Koju srednju školu odabrati? izdvojena tema

poruka: 1.456
|
čitano: 542.553
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Evo ovako , sada uskoro završavam osmi razred i nemogu se odlučiti u koju srednju školu se upisati . Izbori su mi gimnazije , ali neznam koju , poslije želim na medicinski fakultet pa me zanima vaše mišljenje koja je škola najbolja , imam sveukupno 70 i malo više bodova . Želim vaše mišljenje??

13 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Matematicka gimnazija.

LoL acc THCJoshi
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Štreberica23 kaže...

Evo ovako , sada uskoro završavam osmi razred i nemogu se odlučiti u koju srednju školu se upisati . Izbori su mi gimnazije , ali neznam koju , poslije želim na medicinski fakultet pa me zanima vaše mišljenje koja je škola najbolja , imam sveukupno 70 i malo više bodova . Želim vaše mišljenje??

Iskreno, teško ćeš na medicinu ako u startu imaš 70 bodova za srednju... to je jedva dovoljno za neke lošije gimnazije u Zagrebu, jedinu koju bi realno trebala razmatrat je 9.gim.

Koliko sam čuo prihvatljiva škola ako se trudiš, al sumnjam da će te super pripremit za neki elitni faks tipa medicinu ili farmaciju. (plus ne putuju nigdje izvan HR)

 

 

10 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

Pozdrav svima!

Sad sam zavrsio srednju skolu i rado bih podijelio svoje dojmove i misljenja o svojoj skoli. Znaci isao sam u X gimanziju Ivan Supek (prirodoslovno-matematicki smjer). Skola po kvaliteti spada iznad prosjeka gimnazija, matematicki posebice. Upisivan sam jos po starom sistemu i imao sam 61 bod sto je bio maksimum tada, i odabrabrao sam desetu iako sam mogao upisati MIOC ili 5. gimnaziju. Skola je dobra po tome sto ima opci i prirodoslovno-matematicki smjer, te standardni i dvojezicni program, znaci svako se moze orijentirat onako kako mu najvise odgovara. Razlike su dosta velike izmedju opceg i prirodoslovno-matematickog smjera. Ukoliko ti ide matematika i fizika, a ne volis lektire, likovni, glazbeni, psihologiju i takve predmete preporucujem matematicki smjer. U matematickom smjeru ne gnjave puno s takvim predmetima (profesori su blazi i gubi se likovni i glazbeni nakon drugog razreda), a matematika, fizika, kemija su dosta kvalitetni. Za maturu skola organizira odlicne pripreme (pripreme iz matematike su toliko kvalitetne da im ni jedan trinom, algebra, pomak i ostale dodatne pripreme nisu ravne...) Skola nije preteska, a pruza dovoljno znanja za bilo koji faks koji zelis upisati. Ko planira prolaziti sa trojkom ili cetvorkom, skola ce mu biti prelagana, a za peticu ipak treba uloziti truda. Postoje razne aktivnosti (zbor, debate, dramska, sportska natjecanja) iako ja osobno nisam isao ni na jednu, tko hoce moze ic... Lokacija je blizu centra sto je takodjer odlicno. Blizu je zapadnog kolodvora sto je odlicno za one koji putuju vlakom. Skola je velika (nas je bilo 12 razreda u generaciji) i jos je Tesla u istoj zgradi. Ekipa ne moze bit bolja... svi smo bili pretuzni kad smo zavrsili. Skolu bih preporucio svima jer pruza odlicno znanje, a nije teska (kao npr. MIOC i 5. gimnazija).

Ko upise nece pozalit sigurno. Nisam od nikog tko je zavrsio tu skolu cuo negativne komentare...

LP

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2016 1:29 (nix111).
7 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

Pozdrav,

Trazim neku cetverogodisnju srednju a da treba malo bodova jer nisam bas nesto bio u skoli pa ono...

Mislio sam u HTT ali ako tamo i u neku drugu cetverogodisnju skolu ne upadnem onda sam mislio trogodisnju ali ne znam koju

 

Ima neke gimnazije di treba malo bodova ali ne zelim tamo jer cu poslije morat na faks jer mi ovako nista ne vrijedi

Kaj vi mislite koja je dobra a da se poslije mogu lako zaposlit??

 

lp

12 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
nix111 kaže...

Pozdrav svima!

Sad sam zavrsio srednju skolu i rado bih podijelio svoje dojmove i misljenja o svojoj skoli. Znaci isao sam u X gimanziju Ivan Supek (prirodoslovno-matematicki smjer). Skola po kvaliteti spada iznad prosjeka gimnazija, matematicki posebice. Upisivan sam jos po starom sistemu i imao sam 61 bod sto je bio maksimum tada, i odabrabrao sam desetu iako sam mogao upisati MIOC ili 5. gimnaziju. Skola je dobra po tome sto ima opci i prirodoslovno-matematicki smjer, te standardni i dvojezicni program, znaci svako se moze orijentirat onako kako mu najvise odgovara. Razlike su dosta velike izmedju opceg i prirodoslovno-matematickog smjera. Ukoliko ti ide matematika i fizika, a ne volis lektire, likovni, glazbeni, psihologiju i takve predmete preporucujem matematicki smjer. U matematickom smjeru ne gnjave puno s takvim predmetima (profesori su blazi i gubi se likovni i glazbeni nakon drugog razreda), a matematika, fizika, kemija su dosta kvalitetni. Za maturu skola organizira odlicne pripreme (pripreme iz matematike su toliko kvalitetne da im ni jedan trinom, algebra, pomak i ostale dodatne pripreme nisu ravne...) Skola nije preteska, a pruza dovoljno znanja za bilo koji faks koji zelis upisati. Ko planira prolaziti sa trojkom ili cetvorkom, skola ce mu biti prelagana, a za peticu ipak treba uloziti truda. Postoje razne aktivnosti (zbor, debate, dramska, sportska natjecanja) iako ja osobno nisam isao ni na jednu, tko hoce moze ic... Lokacija je blizu centra sto je takodjer odlicno. Blizu je zapadnog kolodvora sto je odlicno za one koji putuju vlakom. Skola je velika (nas je bilo 12 razreda u generaciji) i jos je Tesla u istoj zgradi. Ekipa ne moze bit bolja... svi smo bili pretuzni kad smo zavrsili. Skolu bih preporucio svima jer pruza odlicno znanje, a nije teska (kao npr. MIOC i 5. gimnazija).

Ko upise nece pozalit sigurno. Nisam od nikog tko je zavrsio tu skolu cuo negativne komentare...

LP

 Kako mrzim to kada netko priča teška kao MIOC. Nisu sve te priče istina. MIOC treba probat, pa onda sudit a ne drugima stvarati strahove kako je škola teška, da su djeca na tabletama... To nije istina. Škola je namjenjena da se upisjuje sa 5.0 prosjekom, i djeci koja su pametna i koja se trude nije teška, možda će se morati raditi malo više nego u osnovnoj, ali te priče nisu istina. 

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
9 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Po meni je komercijalna naj izbor ja idem  u nju i prezadovoljan sam

L.P
9 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Pozdrav, htio bi upisat prirodoslovno-grafičku školu u Zadru, smjer grafički dizajner. 

Zanima koliko je bodova potrebno za upis. (prošle godine je zadnji na ljestvici imao 57,92)

Imam 51 bod, nisam siguran jeli to dovoljno. Zanimaju me još škola primjenjene umjetnosti i dizajna (grafički dizajner), i tehnička škola (tehničar za elektroniku).

Obožavam raditi bilo što vezano za dizajn, umjetnost i elektroniku, imam jako opširno znanje iz

Adobe photoshopa,ilustrator, premiere i after effects-a,

pa mi je to veliki plus, barem ja tako mislim.

Unaprijed Hvala svima na odgovorima i na pomoći.

I želim vam sreće da upišete ono što želite.

[url=http://steamsignature.com][img]http://steamsignature.com/profile/english/76561198133645154.png[/img][/url]
10 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

 Kako mrzim to kada netko priča teška kao MIOC. Nisu sve te priče istina. MIOC treba probat, pa onda sudit a ne drugima stvarati strahove kako je škola teška, da su djeca na tabletama... To nije istina. Škola je namjenjena da se upisjuje sa 5.0 prosjekom, i djeci koja su pametna i koja se trude nije teška, možda će se morati raditi malo više nego u osnovnoj, ali te priče nisu istina. 

Ma naravno da nije nista posebno tesko ni strasno, ali ja imam malo drugaciji stav po tom pitanju. Ne vidim razloga zasto upisivat najtezu skolu kada i sa mrvicu laksom skolom mozes upisati faks koji zelis... Ako postoji laksi i tezi put do istog cilja, normalno da cu odabrat laksi...

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2016 18:19 (nix111).
12 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
nix111 kaže...

 Kako mrzim to kada netko priča teška kao MIOC. Nisu sve te priče istina. MIOC treba probat, pa onda sudit a ne drugima stvarati strahove kako je škola teška, da su djeca na tabletama... To nije istina. Škola je namjenjena da se upisjuje sa 5.0 prosjekom, i djeci koja su pametna i koja se trude nije teška, možda će se morati raditi malo više nego u osnovnoj, ali te priče nisu istina. 

Ma naravno da nije nista posebno tesko ni strasno, ali ja imam malo drugaciji stav po tom pitanju. Ne vidim razloga zasto upisivat najtezu skolu kada i sa mrvicu laksom skolom mozes upisati faks koji zelis... Ako postoji laksi i tezi put do istog cilja, normalno da cu odabrat laksi...

 Da, upisat ces ga, ali sa "tezom" skolom ce ti biti lakse na faksu, doći ćeš i reći:"ej, pa ja to znam, to sam radio..."

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Tony1999 kaže...

 Da, upisat ces ga, ali sa "tezom" skolom ce ti biti lakse na faksu, doći ćeš i reći:"ej, pa ja to znam, to sam radio..."

 To pričaš iz iskustva?

Jer obično se prati gradivo iz knjige, koje se baš i ne razlikuju po opsegu...

10 godina
offline
Koju srednju školu odabrati?

ti ako upises MIOC imas prakticki garantiran prolaz, a čak i solidnu ocjenu zbog toga što si oni ne žele rušit ugled škole

 

čak i da radiš sranja opet te ne bi izbacili

12 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
8ax kaže...
Tony1999 kaže...

 Da, upisat ces ga, ali sa "tezom" skolom ce ti biti lakse na faksu, doći ćeš i reći:"ej, pa ja to znam, to sam radio..."

 To pričaš iz iskustva?

Jer obično se prati gradivo iz knjige, koje se baš i ne razlikuju po opsegu...

 Djelomično.

Pričao sam sa studentima i profesorima, i kažu da je dosta lakše, za razliku od drugih škola.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.6.2016 14:01 (Tony1999).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Del_Boy97 kaže...

ti ako upises MIOC imas prakticki garantiran prolaz, a čak i solidnu ocjenu zbog toga što si oni ne žele rušit ugled škole

 

čak i da radiš sranja opet te ne bi izbacili

 Sad ne kuzim dali mislis garanitran prolaz u MIOC-u ili kaj? Jer ako to mislis krivo mislis posto je samnom u razred ove godine isa decko koji je pao razred i sad je 2. put pao tako da...

10 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Nisam ja rekao da mozes drkat k****, ali nije tako teska kako pricaju
13 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

srednja skola i fakultet nemaju veze....

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Del_Boy97 kaže...
Nisam ja rekao da mozes drkat k****, ali nije tako teska kako pricaju

 U usporedbi sa ostalim skolama dosta je teza tj. zahtjevnija ali se to ne primjecuje toliko jer ljudi koji idu u nju voljni su raditi vise te zbog toga imaju dobre rezultate. Ali isto tako jako ovisi koje profesore imas...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Bok! Zna neko za srednju u kojoj su drustveni predmeti lagani, a dobro te pripremi sto se tice prirodoslovnih predmeta(vecina kemija i biologija)? Namjeravam ici na FBF :)
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

 idem u cetverogodisnju strukovnu skolu kao redovne predmete nemamo kemiju fiziku i biologiju vidim da se kuzis u te stvari pa sam te htio pitat ako ja sam ucim paralelno s gimnazijom kemiju fiziku i biologiju dali ja poslje mogu polagati ili nesto kako bi mogao upisati medicinski faks?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Mekm kaže...

 idem u cetverogodisnju strukovnu skolu kao redovne predmete nemamo kemiju fiziku i biologiju vidim da se kuzis u te stvari pa sam te htio pitat ako ja sam ucim paralelno s gimnazijom kemiju fiziku i biologiju dali ja poslje mogu polagati ili nesto kako bi mogao upisati medicinski faks?

 Mozes ici na maturu kao i svi ucenici gimanzije.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Mekm kaže...

 idem u cetverogodisnju strukovnu skolu kao redovne predmete nemamo kemiju fiziku i biologiju vidim da se kuzis u te stvari pa sam te htio pitat ako ja sam ucim paralelno s gimnazijom kemiju fiziku i biologiju dali ja poslje mogu polagati ili nesto kako bi mogao upisati medicinski faks?

 Ne postoji nijedan nastavni plan i okvirni obrazovni program koji nema hrvatski jezik kao obvezni nastavni predmet. Onaj hrvatski jezik iz kojega nisi smio imati zaključenu pozitivnu ocjenu na kraju školske godine. Kad bi školski sustav zaista funkcionirao kako valja, tvoja bi najveća briga bila mogućnost gubitka prava na školovanje zbog toga što se padovi godine neumoljivo bilježe, a ne možeš dovijeka imati pravo na ponovni pokušaj. Međutim, budući da je učinkovit školski sustav sintagma koja lako skuri najjače detektore oksimorona, sasvim je vjerojatno da se dičiš samim peticama i gdjekojom rijetkom četvorkom. Medvjeđa usluga, ali dobro.

 

P. S. Kakva su ovo vremena došla? Hoćemo li ubrzo imati automehaničare fizičare, mesare kirurge ili pomoćne kuhare kemičare? Strukovne se škole ne upisuju ako se želi dalje na medicinu... ili na neki jači fakultet općenito. Uz nekoliko izuzetaka koji potvrđuju pravilo, naravno.

vocap, bičz?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Arendelle kaže...

P. S. Kakva su ovo vremena došla? Hoćemo li ubrzo imati automehaničare fizičare, mesare kirurge ili pomoćne kuhare kemičare? Strukovne se škole ne upisuju ako se želi dalje na medicinu... ili na neki jači fakultet općenito. Uz nekoliko izuzetaka koji potvrđuju pravilo, naravno.

Rekao je strukovnu, a ne obrtnicku. Znaci misli na cetverogodinju skolu. Ja sam isto isao u strukovnu pa sam upisao najbolji fakultet u Hrvatskoj, kao i cetrdesetak drugih iz moje skole, dok nas je 95% upisalo fakultet. Iako je moja skola strukovna tehnicka skola i kemiju i biologiju imamo samo 2, osnosno 1 sat tjedno u prvoj godini jedan kolega je upisao medicinsku biokemiju uceci te predmete samostalno. Drugi kolega je upisao povijest iako smo mi povijest imali samo prve dvije godine. Znaci moze se ako ce hoce, iako ce njemu biti stvarno tesko na medicinu upast.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2016 6:58 (nj0fra).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

hvala puno na odgovoru koji je zapravo bio koristan.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

Ja tebe nisam pitao za osobno misljenje vec za strucno misljenje  te ako je tvoje osobno misljenje  tako nepromisljeno zadrzi ga za sebe.Ja sam spreman raditi koliko je potrebno i netreba mi tu neki debil koji je na razini neandertalca i uzvisuje gimnaziju kao da je Bog a strukovna skola kao da je dno dna prema tome molim te

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?

Poslao sam im e-mail i jedini nacin da dođem do tog faksa je polaganje razlike u  ispitima i onda prebacaj u gimnaziju jer takav faks trazi najmanje 2 godine fizike,kemije i biologije 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Imam pitanje... Nisam siguran koju skolu da upisem ekonomsku ili neku od gimnazija a imat cu negdje 78 bodova. Btw iz zg sam .
12 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Crazy3141 kaže...
Imam pitanje... Nisam siguran koju skolu da upisem ekonomsku ili neku od gimnazija a imat cu negdje 78 bodova. Btw iz zg sam .

 Po meni bez razmišljanja neka bolja gimnazija. Nemaš što s tim bodovima tražiti u ekonomskoj.

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
Sto mislite bi li mogao upasti u elektrotehnicku skolu s oko 65 bodova.I imam nesto dioptrije oce li to biti problem.Iskustva
8 godina
offline
Re: Koju srednju školu odabrati?
SveUjednom kaže...
Sto mislite bi li mogao upasti u elektrotehnicku skolu s oko 65 bodova.I imam nesto dioptrije oce li to biti problem.Iskustva

 Ja sam evo maturant tehnicke skole, smjer tehnicar za elektroniku... Imao sam negdje oko 70ak bodova i upao sam lako,medjutim upali su cak i oni sto su imali 55-60 mozda i manje.... U 4 godine školovanja nisam dva sklopa napravio u školi, nego samo teorija, da nisam kod kuće često radio nekakve projekte i educirao se uz internet sada ne bih znao što je tranzistor..... Ne znam kolika ti je dioptrija ali jedan frend iz klupe imao je dioptriju u prvoj godini -4 i morao sam mu pola godine govorit što piše na ploči itd. dok nije dobio naočale... i evo sada sa naočalama normalno lemi i sve ostalo.... 

6 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu odabrati?

Pozz!

Trenutno sam osmi razred, prolazim sa nižom granicom petice (76-77 bodova), i otprilike znam kojih pet smjerova bih odabrao.
Sada, problem je u tome što sam siguran samo za prvi i peti smjer, a sve ukupno izgleda ovako.

1. Ekološki tehničar- V. Prelog
2. Prirodoslovna gimnazija sa skupinom predmeta na stranom jeziku- V. Prelog / Primaljni asistent- Škola za primalje (u Vinogradskoj)
3. Prirodoslovna gimnazija sa skupinom predmeta na stranom jeziku- V. Prelog / Primaljni asistent- Škola za primalje (u Vinogradskoj)
4. Medicinski tehničar opće njege- Škola za medicinske seste Vinogradska / Pirodoslovna gimnazija- V. Prelog
5.Kemijski tehničar- V. Prelog

Stvar je da je za prirodoslovnu (na broju 4) šansa da ću upasti smiješna pa se dvoumim hoću li uopće staviti.

UPOMOOOOOOĆ!

Sve pomaže, od društva do profesora i interijera škole.

Unaprijed hvala!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice