Ah ta škola...

poruka: 12.601
|
čitano: 1.626.972
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Keops kaže...
AtomicBomb kaže...

Ne teža u doslovnom smislu riječi, nego teža na način da se ta teorija mora shvatiti i razumijeti, a ova teorija iz likovnog itd. se može nabubati napamet.

 

Nekome je lakše shvatiti nego nabubati napamet.

 

Istina. Ja bi volio da mogu napamet, ali ne ide mi.

Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
14 godina
offline
Ah ta škola...

Da malo promjenim temu Gimnazije vs Strukove....

 

 

Pozvan sam da idem 08.03 na nekakvo ispitivanje za PISA projekt. Taj dan ne bih trebao ici u skolu pa onda idem.... {#}

 

Pise da je pozvano 43(ucenika) puta ~160(srednjih skola) 

 

 

Dali je itko isao (ili ce ici) na ovo i sta da ocekujem od ovoga?

www.facebook.com/Battlefield3.Info
14 godina
offline
Re: Ah ta škola...
AtomicBomb kaže...

 

 

Još jedanput napominjem, tehničke i društvene predmete se NE MOŽE uspoređivati.

Ali zašto onda svejedno tvrdiš da su strukovni predmeti teži od društvenih. Gimnazijalci smatraju strukovne predmete jednostavnima, a učenici strukovnih škola smatraju opće predmete lakima i jednostavnima. Ja sam jednostavno protiv toga obostranog podcjenjivanja jer su to predmeti koji zahtijevaju različiti načini razmišljanja.

 

Ionako sve na kraju ovisi o osobi. Nekome je(npr. meni) puno lakše naučiti predmete koji zahtijevaju razumijevanje i shvaćanje, nego npr. biologiju gdje moram praktički sve naučiti napamet.

 

Najgore je kad ljudi uspoređuju škole ne shvaćajući da sve ionako ovisi o trudu pojedinca. Onaj tko se neće truditi i ustrajati, on neće dogurati daleko koju god školu završio. Na kraju krajeva svi imamo različite interese i svatko bira školu prema svojim interesima. A rangiranje škola po težini jednostavno se protivi slobodi izbora, jer se automatski stvara osjećaj manje vrijednosti kod onih niže rangiranih.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
captain_soap_McTawish kaže...

Ali zašto onda svejedno tvrdiš da su strukovni predmeti teži od društvenih. Gimnazijalci smatraju strukovne predmete jednostavnima, a učenici strukovnih škola smatraju opće predmete lakima i jednostavnima. Ja sam jednostavno protiv toga obostranog podcjenjivanja jer su to predmeti koji zahtijevaju različiti načini razmišljanja.

 

Ionako sve na kraju ovisi o osobi. Nekome je(npr. meni) puno lakše naučiti predmete koji zahtijevaju razumijevanje i shvaćanje, nego npr. biologiju gdje moram praktički sve naučiti napamet.

 

Najgore je kad ljudi uspoređuju škole ne shvaćajući da sve ionako ovisi o trudu pojedinca. Onaj tko se neće truditi i ustrajati, on neće dogurati daleko koju god školu završio. Na kraju krajeva svi imamo različite interese i svatko bira školu prema svojim interesima. A rangiranje škola po težini jednostavno se protivi slobodi izbora, jer se automatski stvara osjećaj manje vrijednosti kod onih niže rangiranih.

Meni isto. Npr. Matematiku, jednom skužiš,kasnije nadovezuješ znanje i tu i tamo ako nešto ne skužiš ideš na instrukcije i opet sve kužiš, rješiš 2 zadatka svaki dan da ne zaboraviš i miran si. A biologiju ništa nije povezano, ima tolko pojmova za koje nikad u životu nisam čuo da je to strašno, samo pojmove i objašnjenja naučit je teško, a kamoli sad 30 vrsta životinja opisat kako se pare, kako dišu, kako se hrane, kakav im je optjecajni i živčani sustav itd. I da vi stručno školci, nemojte mislit da je ovo šta vi imate biologiju da je to biologija, vi stisnete gradivo šta mi učimo u 4 godine vi stisnete u 2, tako da je ta vaša biologija vjerojatno sprdnja(a i je, rekao mi je prijatelj koji ide u ETŠ).

STOP ACTA! http://www.cdkeystalk.com/
12 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Vidiš, ja sam uvjeren da bi mi bolje ležali gimnazijalski i društveni predmeti od ovih sadašnjih.Da bi lakše učio i tako dalje.

Međutim, ipak sam odabaro tehničku školu zato što me ova struka zanima prije svega.

 

Sve skupa je ovo raširena tema o kojoj bi mogli pisati na desecima stranica u ovom topicu.

 

Pogledaj moju temu o vodiču za srednje škole, tamo sam sve opisao i vidjet ćeš da nikog nisam podcjenio, već da sam lijepo objasnio kakva bogatstva nude pojedine škole.Lijepo i realno.Mislim da bi se sa tezama iz te teme svi trebalo složiti.

 

 

Po meni za nijednu školu ne možemo reći da je teška.

 

Nekom će biti teško naučiti zemljopis jer ga ne zanima, dok nekom to može biti lagano i jednostavno, jer ga zanima.

 

 

Dakle, tu težinu možemo i tako protumačiti...

 

 

Ja u tehničkoj učim predmete koji me zanimaju, a manje pažnje posvećujem predmetima koji me ne zanimaju previše.

Iako moram priznati da me gimnazijalski predmeti jako vuku; logika, psihologija, sociologija, filozofija, povijest, zemljopis...sve mi je to lijepo, zanimljivo i poučno.Danadanas čitam razne knjige na takve tematike i uživam u njima.

 

 

Dakle, da sve svedemo na neki zajednički nazivnik; pustimo sad govorkanja o tome gdje je lakše, a gdje je teže.Može nam svima biti PRETEŠKO ako nećemo učiti, a PRELAGANO ako ćemo učiti.I tako u svakoj školi.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Volvox kaže...
captain_soap_McTawish kaže...

Ali zašto onda svejedno tvrdiš da su strukovni predmeti teži od društvenih. Gimnazijalci smatraju strukovne predmete jednostavnima, a učenici strukovnih škola smatraju opće predmete lakima i jednostavnima. Ja sam jednostavno protiv toga obostranog podcjenjivanja jer su to predmeti koji zahtijevaju različiti načini razmišljanja.

 

Ionako sve na kraju ovisi o osobi. Nekome je(npr. meni) puno lakše naučiti predmete koji zahtijevaju razumijevanje i shvaćanje, nego npr. biologiju gdje moram praktički sve naučiti napamet.

 

Najgore je kad ljudi uspoređuju škole ne shvaćajući da sve ionako ovisi o trudu pojedinca. Onaj tko se neće truditi i ustrajati, on neće dogurati daleko koju god školu završio. Na kraju krajeva svi imamo različite interese i svatko bira školu prema svojim interesima. A rangiranje škola po težini jednostavno se protivi slobodi izbora, jer se automatski stvara osjećaj manje vrijednosti kod onih niže rangiranih.

Meni isto. Npr. Matematiku, jednom skužiš,kasnije nadovezuješ znanje i tu i tamo ako nešto ne skužiš ideš na instrukcije i opet sve kužiš, rješiš 2 zadatka svaki dan da ne zaboraviš i miran si. A biologiju ništa nije povezano, ima tolko pojmova za koje nikad u životu nisam čuo da je to strašno, samo pojmove i objašnjenja naučit je teško, a kamoli sad 30 vrsta životinja opisat kako se pare, kako dišu, kako se hrane, kakav im je optjecajni i živčani sustav itd. I da vi stručno školci, nemojte mislit da je ovo šta vi imate biologiju da je to biologija, vi stisnete gradivo šta mi učimo u 4 godine vi stisnete u 2, tako da je ta vaša biologija vjerojatno sprdnja(a i je, rekao mi je prijatelj koji ide u ETŠ).

 

 

Biologiju imamo jednu godinu i to po jedan sat tjedno.

 

Bez obzira na to, dobro znam što je biologija.Bilogoja je hrpa informacija za štrebanje koje su nekom zanimljive, a nekom nisu.

To što vi imate biologiju, ne znači da m nemamo neke predmete koji sadrže biologiju, kemiju i fiziku u jednom, još gore sve to u teoriji; čisti primjer ti je naš predmet elektrotehnički materijali i komponente.

 

200 stranica u udžbeniku; čista teorija.A pojmova svakakvih.

Imaš definiciju sa 20 različitih pojmova, a barem 10 ne znaš što znače.

 

 

Dakle u svemu se možemo izjednačiti.

Svaka škola je određena za učenje.

 

 

Ja ti ponavljam, elektrotehničke materijale ću naučiti i imati dobru ocjenu, a da sam možda u gimnaziji, kukao bi da je biologija teška i provlačio se sa lošim ocjenama.

To ti oću reći.Mene zanima struka, a pojedine gimnazijalce ne zanimaju predmeti koje uče i tu je razlika.Ove što ih ne zanima, njima će biti teško, a nama što nas zanima, bit će lagano.

14 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...
Danas nas je samo 14 bilo jer ih je 10 islo na nekakvu likovnu radionicu. :D

Cjeli dan smo se zahebavali, pod hrvatskim sam crto likove
na stol, jako je tesko sjencat skroz crne likove olovkom.

Stvarno tesko. :D
You can either try to destroy it... Run from it... Or concede to it. Aren't you tired of running?
14 godina
offline
Ah ta škola...

Nas uvik 10 u razredu samo, jer su ostali na kavama o.O (prva dva sata) bilo da je škola ujutro ili popodne xD

Daria
15 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Meni kave priej škole nikad nisu bile napete, poslije škole volim sjesti negdje, ali prije mi nikako nepaše, em moraš paziti na vrijeme, em zaš da te čeka nekoliko sati škole nakon kave, nemogu se opustiti, i to mi nikako neide.

The world belongs to the enthusiast who keeps cool.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
jukiii kaže...

Nas uvik 10 u razredu samo, jer su ostali na kavama o.O (prva dva sata) bilo da je škola ujutro ili popodne xD

mislim da ti to najvise ovisi o razrednicima, pravdaju li takve gluposti ili ne... ali na kraju krajeva, i odredjeni zbroj opravdanih moze bit povod za predmeti ispit, pa ko voli nek izvoli...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Jel znate jesmo li opet tri dana prije i dva dana poslije natjecanja iz informatike oslobođeni usmenog(tako je inače kod nas, neznam jel u svim školama tako)? Piše bilogiju sutra pa mi se neda i geografiju učiti.
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Tomislav95 kaže...
Jel znate jesmo li opet tri dana prije i dva dana poslije natjecanja iz informatike oslobođeni usmenog(tako je inače kod nas, neznam jel u svim školama tako)? Piše bilogiju sutra pa mi se neda i geografiju učiti.

U nas je praksa da nema skole samo na dan natjecanja, bez nekakvih popusta vezanih uz pismene i usmene (sve normalno)

14 godina
odjavljen
offline
Re: Ah ta škola...

Slažem se, tak je i kod nas. I mislim da je to i više nego pošteno. Jednio se kod nas recimo ako smo popodne u školi, sutra putujemo na državno onda nas puste zadnjih par sati... Jer mislim dobro ajde ideš na natjecanje, ali nisi sad poseban da te niko ništ nesme pitati.

Ma znate kaj...3.14.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Kod nas se ide na natjecanje da bi mogli koristiti isprike :D
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
15 godina
offline
RE: Ah ta skola.....
Kak ste napisali fiziku?Ja sam 3. razred,imam 26 boda.S obzirom da sam se malo pripremao,nije loše.
AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
13 godina
offline
Ah ta škola...

prag za fiziku ce biti ogroman, 41+

LoL NordicEU : Heineken01
15 godina
offline
Re: Ah ta škola...

Kak si ti napisao?

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
14 godina
offline
Ah ta škola...

Ja sam drugi razred i na ovome natjecanju sam stvarno failao. Imam jedva 32 boda. Da sam se više koncetrirao, mogao sam olako imati sve točno. Istina prvi sam u županiji no što mi to vrijedi sa ovakvim rezultatom.

 

Zadaci sve u svemu nisu bili teški. Zadnja dva zadatka su bila iz elektrostatike što nismo bili radili u školu, ali njih sam uradio 100% točno. Na prva dva sam pogriješio u glupostima radi njih izgubio cijeli zadatak, a u trećem sam na jednoj gluposti izgubio 2 boda.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.2.2012 19:32 (captain_soap_McTawish).
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
emerik kaže...

Kak si ti napisao?

 lose, 18. sam

 

imam 36 bodova

LoL NordicEU : Heineken01
16 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

3. u Istri iz fizike, 34/50.

3. razred. Zadovoljan s obzirom na znanje i koliko sam se pripremao :)

Light a fire for a man, he'll be warm for a day. Light the man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.
14 godina
protjeran
offline
Re: Ah ta škola...
Ranko Kukumar kaže...
Povijest

  Ovaj tvoj satovni raspored i oni moji savjeti o pripremi za učenenje od prije mjesec-dva i svatko može biti odlikaš.

 

Samo za povijest, moja knjiga ima 342 strane. Jad i čemer.

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
12 godina
protjeran
offline
Re: Ah ta škola...
Mentalist kaže...
Ranko Kukumar kaže...
Povijest

 

 

Samo za povijest, moja knjiga ima 342 strane. Jad i čemer.

Niste jedini.Još kad uzmem u obzir da nas profesorica pita zadnjih 10-15 lekcija ,a svaka lekcija ima barem2-3 strane...Uf

Blablabla
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Nama profesorica iz povijesti kaže ime lekcije i mi moramo govoriti sve redom što smo učili iz toga. Ultra štrebanje. Zbog povijesti sam žalostan što idem u opću gimnaziju.
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
12 godina
protjeran
offline
Re: Ah ta škola...
Tomislav95 kaže...
Nama profesorica iz povijesti kaže ime lekcije i mi moramo govoriti sve redom što smo učili iz toga. Ultra štrebanje. Zbog povijesti sam žalostan što idem u opću gimnaziju.

Slična stvar i kod nas,samo što ja volim povijest.

Blablabla
14 godina
protjeran
offline
Re: Ah ta škola...
Tomislav95 kaže...
Nama profesorica iz povijesti kaže ime lekcije i mi moramo govoriti sve redom što smo učili iz toga. Ultra štrebanje. Zbog povijesti sam žalostan što idem u opću gimnaziju.

  E ja imam sreću što mi je profesor povijesti super i traži da pričamo povijest kao priču i pamtimo glavne dijelove lekcija.

 

Ali, zemljopis, oh taj zemljopis. Baš kao što si rekao, ime lekcije i to je to od razgovora s profesoricom.

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Meni je kod nas geografija ok, iako se događa da pola razreda dobije jedan i onda profesora krivo dok povijest svi mogu naštrebat. Profesor iz geo traži zaključivanje i razumjevanje sadržaja, a mnogima to ne ide.
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
12 godina
protjeran
offline
Re: Ah ta škola...
Tomislav95 kaže...
Meni je kod nas geografija ok, iako se događa da pola razreda dobije jedan i onda profesora krivo dok povijest svi mogu naštrebat. Profesor iz geo traži zaključivanje i razumjevanje sadržaja, a mnogima to ne ide.

Naš profesor iz zemljopisa je jedan od najčudnijih ljudi na kugli zemaljskoj .Umislio je da je genije ,a zapravo je samo prosječno inteligentan. Ne zadaje nam kontrolne,samo 

 usmena ispitivanja,i to 2 u svakom polugodištu. Najviše mi smeta kod njega što daje ocjene na temelju prosjeka,ili pak ostalih ocjena .. Ono,ako imaš 3 ,nema šanse da ćeš,

koliko god učio,dobiti 4 ,ili ,ne daj Bože,5 . Budala.. 

Blablabla
14 godina
protjeran
offline
Re: Ah ta škola...
Tomislav95 kaže...
Meni je kod nas geografija ok, iako se događa da pola razreda dobije jedan i onda profesora krivo dok povijest svi mogu naštrebat. Profesor iz geo traži zaključivanje i razumjevanje sadržaja, a mnogima to ne ide.

  Mi učimo zemljopis već jako dugo.

 

Mogu se kladiti da samo ja znam sve glavne gradove u Evropi (mogu se kladiti jer sam neki dan na engleskom to i ispitivao).

 

Da ne kažem Azije. Dio Afrike ne znam ni ja, pa to nisam ispitivao od stida (jesam Nigeriju, to isto nitko nije znao).

Pogledate li količinu mojih zvjezdica, vidjet ćete da ih nema mnogo. Dobio sam ih mnogo više već što ih imaju oni s 5, ali vrijednost im spoznao nisam i izgubih ih. Sada tražim ih u bezdanu foruma.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Takvi su mi fascinantni. Zapravo je većina takva da će učeniku s lošim prosjekom reći: "Kako to da si naučio?" umjesto da pohvale.
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
12 godina
protjeran
offline
Re: Ah ta škola...
Tomislav95 kaže...
Takvi su mi fascinantni. Zapravo je većina takva da će učeniku s lošim prosjekom reći: "Kako to da si naučio?" umjesto da pohvale.

Tako je. Još bih spomenuo da se taj lik lošije odnosi prema"lošijim"učenicima,ali pretpostavljam da imapreviše takvih likova da bi se navodilo.

Blablabla
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice