Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

poruka: 5.608
|
čitano: 1.213.354
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Torent kaže...
R36 kaže...

Danas sam se malo igrao s S7 i S7 edge. Nisam nešto oduševljen ali brijem da je zato što imam S6. Mogu reći da su fokus i kamera 

 

Čekam veči skok...

 Ni meni nema nista spektakularno da bih presao sa S6. Vjerovatno hocu ali iz dosade ali realno nista posebno se ne dobija sto samo govori koliko je S6 dobar mob ;)

 Ovo "ali iz dosade" potpisujem . Nadam se da me neće dosada ulovit jer to se meni baš zna dogodit.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Pa relano ne znam koji mob sam morao uzeti ;) Imao sam S2, S3, S4 active, Note 3, Note 4 i sad S6. Sve kad su izasli. Jedino mi se nije nesto svidio tj nisam se mogao navici na S4 active jer mi nisu pasale fizicke tipke i LCD poslije amoleda.  Njega sam odmah prodao...I jedini koji me je "napalio" je bio note 4 ;) Cim sam pogledao prezentaciju bilo je Wow to je moje ;)

16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

pogledah preko aida64 imam sonyev senzor

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
4mal kaže...

Di se to namjesta , pliz help

 bilo tko help :-)

10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Jos testova potvrdjuje kako baterija a ni kamera nisu nista posebno na S7.

 
0 3 hvala 0
16 godina
online
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
robee1 kaže...

Jos testova potvrdjuje kako baterija a ni kamera nisu nista posebno na S7.

 Pa možda nisu sad, al dok dođu updaetovi, mislim da će se razlika popravit, mada doduše nit nema kaj puno za popravit, zato kaj je batka jaaako dobra a kamera još bolja..

16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Dali tko zna kakve su tocno specifikacije ugradjenog  DAC-a

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2016 18:01 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Baš se s tim ne slažem...nije neka revolucija što se tiče kamere...ali trenutno bolje nema...
Baterija je bolja naspram S6...
8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

U tome je i najveci problem S7. U S6 koji je odlican mobitel i sad nakom nadogradnje na MM nema se sta puno dodati....

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
robee1 kaže...

Jos testova potvrdjuje kako baterija a ni kamera nisu nista posebno na S7.

 

 

Nista posebno nije ako se komparira sa nekim skupljim aparatima, ali u svijetu mobitela je itekako dobra ako znas iz nje izvuci maksimum...recimo Samsung je na "mala vrata" uveo mogucnost manualnih kontrola videa na S7E (valjda i na S7), a da to nigdje posebno nije istaknuo niti se to nesto posebno reklamira, a to je vrlo korista stvar koju ima jedino jos LG V10...doduse nesto naprednije rjeseno jer se moze mjenjati parametre cak i za vrijeme snimanja, ali i ovdje je dobro...posebno krajnji rezultat koji je jos bolji nego na V10.

 

 

 

Evo za primjer dva videa koji sam snimio usput vozeci kroz grad...uglavnom namjestio sam manualno sve...ISO sam stavio ISO 320 i brzinu zatvaraca 1/50 sec i video je rezultirao sa izuzetno malo šuma dok mi je LG G4 u ovakvoj nocnoj snimci ima neusporedivo vise šuma i realno jedino je LG V10 mobitel koji moze dobiti slican rezultat.

Vec ce se pojaviti bolji video snimci...ja za to nemam vremena i ovo sto snimim je sve nesto usput.

 

Video se moze pogledati i u 4K...nije idealan jer je snimljen u voznji i vidi se da fokus stalno trazi nove tocke pa se cak malo i pogubio pred kraj prvog videa, a stabilizacija je iskljucena jer je snimano u 4K pa je bila nedostupna.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.3.2016 23:02 (ocean77).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Ugradili su 32 bitni DAC sa omjerom signala i buke od izvrsnih 129 dB

Galaxy S6 Black Sapphire
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Jel znate mozda jel zadnja strana Gorilla Glass 4 isto?
youtube.com/mislavbusic
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Bok,zaboravio sam jel normalno da se na novim s7 edge baterija brze prazni? Pa onda nakon par punjenja baterija bi se trebala kao unormalizirati. Prvi charge sam imao samo 4h SOT.  Drugi charge je bio ja mislkim oko 4.30H. Vidim da drugi imaju po 8H SOT. Danas cu ga probat do 5% ispraznit i onda stavit punit pa cu vidit oce li se kaj kapacitet pojacati. Dali je netko imao slicno iskustvo sa novim telefonom?

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2016 9:44 (kach).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
kach kaže...

Bok,zaboravio sam jel normalno da se na novim s7 edge baterija brze prazni? Pa onda nakon par punjenja baterija bi se trebala kao unormalizirati. Prvi charge sam imao samo 4h SOT.  Drugi charge je bio ja mislkim oko 4.30H. Vidim da drugi imaju po 8H SOT. Danas cu ga probat do 5% ispraznit i onda stavit punit pa cu vidit oce li se kaj kapacitet pojacati. Dali je netko imao slicno iskustvo sa novim telefonom?

 

 

 

To je individualna stvar jer nitko ne koristi mobitel na isti nacin...ti si mozda imao ukljucen always on, lokacijske usluge, snimao mozda 4K video, pojacao ekran na maksimum...

Meni se SOT krece od 6-7 sati uglavnom...iznimno ode preko 7.

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Da isto je gg4 :-)

11 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Uzeti s7 ili s7 edge ??!? danas bi otisao po jedno od to dvoje, iskreno vise pikiram s7 jer nije edge ali edge mi ima finiji ekran kada gledam i koristim ga . Radim u ducanu di imamo izlozene demo modele pa se sa njima igram malo a nikako da odlucim . 

Nemoj se prkosit gravitaciji .
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Adict kaže...

Uzeti s7 ili s7 edge ??!? danas bi otisao po jedno od to dvoje, iskreno vise pikiram s7 jer nije edge ali edge mi ima finiji ekran kada gledam i koristim ga . Radim u ducanu di imamo izlozene demo modele pa se sa njima igram malo a nikako da odlucim . 

Moj savjet edge jer je malo veći a ima dosta veći ekran i bolju bateriju.

Po meni edge izgleda fenomenalno.

11 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Dario7 kaže...
Adict kaže...

Uzeti s7 ili s7 edge ??!? danas bi otisao po jedno od to dvoje, iskreno vise pikiram s7 jer nije edge ali edge mi ima finiji ekran kada gledam i koristim ga . Radim u ducanu di imamo izlozene demo modele pa se sa njima igram malo a nikako da odlucim . 

Moj savjet edge jer je malo veći a ima dosta veći ekran i bolju bateriju.

Po meni edge izgleda fenomenalno.

 trenutno sam na g3 i privlaci me edge samo jer mi je ekran nekako bolji kad ga gledam okom a ajmo rec istih spec su samo je ovaj zakrivljen , I ja mislim da ce biti edge :D

Nemoj se prkosit gravitaciji .
16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Uzmi edge neces pozaliti 😎

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

To je individualna stvar jer nitko ne koristi mobitel na isti nacin...ti si mozda imao ukljucen always on, lokacijske usluge, snimao mozda 4K video, pojacao ekran na maksimum...

Meni se SOT krece od 6-7 sati uglavnom...iznimno ode preko 7.

Always on je ukljucen ali to bi u teoriji trebalo pola % uzimat po satu. Ma dobro treba valjda jos par punjenja proc da se baterija kalibrira. Na iphonu 6s plus mi je 1.5-2 dana baterija drzala bez problema,a imao sam wifi,4g,bluetooth upaljen non stop. I ne planiram to gasit na s7 edge tak da bumo vidli. Po testovima S7 edge bi trebao imat bolju bateriju nego ip6s plus. Tak da se nadam da nisam dobio pokvarenu verziju.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2016 11:03 (kach).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Nije mi jasno zašto ljudi danas misle imat trajanje baterije od 7 dana a koriste valjda sve što ju može brzo potrošit. Pa nakrcaj legendarnu 3310 sa kamerom, gpsom, điđamamiđama pa će trajat ukupno 15 minuta 

S7 ako ima 4.5h SoT-a znači već odlično je.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

To ti mnogooooo zavisi od koristenja. Android drugacije funkcionise od ios-a...

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Kad sam imao prije sony z3 baterija je mi je trajala 2 dana isto ko na iphonu. Jednako sma ga koristio ko i iphone i jednako sad koristim i s7 edge. Nista se nije promijenilo. Treba valjda proc vremena da se baterija kalibrira opet ponavljam i nadam se da je samo do toga problem. Zanimalo me je samo jer netko imao tak slicno iskustvo. 

 

Budem updejtao na forum kakvo bu stanje za par dana.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2016 11:12 (kach).
 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

Iznenadio sam se koliko je s7ed kompaktan i stvarno nije puno veci od s7. Jedino mi nije sjeo taj zakrivljeni display. Sto se tice serije 7, tw radi puno bolje neko na 6. Sada je konacno u rangu sa iOS :). Nema vise onih sitnih trzanja i zezanja.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
robee1 kaže...

Iznenadio sam se koliko je s7ed kompaktan i stvarno nije puno veci od s7. Jedino mi nije sjeo taj zakrivljeni display. Sto se tice serije 7, tw radi puno bolje neko na 6. Sada je konacno u rangu sa iOS :). Nema vise onih sitnih trzanja i zezanja.

 Radi super,u nekim situacijama i za nijansu brze jer nema animacija tolko. Primjetio sam jedino da google maps ima frame dropove kad radis pinch to zoom. Nije onak fluidno ko na iosu i you tube još uvijek nema 60 fps opciju.. ne kuzim zakaj..valjda treba doc poseban youtube update za S7 edge?

 

 Isto zanima me dali se može na androidu namjestit kad se radi pinch to zoom sensitivity? Da bude brzi ko na ios-u,tj da dublje zumira sa istim pokretom prstiju. Bez da moram 2 puta radit pinch to zoom ak me kuzite kaj mislim :).

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2016 14:39 (kach).
16 godina
online
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Nista posebno nije ako se komparira sa nekim skupljim aparatima, ali u svijetu mobitela je itekako dobra ako znas iz nje izvuci maksimum...recimo Samsung je na "mala vrata" uveo mogucnost manualnih kontrola videa na S7E (valjda i na S7), a da to nigdje posebno nije istaknuo niti se to nesto posebno reklamira, a to je vrlo korista stvar koju ima jedino jos LG V10...doduse nesto naprednije rjeseno jer se moze mjenjati parametre cak i za vrijeme snimanja, ali i ovdje je dobro...posebno krajnji rezultat koji je jos bolji nego na V10.

 

 

 

Evo za primjer dva videa koji sam snimio usput vozeci kroz grad...uglavnom namjestio sam manualno sve...ISO sam stavio ISO 320 i brzinu zatvaraca 1/50 sec i video je rezultirao sa izuzetno malo šuma dok mi je LG G4 u ovakvoj nocnoj snimci ima neusporedivo vise šuma i realno jedino je LG V10 mobitel koji moze dobiti slican rezultat.

Vec ce se pojaviti bolji video snimci...ja za to nemam vremena i ovo sto snimim je sve nesto usput.

 

Video se moze pogledati i u 4K...nije idealan jer je snimljen u voznji i vidi se da fokus stalno trazi nove tocke pa se cak malo i pogubio pred kraj prvog videa, a stabilizacija je iskljucena jer je snimano u 4K pa je bila nedostupna.

 Video je stvarno odličan, OIS je odličan, stvarno su si dali truda i lagano sam iznenađen..

G4 se nemre ni uspoređivat sa S7 po pitanju videa..

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
zvonac kaže...

 Video je stvarno odličan, OIS je odličan, stvarno su si dali truda i lagano sam iznenađen..

G4 se nemre ni uspoređivat sa S7 po pitanju videa..

 

 

G4 ima neke druge kvalitete, a video mu nije bio jaca strana cak ni u usporedbi sa proslogodisnjim modelima.

Mislim nije video los, ali recimo meni se ne svidja sto se po rubovima slike kod pomicanja kamere vide izoblicenja, meni je to iritantno kada vidim dok je sama kvaliteta slike videa na dnevnom svjetlu odlicna.

 

16 godina
offline
Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava

tko ima netflix neka isproba vr

 

predobro

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.3.2016 21:34 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S7 / S7 Edge - Rasprava
Kakav je zvuk kod snimanja videa, jel na razini s6?

A zvučnik? Nešto ga i ne hvale u recenzijama pa me zanima kakvi su dojmovi vas koji ga imate?
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice