Državna matura 2011

poruka: 2.572
|
čitano: 561.280
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
WItcher kaže...

Jel ima koja zbilja dobra duša koja bi mi objasnila pseudokod preko ovih zadataka ?

  Za to nauči napmet tablice stanja.Moraš pobledati istinitost tvrdnji u zagradama,ako je ona istinita onda joj daj jedan ako nije daj joj nula,za daljnje rješavanje moraš znati tablice stanja,inače mislim da je riješenje 0,osim ako nisi uzeo zadatak sa ljetnog roka...

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
16 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

 

@Witcher

 

Prvi zadatak je jako dobar. Ali mislim da je previše težak (svakako je najteži zadatak na ovogodišnjoj maturi uopće iz mat/prirodoslovnih predmeta (dobro, nije on toliko težak koliko su ostali zadatci bili laki, ali da ne filozofiram previše :D)) da bi učio pseudokod preko njega. Ali evo...

 

Usput, pretpostavljam da znaš bar neke osnove pseudokoda/programiranja (varijable, petlje, ifovi i sl.).

 

Glavna petlja u zadatku prolazi kroz sve brojeve između 100 i 200, uključno sa 100 i 200. Za svaki takav broj (100 <= i <= 200), program radi sljedeće:

 

- "stvara" privremenu varijablu a; uvodi se pomoćna varijabla b čija je vrijednost jednaka vrijednosti trenutno promatranom broju (kojeg smo označili sa i)

- (prvi korak druge petlje u zadatku) privremenoj varijabli a se pribraja (b mod 10)3. Drugim riječima, varijabli a se pribraja treća znamenka broja b (koji je zasad jednak broju i), potencirana na treću (b mod 10 = i mod 10 = ostatak dijeljenja broja i sa 10 = posljednja znamenka broja i). Odmah potom se broj b dijeli s 10 i cijelobrojni rezultat sprema u broj b; npr. ako je b bio 123, sad će biti 12. 

- (drugi korak druge petlje u zadatku) privremenoj varijabli a se pribraja (b mod 10)3. Varijabli a se sad pribraja druga znamenka broja b (b mod 10 je sad posljednja znamenka u osakaćenom broju i, odnosno druga znamenka u ne-osakaćenom broju i), potencirana na treću. Broj b se sad dijeli s 10 i cijelobrojni rezultat sprema u broj b; npr. ako je b bio 12, sad će biti 1.  

- (treći i ujedno posljednji korak druge petlje u zadatku) analogno prethodnim koracima, sad se broju a pribraja zadnja (ujedno jedina preostala) znamenka broja b, potencirana na treću. 

 

- nakon te petlje, gledamo je li broj a koji smo dobili u netom provedenoj petlji kojim slučajem jednak broju i. Ako je, uvećavamo varijablu t za 1. 

 

Interpretirano, zadatak traži koliko brojeva XYZ (to je prikaz broja pomoću njegovih znamenaka a ne umnožak X * Y * Z), takvih da 100 <= XYZ <= 200 ima osobinu da je X3 + Y3 + Z3= XYZ. Nazovimo tu osobinu "zanimljivost" broja.

 

Riješiti taj problem nije suviše teško. Prvo, X je ili 1 ili 2. Ako je X = 2, tada je broj o kojem je riječ = 200. 2 na treću + 0 + 0 nije jednako 200 (8 != 200), pa 200 nije zanimljiv. Dakle, X = 1. Sad kad to znamo, možemo uvrstiti:

1 + Y3 + Z3= 1YZ

Možemo raspisati 1YZ kao 100 + 10Y + Z. Stoga:

1 + Y3 + Z3= 100 + 10Y + Z

a to je isto što i 

Y3 + Z3= 99 + 10Y + Z

 

Pritom desna strana nikako nije veća od 199 (jer 1YZ nije > 200, a 99 + 10Y + Z = 1YZ - 1). Imajući to na umu, možemo sigurno eliminirati određene parove Y i Z. Npr. nijedan od tih brojeva ne može biti veći od 5. Naime, 6 na treću je 216, a to je više od desne strane (ne računajući uopće što je s drugom varijablom). Nadalje, desna strana je u najgorem slučaju = 99. Stoga je nužno da je barem jedan od brojeva veći od 3 (dakle barem jedan broj mora biti ili 4 ili 5). Pritom, ako je jedan od brojeva 4, drugi mora biti također 4 ili 5 (6 i više ne može, a manje također ne može jer 3 na 3 je 27, a 27 + 64 < 99)

 

Imajući sve to na umu, možemo krenuti u nagađanje.

 

Pretpostavimo da Y = 4. Tada imamo 64 + Z3= 99 + 40 + Z. Z tada može biti ili 4 ili 5. Ako je Z = 4, onda imamo 128 = 99 + 40 + 4. To ne vrijedi. Ako je Z = 5, tada 64 + 125 = 99 + 40 + 5. Također ne vrijedi. Dakle Y nije jednak 4. 

Pretpostavimo da Y = 5. Tada imamo 125 + Z3= 149 + Z. Z može biti 0, 1, 2, 3 ili 4. Relativno je očito da nije ni 0 ni 1 ni 2. Je li 3? 125 + 27 = 149 + 3. Jest! Pronašli smo prvi zanimljiv broj, a to je broj 153. Možemo dalje provjeravati (s time da za Y = 5 i Z = 4 ne moramo provjeravati (zašto?)).

Sad bismo provjeravali za Z = 4, pa sve Y koji tada dolaze u obzir (u biti ne bismo, jer bi tada Y morao biti 4 ili 5, a obje kombinacije smo već eliminirali), i potom za Z = 5, i sve Y koji tada dolaze u obzir (tu bismo naišli na neke neprovjerene kombinacije koje bi valjalo isprobati). No s obzirom na to da sam već rješavao to na maturi i ne da mi se opet, prepuštam to tebi. :D 

 

Mislio sam riješiti i ostale, no umorih se. Nadam se da će ovo biti od pomoći. :)

 

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2011 14:38 (itf4n).
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Nem0,državna matura iz hrvatskog uopće nije teška.Vidim da gajiš odbojnost prema tom ispitu,pa pretpostavljam da ćeš pisati osnovnu razinu hrvatskog jezika.Ti u eseju ne trebaš ništa analizirati.Dobit ćeš ulomak iz djela i morat ćeš prema zadanim smjernicama napisati jedan raspravljački esej(ako se za taj esej odlučiš).Tvoj početni argument,citiram "Evo sve,ali meni nije jasno zašto inzistiraju na Hrvatskome kako obveznome.Netko hoće na neki tehnički fax i umjesto da se usredotoči na mat,fiz ili kem on mora još neke debilne eseje pisat i analizirat neka čuda." nije ispravan.Zašto je onda matematika i strani jezik obavezan.Zašto bih ja pisao matematiku,a idem studirati kroatologiju antropologiju.Što će meni onda matematika?

 

Meni je sasvim logično da se na maturi provjerava znanje iz materinjeg jezika,matematike i jednog stranog jezika iz razloga što su to tri predmeta s kojima se susrećeš kroz cijelo svoje osnovnoškolsko i srednjoškolsko obrazovanje,ali i na fakultetu,u neku ruku(čak i na FER-u u prvoj godini postoji predmet koji se zove"Vještine komuniciranja".Ti ćeš se sa hrvatskim jezikom susretati cijeli život i susrećeš se s njim svakodnevno.Ti ćeš danas sutra kao student morati pisati seminarske i diplomske radove,a nećeš znati kvalitetno prenijeti misao na papir i stilski i gramatički oblikovati tekst koji pišeš,bio ti inženjer,doktor ili ekonomist.

 

Kao drugo,ti si sasvim pogrešno shvatio cijeli koncept državne mature.Matura,u doslovnom prijevodu znači zrelost,tj.u ovom kontekstu ispit zrelosti kojim se provjerava znanje koje si stekao tijekom srednje škole,ali je također zamijenila prijamne ispite kod nekih fakulteta.Ako ćeš ti htjeti upisati  tehnički fakultet,hrvatski jezik ti se neće bodovati,te ga je potrebno samo položiti sa ocjenom dovoljan(a toliko nepismen i neobrazovan nije nitko),stoga uopće ne trebaš odvojiti puno vremena za spremanje ispita.Nadalje,ispiti državne mature daju povratnu informaciju nacionalnom centru za vanjsko vrednovanje obrazovanja i Ministarstvu znanosti, obrazovanja i športa.Oni onda mogu analizirati razinu znanja maturanata i prema tome u budućnosti mijenjati nastavni plan i program predmeta koji se slušaju u srednjoj školi.Zbog toga je bitno da je hrvatski,odnosno materinji jezik među obveznim ispitima jer je cilj školstva da danas sutra izbace pismene ljude.

 

Ti ako ćeš čitati knjige ili lektire je tvoje pravo i to ti nitko ne može oduzeti.Cilj čitanja knjiga nije da ti znaš kad se rodio Ante Kovačić ill u kojem je kvartu stanovao Raskoljnikov(a mnogo profesora forsira nebite činjenice).Cilj čitanja knjiga je da ti izvučeš neku pouku iz te knjige,da naučiš nešto novo,te na kraju krajeva da si proširiš vokabular i da poboljšaš pismenost i u govoru i u pismu što će ti svakao trebati danas sutra kada ćeš biti visokoobrazovani čovjek.

alrighty then
12 godina
protjeran
offline
Re: Državna matura 2011
dncrmt kaže...

Nem0,državna matura iz hrvatskog uopće nije teška.Vidim da gajiš odbojnost prema tom ispitu,pa pretpostavljam da ćeš pisati osnovnu razinu hrvatskog jezika.Ti u eseju ne trebaš ništa analizirati.Dobit ćeš ulomak iz djela i morat ćeš prema zadanim smjernicama napisati jedan raspravljački esej(ako se za taj esej odlučiš).Tvoj početni argument,citiram "Evo sve,ali meni nije jasno zašto inzistiraju na Hrvatskome kako obveznome.Netko hoće na neki tehnički fax i umjesto da se usredotoči na mat,fiz ili kem on mora još neke debilne eseje pisat i analizirat neka čuda." nije ispravan.Zašto je onda matematika i strani jezik obavezan.Zašto bih ja pisao matematiku,a idem studirati kroatologiju antropologiju.Što će meni onda matematika?

 

Meni je sasvim logično da se na maturi provjerava znanje iz materinjeg jezika,matematike i jednog stranog jezika iz razloga što su to tri predmeta s kojima se susrećeš kroz cijelo svoje osnovnoškolsko i srednjoškolsko obrazovanje,ali i na fakultetu,u neku ruku(čak i na FER-u u prvoj godini postoji predmet koji se zove"Vještine komuniciranja".Ti ćeš se sa hrvatskim jezikom susretati cijeli život i susrećeš se s njim svakodnevno.Ti ćeš danas sutra kao student morati pisati seminarske i diplomske radove,a nećeš znati kvalitetno prenijeti misao na papir i stilski i gramatički oblikovati tekst koji pišeš,bio ti inženjer,doktor ili ekonomist.

 

Kao drugo,ti si sasvim pogrešno shvatio cijeli koncept državne mature.Matura,u doslovnom prijevodu znači zrelost,tj.u ovom kontekstu ispit zrelosti kojim se provjerava znanje koje si stekao tijekom srednje škole,ali je također zamijenila prijamne ispite kod nekih fakulteta.Ako ćeš ti htjeti upisati  tehnički fakultet,hrvatski jezik ti se neće bodovati,te ga je potrebno samo položiti sa ocjenom dovoljan(a toliko nepismen i neobrazovan nije nitko),stoga uopće ne trebaš odvojiti puno vremena za spremanje ispita.Nadalje,ispiti državne mature daju povratnu informaciju nacionalnom centru za vanjsko vrednovanje obrazovanja i Ministarstvu znanosti, obrazovanja i športa.Oni onda mogu analizirati razinu znanja maturanata i prema tome u budućnosti mijenjati nastavni plan i program predmeta koji se slušaju u srednjoj školi.Zbog toga je bitno da je hrvatski,odnosno materinji jezik među obveznim ispitima jer je cilj školstva da danas sutra izbace pismene ljude.

 

Ti ako ćeš čitati knjige ili lektire je tvoje pravo i to ti nitko ne može oduzeti.Cilj čitanja knjiga nije da ti znaš kad se rodio Ante Kovačić ill u kojem je kvartu stanovao Raskoljnikov(a mnogo profesora forsira nebite činjenice).Cilj čitanja knjiga je da ti izvučeš neku pouku iz te knjige,da naučiš nešto novo,te na kraju krajeva da si proširiš vokabular i da poboljšaš pismenost i u govoru i u pismu što će ti svakao trebati danas sutra kada ćeš biti visokoobrazovani čovjek.

Moj kolega hvala na informacijama,ali ja sam ti iz BiH i ja gledam da me oslobode ove obične (školske) mature.U nas je i sad sistem ovakav:ako imaš ijedan od 4 razz prosjek manji od 4.5 polažeš maturu,tj. ˝HRVATSKI OBVEZATAN˝ i još 2 koja želiš.Iz hrvatskog se piše esej,i još nešto,iz 2. predmeta radiš pismeni u usmeni i iz 3. predmeta samo usmeni i još moraš napisat maturski rad iz bilo kojeg predmeta te ga usmeno obranit,bar mislim da je tako.Ako prođeš sva 4. razz s prosjekom većim od 4.5(što ja upravo namjeravam) onda te ˝oslobode˝ mature i moraš samo napisat maturski rad i ne moraš ga usmeno obranit.Tako da ti ja neću polagat školsku maturu.A što se tiče lektira ja mislim da tu najveću pogrešku čine profesori jer pri odgovaranju ispitivaju i najmanji detalj te ukoliko se samo jednom zezneš piše ti se kolac (ja sam pobijedio i taj sustav ali o tom potom).Lektira kao takva lektira mi smeta a ja sam u više navrata naglasio da nemam ništa protiv čitanja knjiga i da čitam štiva koja su meni zanimljiva (jer nemam vremena lomit se oko toga što je pjesnik htio reći).A državnu maturu nek radi tko god želi,iz mog razz samo nas trojica ostajemo u BiH,svi ostali odlaze u Hrvatsku-nemam ništa protiv,naprotiv podržavam ih.  {#}

Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren- Albert Einstein
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2011 15:22 (Nem0).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
A moj bed,mislio sam da si odavde.Takva vrsta mature je i ovdje bila dok nije došla državna.Ha,čuj,profesora ima svakakvih,nije zato lektira kriva.Uostalom,o ukusima se ne raspravlja;knjiga može biti remekdjelo,to ne znači da mi se mora svidjeti.Jedini problem kod lektire,tj.kod profesora koji forsiraju lektire je taj ako ti se knjiga ne svidi,moraš ju čitati preko k*rca(s oproštenjem).A ako ju čitaš preko k,veliku većinu informacija ćeš zaboraviti i nećeš onda znati interpretirati djelo i samo si potrošio vrijeme i živce.
alrighty then
12 godina
protjeran
offline
Re: Državna matura 2011
dncrmt kaže...
A moj bed,mislio sam da si odavde.Takva vrsta mature je i ovdje bila dok nije došla državna.Ha,čuj,profesora ima svakakvih,nije zato lektira kriva.Uostalom,o ukusima se ne raspravlja;knjiga može biti remekdjelo,to ne znači da mi se mora svidjeti.Jedini problem kod lektire,tj.kod profesora koji forsiraju lektire je taj ako ti se knjiga ne svidi,moraš ju čitati preko k*rca(s oproštenjem).A ako ju čitaš preko k,veliku većinu informacija ćeš zaboraviti i nećeš onda znati interpretirati djelo i samo si potrošio vrijeme i živce.

Ja svaku lektiru čitam priko k*rca,zato mi i jest hrvatski 3.Nisam našao ni jedno djelo da mi je zanimljivo.I još nešto-moj buraz je završio fax, tj.magistrirao a nikad u životu lektire nije pročita i nikad nije imao problema sa izražavnjem niti mu je ikad ijedan profesor radi toga prigovorio i smanjio ocjenu.Ja neznam zašto inzistirati na tome da se mora govoriti čisti hrvatski standarni književni jezik,možda u Hrvatskoj da,ali ovdje u Hercegovini smo svi ikavci i meni svi profe u školi pričaju ikavicom i tako se izražavaju(naravno svi osim one iz hrv).I to što kažeš za profe,da jesu one krive jer jedna tvrdi da u pravilniku piše kako trebamo pročitati po 2 lektire po polugodištu a 2. tvrdi da ih treba pročitat 6.Pogodi koju ja mrzim. :D   {#}

Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren- Albert Einstein
12 godina
online
Re: Državna matura 2011

Brkate tolko banalne stvari.

 

a) Lektire se čitaju zbog sebe, ne zbog profesora, ocjena i sl.

b) Opća kultura je poznavati neko remek djelo. Dođeš sutra na TV, i netko te pita u interviewu neku natuknicu na to (tebe kao dr.mr.sc) i ti nemaš pojma.

c) Čitanje lektira pomaže u izražavanju, prenešenju svog mišljenja na papir, boljoj gramatičkom ustrojstvu rečenice.

d) Ne čitanje djela, odnosno lektira nije nešto s čim bi se trebao jedan budući student bilo kojeg smjera hvaliti.

e) To što u BIH nema jezika (Nema ga doslovno - Bosanski jezik službeno ne postoji, kao ni hercegovački) nije valjan argument što ti ne pričaš književni hrvatski - Svaka osoba na ovom svijetu teži boljem, pa time i prelasku u RH - Gdje je stanje kudikamo bolje, od financijskog, ekonomskog, poslovnog i sl. Dakle, opet misliti na svoju budućnost - Po tome bi svi zagorci trebali reći "A kaj bu nama rvatski kad nim ne trebal".

f) Na kraju krajeva nitko nije rekao da se sa lektirom stječe pismenost - Sa lektirom se poboljšava ista.

 

Poznavanje književnog jezika je nužnost. Dobra kvaliteta izražavanja nužnost za bilo koji studij.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics}
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.9.2011 9:55 (Ranko Kukumar).
12 godina
protjeran
offline
Re: Državna matura 2011
Ranko Kukumar kaže...

Brkate tolko banalne stvari.

 

a) Lektire se čitaju zbog sebe, ne zbog profesora, ocjena i sl.

b) Opća kultura je poznavati neko remek djelo. Dođeš sutra na TV, i netko te pita u interviewu neku natuknicu na to (tebe kao dr.mr.sc) i ti nemaš pojma.

c) Čitanje lektira pomaže u izražavanju, prenešenju svog mišljenja na papir, boljoj gramatičkom ustrojstvu rečenice.

d) Ne čitanje djela, odnosno lektira nije nešto s čim bi se trebao jedan budući student bilo kojeg smjera hvaliti.

e) To što u BIH nema jezika (Nema ga doslovno - Bosanski jezik službeno ne postoji, kao ni hercegovački) nije valjan argument što ti ne pričaš književni hrvatski - Svaka osoba na ovom svijetu teži boljem, pa time i prelasku u RH - Gdje je stanje kudikamo bolje, od financijskog, ekonomskog, poslovnog i sl. Dakle, opet misliti na svoju budućnost - Po tome bi svi zagorci trebali reći "A kaj bu nama rvatski kad nim ne trebal".

f) Na kraju krajeva nitko nije rekao da se sa lektirom stječe pismenost - Sa lektirom se poboljšava ista.

 

Poznavanje književnog jezika je nužnost. Dobra kvaliteta izražavanja nužnost za bilo koji studij.

a) Zašto su onda obvezne kad se čitaju radi sebe i zašto se onda daju ocjene na temelju (ne)pročitanoga ??? To što poboljšava izražavenje i mišljenje da,ali dokle su god obavezne ne čitaju se zbog sebe nego priko k za ocjenu. 

e) Ja koliko sam mogao primjetit da većina ljudi ili koristi Hrvatsku kao odskočnu dasku za odlazak u inozemstvo ili ostaje u BiH.Možda je u Hrvatskoj bolje nego ovdje u BiH ali nije toliko dobro da bi netko napustio neki stabilan posao U BiH pa da ode radit u HR.Zaboravio si i da je životni standard u BiH također veći nego u BiH pa sve to dodatno što zaradiš opet ti dođe na isto. {#}

Um je poput padobrana - funkcionira jedino ako je otvoren- Albert Einstein
12 godina
online
Re: Državna matura 2011

Što ti nije jasno? Ništa se u školi ne uči zbog profesora ili ocijene. Ako to radiš tako, onda pogrešno radiš i nećeš ništa naučiti (dobro može nešto, ali većinom ništa ne shvatiš). Lektire se čitaju zbog sebe, viših ciljeva. Profesori prefeiraju čitanje lektira upravo zbog toga da učenici, koji su mladi i ne shvaćaju neke stvari (baš kao i ti ovdje) shvate što ima dobroga u tome i da počmu shvaćati neke stvari na svijetu. Negativne ocjene se daju zato što ti ne čitaš lektire. Dakle, da te se potakne na čitanje i razmišljanje. Ako si ti uspio prevariti profesoricu za ocjenu, nisi nju prevario nego si sebe prevario.

 

Profesoru baš ništa ne znači to što tebi da 5 iako nisi ništa naučio. Profesor je to davno naučio. Njemu to znanje ne treba. Treba samo tebi. I žalosno je što danas neki profesori daju tako visoke ocjene iako je znanje realno možda nešto bolje od negativne ocjene. Prije je to bilo puno bolje.

{One death is tragedy, but a million deaths is statistics}
12 godina
odjavljen
offline
Državna matura 2011

pozdrav svima.evo zavrsio je jesenski rok drzavne mature i nizu razinu sam rijesio sva tri predmeta sa 4.Sad mene zanima gdje ja na stranici postani student mogu vidjeti jesam li primljen na faks?Molim vas hitno mi je gledam to ali nigdje ne mogu naći!Zahvaljujem unaprijed

16 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Vjerojatno ne možeš još, ne znam kako to ide sad. Na ljetnom je bilo nešto vremena između objave rezultata ispita i prvih listi za fakultete. Ugl. pogledaj na kartici "Moji rezultati", tamo negdje su svi rezultati...

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
12 godina
protjeran
offline
Državna matura 2011
15 16 rujana ces moci vidjeti ja sam isto polagao jesenski jer nisam ima uvjeti za ljetni isto sve 4
16 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011

Jel netko zna jel se može nakon zavšenog stučnog studija graditeljstva u varaždinu upisati na diplomski,građevinski fakultet ( ZG)?

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
15 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Dali su vec trebali izaci ispitni katalozi za 2011/2012 godinu , nemogu ih naci na stranici ncvvo.

16 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Jel ide ko u varaždin na građevinu?

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
12 godina
odjavljen
offline
Državna matura 2011

moze li mi netko objasniti sto znace ovi bodovi za posebna postignuca kako su to neki ljudi ostvarili?? npr neki imaju 100 bodova tu

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2011 1:35 (Nitro233).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
Nitro233 kaže...

moze li mi netko objasniti sto znace ovi bodovi za posebna postignuca kako su to neki ljudi ostvarili?? npr neki imaju 100 bodova tu

Natjecanja, športski rezultati, razne privilegije, itd

Jack Daniels is the way to go !
13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011

Državna natjecanja.

 

Baš me zanima dali tko sa ovog foruma ide na zimski rok?

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
g12356 kaže...

Državna natjecanja.

 

Baš me zanima dali tko sa ovog foruma ide na zimski rok?

Ja sam išao sada na jesenski.. Ali planiram tek sljedeče ljeto pokušati popraviti matematiku i engleski.

Jack Daniels is the way to go !
12 godina
odjavljen
offline
Državna matura 2011

da vas pitam ima li gumb za potvrdu upisa na fakultet kako da znam da je se negdje oslobodilo mjesto za fakultet?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2011 11:23 (Nitro233).
12 godina
protjeran
offline
Državna matura 2011
Nema vise zimskog roka... samo jesenski i ljetni
12 godina
odjavljen
offline
Državna matura 2011

mislis zimskog roka polaganja drzavne mature? Cudi me zasto onda na nccvo stoje termini polaganja ispita u zimskom roku oko 16.studenoga

14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

KAD SU UPISI ? jesenski rok

16 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
titan kaže...

KAD SU UPISI ? jesenski rok

Pa svaki faks drukčije.

One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all and in the darkness bind them .
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Da, da sazno sam.

12 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Ljudi, bojim se državne mature iz fizike. Zapravo se najviše bojim   prijemnog na medicini. Koju literaturu da koristim za fiziku i kemiju. Biologije me nije strah. Plizz..odgovorite što prije iz vlastitog iskustva. Frendovi kažu da je najbolje da odem u školsku knjigu.

12 godina
offline
Re: Državna matura 2011

Ne boj se fizike, osim ako ti ne treba neka velika ocijena, ali proći je prelagano.

http://steam-expo.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2011 23:23 (OriginalEXE).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011

Na medicini??? Pa zbog fizike su ljudi padali prijemni na medicinskom fakultetu u zagrebu!

12 godina
offline
Re: Državna matura 2011

Govorim za državnu maturu.

http://steam-expo.com/
16 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Mislim da se prilično razlikuje potrebna literatura za ispit na DM, i za prijemni na medicinskom. Ispit iz fizike na DM je relativno lagan, uglavnom je dovoljno znati rješavati zadatke i neko osnovno razumijevanje fizikalnih teorija (ako si P/M gimnazija i radio kroz srednju, par dana pripreme je dovoljno za >90%). Za prijemni na medicinskom sam i ja čuo da je vrlo težak. Ustvari nemam pojma što točno tamo ispituju. Po prolaznosti pretpostavljam da je ispit znatno teži od onog na DM. :D

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice