FER (iskustva, vježbe) izdvojena tema

poruka: 512
|
čitano: 276.134
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
online
Re: FER (iskustva, vježbe)
flateR7 kaže...

Pozdrav kolege,

Da li mi netko od trenutnih FER-ovaca može ispričati kako se upisuje dodatna vještina odmah na 1. semestru na FER-u? Konkretno Natjecateljsko programiranje i Osnove linuxa i da li ću moći upisati i dobiti ECTS ako dolazim sa PMF-MAT?

 Pa vještine nisu pravi predmeti pa mislim da ne dobivaš ništa ako ih položiš. ECTS bodovi su tu radi orijentacije, da bi se mogla procijeniti njihova težina u odnosu na redovne predmete. Za upis vještina, prati obavijesti od tih predmeta (http://www.fer.unizg.hr/predmet/okosl , http://www.fer.unizg.hr/predmet/natpro?@=2f2bo#news_34480 ) jer u prije početka predavanja (dakle u 9 mjesecu) izađu upute za upis vještine (http://www.fer.unizg.hr/predmet/okosl?@=2f2up#news_12853 , http://www.fer.unizg.hr/predmet/natpro?@=2f2bo#news_34480 ). Tada samo prati upute i ovisno u uputama (ako npr. ne bude pisalo ništa za studente s drugih fakseva) kontaktiraj nositelje tih vještine pa ćeš onda znati hoćeš li ih moći upisati ili ne.

14 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
flateR7 kaže...

Pozdrav kolege,

Da li mi netko od trenutnih FER-ovaca može ispričati kako se upisuje dodatna vještina odmah na 1. semestru na FER-u? Konkretno Natjecateljsko programiranje i Osnove linuxa i da li ću moći upisati i dobiti ECTS ako dolazim sa PMF-MAT?

 Bio na obje vjestine i polozio ih :D.

 

Kako god da bilo, ti ECTS boovi ti se ne racunaju u ukupan zbroj ECTS-a (npr ako si pao ili nes),

prakticki se to upisuje da bi ti na studomatu pisalo da si polozio (ne ulazi ni u prosjek)

 

Posalji mail voditeljima nastave oa predmeta imas na stranici, pogotovo za natpro ti ne znam rec davno je to bilo

a stalno se mijenjaju ljudi koji drze taj predmet (hadvigerica, sebrek, gudlek...), za okosl isto tako, uglavnom diplomci,

pa zato najbolje na stranicu predmeta i trazit mail i poslat sa sluzenog maila. Jos ako si blizu fera mozes doc u stuslu

pitat, samo pazi imaju zeznuto radno vrijeme

 

Iako nisam skuzio, ti se prebacujes s PMF-a na FER ili ti to tako turisticki?

Nije ti SPA i NSPA dosta? :D

mojpismonosa
12 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Mojpismonosa kaže...
flateR7 kaže...

 

Iako nisam skuzio, ti se prebacujes s PMF-a na FER ili ti to tako turisticki?

Nije ti SPA i NSPA dosta? :D

Turistički. (Pun intended)

 

Nisam još upisao PMF, ali sam saznao da ti predmeti nisu nekaj kaj ti uzme 8 sati tjedno. Puno toga već i znam iz srednje škole, pa mi se ne isplati učiti opet isto.

12 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Može li mi netko objasniti razliku između podsmjerova na računarstvu (1. računarna znanost, 2. računalsko inženjerstvo, 3. programsko inženjerstvo i informacijski sustavi)?

Dobro je opisan svaki od njih i na FER-ovoj stranici, ali mene konkretno zanima koja zanimanja svaki od njih nudi nakon što ih se završi, kako se razlikuju poslovi koje obavlja osoba koja je završila svaki od njih, koliko se nastava razlikuje tih podsmjerova razlikuje i to.

Everybody lies-House
13 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Je li netko upoznat s prebacivanjem sa FSB-a na FER? Svi aspekti me zanimaju; uvjeti, razlika ispita, treba li ponavljat godinu, plaćanje...  Ako netko ima iskustva iz prve ili druge ruke bio bih mu zahvalan. :)

like a boss xD
13 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

moze li se na upis na FER doci dan kasnije nego sto treba po rang listi, trebao bih se upisati 20.7. ali stvarno nd mogu tada,mogu li doci dan kasnije, a i iz Sibenika sam, ne zelim da dodem uzalud u Zagreb?

14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Mrdensson kaže...

moze li se na upis na FER doci dan kasnije nego sto treba po rang listi, trebao bih se upisati 20.7. ali stvarno nd mogu tada,mogu li doci dan kasnije, a i iz Sibenika sam, ne zelim da dodem uzalud u Zagreb?

 nabolje ti je da ih nazoveš i pitaš

15 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Mrdensson kaže...

moze li se na upis na FER doci dan kasnije nego sto treba po rang listi, trebao bih se upisati 20.7. ali stvarno nd mogu tada,mogu li doci dan kasnije, a i iz Sibenika sam, ne zelim da dodem uzalud u Zagreb?

 ako su upisi 21. (znaci ako nisi u zadnjoj skupini) 90% sam siguran da mozes, prosle godine su svi isto dolazili druge dane (pa i ja sam bio) i nitko nije provjeravao

13 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Mrdensson kaže...

moze li se na upis na FER doci dan kasnije nego sto treba po rang listi, trebao bih se upisati 20.7. ali stvarno nd mogu tada,mogu li doci dan kasnije, a i iz Sibenika sam, ne zelim da dodem uzalud u Zagreb?

 Možeš bilo koji dan.

12 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

 Moze koji stariji kolega dati koji savjet za nas brucose?

Everybody lies-House
14 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Xedani kaže...

 Moze koji stariji kolega dati koji savjet za nas brucose?

 Mogu, a u vezi ceg ti treba? Uostalom, imas fer2.net. I moj savijet ti je da se ovo ljeto provedes kako spada do besvjesti. A o vjezbanju ce bit govora kad pocne, nemoj se demotivirat odma. Imat ces posla, imat ces i vremena za njega. I ne pitaj to tu nego na fer2.net, ubrzo ces saznat sto je to ako vec ne znas

mojpismonosa
14 godina
online
Re: FER (iskustva, vježbe)
Xedani kaže...

 Moze koji stariji kolega dati koji savjet za nas brucose?

 Probaj učiti što redovitije i nastoj ne ostavljati učenje za 1-2 dana prije ispita, posebice ako ideš na rok.

13 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

Što svaki student fera treba što prije napraviti/nabaviti?
Koje skripte, knjige itd.?

You have to be odd to be number one
14 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Top Bugovac kaže...

Što svaki student fera treba što prije napraviti/nabaviti?
Koje skripte, knjige itd.?

 fer2.net i materijali.fer2.net, osobno nisam ni iz jedne fizicke knjige ucio, a ucio sam i po 300 i vise strana iz PDF-ova. Pozeljno je da imas laptop s ok baterijom i ok ekranom, iako sam ja i s ovim hororom od legovna s 1366x768 uspio i za odlican naucit. Kalkulator obavezno neki bolji Casiov, u skriptarnici je medu jeftinijima, ali pretpostavljam da ga vec imas od mature. I da, can't stress this enough, na fer2.net imas stotine tema o ovakvim stvarima, pa se lagano prebacite tamo, jer ima iskustava ljudi od 2006 i ranije pa sve do nas koji smo upisali nedavno

mojpismonosa
12 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Jos nemamo fer2 acc :)

Everybody lies-House
8 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Kad cemo dobiti mail za taj fer2fer?

https://www.youtube.com/watch?v=DY3OqM05xjo
13 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

do kad treba uplatit sve za fer?

You have to be odd to be number one
14 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Top Bugovac kaže...

do kad treba uplatit sve za fer?

Što se uopće treba uplatiti? Na stranici piše samo onaj upisni paket koji se tamo kupuje, treba još nešto?

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
13 godina
offline
FER (iskustva, vježbe)

Samo paket, ali nisam znao da se tamo plaća

Hvala :)

 

Na koji broj ili email mogu dobiti njihov odgovor na nešto što me zanima?
Konkretno me zanima mogu li doći dan poslije na upise (umjesto utorka  doći u srijedu)?

Znam da ste vi rekli da mogu ali ne znam je li to samo tako ili se trebam najaviti

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2015 13:39 (Top Bugovac).
8 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Top Bugovac kaže...

Samo paket, ali nisam znao da se tamo plaća

Hvala :)

 

Na koji broj ili email mogu dobiti njihov odgovor na nešto što me zanima?
Konkretno me zanima mogu li doći dan poslije na upise (umjesto utorka  doći u srijedu)?

Znam da ste vi rekli da mogu ali ne znam je li to samo tako ili se trebam najaviti

 https://www.fer.unizg.hr/oferu/podaci

https://www.youtube.com/watch?v=DY3OqM05xjo
14 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

fer2 acc cete dobit kad dobijete sluzbeni mail, a to cete dobit na dan upisa, prije tog vam ionako nema smisla pitat o tom, odmarajte dok mozete. fer2 se ne placa prvu godinu. O ostalom tamo...

mojpismonosa
12 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Kad kažes na dan upisa misliš na dan početka faksa ili? Ja sam danas bio na upisima ali nismo dobili e-mail.

14 godina
online
Re: FER (iskustva, vježbe)
Zuja007 kaže...

Kad kažes na dan upisa misliš na dan početka faksa ili? Ja sam danas bio na upisima ali nismo dobili e-mail.

 Koliko se sjećam od prošle godine, trebao si dobiti neki papir sa JMBAG-om i nekom lozinkom, i to je sve što ti je potrebno za pristup svim računima koje imaš kao student fera. S njom si se trebao logirati na studomat i onda postaviti novu, no to ti se odnosi samo na studomat, za sve ostale usluge (aai@edu, ferweb, fermail) ona ostaje nepromijenjena.

 

Ako hoćeš pristupiti emailu, otiđi na ovu stranicu: http://webmail.fer.hr/
Korisničko ime ti je oblika ip12345. ip su početna slova tvoga imena i prezimena. Znamenke 12345 čine dio tvoga jmbaga, to je prvih pet znamenki nakon prve 4. Npr. ako ti je JMBAG 0036123456 onda prvo odbaciš prve 4 koje su zajedničke za sve studente fera (tj. za većinu, one koji nisu prije ništa studirali), i uzmeš sljedećih pet.

Zaporka je ona koja ti piše na onome papiru.

12 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Puno hvala, sve je sređeno sada. 

 

 

12 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Meni se jos uvik ne zeli prijaviti,javlja da je pogresno korisnicko ime ili lozinka,probao na studomat prijavi se

Everybody lies-House
13 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Xedani kaže...

Meni se jos uvik ne zeli prijaviti,javlja da je pogresno korisnicko ime ili lozinka,probao na studomat prijavi se

 Unosiš krivu lozinku

Na svemu osim na studomatu koristiš staru, nepromjenjenu lozinku :)

You have to be odd to be number one
12 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Ni meni ne želi ući, a koristim onaj aktivacijski kod sa papira.

12 godina
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
Unix kaže...

Ni meni ne želi ući, a koristim onaj aktivacijski kod sa papira.

 

piše na papiru da će se moć 2-3 dana nakon primitka moć

Dinamo Zagreb
12 godina
neaktivan
offline
Re: FER (iskustva, vježbe)
LeBronWade kaže...
Unix kaže...

Ni meni ne želi ući, a koristim onaj aktivacijski kod sa papira.

 

piše na papiru da će se moć 2-3 dana nakon primitka moć

 ...čitao sam između redaka 

12 godina
neaktivan
offline
FER (iskustva, vježbe)

Imam problem s prijavom na fer2,aktivirali su mi racun,upisen korisnicko ime i lozinku,prikaze se onaj dio hvala na prijavi i vrati me na pocetnu stranu bez da me prijavi.ima jos neko slican problem?

Everybody lies-House
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice