Ultimativna antivirus tema - P&O izdvojena tema

poruka: 48.433
|
čitano: 6.657.221
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Evo kakvo je trenutno stanje. Ali, kažem nebitno jer se to izmjenjuje tijekom dana. Znam da je rezultat užas, but radi se o wlan konekciji, tak da...

 

Lako ženskama razmišljati srcem kad nemaju qurac.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 16:03 (X-Fi).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Ovo je grozno. 

3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Ovo je grozno. 

 Za bežićno je još i dobro. Udaljenost cca 1km

  Uglavnom, nemam nikakvog VALJANOG razloga da si stavim Cloudflare DNS. Eto,za sada će ostati na isp-ovom.

Lako ženskama razmišljati srcem kad nemaju qurac.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 16:37 (X-Fi).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Uvijek možeš miješati DNS poslužitelje s istim značajkama. Recimo, postaviš si Google Public DNS kao primary, a Cloudflare (ili neki drugi koji nudi sve isto kao Google Public DNS) kao secondary. U tom slučaju računalo će uvijek koristiti onaj koji se prvi javi. Ili ako primarni DNS postane nedostupan, upiti se automatski šalju na sekundarni.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 17:09 (Marko :D).
3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Uvijek možeš miješati DNS poslužitelje s istim značajkama. Recimo, postaviš si Google Public DNS kao primary, a Cloudflare (ili neki drugi koji nudi sve isto kao Google Public DNS) kao secondary. U tom slučaju računalo će uvijek koristiti onaj koji se prvi javi. Ili ako primarni DNS postane nedostupan, upiti se automatski šalju na sekundarni.

 Neka, hvala, ali NE

Lako ženskama razmišljati srcem kad nemaju qurac.
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Tvoj odabir...

3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Tvoj odabir...

 Upravo tako...drugačije nikako!

Lako ženskama razmišljati srcem kad nemaju qurac.
16 godina
online
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Odi na 1.1.1.1/help i vidi na koji data centar si spojen. Ja sam spojen na poslužitelje u Zagrebu.

 

Evo kako je kod mene (cini se isto ZG ili...?)

 Kod mene se isto radi o wlan-u i udaljenosti od centrale cca. 1km.

Inace je brzina 40/6 Mbps

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...
Marko :D kaže...

Odi na 1.1.1.1/help i vidi na koji data centar si spojen. Ja sam spojen na poslužitelje u Zagrebu.

 

Evo kako je kod mene (cini se isto ZG ili...?)

 Kod mene se isto radi o wlan-u i udaljenosti od centrale cca. 1km.

Inace je brzina 40/6 Mbps

 A dali je FLAT za nula (0) kuna?!...e, o tome se radi

Lako ženskama razmišljati srcem kad nemaju qurac.
16 godina
online
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
...gdje to ima flat za nula kuna?...i tko je uopce sad to spominjao?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
djigibao kaže...
...gdje to ima flat za nula kuna?...i tko je uopce sad to spominjao?

Ako sam dobro skužio kolega ima besplatan neograničen internet. S obzirom da se spaja s udaljenosti od 1 km, kao i da ima relativno loš ping prema lokalnim poslužiteljima, rekao bih da se spaja na besplatan Wi-Fi nekog kafića ili grada i u tom smislu ima besplatan internet.

djigibao kaže...
Marko :D kaže...

Odi na 1.1.1.1/help i vidi na koji data centar si spojen. Ja sam spojen na poslužitelje u Zagrebu.

 

Evo kako je kod mene (cini se isto ZG ili...?)

 Kod mene se isto radi o wlan-u i udaljenosti od centrale cca. 1km.

Inace je brzina 40/6 Mbps

Da, i ti se spajaš na poslužitelje u Zagrebu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 21:13 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Odi na 1.1.1.1/help i vidi na koji data centar si spojen. Ja sam spojen na poslužitelje u Zagrebu.

 I meni piše ZAG !

 

A evo i mojeg bakrenog jada i bijede:

(al ping je ok)

 

 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 23:11 (andi.cro).
14 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Maknuo sam Cloudflare DNS, uradio "flush" i evo rezultata:

 Nema razlike u brzini !?!

 

Staviti ću nazad Cloudflare DNS ne radi brzine jer nema razlike nego zbog bolje sigurnosti, ( nadam se da tu ipak ima razlike ) 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.8.2020 23:23 (andi.cro).
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Flushanje DNS cachea neće ubrzati DNS poslužitelje. Ti prema 1.1.1.1 imaš ping 20 ms jer toliko imaš prema svom ISP-u. Dakle, prema ISP-u uvijek imaš najmanji mogući ping (ako ne gledamo lokalnu mrežu) i ne možeš imati manji ping od toga prema nekom drugom poslužitelju.

Ako prema svom ISP-u imaš ping 20 ms, ne možeš imati manje od toga prema 1.1.1.1. Ja imam ping 1 ms prema svom ISP-u, pa stoga imam i 1 ms prema Clouflare-u.
14 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...
Flushanje DNS cachea neće ubrzati DNS poslužitelje. Ti prema 1.1.1.1 imaš ping 20 ms jer toliko imaš prema svom ISP-u. Dakle, prema ISP-u uvijek imaš najmanji mogući ping (ako ne gledamo lokalnu mrežu) i ne možeš imati manji ping od toga prema nekom drugom poslužitelju.

Ako prema svom ISP-u imaš ping 20 ms, ne možeš imati manje od toga prema 1.1.1.1. Ja imam ping 1 ms prema svom ISP-u, pa stoga imam i 1 ms prema Clouflare-u.

 Kaj si na optici ?

Some people are so poor... all they have is money!
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ja se iz dosade prebacio na FreeDNS, pa ću malo popratiti. Nekako mi se čini da opet njušim Eposa???

 

Kad sam vidio te brzine koje screenshotate, skoro mi je pozlilo! Kakav smo mi šupak Europe!

 

 

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
andi.cro kaže...
Marko :D kaže...
Flushanje DNS cachea neće ubrzati DNS poslužitelje. Ti prema 1.1.1.1 imaš ping 20 ms jer toliko imaš prema svom ISP-u. Dakle, prema ISP-u uvijek imaš najmanji mogući ping (ako ne gledamo lokalnu mrežu) i ne možeš imati manji ping od toga prema nekom drugom poslužitelju.

Ako prema svom ISP-u imaš ping 20 ms, ne možeš imati manje od toga prema 1.1.1.1. Ja imam ping 1 ms prema svom ISP-u, pa stoga imam i 1 ms prema Clouflare-u.

 Kaj si na optici ?

Još od 2012. godine.

BlackMoon kaže...

Ja se iz dosade prebacio na FreeDNS, pa ću malo popratiti. Nekako mi se čini da opet njušim Eposa???

 

Kad sam vidio te brzine koje screenshotate, skoro mi je pozlilo! Kakav smo mi šupak Europe!

Moram priznati da nikad nisam čuo za FreeDNS. Izgleda mi kao neki DNS i stranica sklepani na brzinu. Za Cloudflare bar znam da se drži svojih načela privatnosti za DNS jer je došla neka firma i napravila inspekciju. 😆

3 godine
protjeran
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Ne treba se previše zamarati s tim DNS-ovima kad 90% korisnika ionako ima po difoltu automatski podešeno, znači od ISPa, tako da je svejedno. A što se tiće "zaštite", nisu oni svemoguči.

Brzine su takve kakve jesu i po tome smo nažalost poznati izvan naših granica. Za utjehu jedino spašava spoznaja da smo u mobilnoj mreži vrlo konkurentni ostalim članicama unije. Dok se čeka optika u SVIM krajevima, možda uzet 5G ruter, sa se njime kompenzirat.

Međutim, osim DNS-a, koje još slojeve zaštite preporučujete?

 

Lako ženskama razmišljati srcem kad nemaju qurac.
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
X-Fi kaže...

Ne treba se previše zamarati s tim DNS-ovima kad 90% korisnika ionako ima po difoltu automatski podešeno, znači od ISPa, tako da je svejedno. A što se tiće "zaštite", nisu oni svemoguči.

Mene je Google Public DNS, kao i Cloudflare DNS spasio više puta. I ne u vidu neke sigurnosti nego isključivo u vidu internetske veze. DNS poslužitelji A1 nisu baš stabilni; više puta se znalo događati da nitko nema interneta jer su im pali DNS poslužitelji. Otkada imam te DNS poslužitelje, još mi se nije dogodilo da nema interneta na duže vrijeme.

 

I da, nisu ni oni svemogući što se tiče zaštite, ali dobro ih je imati namještene u svakom slučaju. Quad9 je među najboljima što se tiče zaštite, čak su i vrlo brzi...

X-Fi kaže...

Brzine su takve kakve jesu i po tome smo nažalost poznati izvan naših granica. Za utjehu jedino spašava spoznaja da smo u mobilnoj mreži vrlo konkurentni ostalim članicama unije. Dok se čeka optika u SVIM krajevima, možda uzet 5G ruter, sa se njime kompenzirat.

Kad smo već kod brzina, evo moje. Već sam jako dugo na toj brzini (od 2013. godine) i za moje potrebe je dosta. Nudili su mi iz A1 3u1 (umjesto 2u1), ali uz brzinu 70 Mb/s, pa sam ih otkantao i rekao da ostave ovako kako je. Jedino ću ruter morati mijenjati jer je ovaj Telsey na izdisaju... 😁

 

 
 

X-Fi kaže...

Međutim, osim DNS-a, koje još slojeve zaštite preporučujete?

Ja koristim Windows Defender (s isključenim SmartScreenom, cloudom i slanjem uzoraka; samo definicije) + uBlock Origin (s uBO Extra) + Google SafeBrowsing u pregledniku. Meni i više nego dosta...

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Ti si skroman što se tice brzine. Ja bi više teško s konja na magarca!
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
13 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Da mi ponude veću brzinu po istoj cijeni, uzeo bih. Ali meni je i ova brzina dovoljna. Jedino na čemu bi trebao poraditi je Wi-Fi. Vuče jedva 45 Mb/s tako da sve što mi je važno, spojeno je kabelom (čitaj: jedan desktop PC i jedan laptop). Ostalo; drugi laptopi, mobiteli, printer, televizor, Chromecast i perilica rublja, to je spojeno na Wi-Fi.

 

Kao što rekoh, ruter mi je na samrti. Svakih tjedan dana ga mora iskopčati na 5 minuta jer se inače zblesira u radu; ugase se neke lampice i pukne internet. Toliko se zblesira da mu se ni preko računala tada ne može pristupiti. 

Čekam da krepa do kraja, pa ću onda zvati A1 da ga dođu zamijeniti. Odmah ću ih tražiti da mi daju neki ruter koji podržava dual-band Wi-Fi i 802.11ac standard tako da i Wi-Fi riješim od jednom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.8.2020 20:45 (Marko :D).
15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Da mi ponude veću brzinu po istoj cijeni, uzeo bih. Ali meni je i ova brzina dovoljna. Jedino na čemu bi trebao poraditi je Wi-Fi. Vuče jedva 45 Mb/s tako da sve što mi je važno, spojeno je kabelom (čitaj: jedan desktop PC i jedan laptop). Ostalo; drugi laptopi, mobiteli, printer, televizor, Chromecast i perilica rublja, to je spojeno na Wi-Fi.

 

Kao što rekoh, ruter mi je na samrti. Svakih tjedan dana ga mora iskopčati na 5 minuta jer se inače zblesira u radu; ugase se neke lampice i pukne internet. Toliko se zblesira da mu se ni preko računala tada ne može pristupiti. 

Čekam da krepa do kraja, pa ću onda zvati A1 da ga dođu zamijeniti. Odmah ću ih tražiti da mi daju neki ruter koji podržava dual-band Wi-Fi i 802.11ac standard tako da i Wi-Fi riješim od jednom.

 Pa traži odmah zamjenu, šta čekaš! Staviš rukavice i masku, dočekaš montera na vratima stana, uzmeš ruter i kažeš mu kuš! Ne znam da li si asimptomatičan, a ako trebaš obaviti razgovor sa mnom, javi mi se na Skype! Zatim ruter našpricaj rakijom od min 70% alkohola i upogoni ga. Ako ti je gužva na 2.4ghz, prijeđi na 5ghz gdje je veća bonaca i na ac bi to moralo ići 100mbit/s. Ja imam Speedshrota, ali ona starija verzija bez ac-a, jer mi nije potreban. Wifi koristim za mobitele i potegnem do 70mbit/s. Meni dovoljno. Žena ima neki laptop u koji je Noa upisivao tko je sve ušao na Arku s bg konekcijom, pa ona preko 30mbit/s i ne može. Probali su mi bivše kolege iz Tscum-a više puta uvaliti taj Speedport s nalemljenom ac pločicom, ali sam im uredno zahvalio i odbio ih, jer mi stvarno ne treba, a posebno mi se ne da nanovo podešavati ruter jer imam dosta toga napraviti. Storage, port forwardinge i ostale đinđe. Uz to, dobio sam top secret information od jednog bivšeg kolege da su novom Speedportu totalno zbrčkali firmware i da imaju puno problema s njim. Na kraju svega, nikad nisam bio ljubitelj wifi konekcija bilo kakve vrste i uzdam se u dobre stare kabele.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 2:40 (BlackMoon).
3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže... 
X-Fi kaže...

Međutim, osim DNS-a, koje još slojeve zaštite preporučujete?

Ja koristim Windows Defender (s isključenim SmartScreenom, cloudom i slanjem uzoraka; samo definicije) + uBlock Origin (s uBO Extra) + Google SafeBrowsing u pregledniku. Meni i više nego dosta...

 Lol, ti si googleov kompletan xD. Defender je minimum i ak se zna surfat, čisto dovoljno. Safe browsing više smeta nego koristi,al eto...neka ga. Ali, Chrome...eh,zar nije Firefox kudikamo bolji!? ...ma je!

Lako ženskama razmišljati srcem kad nemaju qurac.
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
BlackMoon kaže...
Marko :D kaže...

Da mi ponude veću brzinu po istoj cijeni, uzeo bih. Ali meni je i ova brzina dovoljna. Jedino na čemu bi trebao poraditi je Wi-Fi. Vuče jedva 45 Mb/s tako da sve što mi je važno, spojeno je kabelom (čitaj: jedan desktop PC i jedan laptop). Ostalo; drugi laptopi, mobiteli, printer, televizor, Chromecast i perilica rublja, to je spojeno na Wi-Fi.

 

Kao što rekoh, ruter mi je na samrti. Svakih tjedan dana ga mora iskopčati na 5 minuta jer se inače zblesira u radu; ugase se neke lampice i pukne internet. Toliko se zblesira da mu se ni preko računala tada ne može pristupiti. 

Čekam da krepa do kraja, pa ću onda zvati A1 da ga dođu zamijeniti. Odmah ću ih tražiti da mi daju neki ruter koji podržava dual-band Wi-Fi i 802.11ac standard tako da i Wi-Fi riješim od jednom.

 Pa traži odmah zamjenu, šta čekaš! Staviš rukavice i masku, dočekaš montera na vratima stana, uzmeš ruter i kažeš mu kuš! Ne znam da li si asimptomatičan, a ako trebaš obaviti razgovor sa mnom, javi mi se na Skype! Zatim ruter našpricaj rakijom od min 70% alkohola i upogoni ga. Ako ti je gužva na 2.4ghz, prijeđi na 5ghz gdje je veća bonaca i na ac bi to moralo ići 100mbit/s. Ja imam Speedshrota, ali ona starija verzija bez ac-a, jer mi nije potreban. Wifi koristim za mobitele i potegnem do 70mbit/s. Meni dovoljno. Žena ima neki laptop u koji je Noa upisivao tko je sve ušao na Arku s bg konekcijom, pa ona preko 30mbit/s i ne može. Probali su mi bivše kolege iz Tscum-a više puta uvaliti taj Speedport s nalemljenom ac pločicom, ali sam im uredno zahvalio i odbio ih, jer mi stvarno ne treba, a posebno mi se ne da nanovo podešavati ruter jer imam dosta toga napraviti. Storage, port forwardinge i ostale đinđe. Uz to, dobio sam top secret information od jednog bivšeg kolege da su novom Speedportu totalno zbrčkali firmware i da imaju puno problema s njim. Na kraju svega, nikad nisam bio ljubitelj wifi konekcija bilo kakve vrste i uzdam se u dobre stare kabele.

Ne živcira me još toliko, tako da mi nije hitno. Malo čudno, ali to zblesiranje rutera se događa dok desktop PC radi (ili nakon uključivanja istog). Ako je desktop PC isključen i radi samo laptop (spojen preko kabela), ruter se neće zblesirat. I to se tek nedavno počelo događati. Testirati ću ovaj tjedan, pa neću paliti desktop PC.

 

Ako se krene dalje pojavljivati isti problem, prvo ću ga vratiti na tvorničke postavke i vidjeti da li to riješava problem. Ako ne, neka šalju novi novcati ruter. 😉

X-Fi kaže...
Marko :D kaže... 
X-Fi kaže...

Međutim, osim DNS-a, koje još slojeve zaštite preporučujete?

Ja koristim Windows Defender (s isključenim SmartScreenom, cloudom i slanjem uzoraka; samo definicije) + uBlock Origin (s uBO Extra) + Google SafeBrowsing u pregledniku. Meni i više nego dosta...

 Lol, ti si googleov kompletan xD. Defender je minimum i ak se zna surfat, čisto dovoljno. Safe browsing više smeta nego koristi,al eto...neka ga. Ali, Chrome...eh,zar nije Firefox kudikamo bolji!? ...ma je!

SafeBrowsing mi je postavljen na Basic. Dakle, kad pokrećem Chrome skida se lista malicioznih stranica. Kako surfam, Chrome traži podudaranje URL-ova lokalno na računalu. Ako pronađe da je neki URL na listi, meni blokira pristup stranici, a Google-u pošalje samo hashani URL tako da ne znaju o kojoj se stranici radi. Vrlo zanimljiva tehnika, a ne ona Microsoftova da šalje cijele URL-ove i veže ih s identifikacijskim brojem korisnika. 

 

Po meni je Chrome bolji. Ukratko, sve mi radi brže na njemu, a ima i neke funkcije koje mi ne dostaju na Firefoxu. Da ne spomenem kako me ono renderiranje fontova na Firefoxu izluđuje...

 

Fun fact; Firefox za otkrivanje zlonamjernog sadržaja koristi Google SafeBrowsing.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 7:56 (Marko :D).
3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...
BlackMoon kaže...
Marko :D kaže...

Da mi ponude veću brzinu po istoj cijeni, uzeo bih. Ali meni je i ova brzina dovoljna. Jedino na čemu bi trebao poraditi je Wi-Fi. Vuče jedva 45 Mb/s tako da sve što mi je važno, spojeno je kabelom (čitaj: jedan desktop PC i jedan laptop). Ostalo; drugi laptopi, mobiteli, printer, televizor, Chromecast i perilica rublja, to je spojeno na Wi-Fi.

 

Kao što rekoh, ruter mi je na samrti. Svakih tjedan dana ga mora iskopčati na 5 minuta jer se inače zblesira u radu; ugase se neke lampice i pukne internet. Toliko se zblesira da mu se ni preko računala tada ne može pristupiti. 

Čekam da krepa do kraja, pa ću onda zvati A1 da ga dođu zamijeniti. Odmah ću ih tražiti da mi daju neki ruter koji podržava dual-band Wi-Fi i 802.11ac standard tako da i Wi-Fi riješim od jednom.

 Pa traži odmah zamjenu, šta čekaš! Staviš rukavice i masku, dočekaš montera na vratima stana, uzmeš ruter i kažeš mu kuš! Ne znam da li si asimptomatičan, a ako trebaš obaviti razgovor sa mnom, javi mi se na Skype! Zatim ruter našpricaj rakijom od min 70% alkohola i upogoni ga. Ako ti je gužva na 2.4ghz, prijeđi na 5ghz gdje je veća bonaca i na ac bi to moralo ići 100mbit/s. Ja imam Speedshrota, ali ona starija verzija bez ac-a, jer mi nije potreban. Wifi koristim za mobitele i potegnem do 70mbit/s. Meni dovoljno. Žena ima neki laptop u koji je Noa upisivao tko je sve ušao na Arku s bg konekcijom, pa ona preko 30mbit/s i ne može. Probali su mi bivše kolege iz Tscum-a više puta uvaliti taj Speedport s nalemljenom ac pločicom, ali sam im uredno zahvalio i odbio ih, jer mi stvarno ne treba, a posebno mi se ne da nanovo podešavati ruter jer imam dosta toga napraviti. Storage, port forwardinge i ostale đinđe. Uz to, dobio sam top secret information od jednog bivšeg kolege da su novom Speedportu totalno zbrčkali firmware i da imaju puno problema s njim. Na kraju svega, nikad nisam bio ljubitelj wifi konekcija bilo kakve vrste i uzdam se u dobre stare kabele.

Ne živcira me još toliko, tako da mi nije hitno. Malo čudno, ali to zblesiranje rutera se događa dok desktop PC radi (ili nakon uključivanja istog). Ako je desktop PC isključen i radi samo laptop (spojen preko kabela), ruter se neće zblesirat. I to se tek nedavno počelo događati. Testirati ću ovaj tjedan, pa neću paliti desktop PC.

 

Ako se krene dalje pojavljivati isti problem, prvo ću ga vratiti na tvorničke postavke i vidjeti da li to riješava problem. Ako ne, neka šalju novi novcati ruter. 😉

X-Fi kaže...
Marko :D kaže... 
X-Fi kaže...

Međutim, osim DNS-a, koje još slojeve zaštite preporučujete?

Ja koristim Windows Defender (s isključenim SmartScreenom, cloudom i slanjem uzoraka; samo definicije) + uBlock Origin (s uBO Extra) + Google SafeBrowsing u pregledniku. Meni i više nego dosta...

 Lol, ti si googleov kompletan xD. Defender je minimum i ak se zna surfat, čisto dovoljno. Safe browsing više smeta nego koristi,al eto...neka ga. Ali, Chrome...eh,zar nije Firefox kudikamo bolji!? ...ma je!

SafeBrowsing mi je postavljen na Basic. Dakle, kad pokrećem Chrome skida se lista malicioznih stranica. Kako surfam, Chrome traži podudaranje URL-ova lokalno na računalu. Ako pronađe da je neki URL na listi, meni blokira pristup stranici, a Google-u pošalje samo hashani URL tako da ne znaju o kojoj se stranici radi. Vrlo zanimljiva tehnika, a ne ona Microsoftova da šalje cijele URL-ove i veže ih s identifikacijskim brojem korisnika. 

 

Po meni je Chrome bolji. Ukratko, sve mi radi brže na njemu, a ima i neke funkcije koje mi ne dostaju na Firefoxu. Da ne spomenem kako me ono renderiranje fontova na Firefoxu izluđuje...

 

Fun fact; Firefox za otkrivanje zlonamjernog sadržaja koristi Google SafeBrowsing.

 Ma može i krome,kako kome. Sa vatrenom lisicom nikad nisam imao problema oko fontova. Kod nje se samo mora pazit na izbor koktela addona. Gledam da koristim što manju interakciju sa google proizvodima,a mozillin preglednik koristim od kad postoji. Pored uBlocka, imam još i Cookie AutoDelete, Impulse Blocker i Google search link fix.

Lako ženskama razmišljati srcem kad nemaju qurac.
6 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

AdGuard 3.0 za Android je vani. Upravo ažurirao i za sada je odličan! 😃👌

 

https://adguard.com/en/blog/adguard-3-0-for-android/

 s kojm preglednikom funkcionira a da nisu oni Yandex i sl...

radi li sinkronizirano s firefoxom ?

 

vidim da s Chromeom neće.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Radi i u Chrome-u i u Firefox-u. Za Chrome ne trebaš ništa posebno namještati, ali za Firefox moraš ručno instalirati SSL certifikat u preglednik. Od podržanih preglednika tu su još Brave i Kiwi Browser. Za Edge ne znam da li radi jer nisam isprobavao, ali vjerojatno da.

 

AdGuard ne radi u preglednicima koji imaju onu tzv. uštedu prometa koja se ne može isključiti. Dakle, Opera Mini, UC Browser i ekipa. U normalnoj Operi radi, ali bez HTTPS filtriranja što znači da blokira, ali lošije kvalitete. Ako ručno odeš uključiti HTTPS filtriranje za Operu, dobivaš sigurnosne pogreške jer Opera ima svoje skladište certifikata i ne dopušta instalaciju drugih.

 

Da ne bi došlo do zabune, govorim o mobilnoj aplikaciji (s AdGuard.com, a ne s Google Playa). AdGuard na Google Playu je dodatak za Samsung i Yandex preglednik, dok je aplikacija skinuta sa stranice punokrvni ad blocker.

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.8.2020 15:58 (Marko :D).
15 godina
offline
Ultimativna antivirus tema - P&O

Meni je isto dok sam imao Googleoid bio odličan. Jedina mana mu je tada bila što mi je usporavao brzinu na mobu za 30%. Vjerojatno je Rusadija to ispravila. Sad na truloj jabuci koristim AdGuard For Safari koji me olakšao za 40-tak kunića...dobar je, blokira sve reklame u Safariju, a kad mu postavim AdGuard DNS servera, blokira mi i reklame u aplikacijama. Tako i držim, a da li Rusadiju zanimaju moje surferske navike, ne zamaram se puno...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
13 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O

Ja nisam primjetio nikakvu razliku u brzini surfanja s AdGuardom. Kod mene je konstantno uključen (kao VPN) i ne isključujem ga. Što se privatnosti tiče, AdGuard ne preusmjerava promet na svoje poslužitelje niti prikuplja ikakve podatke o korisniku. Sve je to lijepo napisano u njihovoj politici privatnosti.

15 godina
offline
Re: Ultimativna antivirus tema - P&O
Marko :D kaže...

Ja nisam primjetio nikakvu razliku u brzini surfanja s AdGuardom. Kod mene je konstantno uključen (kao VPN) i ne isključujem ga. Što se privatnosti tiče, AdGuard ne preusmjerava promet na svoje poslužitelje niti prikuplja ikakve podatke o korisniku. Sve je to lijepo napisano u njihovoj politici privatnosti.

 Na iOSu AdGuard daje korisniku na izbor koje će DNS-ove koristiti. Prosljeđivanjem prometa na njihove dns-ove vrši se jedna vrsta filtriranja prometa, tj blokiranja svih reklama u aplikacijama. Za Safari koristi već poznate scripte i filtere kao npr Easy List, Pete Lowe, itd, koje možeš uključivati i isključivati prema želji.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jaluški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice