je ista situacija. Sto se tice informatike i programiranja nemam nikakvo znanje, dijelom sto nismo bukvalno nista radili u srednjoj a dijelom i sto se nisam sam aktivirao. Ali cuo sam da se sve rafi od 0 pa me toga i nije strah ako upadnem na fer. Zanima me vase misljenje, narocito ako ima neko ko je isao u opcu gimn pa upisao fer, je li taj faks za mene? To me zanima jer me strah, meni se taj faks svidja zbog toga sto su prisutni i matematika i fizika, mada u samu elektrotehniku nisam bas upucen
Koji bi mi vi faks preporucili, jer trenutno nemam b opciju, okupiran sam ferom
10 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

Ako te prvenstveno zanimaju matematika i fizika onda bi ti bilo pametnije da odes na PMF.

13 godina
offline
Matura 2017.

Matematika u srednjoj i na natjecanju nisu ni slični pravoj matematici pa tu budi oprezan

You have to be odd to be number one
10 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

pravu matišu linearne, analize, diskretne i vjerojatnosti buš naučil na nekom od tehničkih fakulteta (znači fer, fsb, ferit, fesb...) i to do razine znanja primjene i činjenica, dosta jako. mada, za isključivu matematiku, prva preporuka je pmf.

Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
8 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

Koje djelo očekujete na HRV jeziku, pogotovo vi s niže razine? Jel postoje kakvi trendovi ili statistike pa da eliminiramo što bi nam nebi moglo doći? Ja se samo pribojavam da ne dobijemo teže nego ovi na A razini.

10 godina
offline
Matura 2017.

Jel učija iko išta za infromatiku sutra ??

Gamer
11 godina
offline
Matura 2017.

Pozdrav kolege, da li je moguće proći Hrv samo sa esejom? Naime esej odlično napišem uvijek nekih 65-70 bodova od max 80 bodova, ali me muči književnost i gramatika. 33 % prolaznosti je 53 bodova od ukupno 160 bodova (knjž + esej). Da li na oba dva ispita mora biti minimalno 33% za prolaz ili se to gleda kao skupa i ja mogu samo na temelju eseja položit hrv? Hvala

12 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
mirko111222 kaže...

Jel učija iko išta za infromatiku sutra ??

Ja sam samo gledao da se prisjetim svega jer sam imao računalstvo samo 1. i 2. razred al sjećam se dosta toga, ipak sam tad imao 4.7 i 4.6 prosjeke.

Sad ću provježbat prebacivanje brojevnih sustava i logičke izraze a teoriju, Excel i pseudokod znam dovoljno za nekih 50%.

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
13 godina
offline
Re: Matura 2017.
isuckatthisgame kaže...

pravu matišu linearne, analize, diskretne i vjerojatnosti buš naučil na nekom od tehničkih fakulteta (znači fer, fsb, ferit, fesb...) i to do razine znanja primjene i činjenica, dosta jako. mada, za isključivu matematiku, prva preporuka je pmf.

 NE NE NE NE NE NE

 

Matematičari našu matematiku ne bi nazvali matematikom

Dokaze preskačemo, one koje ne preskočimo banaliziramo, srž (ako) spomenemo samo vezano uz struku, bla bla bla

You have to be odd to be number one
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice