Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.017
|
čitano: 5.590.745
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Pikka kaže...

Bok svima,

Prije nekoliko dana mi se na Google tražilici javila informacija "Unusual traffic from your computer network" i morao sam riješiti CAPTCHA slike da dođem na Google. To mi je bilo sumnjivo. Resetirao sam ruter i nakon toga nisam imao više problema.

Iskon mi je danas poslao mail da "je došlo do nedopuštenog pristupa brute force napadom na udaljeni server s Vaše lokacije", i priložili su log.txt kao dokaz. Budući da sam skeptičar, proslijedio sam mail natrag u Iskon da ih pitam da li je poruka fakat od njih ili me netko pukušava zeznuti. Za sad još nisam dobio njihov odgovor. Mail je navodno došao s adrese abuse@iskon.hr.

Imam instaliran Avira free i Comodo firefall free, nisam imao nikakvih dojava o napadima. Nisam priključivao tuđe USB-ove niti instalirao piratski softver u posljednje vrijeme.

Instalirao sam dodatno i Malwarebytes, AVG, Spybot i Simply super trojan remover - sva četiri scana nisu našli ništa.

Provjerio sam i mobitele od djece (jer su stalno na wifi) i instalirao Bitdefender, scan nije našao ništa.

Bilo kakva helpful informacija ili savjet su više nego dobrodošli. Vjerujem da se nešto događa na kompjuteru jer mi Google ne bi za bezveze davao CAPTCHA provjere, ali ne mogu naći o čemu se radi.

Ako ti je nakon restarta routera sve bilo u redu, znači da si dobio blacklistanu IP adresu. Drugim riječima, dobio si IP adresu s koje je netko slao spam ili čak radio brute force napade. Nakon restarta, dobio si drugu, čistu IP adresu koja nije završila na nikakvim blacklistama.

Da li se tvoja IP adresa nalazi na nekoj blacklisti, možeš provjeriti ovdje i ovdje.

12 godina

Provjerena moja IP adresa i nije bas cista.

Ima li razloga za brigu?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
9 godina

sisko93 - hvala za info, pokušavam promijeniti ove stvari na routeru, trenutno mi password nije dobar (nadam se da sam ga krivo zapamtio, da mi ga netko nije promijenio) pa moram pričekati 15 min da pokušam ponovo

Marko :D - hvala također, tvoje riječi su zlata vrijedne, odmah mi je lakše :) Za svaki slučaj ću promijeniti pass i sve ostalo na modemu i "keep an eye out" sljedećih par dana...

10 godina
djigibao kaže...

Provjerena moja IP adresa i nije bas cista.

Ima li razloga za brigu?

Ne. Dinamičke IP adrese se nalaze na dvije ili tri blackliste na toj konkretnoj listi. I to je normalno. Da je tvoja IP adresa na više listi, tu već postoji mogućnost pokazivanja captche na raznim stranicama i Google-u.

Tada samo restartaj router da dobiješ novu čišću IP adresu.

Pikka kaže...

sisko93 - hvala za info, pokušavam promijeniti ove stvari na routeru, trenutno mi password nije dobar (nadam se da sam ga krivo zapamtio, da mi ga netko nije promijenio) pa moram pričekati 15 min da pokušam ponovo

Marko :D - hvala također, tvoje riječi su zlata vrijedne, odmah mi je lakše :) Za svaki slučaj ću promijeniti pass i sve ostalo na modemu i "keep an eye out" sljedećih par dana...

Pa možeš, ali eto, da znaš da nije do tebe nego te tak zapalo. I ja sam tako nekoliko puta dobio IP adresu koja se nalazi na crnoj listi; skoro svaka stranica me tražila da rješavam captchu. Restart routera taj problem riješava bez problema.

6 godina
Ultimativna antivirus tema - P&O

Što se tiče skeniranja na malware, preporučljivo je to raditi iz safe moda a ne iz normalno podignutih windowsa.

Pomalo, šegavo i vajka!
3 godine

Ekipa , svako dobro i puno sreće svima u 2021 ! 🎄

10 godina

želim nam za

2021 :

...da je *Corona* ponovo samo pivo

...da kad se ponovo vidimo, smijemo jedan korak bliže

...da je *pozitivno* opet nešto dobro

...da se *testovi* opet rade samo u školama

...da je *izolacija* opet samo za kuće i električne žice

...da se sa *maskom* ide samo u maškare

...i da je *Donald* opet samo jedan patak

...i da se kuća trese samo za vrijeme sexa!!!

Some people are so poor... all they have is money!
12 godina

EKIPA, SRETNA I PUNA SREĆE I ZDRAVLJA NOVA 2021!!!  

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina

Također svima sretna Nova... 

11 godina

Sve najbolje u Novoj 2021 i da sve ružno što nam je donijela odvratna 2020 zauvijek nestane!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi bi brzo prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
11 godina

Ekipa zanimaju me vaša iskustva sa Windows Security (Windows 10) + ESET ili Kaspersky Free. Upravo isprobavam ESET i odlično radi ali čudno mi je da nije ugasio Windows Security. Mogu li raditi normalno zajedno (za sada ne vidim neki problem), da li da ga ručno prisilno gasim, ili da ne instaliram dodatni AV. Kontam da bi najbolja kombinacija bila da stavim Kaspersky Free, pošto ga već vrtim na laptopu sa Windowsom 7.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
10 godina

Windows isključuje i uključuje šta treba prilikom instalacije nekog drugog AV-a...

Sve je kak treba biti i ne čačkaj prisilno ništa!

ESET je paid i ima više modula zaštite od free Kasperskyja tak da su to kruške i jabuke...

Ako imaš ESET-ovu licencu, stavi njega ak si zadovoljan sa njime a ako želiš free onda naravno Kaspyja 

Ako nisi "rizičan korisnik", ne trebaš stavljat posebni av program.

Na browser si obavezno stavi neki adbloker poput AdGuarda ili uBloka 

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 16:55 (andi.cro).
11 godina

Naravno da sam rizičan, zato i pojačavam obranu. Microsoftov AV mi je bacio par dojava za arhive koje sam 99% siguran da su čiste, pa zato želim biti siguran da je false positive. Na browseru odavno podešeni uBlock i AdGuard (sa blokiranjem oglasa i društvenih mreža). Znači Windows Security se "ne kolje" sa ostalim proizvodima tako da ga ostavljam da brlja u pozadini.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
11 godina
Ukloni s browsera ili AdGuard ili uBlock. Kojeg vraga gušiš browser s dva programa koja rade iste stvari!
Ako već gledaš golotinju, instaliraj taj Eset ako imaš zdravu licencu za njega, skini i pokreni Winaero Tweaker i isključi kroz njega Windows Defender da ne mučiš računalo. Ako si napredniji korisnik, možeš Defender isključiti i kroz GP Editor.
Ako ne gledaš gole ženske, ostani na Defenderu i ne prljaj računalo s ostalim softverskim nakupinama...
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
10 godina
BlackMoon kaže...
Ukloni s browsera ili AdGuard ili uBlock. Kojeg vraga gušiš browser s dva programa koja rade iste stvari!
Ako već gledaš golotinju, instaliraj taj Eset ako imaš zdravu licencu za njega, skini i pokreni Winaero Tweaker i isključi kroz njega Windows Defender da ne mučiš računalo. Ako si napredniji korisnik, možeš Defender isključiti i kroz GP Editor.
Ako ne gledaš gole ženske, ostani na Defenderu i ne prljaj računalo s ostalim softverskim nakupinama...

Mislim da ovo nije preporučljivo raditi jer bi windows trebao sam isključiti Defenderove komponente prilikom detekcije nekog drugog av programa a one komponente koje ne isključi su potrebne za druge zadaće normalnog i stabilnog funkcioniranja windowsa jer Security Centar sa Defenderom ne služi samo za zaštitu i nije vezan samo za Defender nego i za neke druge bitne stvari.

Windows će sam isključiti kaj treba isključiti da ne dolazi do konflikata izm. dva av programa! 

11 godina
Windows neće sam isključiti ništa, a o third party instalacijskim fajlovima ovisi da li će pri instalaciji svog softvera "isključiti" Defender ili ne. Ali treba znati i to da je Defender duboko integriran u sistem i da svaki pokušaj "diranja" u sebe smatra napadom na sigurnost i učiniti će sve da se obrani, tj ponovno aktivira. Zato sam kolegi predložio GP Editor ili Winaero ako već želi sigurnost sustava povjeriti nekom drugom siguronosnom rješenju.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
10 godina

Ako nekom trebaju Ransomware Decryption Tool-ovi, evo ih:

LINK

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 13:45 (andi.cro).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice