Koju srednju školu odabrati? izdvojena tema

poruka: 1.456
|
čitano: 543.445
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

8. sam razred i idu mi jako dobro matematika, informatika, fizika, idem i na natjecanja iz matematike i informatike i imam dosta dobar uspjeh.
Htio bih upisati Prirodoslovno-matematičku gimnaziju, ali bih onda trebao putovati svaki dan sa vlakom po pola sata.

A u mom mjestu ima opća gimnazija, te nisam siguran koju da upišem jer u Općoj ima manje matematike, fizike i informatike, pa mi je problem što se tiče mature, tamo sam vidio da za FER treba viša matematika i fizika i običan hrvatski, pa me zanima što mislite da bi mi bilo bolje, da putujem, ili da ostanem pa da idem u Opću???

13 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Pola sata? Ja zivim u Splitu i treba mi 35 minuti do skole.

LoL acc THCJoshi
12 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

Pola sata ti je puno? Ja putujem 1-1,5h, ovisno o prometu, dok imam frendova iz razz što iz Zeline u ZG u školu

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Isto ko i tony (idemo u istu skolu) putujem svaki dan 1:15-1:30 (ako je stvarno grozno stanje u prometu jos duze) i ne vidim u cemu je problem pola sata do skole (meni je najbliza skola ovdje pola sata udaljena).
"Uspjeli ste temu o visokoj tehnologiji, umjetnoj inteligenciji i robotima koji uzimaju poslove ljudima ponovo svesti na ljevičare i desničare i NDH i Jugoslaviju." -Drago
12 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

imaiden322 kakvih ti j***** problema imas da moras na svaki post stavit td

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Kaj se uzrujavas oko TD, nike da bus sad umro, zato kaj ti je td covjek dal.
"Uspjeli ste temu o visokoj tehnologiji, umjetnoj inteligenciji i robotima koji uzimaju poslove ljudima ponovo svesti na ljevičare i desničare i NDH i Jugoslaviju." -Drago
8 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Pa to sam i ja mislio, ali mi svi iz razreda govore da je to puno vremena dnevno pa sam sam htio vidit vaše mišljenje, iako dok se čeka vlak to ti oduzme ukupno tri sata dnevno.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
uncharted kaže...

(...) imam dosta dobar uspjeh. (...)
(...) sa vlakom po pola sata. (...)

 Zar odlikaši ne bi trebali znati razliku između instrumentala sredstva i instrumentala društva?

http://informanka.blogspot.hr/
8 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Rekao sam dosta dobar uspjeh, a i kad pišem na internetu ne pazim na gramatiku, da me tek vidiš kak pišem na facebook-u. :) :) :)

12 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

Od kud si i gdje bi išao u školu. Ja živim pokraj Velike Gorice, u školu idem na Jordanovac. U put od 1-1,5h nisam uracunao čekanje na stanici, jer liniju autobusa imam svake prijestupne, tako da se dogodi da ako imam 6 sati da moram na stanici čekati po sat vremena bus. No brzo ti to prođe, sretneš nekog poznatog ili uzmeš pa ponoviš predmet za drugi dan. Imam dva frenda kaj iz Vrbovca putuju, te isto moraju čekati vlak po 1-1,5h. No navikneš se s vremenom i postane ti normalno.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
uncharted kaže...

Rekao sam dosta dobar uspjeh, a i kad pišem na internetu ne pazim na gramatiku, da me tek vidiš kak pišem na facebook-u. :) :) :)

 Tȇ fore možeš prodavati svojoj blentavoj ter balavoj ekipi, ne i meni. Deklinacija se imenica uči u petom razredu osmoljetke - ti je ne znaš na kraju osmoga razreda. To znači da nisi zaslužio proći peti razred. S druge strane, na deklinaciji sam te baš ulovila jer gotovo nitko kod kuće ili na internetu (koristeći se supstandardnim idiomom) ne deklinira imenice drugačije negoli je učio na nastavi hrvatskoga jezika (koristeći se standardnim jezikom). Kažem gotovo nitko ostavljajući malu mogućnost da kod kuće njeguješ neki starokajkavski idiom (?), ali ni kod takvih se u deklinaciji običnih imenica vjerojatno ne koristi crtica. Morala bih provjeriti u onim kajkavskim gramatikama, ali sad mi se ne dâ.

 

Uglavnom, da sumiram - neznalica si i lažeš. Slika i prilika današnjega đaka.

Tony1999 kaže...

Od kud si i gdje bi išao u školu. Ja živim pokraj Velike Gorice, u školu idem na Jordanovac. U put od 1-1,5h nisam uracunao čekanje na stanici, jer liniju autobusa imam svake prijestupne, tako da se dogodi da ako imam 6 sati da moram na stanici čekati po sat vremena bus. No brzo ti to prođe, sretneš nekog poznatog ili uzmeš pa ponoviš predmet za drugi dan. Imam dva frenda kaj iz Vrbovca putuju, te isto moraju čekati vlak po 1-1,5h. No navikneš se s vremenom i postane ti normalno.

 A gdje vam je avanturistički duh, djeco draga?! Više nije moderno obilaziti kafiće i tražiti konobare štogod za pušenje? (Cigaretu, jasno.)

http://informanka.blogspot.hr/
14 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Arendelle kaže...

 Tȇ fore možeš prodavati svojoj blentavoj ter balavoj ekipi, ne i meni. Deklinacija se imenica uči u petom razredu osmoljetke - ti je ne znaš na kraju osmoga razreda. To znači da nisi zaslužio proći peti razred. S druge strane, na deklinaciji sam te baš ulovila jer gotovo nitko kod kuće ili na internetu (koristeći se supstandardnim idiomom) ne deklinira imenice drugačije negoli je učio na nastavi hrvatskoga jezika (koristeći se standardnim jezikom). Kažem gotovo nitko ostavljajući malu mogućnost da kod kuće njeguješ neki starokajkavski idiom (?), ali ni kod takvih se u deklinaciji običnih imenica vjerojatno ne koristi crtica. Morala bih provjeriti u onim kajkavskim gramatikama, ali sad mi se ne dâ.

 

 Hajde molim te ohladi malo sa svojim autističnim ispadima. Da išta u životu vrijediš, ne bi se ovdje pravila pametna pred "blentavom" ekipom iz osnovne škole.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2016 2:23 (captain_soap_McTawish).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
captain_soap_McTawish kaže...

 Hajde molim te ohladi malo sa svojim autističnim ispadima. Da išta u životu vrijediš, ne bi se ovdje pravila pametna pred "blentavom" ekipom iz osnovne škole.

 Obožavam se ujutro ("ujutro") probuditi pa pročitati dobar ad hominem - pogotovo ovako očit, da ne moram suviše razmišljati nerazbuđena. Ti više voliš čaj, kažeš?

http://informanka.blogspot.hr/
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Zeleni caj je najbolji.
"Uspjeli ste temu o visokoj tehnologiji, umjetnoj inteligenciji i robotima koji uzimaju poslove ljudima ponovo svesti na ljevičare i desničare i NDH i Jugoslaviju." -Drago
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Raykip kaže...
Zeleni caj je najbolji.

 Rekla bih da se zeleni čaj uklapa u moju teoriju o tome kako su zdrave stvari ujedno i odvratna okusa. :D

http://informanka.blogspot.hr/
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Volim i poriluk i kelj. :)
"Uspjeli ste temu o visokoj tehnologiji, umjetnoj inteligenciji i robotima koji uzimaju poslove ljudima ponovo svesti na ljevičare i desničare i NDH i Jugoslaviju." -Drago
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

U Zapresic msm ic,u SS Bana Josipa Jelacica

8 godina
odjavljen
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Gospodin01 kaže...

U Zapresic msm ic,u SS Bana Josipa Jelacica

 Sasvim sam sigurna (a nisam u 2002. godini*) da se škola ne zove tako. Ime je škole Srednja škola "Ban Josip Jelačić" ili Srednja škola bana Josipa Jelačića. Ne dâ mi se guglati za provjeru. Jesi li siguran da želiš pohađati gimnazijski program iako ne možeš zapamtiti ni ime ustanove čiji ćeš stalni gost biti najmanje četiri godine? Ako je odgovor potvrdan, trebat ćeš dosta sreće.

 

http://informanka.blogspot.hr/
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2016 21:47 (Arendelle).
10 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Da li u prirodoslovno-mat. gimnaziji imaju 2 casa kemije sedmicno ili vise?

Isto me zanima i za biologiju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 21:46 (Ja Sam ZvijerXD).
12 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

2 sata kemije i 2 sata biologije

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

Malo je to za moje prohtjeve :D

Ima i cista prirodoslovna a tamo nema matematike puno,sto opet ne odgovara. :D

Hvala u svakom slucaju.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Ja Sam ZvijerXD kaže...

Isto me zanima i za biologiju.

 Mene zanima u kojoj državi misliš pohađati gimnaziju te o kojoj se gimnaziji zapravo radi. Kurikuli nisu standardizirani na tako visokoj razini pa ti ne mogu dati jednoznačan odgovor dok ne pružiš nešto više informacija.

http://informanka.blogspot.hr/
14 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Ja Sam ZvijerXD kaže...

Malo je to za moje prohtjeve :D

Ima i cista prirodoslovna a tamo nema matematike puno,sto opet ne odgovara. :D

Hvala u svakom slucaju.

 Ako te toliko zanimaju biologija i kemija, uzmi fakultetske udžbenike i uči. A imaš li u školi sat više ili manje ti ne igra preveliku ulogu jer je škola nažalost organizirana tako kao je organizirana. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.2.2016 22:31 (captain_soap_McTawish).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Arendelle kaže...
Ja Sam ZvijerXD kaže...

Isto me zanima i za biologiju.

 Mene zanima u kojoj državi misliš pohađati gimnaziju te o kojoj se gimnaziji zapravo radi. Kurikuli nisu standardizirani na tako visokoj razini pa ti ne mogu dati jednoznačan odgovor dok ne pružiš nešto više informacija.

 Pa napisao sam u postu iznad. 'Rvacka,pm gimnazija.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Ja Sam ZvijerXD kaže...

 Pa napisao sam u postu iznad. 'Rvacka,pm gimnazija.

 Časa, sedmično, da li... Hm, OK. Mislila sam da se ne radi o Hrvatskoj. Uglavnom, onda ti je mladi kolega dobro odgovorio. :)

http://informanka.blogspot.hr/
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Tony1999 kaže...

Od kud si i gdje bi išao u školu. Ja živim pokraj Velike Gorice, u školu idem na Jordanovac. U put od 1-1,5h nisam uracunao čekanje na stanici, jer liniju autobusa imam svake prijestupne, tako da se dogodi da ako imam 6 sati da moram na stanici čekati po sat vremena bus. No brzo ti to prođe, sretneš nekog poznatog ili uzmeš pa ponoviš predmet za drugi dan. Imam dva frenda kaj iz Vrbovca putuju, te isto moraju čekati vlak po 1-1,5h. No navikneš se s vremenom i postane ti normalno.

 Ja sam iz Belog Manstira i htio bih ići u Osijek u III. Gimnaziju.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
VedroVis kaže...

Evo je opet. Šta te nije sram se nadmećati sa osmašima koji imaju puno manje iskustva sa takvim "logičnim" stvarima? Te stvari se uče po sluhu i napamet, rijetko se pravila primjenjuju.

 Nije me sram. Osmaši ne bi smjeli proći osmi razred ako griješe u takvim stvarima. U osnovnoj se školi nastava hrvatskoga jezika svodi uglavnom na nastavne cjeline iz jezika (dakle, književnosti je puno manje), a u srednjoj je školi situacija suprotna - jezika je vrlo malo, književnosti je previše. To nas dovodi do zaključka da se pismenost mora steći u osnovnoj školi jer u srednjoj za stjecanje pismenosti nema vremena. Tko je, dakle, pismen u osmom razredu, s pismenošću neće imati problema ni na kraju srednje škole. Tko nije pismen u osmom razredu, izvjesno je da će s pismenošću imati problema i na kraju srednje škole. Tužno je što se, zbog pritiska roditelja i lošega sustava, nepismenim klincima moraju zaključivati pozitivne ocjene, a dokaz je toga ova forumska tema.

 

P. S. Nekad dođem u napast da se prijavim za posao nastavnice u školi. Bio bi to mazohizam za mene, ali bi klinci također posijedili od muke. Naravno, sve bi bilo po pravilima struke, ali bih tâ pravila vrlo dosljedno primjenjivala. Pogotovo kriterije ocjenjivanja. :)

http://informanka.blogspot.hr/
12 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

Arendelle je potpuno u pravu. Ocjene nisu mjerilo znanja. Previše se poklanjaju ocjene danas, u nekim školama prelagano je biti odlikaš, dok u nekima treba pišati krv. Čak ne mora biti ni do različitih škola, nego i profesora.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2016 15:42 (Tony1999).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Tony1999 kaže...

Arendelle je potpuno u pravu.

 Ja sam uvijek potpuno u pravu. :D

http://informanka.blogspot.hr/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

 nisi potpuno u pravu. vjerojatno si u skoli bila najobicnija streberica koju nitko ne dozivlljava, a svakom svojom izjavom svima si digla tlak na 800 , bas kao sto se moze vidjeti ovdje na forumu. get a life umjesto da se ovdje prepiras i dajes glupe, nepotrebne savjete.

Iron Maiden
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.2.2016 21:00 (imaiden322).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice