Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

poruka: 5.608
|
čitano: 1.213.274
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
IQ G4 vs S7E? Koji odnosi pobjedu po pitanju fotki? Ili su jedan drugom uz bok..
Kolko sam vidio, video je napredovao spram S6, OIS je bolji ak se ne varam..
Sto se tice podesavanja parametara na G4, slazem se, ima vrhunski izvedeno to..

Aj pogle koji senzor imas..
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Samsung Galaxy S7 Edge galerija

 

BUG dosta komprimira fotke pa sam stavio na Flickr da se mogu vidjeti u punoj rezoluciji...ovdje ima raznih kao i nocnih pa vi vidite dali vam je to prihvatljivo ili ne sto se kvalitete tice.

Moj dojam je da je potpuno usporedivo sa G4, a vjerujem da ima i boljih (mozda Nexus 6P)...meni je bilo samo bitno da ne bude losije od G4 jer nebi volio ici na losije  , a sa druge strane sam dobio dosta toga sto nisam imao na G4...znaci i dalje imam 5.5 ekran, barem 2X bolju bateriju, osjetno bolji CPU i GPU, citac otiska prsta i primjetno bolji video...nije za baciti ni vodonepropusno kuciste.

 
10 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
zvonac kaže...
IQ G4 vs S7E? Koji odnosi pobjedu po pitanju fotki? Ili su jedan drugom uz bok..
Kolko sam vidio, video je napredovao spram S6, OIS je bolji ak se ne varam..
Sto se tice podesavanja parametara na G4, slazem se, ima vrhunski izvedeno to..

Aj pogle koji senzor imas..

 

 

Senzor je Samsungov Isocell.

 

Sto se fotki tice rekoh vec da je tu nekakav egal...barem na ovim nekim nizim ISO vrijednostima...mozda bi trebalo vidjeti neku usporedbu na netu jer je ovo moj subjektivan dojam...stabilizacija videa je odlicna, bas sam isprobao snimanje i hodanje i gotovo da je potpuno neutralizirao protresanje.

Jednu stvar sam izostavio, a to je auto focus...tu se G4 ne moze mjeriti, a vjerovatno niti jedan drugi mob...od ovog AF na S7 tesko da moze bolje.

16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Sto se tice Nexusa 6p, dost je diskutabilno, a bitka je tijesna, oba su odlicna, 6p radi odlicne fotke, al video je prosjecan tj solidan..
A i bode me u oci nedostatak OISa a kod videa je to pogotvo primjetno..

Mislim da ce se kamera na S7/E jos dodatno poboljsavat tokom updatea, tak da to nije upitno, tak da s te strane mozemo bit mirni..
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

ocean77 - fotke su ti za 

 

Odličan je fotić na S7.

 

Koliko ti "smeta" što su fotke na mobu u 4:3 a ne 16:9??

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2016 21:00 (R36).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
zvonac kaže...
Sto se tice Nexusa 6p, dost je diskutabilno, a bitka je tijesna, oba su odlicna, 6p radi odlicne fotke, al video je prosjecan tj solidan..
A i bode me u oci nedostatak OISa a kod videa je to pogotvo primjetno..

Mislim da ce se kamera na S7/E jos dodatno poboljsavat tokom updatea, tak da to nije upitno, tak da s te strane mozemo bit mirni..

 

 

 

 

Stavio sam i jedan video na YT, snimio maloprije...uglavnom potpuni mrak pa cisto da vidite kako se nosi s tim...šuma koliko vidim nema.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Mislim da se ove godine nitko nebi trebao opterecivati koji je senzor dobio ili ce dobiti...evo meni je dopao Samsungov i nemam nikakve zamjerke...vjerujem da bi i sa IMX260 rezultati bili isti ili slicni.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.3.2016 21:13 (ocean77).
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
R36 kaže...

ocean77 - fotke su ti za 

 

Odličan je fotić na S7.

 

Koliko ti "smeta" što su fotke na mobu u 4:3 a ne 16:9??

 

 

Meni to uopce ne smeta sto su 4:3 jer i na m4/3 foticu koristim isto taj omjer.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ajd kad ćeš imati priliku, fotkaj nešto s puno detalja u 4:3 i 16:9, zanima me koliko detalja ostane i koji format se više isplati. Tnx ;)

Naviknuo sam na 16:9 koji je odličan za gledanje fotki na tv-u, ali me brine potencijalan gubitak detalja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Vipnet, S7 Pearl White + Gear VR.

 

Prešao sa S4. Sve najbolje o mobitelu. Senzor kamere je Sony.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Mene zanima obican S7 jer mi je taman po velicini kao i S6 te vjerojatno odlicno lezi u ruci,ali to ce pricekati prve testove i recenzije i slicno...đaba mi da dajem hrpu para...osim ako se bas zainatim ali u to sumnjam.

Vidim polagano se pojavljuju po oglasu po brutalno visokim cijenama,ajde od sutra je i sluzbeno i prodaji pa ce ih biti vise, pa tamo oko Uskrsa ocekujem neko smanjenje i neke korektne normalne cijene, jer ljudi stvarno nisu normalni koji ga prodaju skuplje nego sto kosta u slobodnoj prodaji, to mi nikako nije jasno.

Najvise me zanima baterija te koliki on screen dobijete, koliko poboljsanje se osijeti naspram S6

Xperia Z3 16GB Black
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
mp3david kaže...

Mene zanima obican S7 jer mi je taman po velicini kao i S6 te vjerojatno odlicno lezi u ruci,ali to ce pricekati prve testove i recenzije i slicno...

 

 

Zasto S7, mislim da se svakako isplati kupiti Edge verziju jer nije puno veca od obicnog S7...slikao sam S6 Edge pokraj S7 Edge...razlika je vrlo mala.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
MariusEight kaže...

Vipnet, S7 Pearl White + Gear VR.

 

Prešao sa S4. Sve najbolje o mobitelu. Senzor kamere je Sony.

 

I ja isto dolazim sa S4. U mene je crni + gear vr. 

Evo par nocnih fotki na brzinu, auto postavke, point'n'shoot.

Koji tempered glass uzeti al da ima full edge to edge zastitu i da ga ne treba cekati mjesec dana? Za S7. Jel tko narucio? 

 

http://imgur.com/a/rUJDC

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2016 0:58 (QuidZz).
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Zato sto mi je 5.5inca preveliko, i Z3 koji sad imam sa 5.2 inca mi je ogroman i zivcira me,S6 mi je savrsen bio,samo da nije imao slabu bateriju.
Xperia Z3 16GB Black
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

 

Noćne slike su ok, vrlo dobre, ali očekivao sam puno više od ovog Samsunga S7, koliko su ga nahvalili (ah, te reklame...). I dalje ima problema u mraku (pomak je vidljiv, ali ne kao što sam očekivao)... Šteta, mislio sam ga uzeti za mjesec-dva ali mislim da ću još pričekati, barem dok ne vidim što će izbaciti Htc na polju One-a.

Meni CPU i GPU nisu toliko bitni (dovoljan mi je već i hardver od S4 za ono što radim), daleko važniji su mi dobar 5" ekran, solidna izrada i vodonepropusnost, a to već sve imam kod mog dobrog "starog" Galaxya S5.  

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2016 6:54 (Danyel).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Edit: * Ne znam zašto mi je ponovio post?

Ne slažem se sa tvojim mišljenjem, ali ću do kraja života braniti tvoje pravo da ga kažeš. - V. (Iz Hrvatske, s ljubavlju)
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.3.2016 6:54 (Danyel).
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Fotic je ok na prvu a i meni osobno odgovara sto je 4:3 format. Prilicno sam siguran da je to za ovu godinu vrh sto se tice foto dijela ali i moba kao kompleta. Apple ce kao i svake godine nesto zavrnuti i spetljati u svom stilu a bilo bi ok da opet stave mono zvuk kod snimanja  :).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
ocean77 kaže...

Samsung Galaxy S7 Edge galerija

 

BUG dosta komprimira fotke pa sam stavio na Flickr da se mogu vidjeti u punoj rezoluciji...ovdje ima raznih kao i nocnih pa vi vidite dali vam je to prihvatljivo ili ne sto se kvalitete tice.

Moj dojam je da je potpuno usporedivo sa G4, a vjerujem da ima i boljih (mozda Nexus 6P)...meni je bilo samo bitno da ne bude losije od G4 jer nebi volio ici na losije  , a sa druge strane sam dobio dosta toga sto nisam imao na G4...znaci i dalje imam 5.5 ekran, barem 2X bolju bateriju, osjetno bolji CPU i GPU, citac otiska prsta i primjetno bolji video...nije za baciti ni vodonepropusno kuciste.

 Super su fotke, ova sedmica ima štošta za pokazat..

Aj ak se sjetiš pa bubni kratki video 1080 60p, dan/noć.. Kolko vidim stabilizacija je jaako dobra..

A video je zamjetno bolji spram G4, a OIS je još i bolji neg na S6.. U svakom slučaju odlično..

 

Jedino kolko sam gledal na xda, neke fotke su dost "nabrijane" oversharpening a i NR je agresivan, vjerojatno će se to kroz updatee riješit..

Recimo dost se uspoređivalo sa Nexus 6p, potonji je u nekim stvarima malko u prednosti po pitanju fotki, al kao što rekoh gore, to se da sve ispravit..

10 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Danas mi je dosla i najbrza u3 SD kartica od 64GB tako da je sada sve kompletirano...neki dan mi je dosao i screen protector, ali za to mi trebaju prvo psiholoske pripreme prije montaze.

 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
ocean77 kaže...

Danas mi je dosla i najbrza u3 SD kartica od 64GB tako da je sada sve kompletirano...neki dan mi je dosao i screen protector, ali za to mi trebaju prvo psiholoske pripreme prije montaze.

 
Koji screenprotector i gdje si ga kupio?

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ovaj sam uzeo...jos ne znam kakav je sto se kvalitete tice.
 
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
ocean77 kaže...

Danas mi je dosla i najbrza u3 SD kartica od 64GB tako da je sada sve kompletirano...neki dan mi je dosao i screen protector, ali za to mi trebaju prvo psiholoske pripreme prije montaze.

 
Ovak samo da pitam, kakva čuda držiš na mob. da ti treba još i 64 gb kartica 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
kbenzema kaže...
ocean77 kaže...

Danas mi je dosla i najbrza u3 SD kartica od 64GB tako da je sada sve kompletirano...neki dan mi je dosao i screen protector, ali za to mi trebaju prvo psiholoske pripreme prije montaze.

 
Ovak samo da pitam, kakva čuda držiš na mob. da ti treba još i 64 gb kartica 

 Drži indijsku seriju : "Mala nevjesta" 

10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Sta je u danasnje vrijeme 64GB :). Ja bi stavio 200GB i jos bi mi bilo malo...jedva cekam vrijeme kada ce doci one od 2TB.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Što više memorije to bolje. Meni najviše zauzmu muzika videi,aplikacije i slike. Optimalno mi je da imam 50tak gb glazbe i jos toliko za ostalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Ako će snimati u UHD rezi, i to će mu biti malo
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
zuper kaže...
Ako će snimati u UHD rezi, i to će mu biti malo

 

 

Upravo to...mislio sam uzeti 128GB, ali jos je to preskupo.

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
ocean77 kaže...
zuper kaže...
Ako će snimati u UHD rezi, i to će mu biti malo

 

 

Upravo to...mislio sam uzeti 128GB, ali jos je to preskupo.

 Uzmi edge verziju kao što ti žena ima.

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Za pretpostaviti mi je da vas je vecina vec vidjela usporedne slike po netu  S6 vs S7, ali za svaki slucaj okinu sam par brzinskih

Galaxy S6 Black Sapphire
 
4 0 hvala 1
13 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Da se i ja priključim ekipi koja je imala prilike uživo se malo poigrati sa S7 gadgetima! 

Ukratko, najviše mi se dopada crni S7 Edge, obzirom nisam imao priliku vidjeti bijeli i srebrni, a od detalja u Samsungovom TW-u posebno mi se dopalo rješenje onih dual aplikacija sa strane ili pokoja samostalno, kao recimo onaj detalj sa pozicijom na mapi! 

U svakom slučaju, pohvale idu i kvaliteti tipaka, onako na prvu u deset minuta igranja te fokusu kamere, jest brza što je je, ali ako se mene pita, možda malo više da je tehnički detaljnija, ali to je samo moje skromno subjektivno razmišljanje! 

Ukupno gledajući, uočljiv je napredak u detaljima kod Samsunga, a dali se isplati, ili je opravdano prelaziti sa S6 na S7, nismo mi tog životnog standarda, ali već sa S5 i sa niže nomenklature, to bi moglo biti pravo mokro puteno zadovoljstvo, bez i malo premišljanja!! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice