FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

poruka: 41
|
čitano: 23.090
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet/iskustva

Ako pohađate ili ste pohađali ili imate nekakve informacije i iskustva o težini/isplativosti i ostalom u vezi ovih smjerova na fakultetima, molio bih vas da napišete i pomognete mi pri odluci 

1.Elektrotehnika (stručni); smjerovi: Energetska elektrotehnika, Automatizacija i procesno računarstvo, Komunikacijska i računalna tehnika -Tehničko veleučilište u Zagrebu

2.Elektrotehnika -Sveučilište u Rijeci, Tehnički fakultet

3.Inteligentni transportni sustavi i logistika -Sveučilište u Zagrebu, Fakultet prometnih znanosti

4.Informatika (stručni) -Veleučilište u Rijeci

5.Informatika (jednopredmetni) -Sveučilište u Rijeci, Odjel za informatiku

6.Strojarstvo- Sveučilište u Rijeci, Tehnički fakultet

7.Elektrotehnika (stručni); smjerovi: Automatizacija, Biomedicinska elektronika -Sveučilište Sjever, Veleučilište u Varaždinu

8.Primjena informacijske tehnologije u poslovanju (stručni); -Fakultet organizacije i informatike u Varaždinu

9.Informacijski sustavi i Poslovni sustavi -Fakultet organizacije i informatike u Varaždinu

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.11.2021 23:59 (Hrman97).
7 godina
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

Uglavnom,bez obzira kaj ti je toliko hića,reci adminima da obrišu ove nove teme kaj si napravio,bezveze spamaš forum.

Svi će ti isto odgovoriti na staroj temi od elektrotehnike,bez obzira što je dugo neaktivna.

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.6.2016 1:11 (fer-de-lance).
12 godina
neaktivan
offline
Re: FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet
fer-de-lance kaže...

Uglavnom,bez obzira kaj ti je toliko hića,reci adminima da obrišu ove nove teme kaj si napravio,bezveze spamaš forum.

Svi će ti isto odgovoriti na staroj temi od elektrotehnike,bez obzira što je dugo neaktivna.

Ovo je jedina tema koju sam otvorio. 
I ne tražim isti odgovor, najviše me zanima usporedba Elektrotehnike u Rijeci i Zagrebu; a uz to pokoje informacije i o ostalim smjerovima;
pa se nadam da će se naći netko i komentirati.

7 godina
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

Zato i kažem,idemo bolje komentirat na staru temu,da bude sve na istom mjestu,za buduće generacije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

Napisao sam pitanje i tamo, al sumnjam da će netko odgovorit 

11 godina
neaktivan
offline
Re: FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet/isku
Hrman97 kaže...

Prijavio sam 9smjerova; zasad sam samo po prosjeku ocjena(znači bez bodova iz mature) upao na sve. Za sebe bih rekao da sam svestran i da se mogu solidno snaći u svemu; ako je dobar profesor i ja sam dobar đak haha,
ne učim previše, al kad zatreba stisnem.  (1.gimnazija VŽ- 4,1 prosjek) 

 Ovo je dovoljno da ti kažem da NE upisuješ fakultet.

 

"Pametan, ali lijen" je u prijevodu "glup".

Koristimo domaće automobile (Rimac inc.)
7 godina
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

E moj crni Onjegine,nije baš tako.

Po ovom opisu zapravo zvuči kao idealan kandidat za tehničku struku.

Bitna je zainteresiranost,a ta prividna lijenost mu nestane kad naide na nešto zanimljivo,tj. stereotipni inžinjer.

14 godina
odjavljen
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

Elektrotehnika u Rijeci - preskočiti!!! Samo za najveće mazohiste i štrebere koji mogu 10 sati dnevno bubati napamet, bez shvaćanja.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
neaktivan
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

kako sam vidio na nekoj drugoj temi da Tvz smještaju među zadnje u toj vrsti fakseva, zašto je tako? 

imate možda kakva saznanja kako je logistika u Zg? ili strojarstvo u Rijeci

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.11.2021 0:02 (Hrman97).
7 godina
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

Svaki cigan svoga konja hvali....

13 godina
neaktivan
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

Mene isto zanima ovi faksevi?

 

Posto na FER sigurno necu upast kolika je konkurencija ove godine, a FSB cemo jos vidjet nemam niti jedan drugi u rezervi...

 

Kakvo je stanje na TVZ-u, koji je najaci(najtezi) smjer? Mehatronika ili Elektrotehnika? Kakva je perspektiva nakon toga? Jel priznaju vani?

 

Kakav je inteligentni prometni sustavi i logistika?

 

 

 

 

Znam da je glupo, ali starci mi dosta seru trenutno jer ocekuju od mene da upisem FER i FSB, ali ja nisam siguran da cu to moc. Za ostale tehnicke fakultete uvijek imaju komentare (" Ah građevina u kurc*, TVZ veleučilište, Promet loš faks, itd......)

 

Planiram nakon faksa radit par godina i onda ici u inozemstvo, koji ce mi to tehnicki faks nakon FER i FSB to omogucit?

Best countries in LoL: Poland, Brazil, Russia, Serbia, Turkey
8 godina
neaktivan
offline
Re: FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet
Bera kaže...

Mene isto zanima ovi faksevi?

 

Posto na FER sigurno necu upast kolika je konkurencija ove godine, a FSB cemo jos vidjet nemam niti jedan drugi u rezervi...

 

Kakvo je stanje na TVZ-u, koji je najaci(najtezi) smjer? Mehatronika ili Elektrotehnika? Kakva je perspektiva nakon toga? Jel priznaju vani?

 

Kakav je inteligentni prometni sustavi i logistika?

 

 

 

 

Znam da je glupo, ali starci mi dosta seru trenutno jer ocekuju od mene da upisem FER i FSB, ali ja nisam siguran da cu to moc. Za ostale tehnicke fakultete uvijek imaju komentare (" Ah građevina u kurc*, TVZ veleučilište, Promet loš faks, itd......)

 

Planiram nakon faksa radit par godina i onda ici u inozemstvo, koji ce mi to tehnicki faks nakon FER i FSB to omogucit?

 ako je tvz veleuciliste ne mora znacit da je lose, cak sam negdje procitao da su u inozemstvu strucni studiji cijenjeniji od sveucilisnih

11 godina
neaktivan
offline
Re: FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet
Bera kaže...

Mene isto zanima ovi faksevi?

 

Posto na FER sigurno necu upast kolika je konkurencija ove godine, a FSB cemo jos vidjet nemam niti jedan drugi u rezervi...

 

Kakvo je stanje na TVZ-u, koji je najaci(najtezi) smjer? Mehatronika ili Elektrotehnika? Kakva je perspektiva nakon toga? Jel priznaju vani?

 

Kakav je inteligentni prometni sustavi i logistika?

 

 

 

 

Znam da je glupo, ali starci mi dosta seru trenutno jer ocekuju od mene da upisem FER i FSB, ali ja nisam siguran da cu to moc. Za ostale tehnicke fakultete uvijek imaju komentare (" Ah građevina u kurc*, TVZ veleučilište, Promet loš faks, itd......)

 

Planiram nakon faksa radit par godina i onda ici u inozemstvo, koji ce mi to tehnicki faks nakon FER i FSB to omogucit?

 Nije bitno koji fax zavrsis nego sto znas, nece te neko zaposlit jer imas dipolmu fera,fsba,fesba,tvza ili vecernje skole ako neznas nesto nista od papira nema, idi ono sta te najvise zanima nije bitno di ako te zanima sam ces nesto radit ucit, zanimat se za to, jednio tako mozes uspit u necemu pogotovo sto se tice tehnickih smjerova ,viruj mi to je najlaksi i najbolji nacin.

14 godina
neaktivan
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

U svakom slucaju u Hrvatskoj ce poslodavci vise cijeniti diplomu FER-a i FSB-a nego recimo TVZ-a. Dok vani njima ce biti potpuno svejedno koji si ti faks u Hrvatskoj zavrsio, nije da znaju razliku izmedu hrvatskih fakulteta. Najbitnije je da sam ulazes u svoje znanje i da na kraju naucis nesto korisno sto se na trzistu trazi.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
14 godina
offline
Re: FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet
nj0fra kaže...

U svakom slucaju u Hrvatskoj ce poslodavci vise cijeniti diplomu FER-a i FSB-a nego recimo TVZ-a. Dok vani njima ce biti potpuno svejedno koji si ti faks u Hrvatskoj zavrsio, nije da znaju razliku izmedu hrvatskih fakulteta. Najbitnije je da sam ulazes u svoje znanje i da na kraju naucis nesto korisno sto se na trzistu trazi.

 A ne znam bas.. Kad tebi poslodavac napise potrebno poznavanje C#, ASP . NET, MVC, MS SQL, mozes ti doc i sa Stanforda, al ako ne mozes u CV-u potkrijepit da si upoznat i da znas radit sa navedenim, mozes se je*at. Na bilo kojem faksu, pa cak i na razvikanom FERu, i dalje ucis samo osnove. Sigurno se nece dogodit da samo polozis kolegij programiranja u C-u i da to onda mozes spomenut u zivotopisu. 

 

Poznati problem u Hrvatskoj je da tvrtke za koje se nije ni culo drze oglase u kojima traze mladu osobu od 23 godine, sa 10 godina iskustva u poslovnom okruzenju, znanje programiranja u 5 jezika i na 4 platforme. I naravno, placu ne zele navest, nego te jos pitaju "koliko mislis da vrijedis?"

Ima toga i u drugim zemljama, samo sto tamo dobijes 4k eura, a ne kuna.

 

tldr: upisi ono sto mislis da ces volit i budi najbolji u tom.

12 godina
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

Ako nisi isa matematičku gimnaziju i nemas sve 5-ice i 4-ke iz mat. i fiz. onda ovo zadnje:

8.Primjena informacijske tehnologije u poslovanju (stručni); -Fakultet organizacije i informatike u Varaždinu

9.Informacijski sustavi i Poslovni sustavi -Fakultet organizacije i informatike u Varaždinu

Ovo dvoje su ti gluposti koje ces poloziti i neces se smarati, Elektrotehnika+Strojarstvo samo po sebi je tesko i trebas biti bar nadprosjecno inteligentan da si u stanju pamtiti derivacije i 2 godine nakon sto ih polozis(samo primjer), i bubati fiziku formule i izvode formula napamet, koje ce ti trebati kroz skoro pola predmeta. I uvijek ces ih morati znati zasto, i kada ih upotrijebiti. A i imas usmeni i pismeni, pa se ti misli. A usmeni ti je tezak, ovisi o fakultetu, ali na FESB-u recimo split, tesko tko polozi, i to su im ocjene 2,3.

A ovo dvoje dole ti ima fizike i matematike, vise matematike koju mozes vjezbati i poloziti. Manje ucenja i stresa, i nije toliko zahtjevno i lakse se nađe posao kad se polozi, ima malo programiranja cak 8 info. sustavi bi ja izabrao, jer sam ja to isao i lako je samo zivot vodio drugim putem pa se moro vratiti u zd.
I nebrini se sto je strucni, lako ti prebacis se na drugi faks ili smjer kad zavrsis ako hoces dalje.(traje 2ipo godine strucni mislim). I nepotrebno je cak dalje ici ako imas vezu za posao, jer je jako trazen.

8 godina
neaktivan
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

Koja hrpa gluposti od Luke123. Svi faksevi koje si stavio na popis su prelaki. TVZ bi mogla zavrsiti i Ava Karabatic.

7 godina
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

Ne baš, ne bi ni informatčki dizajn prošla,a kamoli računarstvo ili elektrotehniku.

14 godina
neaktivan
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

Elektrotehnika na TVZ-u je sigurno jedna od najboljih elektrotehnika, u rangu one na FER-u. Računarstvo je isto dosta dobar smjer, dok su ostali smjerovi tipa informatika na razini ljetnog tecaja.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
7 godina
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

Iz iskustva vam mogu reći da ljudi koji studiraju na TVZ elektrotehnici proliju mnoštvo znoja i krvi na većini kolegija.

Pogotovo tu mislim na smjer Elektroenergetika.

I pogotovo od kad je Flegar otišao u penziju,strah me za one koji moraju polagat LINEM i Energetsku elektroniku.....

Sretno im bilo....

8 godina
neaktivan
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

Iz iskustva mogu reci da su hrvatski faksevi prelosi. Studenti igraju sportove, gledaju filmove i serije, partijaju, putuju i daju ispite. Mogu propalice koji su tako prolijevali krv i znoj stiskati thumb down ako ih boli istina. Najbolji faksevi u drzavi su komedija a da ne govorim za TVZ. TVZ je prelagan jer ga inace ekipa koja ga upisuje nikad ne bi zavrsila. Drugacije ni ne bi valjalo jer nasi studenti uglavnom nemaju ambicija ni potencijala za bolje. 

14 godina
online
Re: FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet
ks95hr kaže...

Iz iskustva mogu reci da su hrvatski faksevi prelosi. Studenti igraju sportove, gledaju filmove i serije, partijaju, putuju i daju ispite. Mogu propalice koji su tako prolijevali krv i znoj stiskati thumb down ako ih boli istina. Najbolji faksevi u drzavi su komedija a da ne govorim za TVZ. TVZ je prelagan jer ga inace ekipa koja ga upisuje nikad ne bi zavrsila. Drugacije ni ne bi valjalo jer nasi studenti uglavnom nemaju ambicija ni potencijala za bolje. 

 O tvz-u se da raspravljati, no ovakve generalizacije na sve hrvatske fakultete su čisti idiotizam. Vjerojatno si i sam totalna propalica pa kriviš fakultet za tu gdje jesi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2016 16:24 (captain_soap_McTawish).
7 godina
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

Naravno,dragi doktore,svi smo mi obični propalice i ne možemo se mjeriti s tvojom genijalnošču.....

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet
ks95hr kaže...

Iz iskustva mogu reci da su hrvatski faksevi prelosi. Studenti igraju sportove, gledaju filmove i serije, partijaju, putuju i daju ispite. Mogu propalice koji su tako prolijevali krv i znoj stiskati thumb down ako ih boli istina. Najbolji faksevi u drzavi su komedija a da ne govorim za TVZ. TVZ je prelagan jer ga inace ekipa koja ga upisuje nikad ne bi zavrsila. Drugacije ni ne bi valjalo jer nasi studenti uglavnom nemaju ambicija ni potencijala za bolje. 

 Someone is upset.

SpyGi je mato.
8 godina
neaktivan
offline
Re: FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet
captain_soap_McTawish kaže...
Kme

FER je sablonski a ako ti je tezak mozda da upises TVZ. Samo pazi to je veleuciliste a ne faks

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2016 20:00 (ks95hr).
14 godina
online
Re: FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet
ks95hr kaže...

FER je sablonski a ako ti je tezak mozda da upises TVZ. Samo pazi to je veleuciliste a ne faks

 FER mi nije težak jer uz njega studiram još jedan.

 

No pretpostavljam da geniju i samome čudu prirode kao što si ti sve apsolutna sitnica. Ipak su za tebe svi studenti u Hrvatskoj propalice i bez potencijala.

8 godina
neaktivan
offline
FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet

Nadam se da taj dodatni koji studiras ima kolegije "kako se ne duriti kao curica", "kako nekome ne stavljati rijeci u usta", "kako argumentirano raspravljati" i "zasto je ponekad pametnije sutjeti". Rekao sam da studenti uglavnom nemaju ambicije ni potencijal sto je od rijeci do rijeci tocno. To ne znaci da svi studenti ne valjaju jer oko pet posto stvarno hoce postati eksperti. Ostali nastoje uz sto manje posla doci do diplome i zaposliti se. Naravno kao takvi nisu od neke koristi poslodavcu i naravno da smo tu gdje jesmo. I nista nam ne fali samo ubuduce ne se praviti glup kad svi znamo kako je.

14 godina
neaktivan
offline
Re: FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet
ks95hr kaže...

Nadam se da taj dodatni koji studiras ima kolegije "kako se ne duriti kao curica", "kako nekome ne stavljati rijeci u usta", "kako argumentirano raspravljati" i "zasto je ponekad pametnije sutjeti". Rekao sam da studenti uglavnom nemaju ambicije ni potencijal sto je od rijeci do rijeci tocno. To ne znaci da svi studenti ne valjaju jer oko pet posto stvarno hoce postati eksperti. Ostali nastoje uz sto manje posla doci do diplome i zaposliti se. Naravno kao takvi nisu od neke koristi poslodavcu i naravno da smo tu gdje jesmo. I nista nam ne fali samo ubuduce ne se praviti glup kad svi znamo kako je.

Jesu tebe slucajno izbacili s faksa pa sad svoj neuspjeh krivis na hrvatske fakseve i opcenito ovaj sistem?

Inace, i ja se slazem do nekog stupnja da su hrvatski faksevi lose organizirani te osmisljeni, ali definitivno nisu toliko losi kako ih ti zelis prikazati.

I btw, mozes pohadati najbolji faks na svijetu ali ako ne radis nesto sa strane da se razvijas u svojoj struci, nece nista biti od tebe.

SpyGi je mato.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.6.2016 22:26 (Gauta).
14 godina
online
Re: FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet
ks95hr kaže...

Nadam se da taj dodatni koji studiras ima kolegije "kako se ne duriti kao curica", "kako nekome ne stavljati rijeci u usta", "kako argumentirano raspravljati" i "zasto je ponekad pametnije sutjeti". Rekao sam da studenti uglavnom nemaju ambicije ni potencijal sto je od rijeci do rijeci tocno. To ne znaci da svi studenti ne valjaju jer oko pet posto stvarno hoce postati eksperti. Ostali nastoje uz sto manje posla doci do diplome i zaposliti se. Naravno kao takvi nisu od neke koristi poslodavcu i naravno da smo tu gdje jesmo. I nista nam ne fali samo ubuduce ne se praviti glup kad svi znamo kako je.

 Jedino tko se ovdje duri kao curica si ti. A te lekcije što mi s visoka pokušavaš dati bi trebao primijetiti na sebe, posebice ovu "zasto je ponekad pametnije sutjeti". Tvoje početne teze bili su apsolutni i utlimativni stavovi koje temeljiš na nekome svome iskustvu. Inače meni piše kme kme, a upravo je taj tvoj post bio čisto cmizdrenje. A krajnje je komično da ti, koji si iznio jednu široku i apsolutnu teze temeljnu na podacima izvučenih iz guzice, meni spočitavaš argumentirano raspravljanje.

 

Meni inače moje iskustvo govori da stvari nisu ni približno crne kako ti misliš. Naravno, postoje faksevi koji su lokalne prčije svojih "profesora" i služe samo za uzimanje novaca od studenata i države. No nije sve tako, posebice na našim najboljim faksevima.

11 godina
neaktivan
offline
Re: FAKS (Tehnički smjerovi) usporedba/savjet
ks95hr kaže...

 Prijatelju moj, prestani pričati. 

 

Nisam pohađao fakseve u Hrvatskoj, ali čak i sa mog faksa (ETF Sarajevo) mnogi studenti već na magisteriju mogu zarađivati sa strane koju paru, a svi koji završe imaju plaće minimalno u području oko tisuću KM (500€) i to kažem minimalno. 

 

Ja sam najgori student (da kolega koji je otvorio temu ne misli da sam bio kakva propalica, bio sam u top 5 po bodovima na upisu) i opet tu i tamo nešto skužim, prepišem i ide to polako (pogotovo s mobitelima).

 

Iskreni savjet: ja sam odrastao na selu i mislio sam kad dođem na fakultet da ću naći svoje prve prijatelje, postati dio lokalne avangarde, ići na underground svirke blackgaze i post hardcore bendova, naći neku curu koja studira umjetnost i sluša twee pop i prezire život. 

Zapravo sam došao među veće seljake nego što sam ja i ljude koji se bave prepričavanjem Lud, zbunjen, normalan... Učenje me nikad nije ni zanimalo. 

 

Samo kažem, ne očekuj previše od studija. 

Koristimo domaće automobile (Rimac inc.)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice