Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.433
|
čitano: 6.644.155
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Nudi i na Androidu. I upravo zahvaljujući AdGuardu uspio sam skužiti da je uvjerljivo najgora aplikacija na mom mobitelu Microsoft Outlook. Znači svakih par minuta kontaktira www.facebook.com i dijeli podatke s istim (pogledaj Off-Facebook Activity ako imaš instaliranu Facebook aplikaciju i Microsoft Outlook). Ako blokiram tu vezu, Outlook se pokušava spojiti svake sekunde i ne odustaje, te na taj način ubija bateriju.

 

Ali nije samo to u pitanju, isto radi i kada imaš isključen Wi-Fi i mobilne podatke; konstantno se pokušava spojiti na Facebook i Microsoftove domene tako da mi je zapisnik filtriranja pun SERVFAIL. Da bar postoji neka poštena alternativa da mogu maknuti špijuna s mobitela...

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 19:06 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko, dosta apk na Androidu je takvog ponašanja da se spajaju kojekuda, a ima njih koje mogu nadjačati postavke i trošiti MB makar su mobilni podaci ugašeni.

Meni se pokazalo učinkovito to da onemogućim samostalno pokretanje takvih apk, znači radi samo dok ga ja pokrenem i kad ga maknem iz rama nemože sam startati. Loša strana tog pristupa je što tada nema notifikacija od te apk.
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunker kaže...
Marko, dosta apk na Androidu je takvog ponašanja da se spajaju kojekuda, a ima njih koje mogu nadjačati postavke i trošiti MB makar su mobilni podaci ugašeni.

Meni se pokazalo učinkovito to da onemogućim samostalno pokretanje takvih apk, znači radi samo dok ga ja pokrenem i kad ga maknem iz rama nemože sam startati. Loša strana tog pristupa je što tada nema notifikacija od te apk.

Vjeruj mi da je to jedina aplikacija na mom mobitelu koja to radi. Uz to, još se neka Google-ova aplikacija spaja na mtalk.google.com, ali nakon par neuspješnih pokušaja stane dok se Microsoft Outlook i dalje pokušava spojiti.

 

Postavio bih si Outlook.com mail u Gmail aplikaciju, ali ona mi nije dobra jer mi kao i većini kasne obavijesti o mailu. Jedina aplikacija koju još nisam isprobao je ona K-9 Mail, pa ne znam kako se ona ponaša...

7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Marko, neznam za tu apk koju spominješ, no Android sam po sebi ima kojekakvih pozadinskih servisa koji se spajaju.

Ja na mobu imam dvije apk za mobilno bankarstvo ( od dvije banke ), i paranoično povremeno provjeravam kaj se dešava u pozadini. Imam i apk povezane sa mojim računima u komunalnim službama, hrvatskom telekomu, bonbonu, adobeu, ...tako da mi se nije igrati sa time. Ima tu i dropboxa i sl clouda, održavanja weba, fiskaliziranja računa....

Zato povremeno prečekiram sve detalje i tada sam znao naći te sumnjive radnje o kojima pričamo.

Sranje je kaj nekakva ok apk nakon neke nadogradnje promijeni ponašanje nagore...tako da tu stalno treba biti oprezan.

No, svi na ovoj temi odavno znamo da je sigurnost trajan proces a ne jednokratno podešavanje....

😀

Nego...parkovi, pankerice i tak to...??
😜
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunker kaže...
Marko, neznam za tu apk koju spominješ, no Android sam po sebi ima kojekakvih pozadinskih servisa koji se spajaju.

Govorim o Outlooku. Na mtalk.google.com se spaja neka Google-ova aplikacija, ali pošto me ne smeta koliko Outlook nisam ni istraživao koja.

bunker kaže...
Ja na mobu imam dvije apk za mobilno bankarstvo ( od dvije banke ), i paranoično povremeno provjeravam kaj se dešava u pozadini. Imam i apk povezane sa mojim računima u komunalnim službama, hrvatskom telekomu, bonbonu, adobeu, ...tako da mi se nije igrati sa time. Ima tu i dropboxa i sl clouda, održavanja weba, fiskaliziranja računa.... 

Zato povremeno prečekiram sve detalje i tada sam znao naći te sumnjive radnje o kojima pričamo. 

Sranje je kaj nekakva ok apk nakon neke nadogradnje promijeni ponašanje nagore...tako da tu stalno treba biti oprezan. 

No, svi na ovoj temi odavno znamo da je sigurnost trajan proces a ne jednokratno podešavanje.... 

😀 

Ja nemam tih problema, ali svejedno povremeno provjerim gdje se što spaja. 😁

bunker kaže...
Nego...parkovi, pankerice i tak to...?? 
😜

U ovo vrijeme teško. COVID-19 otežava situaciju... 🙃

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Pa daj izgon tom Outlooku s mobitela! Ja sam ga probao i nakon nekog vremena out! Preglomazan, neuredan, nepregledan i zafrkava s notifikacijama. Koristio sam tada Blue Mail za iOS. Bio je dobar, ali konstantno je vrtio neke sinkronizacije i cuclao mi bateriju. Na kraju sam se vratio na default mail od iOS-a. I konačno zadovoljan.
Od Facebook pošasti imam samo WhatsApp, tek da se mogu javiti prijateljima, jer Skype više nitko ne koristi. Ostali Face otrov tipa Messanger, Instagram i ostalo neće na moj mobitel.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
BlackMoon kaže...
Pa daj izgon tom Outlooku s mobitela! Ja sam ga probao i nakon nekog vremena out! Preglomazan, neuredan, nepregledan i zafrkava s notifikacijama.

Ne znam kada si zadnji puta koristio Outlook, ali aplikacija mi je sasvim u redu. Pregledna je i lako se snalaziti u njoj. Jedini minus je to što sam već naveo; dijeli podatke s Facebookom i konstantno radi nekakve zahtjeve, pa čak i kada je internet isključen.

 

Zašto mi je na mobitelu? Nema druge pristojne alternative. Gmail aplikacija ne radi dobro (kasne obavijesti), MyMail i ostali cloud klijenti, koristio jednom i nikada više. Outlook je jedina koja radi donekle dobro. Kažem, K-9 Mail je jedina aplikacija koju nisam probao, ali ona stvarno ima glomazno sučelje i na Google Playu nije ažurirana još od 2018. Vidim da se još razvija i da moderniziraju sučelje, te da uskoro izlazi verzija 5.800 tako da ću izdržati na Outlooku dok je ne dovrše. Više o tome ovdje.

BlackMoon kaže...
Koristio sam tada Blue Mail za iOS. Bio je dobar, ali konstantno je vrtio neke sinkronizacije i cuclao mi bateriju. Na kraju sam se vratio na default mail od iOS-a. I konačno zadovoljan. 
Od Facebook pošasti imam samo WhatsApp, tek da se mogu javiti prijateljima, jer Skype više nitko ne koristi. Ostali Face otrov tipa Messanger, Instagram i ostalo neće na moj mobitel.

Ja sam prije koristio Facebook Lite. Ali nakon što sam vidio (odmah kad je došao alat Off-Facebook Activity) da Facebook i Outlook mute u pozadini i dijele podatke o meni, Facebook je odmah letio s uređaja. Outlook nije jer nema zamijene...

6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

 

 

Da ne bi došlo do zabune, govorim o mobilnoj aplikaciji (s AdGuard.com, a ne s Google Playa). AdGuard na Google Playu je dodatak za Samsung i Yandex preglednik, dok je aplikacija skinuta sa stranice punokrvni ad blocker.

 Baš i je došlo do zabune jer sam ga skinuo s GPStorea pa mi nudi samo samsung i Yandex preglednike, dočim upišem "ostalo" kaže da chrome ne podržava AD guard...

Hvala Marko, nisam čitao o razlikama.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Imaj na umu da besplatna verzija može samo blokirati oglase u preglednicima, ne i u aplikacijama. Ali ako postaviš AdGuard DNS na uređaj, možeš blokirati oglase u aplikacijama. 😉

 

Alternativa AdGuardu je Blokada.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 22:32 (Marko :D).
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Nema mi goreg nego kad mi neka mobilna aplikacija počne vrtiti one iritantne reklame u dnu ekrana. Dođe mi da tresnem uređaj u najbliži zid. Većinu toga sam riješio baš AdGuardom, a ono što je baš bilo tvrdoglavo i nije se dalo ukloniti, ili je app dobila nogu, ili sam je kupio, ako mi se baš dopala. Uglavnom, takvih gadarija više nemam na uređaju.

 

@Marko: Isprobao sam Outlook ne tako davno, u potrazi za mail alternativom, ali nikako mi se nije svidio, a najiritantnije je bilo kašnjenje notifikacija, ili se ne bi uopće pojavile dok ne bi otvorio app. Jednostavno, za mail klijent na siromašnom Apple Store-u nisam uspio naći ono što me zadovoljava u potpunosti, pa sam se vratio na defaultni.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 22:57 (BlackMoon).
3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Ja nisam primjetio nikakvu razliku u brzini surfanja s AdGuardom. Kod mene je konstantno uključen (kao VPN) i ne isključujem ga. Što se privatnosti tiče, AdGuard ne preusmjerava promet na svoje poslužitelje niti prikuplja ikakve podatke o korisniku. Sve je to lijepo napisano u njihovoj politici privatnosti.

 S ovim se baš i ne bih složio, pa stoga i a mobitelu koristim Firefox sa uBlock Originom i sve pet!

Lako ženskama razmišljati srcem kad nemaju qurac.
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
BlackMoon kaže...

@Marko: Isprobao sam Outlook ne tako davno, u potrazi za mail alternativom, ali nikako mi se nije svidio, a najiritantnije je bilo kašnjenje notifikacija, ili se ne bi uopće pojavile dok ne bi otvorio app. Jednostavno, za mail klijent na siromašnom Apple Store-u nisam uspio naći ono što me zadovoljava u potpunosti, pa sam se vratio na defaultni.

Upravo taj problem ima većina korisnika s Gmail aplikacijom na Androidu. Google e-mail ne deklarira kao nešto hitno, pa umjesto da su prioritet Gmail aplikacije postavili na high, oni su postavili unknown. I dok će Gmail normalno primiti e-mail, obavijest neće doći odmah nego tek naknadno. Druge aplikacije imaju postavljen prioritet na high i zato obavijesti dolaze instantno.

 

To je jedan od razloga zašto koristim Outlook aplikaciju. Na njoj obavijest dobim odmah pri primitku maila, a ne nakon tjedan dana.

 

@X-Fi sve ovisi od uređaja, internetske veze i na koliko si filtera pretplaćen. Kod mene na mobitelu s AdGuardom sve radi glatko i brzo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 23:44 (Marko :D).
3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Imaj na umu da besplatna verzija može samo blokirati oglase u preglednicima, ne i u aplikacijama. Ali ako postaviš AdGuard DNS na uređaj, možeš blokirati oglase u aplikacijama. 😉

 

Alternativa AdGuardu je Blokada.

 A oba dvije su blijede alternative uBlock Originu!

Lako ženskama razmišljati srcem kad nemaju qurac.
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Pa baš i nisu. AdGuard blokira oglase u svim aplikacijama, a uBlock Origin blokira oglase samo u Firefox-u i Kiwi Browser-u. I to je problem.

 

Jer, ako oglase ne želim vidjeti u pregledniku, sigurno ih ne želim vidjeti ni u aplikacijama. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 23:45 (Marko :D).
3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunker kaže...
Marko, dosta apk na Androidu je takvog ponašanja da se spajaju kojekuda, a ima njih koje mogu nadjačati postavke i trošiti MB makar su mobilni podaci ugašeni.

Meni se pokazalo učinkovito to da onemogućim samostalno pokretanje takvih apk, znači radi samo dok ga ja pokrenem i kad ga maknem iz rama nemože sam startati. Loša strana tog pristupa je što tada nema notifikacija od te apk.

 Bogme, tu ste u pravu. Tak sam radio sa zbloatiranim Viberom kojeg sam nažalost morao imati zbog raznih školskih udruga od kada je nastava bila od doma. Utrneš ga i ondak ti vrag neda mira, pa ga pališ i gledaš ak je šta stiglo. Muka živa! Već mi došlo da si napišem "šorkat" za šteker, pa da ga sa početnog ekrana palim i gasim :))

 

Lako ženskama razmišljati srcem kad nemaju qurac.
3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Pa baš i nisu. AdGuard blokira oglase u svim aplikacijama, a uBlock Origin blokira oglase samo u Firefox-u i Kiwi Browser-u. I to je problem.

 

Jer, ako oglase ne želim vidjeti u pregledniku, sigurno ih ne želim vidjeti ni u aplikacijama. 

 Dobro, to opet ovisi o profilu. U aplikacijama koje ja koristim nema reklama, tak da mi za browser dovoljan ublok. Je, svakako je ugodnije radit bes tih dosadnih ads-a!

Lako ženskama razmišljati srcem kad nemaju qurac.
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
X-Fi kaže...
A oba dvije su blijede alternative uBlock Originu!

 e sad, da li mobilni Firefox uz Ublock origin podržava i i don't care about cookies ?

 

jer ako ne podržava onda U bloc origin nema u današnje vrijeme smisla. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
7 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Marko, android je najraširenija mobilna platforma, a defaultni Gmail koristi najveći dio korisnika androida. Meni Gmail notifikacije rade odlično.

Na mobu imam instaliran i Gmail i Outlook , te mi oba trenutno notificiraju pristigli mail.

Možda da pregledaš podešenosti postavki u samom Gmailu ( razvrstavanje pošte, prioritet, obavijesti, ...) a također ulogu igra i podešenosti obavijesti na samom sistemu....
16 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Kod mene je namjesteno da mi mailovi sa svih servisa stižu na gmail i nema nikakvih problema.

 

Nekad je potrebno i aplikaciju "zaključati" tako da je mobilni OS ne gasi.

 

Primjer slike sa gmail, vidi se mali lokot koji označava da je aplikacija "zaključana" u RAM

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
bunker kaže...

Marko, android je najraširenija mobilna platforma, a defaultni Gmail koristi najveći dio korisnika androida. Meni Gmail notifikacije rade odlično.

Na mobu imam instaliran i Gmail i Outlook , te mi oba trenutno notificiraju pristigli mail.

Možda da pregledaš podešenosti postavki u samom Gmailu ( razvrstavanje pošte, prioritet, obavijesti, ...) a također ulogu igra i podešenosti obavijesti na samom sistemu....

https://www.androidauthority.com/delayed-gmail-notifications-1052389/

https://www.reddit.com/r/Android/comments/dtdldo/androids_gmail_notification_bug/

 

Ima ljudi koji nemaju prisutnih problema s aplikacijom. Ja konkretno imam. I to ne samo na trenutnom Sonyju, imao sam i na HTC-u, te LG-ju.

 

Probam aplikaciju danas možda se stanje popravilo.

djigibao kaže...

Kod mene je namjesteno da mi mailovi sa svih servisa stižu na gmail i nema nikakvih problema.

 

Nekad je potrebno i aplikaciju "zaključati" tako da je mobilni OS ne gasi.

 

Primjer slike sa gmail, vidi se mali lokot koji označava da je aplikacija "zaključana" u RAM

I obavijesti o mailu dobivaš odmah? Probaj si poslat jednom mail, onako dok ne koristiš mobitel u toku dana. Tek tako da vidiš da li ti je došla obavijest.

 

EDIT: Gmail ne podržava push?

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 9:09 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
...nije bas da mi je od zivotne vaznosti ako mi mail kasni 15tak minuta...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Pa nije ni meni, ali volim da mi dođe instantno ako se već nudi ta usluga.

 

EDIT: Poslao mail s drugog računa, obavijest nula bodova. Tek je pri otvaranju aplikacije počelo osvježavati inbox. Ostajem na Outlooku do daljnjega... 😑

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 9:59 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Pozdrav ekipa.

Na komp se uhvatio neki trojanac.

Malwarebytes kaže da je: Trojan.BitCoinMiner
Hitmanpro je pronašao: Trojan.MISL.Startun.gen

Sve je pobrisano ili u karanteni, ali MBytes non stop izbacuje upozorenja da se nešto želi spojiti na neku IP adresu i da je blokirano.

Neki savjet?
Može li se takav trojanac sam širiti mrežom do drugih računala?
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Trojanci se obično ne razmnožavaju i ne šire mrežom. Preuzmi i pokreni Emsisoft Emergency Kit i napravi dubinsko skeniranje.

 

Možeš li vidjeti koji se proces spaja na IP adresu?

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 10:16 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Jel pomaže ovaj screenshot?
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Pomoglo bi da znamo o kojoj .exe datoteci se radi. Odnosno koji je program došao s Bitcoin rudarom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 10:39 (Marko :D).
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Obično bude soundmixer.exe skriven u Microsoft folderu u Program Data.
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.8.2020 11:47 (BlackMoon).
5 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Malwarebytes pokazuje ovu putanju:
C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL12.BLINK2014\Binn\sqlserver.exe

Hvala ti na pomoći
3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

 Kao što sam napisao prije u temi EMSI, ne bih ga niti poklonjenog, sorry.

Lako ženskama razmišljati srcem kad nemaju qurac.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice