Državna matura 2012

poruka: 465
|
čitano: 132.962
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2012

Sva pitanja u vezi državne mature pitajte ovdje!

13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2012

Koliki je bio prolazni prag na višoj i nižoj razini za Hrvatski?

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.1.2012 12:22 (digital.zero).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2012
digital.zero kaže...

Koliki je bio prolazni prag na višoj i nižoj razini za Hrvatski?

I viša i niža razina - 30,63%

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2012
titan kaže...
digital.zero kaže...

Koliki je bio prolazni prag na višoj i nižoj razini za Hrvatski?

I viša i niža razina - 30,63%

 

Ako nije problem, može li link?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2012
digital.zero kaže...
titan kaže...
digital.zero kaže...

Koliki je bio prolazni prag na višoj i nižoj razini za Hrvatski?

I viša i niža razina - 30,63%

 

Ako nije problem, može li link?

http://www.ncvvo.hr/drzavnamatura/web/public/dm11ljeto

15 godina
offline
Državna matura 2012

Koliko se moze podnijeti prijava na fakulteta putem carnet imena i lozinke,tj.postani student i jel se moze ukloniti prijava ako recimo se prijavimo i odustanemo od toga faksa ?

15 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2012

Poz! 

 

Zadnju godinu u gimnaziji imam Filozofiju i Politiku i Gospodarstvo. Kad sam dodavao predmete unio sam ta dva predmeta , stavio da su obavezni i spremio. Maloprije sam zakljucio prijavu te isprintao prijavnicu. Ponovno sam otišao među predmete i Filoz te PiG su jednostavno nestali.

 

Probao sam ih ponovno dodati (imam tu opciju!),  polja za ocjene sam ostavio prazne (prva 3 razreda te predmete nisam imao, samo 4.) ali ne ide. Sustav ne izbacuje nikakva upozorenja niti greške... 

 

???

http://bit.ly/fEJAtE
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2012 22:18 (k1c0).
12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2012

Pozdrav.

Interesuje me da li studenti koji su srednju školu završili van RH trebaju ici na državnu maturu? I ako je odgovor da, sta bih ja trebao polagati? Sa obzirom da završavam srednju tehničku školu, smijer tehničar računarstva. I želim upisati FER.

Hvala unapred.

http://i253.photobucket.com/albums/hh72/Shunt666/Vergil.gif
12 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2012

Pozdrav i tebi. To je i mene zanimalo i na stranici državne mature, sam naišla na neke podatke vezano uz to.

Možeš i sam/a pročitati na ovom linku, detaljniji podaci: http://drzavnamatura.skole.hr/TdM/CPP?faq_id=226#mod_faq2_big.

A mene zanima, stoga što nisam iz RH,  a želim upisati Ekonomski fakultet u Zagrebu, čula sam da je konkurencija jako velika, zanima me sve o pripremama za državnu maturu. Prijateljica koja je iz Zagreba mi je savjetovala Presto, zato što je čula za dosta pozitivna iskustva, pa me zanima što vi mislite o njima, ukoliko netko ima iskustva? 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 19:22 (tinica002).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2012
geohot kaže...

Pozdrav.

Interesuje me da li studenti koji su srednju školu završili van RH trebaju ici na državnu maturu? I ako je odgovor da, sta bih ja trebao polagati? Sa obzirom da završavam srednju tehničku školu, smijer tehničar računarstva. I želim upisati FER.

Hvala unapred.

  Trebaju. Polažeš ono kaj traži faks.

Inače, prijave ispita su već prošle, ak niste prijavili kaj cee polagati ove godine, ništa od mature...

 

Psssssst Zecovi spavaju
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 19:25 (angel of fire).
12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2012

Ja sam 2. godina srednje 

 

dali se na maturi smije koristiti digitron na testu iz matke?

Nema potpisa :P
15 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2012
Sherminator kaže...

Ja sam 2. godina srednje 

 

dali se na maturi smije koristiti digitron na testu iz matke?

smije, ali određeni kalkulatori. Evo tu možeš pročiat više o tome.

13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2012

Znam da je Hrvatski u dva dijela. Zanima me kako se tu računa bodovni prag (ne treba mi Hrv za faks, samo trebam proći). Je li bodovni prag od 30% (prošle godine) vrijedi za test i esej pojedinačno ili za sveukupno?

15 godina
offline
Državna matura 2012

Po ovome prag prolaznosti ispita određuje se prema prosjeku rješenosti ispita svih pristupnika.

Mene samo zbunjuje šta znači "prag" na stranicama postani student kod pojedinih studijskih programa.

Na FESB-u recimo piše da je prag za hrvatski i engleski 10%, a matematika 20%, dok za recimo filozofiju nije uopće naveden prag.

 

FESB FESB
filozofija filozofija
15 godina
offline
Državna matura 2012

ma ja sigurno upadam na sve navedene nema sanse da upadnem,jel ima itko da ima ovaj broj bodova,pff :)

 

12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2012

ja vam imam knjige priprema za hrvatski za državnu maturu, autor Emica Calogjera i za matematiku za b razinu autor Ivica Bagoje, skroz nove praktički, nekorištene, ako ih netko želi vrlo povoljno, a iz Zagreba je, nek se javi. {#}

14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2012

Da li itko ima nekakve skripte za Hrvatski, po mogućnosti besplatne?
Nažalost nisam bio u prilici ići na pripreme, jer su mi se iz matematike činile bitnije.
Al sad nisam toliko siguran. 

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
15 godina
offline
Re: Državna matura 2012

I ja sam isto tako pripremao se više matematiku i fiziku, sad ću ova 3 dana spremat Hrvatski... valdja ću proći :D (piše da je za FESB prag za Hrvatski 10%, valjda nisam toliko glup :P )

Evo jedna skripta koju sam našao (ne učim iz nje, ne znam koliko je kvalitetna, ali na pogled ne čini mi se loša) - KLIK

11 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2012

zanima me koliko je potrebno imati na matematici za prolaz na obje razine?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2012
maniak kaže...

I ja sam isto tako pripremao se više matematiku i fiziku, sad ću ova 3 dana spremat Hrvatski... valdja ću proći :D (piše da je za FESB prag za Hrvatski 10%, valjda nisam toliko glup :P )

Evo jedna skripta koju sam našao (ne učim iz nje, ne znam koliko je kvalitetna, ali na pogled ne čini mi se loša) - KLIK

nije prag za hrvatski 10%, ti moras napisati razinu koju oni traze najmanje za 2 tj. da prodjes, a onda oni sracunaju tih 10% + ostalo sto traze  ....

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | origin: rebelszuka
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2012 17:07 (rebelsy).
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2012

Da li se zna tj da li ce biti kakvih dojava za Petak za Esej!{#}

15 godina
offline
Re: Državna matura 2012
rebelsy kaže...

nije prag za hrvatski 10%, ti moras napisati razinu koju oni traze najmanje za 2 tj. da prodjes, a onda oni sracunaju tih 10% + ostalo sto traze  ....

možeš li onda objasnit ovo (za fesb) - piše prag 10%, vrjednovanje 0%, dok na nekim drugim faksevima ne piše prag (već sam prije postavio to pitanje, nitko mi nije objasnio).

Ali u svakom slučajnu, mislim da sam se ok pripremio, uzimao sam iz večernjeg lista što je dolazilo, uspio sam rješit na jednom 77%, na drugom 73% i to na višoj razini, što je za mene super :)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2012 18:29 (maniak).
12 godina
offline
Državna matura 2012

kako ste napisali hrvatski?

 

meni i nije bilo bas lagano

1 bilo je prejednostavno
1 bilo je lagano
6 ocekivajuca tezina
32 tesko
1 pretesko
http://www.slike.com/slike/screenkfk.jpg
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2012 12:45 (Sir_Henry_Dale).
16 godina
offline
Re: Državna matura 2012
Sir_Henry_Dale kaže...

kako ste napisali hrvatski?

 

meni i nije bilo bas lagano

Iako sam uzeo B razinu, bilo je dosta teško. Čak mi se čini da je ove godine bilo teže nego lanjska A razina.

Come to the dark side, we have cookies.
15 godina
odjavljen
offline
Državna matura 2012

Izgleda da su postrozili malo Hrvatski, sva sreca pa sam uzeo B. 

http://isvijet.com.hr
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2012
Ma nisu normalni s tim hrvatskim, ova B razina je bila teža od prošlogodišnje A.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2012

Takoder tu, dosta je teska bila B razina, no opet svi smo u  istom skripcu tako da je svejedno.

15 godina
offline
Re: Državna matura 2012
Edge kaže...

Izgleda da su postrozili malo Hrvatski, sva sreca pa sam uzeo B. 

i ja sam, al se nisam zaebo... tj jesam jer sam rijesio sve al je tocno 50% uvrh glave

explorer 4 kaže...
Ma nisu normalni s tim hrvatskim, ova B razina je bila teža od prošlogodišnje A.

pa covjece ovo nije normalno bilo... ima stvari koje uce samo gimnazijalci, a mi strukovnjaci nismo znali (tipa Patnje mladog Werthera)... jezik sam nekako riješio, dok sam književnost bio paf...

Extend my EMSI License for free: http://download.emsisoft.com/EmsisoftAntiMalwareSetup_6434073 / My Web Site: http://www.marko-idzan.from.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2012 12:55 (midzan21).
15 godina
odjavljen
offline
Državna matura 2012

Idem u gimnaziju, ali onaj zadatak (mislim da je 51.) di treba poredat pisce u barok, renesansu i prosvjetiteljstvo, pih..., prvi put cujem za njih, sve sam stavio C :D

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2012 13:16 (Edge).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2012
Zajeban test, pisao visu. Gimnazija sam. Ali da me ubijete zaboravio sam pitanja sad ni provjerit nemogu jeli mi tocno -.-
We Are Barcelona, We Come, We See, We Conquer!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice