Koju srednju školu odabrati? izdvojena tema

poruka: 1.456
|
čitano: 542.500
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

ja sam iz kastela kraj splita, nez da upisem racunalni tehnicar ili nazor ili marulic (oko 58-60 bodova, osmi san razred) {#} 

12 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Mogu li ako završim farmaceutsku upisati fakultet za profesora?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
1950Killer kaže...

ja sam iz kastela kraj splita, nez da upisem racunalni tehnicar ili nazor ili marulic (oko 58-60 bodova, osmi san razred) {#} 

Ako te zanima tematika, idi u računarstvo, još se unose brojne preinake u smjer od iduće godine, tako da nečeš pogriješiti ako ga upišeš.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 21:15 (thuglife).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

Kako moj frend kaze ja bilo sta tu zavrsim a onda idem u Njemačku.....

http://www.youtube.com/watch?v=DP71Uv40Umk&feature=related
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.3.2012 23:39 (nbafan).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Mislim da ti matura omogucuje da upises sta god hoces. Moj prijatelj je iso u ugostiteljsku i htio je ic na faks i postat profesor engleskog jer mu to stvarno super ide i piso je maturu ali nije uspio zbog matematike. Ali znaci da se moze. Samo se potrudi da nadoknadis neke predmete koji ce ti bit potrebni za upis na faks a koje mozda neces imat u skoli.
12 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

dobiavju se bodovi za astmu ?

Dr.Z
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

Ako zavrsis farmaceutsku , naravno da mozes nna fax za profu. Mozes i inzenjerski , nemoras bas na profesorski.

U biti, ti mozes biti bilo koja cetverogodisnja skola i upisati bilo koji fax, najbitinija ti je matura.

Znaci na maturi biras vise i nize razine iz Matematike, Hrvatskog i stranog jezika.

E sad ako hoces dalje na kemiju za profesora ( pretpostavljam samo ), onda uzimas matematiku visu razinu, a jezike ako hoces, a mozes i nizu :)

a ako kojim slucajem hoces za profu hrvatskog, onda uzimas matku nizu, a jezike vise.

Eto to ti je ukratko kod upisa na fax .

Pozz

12 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Slucajno sam naisao na ovu temu i mogu reci da je zamiljiva..

Ja sam sad na faxu, tak da sam prosel sve te muke prije...

 

Prvo da kazem par rijeci za pokretaca ovoga topica, ako neznas kaj te zanima, ako zelis bolje napisati maturu i lakse upisati fakultet , idi u gimnaziju , daleko najjaca i najopsirnija srednja skola koju ti mozes izabrati. Znam po sebi jer sam zavrsil prirodoslovno matematicki smjer, i super te nauce sve ...

Gimna ti se dijeli na 4 smjera : Opci ( usmjerenje na sve po malo , po meni najlaksi smjer na gimnaziji ), Jezicna ( uglavnom sve opce, manje matematike ,ali pojacani jezici ), Prirodoslovno-matematicka ( sve opce, ali daleko pojacana matematika, fizika,kemija,informatika .. isto se uce 4 strana jezika ko i u svim drugim smjerovima, jedino kaj imas 7h matematike i 5h fizike tjedno ), i klasicna ( taj smjer je najrjedji , nema ga na svim gimnama , slicno ko jezicna, jedino kaj imas sve 4 god latinski i grcki ).

 

Druga stvar, vidim da neki biseri se svadjaju oko trgovacke srednje, 36 bodova kod upisa u srednju, ko je pametan ko nije , ko je "curica" i streber , a ko je faca i ima puno frendova za koje ga je briga vise nego za knjigu ... U tome kao prvo nema istine , ja kao osnovnoskolac, sam imal puno frendova , cak i curu ... prosjek bez ucenja 4.8-4.9, 3 puta drzavno iz matematike i svirao gitaru i tamburicu u orkestru  ...Cak te vise cijene ljudi dok nekaj znas,pa te pitaju za savjet i da im pomognes,  nego dok znaju da si neki lokalan  pa ti se smiju ...

Ko god da ima 36 bodova pri upisu u srednju , ili je inteligentan ko  krava , ili nije normalan, ili je jednostavno tolko lijen da niti ne digne glavu na satu ( uglavnom je ovo prvo )..

 

Trece , dodatnih bodova nema ... samo  drzavno natjecanje iz predmeta iz skole ( ne moze nogomet , sorry ). Sve ovo kaj vam pricaju ne racunajte na to.

Tako ljudi moji ,idite u gimnu ko god moze, bude malo teze u srednjoj nego kod ostalih , ali kasnije 1.god bilo kojeg faxa vam je zajebancija i puno cete lakse napisati maturu , u strukovne idite jedino ako vas nekaj bas posebno od toga zanima .. eto ako ima jos kakvih pitanja pitajte ,jer sve znam o vezi upisa i mature ..

 

 

 

 

14 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
masterdisaster kaže...

Slucajno sam naisao na ovu temu i mogu reci da je zamiljiva..

Ja sam sad na faxu, tak da sam prosel sve te muke prije...

 

Prvo da kazem par rijeci za pokretaca ovoga topica, ako neznas kaj te zanima, ako zelis bolje napisati maturu i lakse upisati fakultet , idi u gimnaziju , daleko najjaca i najopsirnija srednja skola koju ti mozes izabrati. Znam po sebi jer sam zavrsil prirodoslovno matematicki smjer, i super te nauce sve ...

To je bedastoća. Gimnazija sigurno nije "najjača" i "najbolja" od svih ostalih. Četverogodišnje strukovne škole su zahtjevne kao i gimnazija po opširnosti gradiva i količini učenja. Gimnazija samo ima dosta općih i društvenih predmeta no to nikako ne znači da je opširna.

masterdisaster kaže...

Gimna ti se dijeli na 4 smjera : Opci ( usmjerenje na sve po malo , po meni najlaksi smjer na gimnaziji ), Jezicna ( uglavnom sve opce, manje matematike ,ali pojacani jezici ), Prirodoslovno-matematicka ( sve opce, ali daleko pojacana matematika, fizika,kemija,informatika .. isto se uce 4 strana jezika ko i u svim drugim smjerovima, jedino kaj imas 7h matematike i 5h fizike tjedno ), i klasicna ( taj smjer je najrjedji , nema ga na svim gimnama , slicno ko jezicna, jedino kaj imas sve 4 god latinski i grcki ).

Ni u jednoj gimnaziji se ne rade 4 strana jezika, rade se redovno najviše 2. Ni u jednoj prirodoslovno-matematičkoj gimnaziji nemaš 5h fizike tjedno, imaš 3h tjedno za razliku od ostalih koji imaju 2h tjedno. 7h sati matematike imaju rijetke PM gimnazije i to samo u 3. i 4. razredu. Većina PMG id po pravilu prva dva razreda 5, a druga dva 6. I po pravilu u PMG drugi strani jezik je izborni. I postoje još dva smjera koja ti nisi naveo, a to su prirodoslovna i sportska gimnazija.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

Krivo napisano za 4 strana , mislilo se pod 4 jezika .. ali stoji za 5h fizike i 7h matematike tjedno 3. i 4. razred ..

strukovne skole niti u kojem smislu nisu blizu gimne, jedine koje mogu doci malo blizu su koncar i tesla iz zagreba ..

ali kaj ti znaci kaj ides u strukovnu ako si ne pismen nakon te srednje ?svi jaci fakulteti imaju uglavnom gimnazijalce , krenuvsi od medicine,prava,fera, pmf-a,fsb-a i sl.

A taj sportski smjer koji nisam naveo je isto ko i sportsko ekonomska , mislim kaj je to za srednje skole ?? malo si sportas malo ekonomist ili intelektualac ? cista sprdacina ...

14 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
masterdisaster kaže...

Krivo napisano za 4 strana , mislilo se pod 4 jezika .. ali stoji za 5h fizike i 7h matematike tjedno 3. i 4. razred ..

Nigdje nema 5h fizike ni u jednom razredu PM gimnazija, svugdje je najvise 3. 7h(6-6-7-7) matematike u 3. i 4. razredu imaju rijetke gimnazije, vecina ih 5-5-6-6, a jedan manji broj ima 4-4-5-5. Po MZOS je propisano minimalno 4-4-5-5 za PM gimnazije.

masterdisaster kaže...

strukovne skole niti u kojem smislu nisu blizu gimne, jedine koje mogu doci malo blizu su koncar i tesla iz zagreba ..

ali kaj ti znaci kaj ides u strukovnu ako si ne pismen nakon te srednje ?svi jaci fakulteti imaju uglavnom gimnazijalce , krenuvsi od medicine,prava,fera, pmf-a,fsb-a i sl.

Ovo su bedastoce. Po cemu je ta gimnazija toliko superiorna od ostalih cetverogodisnjih skola? Ona je samo vise orijentirana na drustvene znanosti. I po kojoj logici zakljucujes da je onaj tko izade iz strukovne nepismen? To sto manje radi drustvene predmete ne cini ga nepismenim, svejedno ima 3h hrvatskog sto je samo za 1h manje od gimnazija.

 

Ti tvrdis da si isao u PMG, no koliko vidim iz tvojih postova, pismenost ti nije na nekoj pretjeranoj razini iako si isao u gimnaziju.

masterdisaster kaže...

A taj sportski smjer koji nisam naveo je isto ko i sportsko ekonomska , mislim kaj je to za srednje skole ?? malo si sportas malo ekonomist ili intelektualac ? cista sprdacina ...

Odakle ti pravo da tako podcjenjujes ljude koji se bave sportom? Zar bi sportas trebao biti neobrazovan zato sto je sportas? Postoje osobe koje se ozbiljno bave sportom i idu na razna natjecanja, pripreme tijekom godine. Za takve osobe bi bilo vrlo tesko ici u gimnaziju po redovnom programu zbog cestih izostajanja itd. Zato su sportske gimnazije prilagodene njima. Tu se sve lijepo uskladi sa vremenikom natjecanja i izostanaka tako skolovanje osobe ne mora patiti zbog ozbiljnoga bavljenja sportom. Naravno takve gimnazije se mogu upisati samo oni koji imaju potvrdu odredenog nacionalnog sportskog saveza o statusu sportasa. To je obicna gimnazija sa malo prilagodenim planom rada.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
12 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

kad toliko pljujes po gimnaziji , koja je onda najbolja ?! medicinska ?! tehnicka ?! strojarska ?! ajde koja po tebi srednja skola ima najbolje preduvjete za fakultet ?

ajde pametnjakoviću ,kazi nam  .

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
masterdisaster kaže...

kad toliko pljujes po gimnaziji , koja je onda najbolja ?! medicinska ?! tehnicka ?! strojarska ?! ajde koja po tebi srednja skola ima najbolje preduvjete za fakultet ?

ajde pametnjakoviću ,kazi nam  .

ovisi koji fakultet želi geniju

ako ide na strojarski naravno da će mu bit lakše ako ima završenu srednju tehničku/elektrotehničku

One bright morning when my work is over I will fly away home ...Bob Marley
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
masterdisaster kaže...

kad toliko pljujes po gimnaziji , koja je onda najbolja ?! medicinska ?! tehnicka ?! strojarska ?! ajde koja po tebi srednja skola ima najbolje preduvjete za fakultet ?

ajde pametnjakoviću ,kazi nam  .

 

Gimnazija ti nevalja, upiši tehničku pa ćeš bit faca na forumu.

Život je samo smrtonosna spolno prenosiva bolest. Igram Starcraft 2(Plankton), Battlefield 3(CRO-Plankton), League of Legends-east(Plankton996)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

ma stvarno genije ? ja sam na strojarstvu i u mojoj skupini je vecina ljudi sa gimnazije , cak ih je vise sa opce gimnazije nego sa tehnickih/strojarskih .

14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

ljudi planiram upisat tehničku školu u slavonskog brodu računarni tehničar i imat ću 45 bodova i budimo realni neznam oču li uopće upast lol i ocjene su mi stvarno svakakve ali nešt se nauči nešt ne i ne mogu reč da sam vrijedan rijetko učim (skoncentrirano)ali trudim se koliko mogu i samo se nadat najbolje i ljudi 8 i 7 razred (ja 8) imate još vremena i dobro sagledate mogućnosti i bodove ja znam da ću uzet makar još 2 extra smijera za svaki slučaj 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2012 22:03 (intel97).
12 godina
protjeran
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
intel97 kaže...

ljudi planiram upisat tehničku školu u slavonskog brodu računarni tehničar i imat ću 45 bodova i budimo realni neznam oču li uopće upast lol i ocjene su mi stvarno svakakve ali nešt se nauči nešt ne i ne mogu reč da sam vrijedan rijetko učim (skoncentrirano)ali trudim se koliko mogu i samo se nadat najbolje i ljudi 8 i 7 razred (ja 8) imate još vremena i dobro sagledate mogućnosti i bodove ja znam da ću uzet makar još 2 extra smijera za svaki slučaj 

da pogodim kod hrvatskog ti ocjene nisu baš nešto? :P

 

EDIT: Nikako nemojte u gimnaziju, da vam prijete nozem nemojte jer cete popi*dit nakon pol godine, osim ak je neka lijeva gimnazija il tak nes :D vjerujte mi...xD

We Work in the dark to serve the light! We are Assassins!
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2012 22:13 (MalenoSelo).
13 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Rasprava ide u krivom smjeru. Opet dolazimo na temu gimnazija vs tehnička. Ako nekoga neko područje jako zanima i planira ići na srodne fakultete i s tim s baviti u životu zašto bi morao ići u gimnaziju? To što forumaš par postova iznad priča su čiste gluposti i uopće mi ne liči na osobu koja je trenutno na fakultetu i koja je završila gimnaziju. Strukovnjake nazivaš nepismenima, a tvoje postove sam jedva pročitao. Osoba koja je sigurna s čim će se baviti u životu može upisati tehničku školu bez imalo brige. Neće biti nepismena i imati će dobru podlogu za srodni fakultet. Uostalom sve je od osobe do osobe. Ako mene zanima npr. elektrotehnika i planiram studirati na elektrotehničkom fakultetu, zašto misliš da ću s gimnazijom bolje proći?  

Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje; Čovjek je rođen da radi, da trpi i da se bori; tko tako ne čini, mora propasti; Ljudska je zadaća odreći se nasilja. Nikola Tesla
14 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
masterdisaster kaže...

kad toliko pljujes po gimnaziji , koja je onda najbolja ?! medicinska ?! tehnicka ?! strojarska ?! ajde koja po tebi srednja skola ima najbolje preduvjete za fakultet ?

ajde pametnjakoviću ,kazi nam  .

Ja ne pljujem po gimnaziji, ja samo kazem da nemas pravo podcjenjivati strukovne skole naspram gimnazije.  Osobno smatram da ne mozemo tako jednostavno reci koja skola ima najbolje preduvjete za fakultet, to ovisi o osobi i fakultetu koji ju zanima. Nekome je draza gimnazija od strukovnih, pa ce radije upisati gimnaziju, a netko ce se odmah specijalizirati i ici u to sto ga zanima. No to nikako ne moze biti argument da neku skolu smatras slabom, a neku jakom. Ti si zavrsio gimnaziju i sad se smatras bogom na ostalima koji su zavrsili druge cetverogodisnje. Spusti se malo na zemlju i vidi da ta gimnazija sama po sebi nije nesto posebno.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
ilija2010lukic kaže...

Rasprava ide u krivom smjeru. Opet dolazimo na temu gimnazija vs tehnička. Ako nekoga neko područje jako zanima i planira ići na srodne fakultete i s tim s baviti u životu zašto bi morao ići u gimnaziju? To što forumaš par postova iznad priča su čiste gluposti i uopće mi ne liči na osobu koja je trenutno na fakultetu i koja je završila gimnaziju. Strukovnjake nazivaš nepismenima, a tvoje postove sam jedva pročitao. Osoba koja je sigurna s čim će se baviti u životu može upisati tehničku školu bez imalo brige. Neće biti nepismena i imati će dobru podlogu za srodni fakultet. Uostalom sve je od osobe do osobe. Ako mene zanima npr. elektrotehnika i planiram studirati na elektrotehničkom fakultetu, zašto misliš da ću s gimnazijom bolje proći?  

Jer ces bolje napisati drzavnu maturu ,samo zato .

14 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
masterdisaster kaže...

Jer ces bolje napisati drzavnu maturu ,samo zato .

 Mozda ce gimnazijalac imati (blagu) prednost u odredenim predmetima poput hrvatskoga, no to ne znaci da ces u bitnim predmetima bolje proci. Onoga koga zanima njegova struka, on ce bez problema uraditi potrebne predmete na drzavnoj maturi jer ga to zanima.

 

EDIT: Naravno da ce u odredenim predmetima morati dodatno raditi jer je drzavna matura prakticki prilagodena gimnazijalcima, nazalost.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.3.2012 22:28 (captain_soap_McTawish).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
captain_soap_McTawish kaže...
masterdisaster kaže...

kad toliko pljujes po gimnaziji , koja je onda najbolja ?! medicinska ?! tehnicka ?! strojarska ?! ajde koja po tebi srednja skola ima najbolje preduvjete za fakultet ?

ajde pametnjakoviću ,kazi nam  .

Ja ne pljujem po gimnaziji, ja samo kazem da nemas pravo podcjenjivati strukovne skole naspram gimnazije.  Osobno smatram da ne mozemo tako jednostavno reci koja skola ima najbolje preduvjete za fakultet, to ovisi o osobi i fakultetu koji ju zanima. Nekome je draza gimnazija od strukovnih, pa ce radije upisati gimnaziju, a netko ce se odmah specijalizirati i ici u to sto ga zanima. No to nikako ne moze biti argument da neku skolu smatras slabom, a neku jakom. Ti si zavrsio gimnaziju i sad se smatras bogom na ostalima koji su zavrsili druge cetverogodisnje. Spusti se malo na zemlju i vidi da ta gimnazija sama po sebi nije nesto posebno.

Ok, sorry malo sam pretjerao u gledi toga , jer osobno imam losa iskustva sa vecinom ljudi koje znam iz tehnickih skola (na intelektualnoj razini ). Nisu loše te tehnicke i strojarske po pitanju matematike i sl. ali po pitanju opce kulture , nisu nekaj . Isto tako , zakaj medicinu upisuju ljudi sa gimnazije , a ne sa medicinske ? Znam jer imam sestru u tehnickoj , a sestricna mi je zavrsila medicinsku ,iste god dok i ja gimnu.

I nije nikud upala, zbog mature , nazalost ... sad stazira ..

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
captain_soap_McTawish kaže...
masterdisaster kaže...

Jer ces bolje napisati drzavnu maturu ,samo zato .

 Mozda ce gimnazijalac imati (blagu) prednost u odredenim predmetima poput hrvatskoga, no to ne znaci da ces u bitnim predmetima bolje proci. Onoga koga zanima njegova struka, on ce bez problema uraditi potrebne predmete na drzavnoj maturi jer ga to zanima.

 

EDIT: Naravno da ce u odredenim predmetima morati dodatno raditi jer je drzavna matura prakticki prilagodena gimnazijalcima, nazalost.

Prilagođena gimnazijalcima ? Krivo mislis. Drzavna matura izjednacava sve srednje skole, naravno da ce neko u trgovackoj prije proci s 5 , nego neko iz gimne i na temelju toga stave teze programe na maturi da oni sa jacom podlogom bolje napisu maturu i sa time izjednace sa drugim . Naravno ko prolazi s 5 i napise maturu s 5 , taj je bog-isus .. samo kaj takvih ima jako malo koji fkt zasluzuju 5 po pitanju znanja .

12 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Imati ču oko 45 bodova za srednju, oče li to biti dovoljno za elektrotehničku školu u sesvetama (bodovni prag tamo je 44 boda ) :S 

Dr.Z
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Dr.Z kaže...

Imati ču oko 45 bodova za srednju, oče li to biti dovoljno za elektrotehničku školu u sesvetama (bodovni prag tamo je 44 boda ) :S 

Ja sam iz sesveta,tesko ces upasti.....

 

Prosle godine je bilo mislim 48-49 bodova koji su upali...

http://www.youtube.com/watch?v=DP71Uv40Umk&feature=related
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

koliko se bodova dobiva za astmu ?

Dr.Z
14 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Dr.Z kaže...

koliko se bodova dobiva za astmu ?

0

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Dr.Z kaže...

koliko se bodova dobiva za astmu ?

{#}

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Dr.Z kaže...

koliko se bodova dobiva za astmu ?

-1

You can either try to destroy it... Run from it... Or concede to it. Aren't you tired of running? /// Everyone has a dark side--you show me yours and I'll show you mine.
12 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

da li postoji neka skola gdje se radi sa kompjuterima a da je 3 godisnja? :P

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice