FER (iskustva, vježbe) izdvojena tema

poruka: 512
|
čitano: 275.598
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
odjavljen
offline
FER (iskustva, vježbe)

FER i FSB su totalno različiti. FER je za elektrotehniku i programiranje, a FSB za šrafe.

 

Strah od javnog nastupa bude najmanji problem. Vi svi ste sad nakon mature jako entuzijastični i mislite da znate matematiku i fiziku. Mislite da su ovi koji padaju FER idioti. Ali to je glupost. Istina je da nemate pojma matematiku, nemate pojma fiziku i ako ti dođeš do seminara, baš bude te briga za javno izlaganje.

Losing all hope was freedom
15 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)
Vjeruj mi, ja ne mislim da išta znam, a kamoli matematiku :D uvijek mi je samouvjerenost bila lošija strana, samo si trebam utuvit u glavu da mogu i tek onda mogu uspjeti. Ako sam 4 godine u općoj gimnaziji štrebao predmete koji me ne zanimaju onda mogu valjda i nešto što me zanima kad već imam radne navike. Moram još pogledat onda što ima na FERu, a što na FSBu pa odabrat što me više zanima. Hvala.
Beware of the sharp edged weapon called human being
15 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

prezentirao budeš ja mislim tek na 2. godini, u 1. samo za jedan nebitni predmet ( vjestine komuniciranja) mora 1 u grupi prezentirat, znači možeš se izvuć.

Iako to stvarno nije ključno na FER-u, svejedno mislim da bi trebao raditi na tome. trudi se više pričati sa ljudima, sve dok te prestane biti briga.

Rage Against the Machine i Limp Bizkit <3
15 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)
A znam da bi trebao, da. Znalo mi se dogodit da ovako u školi normalno pričam s profesorom oko gluposti, a na usmenom se skoro ugušim kolika me frka :D a isto ovisilo je o tome moram li napamet nešto govoriti ili prepričavati i odgovarati na pitanja, ovo drugo mi je bilo puno lakše.
Beware of the sharp edged weapon called human being
14 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Pozdrav svima,

Zanima me koliko je bodova imao zadnji upisani na FER?

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.7.2014 20:18 (bero12358).
14 godina
online
Re: FER (iskustva, vježbe)
bero12358 kaže...

Pozdrav svima,

Zanima me koliko je bodova imao zadnji upisani na FER?

Hvala

742.6

14 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

Dolazi li netko autom na faks?

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
16 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
DamageHigh kaže...

Dolazi li netko autom na faks?

U pravilu samo oni koji su iz Krapine, Koprivnice, Karlovca...

I jos je od ove godine dodatno smanjen parking za studente a povecan za profesore....

Trust Me, I'm an Engineer :)
14 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

Laptop na feru - potreba ili...?

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

Ako si iz Zagreba i imaš doma PC onda ti ne treba. Ako živiš u domu ili na stanu onda bi ti dobro došao.Prilično je teško ako nemaš neko računalo, ali uvijek možeš otići na faks i tamo napraviti što god ti treba jer su sobe s računalima otvorene gotovo cijeli dan.

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
10 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Koliko košta jedna akademska godina na FERu?

15 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

8400, zaš?

Rage Against the Machine i Limp Bizkit <3
10 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

Planiram na FER pa pitam. Cijena je prilično paprena...

15 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

Tolko košta ako imaš manje od 30 ECTS-a, inače je besplatno, jedino plaćaš predmete koje si pao ako imaš više od 30 ECTS-a. Ako imaš više od 55 onda je besplatno.

10 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

Možda zvučim glupo, ali možeš mi objasniti stvari oko tih ECTS bodova. Njih (55) dobijem ako rasturim državnu illi?

14 godina
online
Re: FER (iskustva, vježbe)
Wolowizard kaže...

Možda zvučim glupo, ali možeš mi objasniti stvari oko tih ECTS bodova. Njih (55) dobijem ako rasturim državnu illi?

Njih dobivaš na studiju. Svaki kolegij na fakultetu ima određen broj ECTS bodova koje dobivaš ako prođeš taj kolegij. U svakom semestru ima 30 ECTS bodova, a cijeli prediplomski studij ima 180 ECTS bodova koje na kraju preddiplomskog studija (3 godine) moraš imati da bi dobio diplomu. U svakoj možeš skupiti 60 ECTS bodova (možeš ti imati na kraju i više ako upišeš izborne kolegije ili kolegije sa drugih godina koje nisi položio prije). Kad upisuješ godinu gleda ti se koliko si skupio ECTS bodova u prethodnoj godini. Ako imaš 55 i više, onda ne moraš ništa plaćati. Ako prvi put upsiješ prvu godinu studija onda isto ne moraš ništa plaćati.

10 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
captain_soap_McTawish kaže...
Wolowizard kaže...

Možda zvučim glupo, ali možeš mi objasniti stvari oko tih ECTS bodova. Njih (55) dobijem ako rasturim državnu illi?

Njih dobivaš na studiju. Svaki kolegij na fakultetu ima određen broj ECTS bodova koje dobivaš ako prođeš taj kolegij. U svakom semestru ima 30 ECTS bodova, a cijeli prediplomski studij ima 180 ECTS bodova koje na kraju preddiplomskog studija (3 godine) moraš imati da bi dobio diplomu. U svakoj možeš skupiti 60 ECTS bodova (možeš ti imati na kraju i više ako upišeš izborne kolegije ili kolegije sa drugih godina koje nisi položio prije). Kad upisuješ godinu gleda ti se koliko si skupio ECTS bodova u prethodnoj godini. Ako imaš 55 i više, onda ne moraš ništa plaćati. Ako prvi put upsiješ prvu godinu studija onda isto ne moraš ništa plaćati.

 

Ček malo, ako sam dobro skužio fakultet plaćam na kraju godine, u zavisnosti od osvojenih ECTS bodova?

 

Mamma mia, pa grist ću stol gdje ću učiti.

12 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

Ako si sada u srednjoj skoli ne placas nista... 

 

Ako kroz godinu nedas sve ispite i na kraju ti ostane nepolozenih ECSTova placas nepolozene i postajes parcijala. Uzimas dio predmeta sa druge godine i ostaju ti nepolozeni sa prve. 

 

Koja si godina srednje da ne kuzis kako ovo funkcionira ? 

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
10 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)

Ma kužim sve, samo nisam prije bio upoznat s time. Hvala :)

10 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Možda trivijalno pitanje, ali kakva je razlika između FERa, TVZa, ETFOSa, FESBa i FOIa?

 

Ne mislim sad na studij direktno, zna se da FER rula kaj se tiče Računarstva. Ako recimo ne odem na FER, je li velika razlika TVZa ili ostalih od nabrojanih?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.9.2014 1:37 (Wolowizard).
14 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

Ja također razmišljam o odlasku na FER,ali nisam siguran jel ja to mogu... Vidim ima razlicitih misljenja,neki kazu da je pretezak,ostali da ako ga upises da ces i zavrsit...
Trenutno sam 4. razred,maturant,do sada mi je prosjek razreda od 4,1 do 4,4,matematika prvi razred 5 ostali 4,jedino mi fizika šteka nekako,ne kužim ju baš,nisam nikad bio ni zainteresiran za nju,a i profesorica je malo munjena pa nisam ni mogo bit zainteresiran...Fiziku planiram počet već sada sam pripremat,u 12. mjesecu i neke službene pripreme...
Jel imam ikakve šanse da upišem,a kasnije i završim fakultet? 

Markinho19
14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
markinho19 kaže...

Ja također razmišljam o odlasku na FER,ali nisam siguran jel ja to mogu... Vidim ima razlicitih misljenja,neki kazu da je pretezak,ostali da ako ga upises da ces i zavrsit...
Trenutno sam 4. razred,maturant,do sada mi je prosjek razreda od 4,1 do 4,4,matematika prvi razred 5 ostali 4,jedino mi fizika šteka nekako,ne kužim ju baš,nisam nikad bio ni zainteresiran za nju,a i profesorica je malo munjena pa nisam ni mogo bit zainteresiran...Fiziku planiram počet već sada sam pripremat,u 12. mjesecu i neke službene pripreme...
Jel imam ikakve šanse da upišem,a kasnije i završim fakultet? 

FER se upiše bez problema...jedino ne znam što ćeš na FER-u ako nisi zainteresiran za fiziku...o.O

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

bojim se da vise i nije bas kako je kolega rekao 'FER upises bez problema'. unazad nekoliko godina, svake godine je prag za cca 100 bodova veci, ove godine je bio ~740 bodova sto se da skupit, ali treba se potrudit.

S ovim ocjenama ako napises maturu solidno  ~75% mat i fiz po ovogodisnjim rezultatima upast ces, no kako svake godine prag raste bojim se da bi se taj trend mogao nastavit i dalje.

Post mi faks traje tek nesto duze od 2 tjedna ne mogu ti puno reci, tempo je dosta brz (iako koliko sam skuzio jos ce se ubrzat) i treba radit otpocetka (koliko cujem od drugih ljudi s visih godina, jer kazem, nisam imao ispita ni nista da tvrdim iz svog iskustva) no vjerujem da ako te to zanima da se sve moze uspjet.

Sad, ako te ne zanima fizika (pretpostavljam da te onda zanima racunarstvo?) biti ce ti malo teze u pocetku. Upisat se s tim ocjenama mozes (ja sam imao oko 4.3 prosjek srednje), no preporucam ti da se potrudis za maturu (ne moras imat 100% niti bilo sta, ali 4 ili vise bi bilo vrlo pozeljno iz mature iz mat i fiz) cisto iz razloga koje sam vec naveo, prag je svake godine sve veci.

10 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
ShadoW kaže...

bojim se da vise i nije bas kako je kolega rekao 'FER upises bez problema'. unazad nekoliko godina, svake godine je prag za cca 100 bodova veci, ove godine je bio ~740 bodova sto se da skupit, ali treba se potrudit.

S ovim ocjenama ako napises maturu solidno  ~75% mat i fiz po ovogodisnjim rezultatima upast ces, no kako svake godine prag raste bojim se da bi se taj trend mogao nastavit i dalje.

Post mi faks traje tek nesto duze od 2 tjedna ne mogu ti puno reci, tempo je dosta brz (iako koliko sam skuzio jos ce se ubrzat) i treba radit otpocetka (koliko cujem od drugih ljudi s visih godina, jer kazem, nisam imao ispita ni nista da tvrdim iz svog iskustva) no vjerujem da ako te to zanima da se sve moze uspjet.

Sad, ako te ne zanima fizika (pretpostavljam da te onda zanima racunarstvo?) biti ce ti malo teze u pocetku. Upisat se s tim ocjenama mozes (ja sam imao oko 4.3 prosjek srednje), no preporucam ti da se potrudis za maturu (ne moras imat 100% niti bilo sta, ali 4 ili vise bi bilo vrlo pozeljno iz mature iz mat i fiz) cisto iz razloga koje sam vec naveo, prag je svake godine sve veci.

 

Je li ta više famozna Matematika 1 toliki bauk?

15 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Wolowizard kaže...

Je li ta više famozna Matematika 1 toliki bauk?

a da se sve naucit, ovisi koliko te inace ide i koliko imas predznanja, malo se brzo ide, ali sve se moze ako se radi kako spada. uvijek mozes otic na konzultacije ili demostrature pitat ako ti nesto nije jasno

 

problem je sto ima jako puno ljudi sto odmah racunaju kako skupit minimalan broj bodova da produ s 2, misle da se mogu provuc ako samo dolaze na predavanja i nis ne rade i ono najgore, uopce ih nista ne zanima u vezi s faksom i dosli su da bi imali dobar posao kad ga zavrse.

 

ako te stvarno zanima IT, mislim da se isplati doc i radit

u ova 2 tjedna shvatio sam dosta stvari koje prije nisam imao pojma (moglo bi se cak reci osnovnih), tipa sta je ECC memorija i kako funkcionira (cito sam i prije po wiki sta je to i sve, ali ovdje je sve dobro objasnjeno i razbistre se neke stvari)

 

 

14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
ShadoW kaže...

bojim se da vise i nije bas kako je kolega rekao 'FER upises bez problema'. unazad nekoliko godina, svake godine je prag za cca 100 bodova veci, ove godine je bio ~740 bodova sto se da skupit, ali treba se potrudit.

S ovim ocjenama ako napises maturu solidno  ~75% mat i fiz po ovogodisnjim rezultatima upast ces, no kako svake godine prag raste bojim se da bi se taj trend mogao nastavit i dalje.

Post mi faks traje tek nesto duze od 2 tjedna ne mogu ti puno reci, tempo je dosta brz (iako koliko sam skuzio jos ce se ubrzat) i treba radit otpocetka (koliko cujem od drugih ljudi s visih godina, jer kazem, nisam imao ispita ni nista da tvrdim iz svog iskustva) no vjerujem da ako te to zanima da se sve moze uspjet.

Sad, ako te ne zanima fizika (pretpostavljam da te onda zanima racunarstvo?) biti ce ti malo teze u pocetku. Upisat se s tim ocjenama mozes (ja sam imao oko 4.3 prosjek srednje), no preporucam ti da se potrudis za maturu (ne moras imat 100% niti bilo sta, ali 4 ili vise bi bilo vrlo pozeljno iz mature iz mat i fiz) cisto iz razloga koje sam vec naveo, prag je svake godine sve veci.

FER je ove godine imao nazivno veći prag bodova, jer je ove godine ukinut onaj prag da zbroj ocjena iz mature iz matematike i fizike mora biti minimalno 7. Na taj način, upadali su ljudi iz lošijih škola koji su sakupili bodove na prosijeku. Nema šanse da sljedeće godine prag bude 840 bodova, isto kao što i 2012. nije bio 540.

Matura je realno dosta lagana...barem je bila ove i prijašnjih godina, tako da ukoliko netko nije sposoban na maturi dobiti barem 4,4 (mat,fiz), po mom mišljenju nije za FER. Ne kažem da neće upisati ili da neće završiti, ali bit će to jako teško... 

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
DamageHigh kaže...

FER je ove godine imao nazivno veći prag bodova, jer je ove godine ukinut onaj prag da zbroj ocjena iz mature iz matematike i fizike mora biti minimalno 7. Na taj način, upadali su ljudi iz lošijih škola koji su sakupili bodove na prosijeku. Nema šanse da sljedeće godine prag bude 840 bodova, isto kao što i 2012. nije bio 540.

Matura je realno dosta lagana...barem je bila ove i prijašnjih godina, tako da ukoliko netko nije sposoban na maturi dobiti barem 4,4 (mat,fiz), po mom mišljenju nije za FER. Ne kažem da neće upisati ili da neće završiti, ali bit će to jako teško... 

koliko sam ja gledao (naravno da nisam otvarao svaku osobu na listi) svi su imali barem 4 + 3

9 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

znam da se prag povećava iz godine u godinu, ali zanima me hoće li u mojem slučaju 820 bodova bit dovoljno za upast na FER? kako to uopće znati?

14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
schanac kaže...

znam da se prag povećava iz godine u godinu, ali zanima me hoće li u mojem slučaju 820 bodova bit dovoljno za upast na FER? kako to uopće znati?

Hoće...

Nikako...prijaviš ga i čekaš...

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
9 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
DamageHigh kaže...
schanac kaže...

znam da se prag povećava iz godine u godinu, ali zanima me hoće li u mojem slučaju 820 bodova bit dovoljno za upast na FER? kako to uopće znati?

Hoće...

Nikako...prijaviš ga i čekaš...

hvala.
i koliko je ljudi prosle godine napisalo mat A za 100%? kolko je uopce realno za napisat matematiku na A razini za 100% ako dolazim iz pri-mat gimnazije i ako pritom znamo da se matura radi po planu i programu opce gimnazije?

hvala unaprijed na odgovorima

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice