Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

poruka: 1.151
|
čitano: 406.846
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Meni na S23U u VW autu iz 2021. radi bez greške, bilo wifi bilo kabel.

Znalo se prije zblesirati ako sam ostavio upaljen auto a otisao s mobitelom pa se vratio. Uspostavio je ponovno vezu i radila je muzika sa deezera/tidala ali na infotainmentu nije bilo informacije o pjesmi i kontrole nisu radile. U međuvremenu se updateao i software u autu i sam AA na mobitelu pa mi se više ni to ne događa.

Kill or be killed!
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Proradio Android Auto preko wireless dongle, obrisao sam cache na mobu, obrisao dongle i mobitel s auta iz postavki App conecta i Bluetootha, sve ponovno spojio i radi.... Ne diram 

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
To je ocito problem kod svakoga di nema pokrivenosti
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Ja sam za galaxy watch 4, cekao 3 mjeseca...tako da, mogao bi se nacekati
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ja sam dobio mejl prije nekih tjedan dana od samsunga da je registracija za galaxy watch potvrdjena.Sad valjda moram samo cekat

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Evo da se pohvalim, ja sam isto od nedavno vlasnik S23 Ultra 12/512 verzije.

Iako mislim da je suludu koliko telefon košta, te da mi je izgledom i ergonomijom S23+ definitivno ispred ovoga, odluka je pala zbog toga što sam odlučio napokon uzet telefon na duže staze.

Samsungov UI mi je u zadnje vrijeme N1, a zbog samog chipseta, sumnjam da ću se skoro odlučit na nešto drugo.

 

Interesira me samo jedna stvar, kako sad AOD-a maknut trenutno stanje baterije ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
zabranjeniples kaže...

Evo da se pohvalim, ja sam isto od nedavno vlasnik S23 Ultra 12/512 verzije.

Iako mislim da je suludu koliko telefon košta, te da mi je izgledom i ergonomijom S23+ definitivno ispred ovoga, odluka je pala zbog toga što sam odlučio napokon uzet telefon na duže staze.

Samsungov UI mi je u zadnje vrijeme N1, a zbog samog chipseta, sumnjam da ću se skoro odlučit na nešto drugo.

 

Interesira me samo jedna stvar, kako sad AOD-a maknut trenutno stanje baterije ?

 

Mene interesira isto samo jedna stvar, zašto bi to htio maknut?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...

 

Mene interesira isto samo jedna stvar, zašto bi to htio maknut?

 Pa eto, htio bi da mi stoji samo sat s datumom i da se pojave notifikacije kad stignu, ništa drugo.

Može ili ne ?

 

EDIT: ma vjerovatno cu ga ostavit samo za notifikacije

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.4.2023 21:31 (zabranjeniples).
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
zabranjeniples kaže...
Bitanga kaže...

 

Mene interesira isto samo jedna stvar, zašto bi to htio maknut?

 Pa eto, htio bi da mi stoji samo sat s datumom i da se pojave notifikacije kad stignu, ništa drugo.

Može ili ne ?

 

EDIT: ma vjerovatno cu ga ostavit samo za notifikacije

 Probaj se poigrati sa Samsungovim Good lockom, znam da on ima maltene neograničeno nariktavanje.

12 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Pozdrav, da li netko zna gdje mogu promijeniti prednje staklo na S23U

Lijepo je sletio na čošak 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Pozdrav svima,

 

je li netko uočio na S23 ili S23+ problem s kamerom? Naime, na mom S23, svaka fotografija ima dijelove koji su zamućeni, tj. van fokusa. Najviše se primijeti kod fotografiranja dokumenata gdje su dijelovi teksta baš dosta zamućeni.

Na stranim forumima sam također naišao na taj problem pod nazivom - "banana shaped blur".

Instalirao sam najnovije ažuriranje, vratio mobitel na tvorničke postavke i pokušao čak pokrenuti u sigurnosnom načinu rada ali problem i dalje postoji.

 

Poslao sam upit dvama Samsung servisima u Hrvatskoj i oni nisu upućeni u problem. Ako bih se odlučio odnijeti uređaj u servis, pretpostavljam da bih u najboljem slučaju dobio drugi uređaj a on opet može imati isti problem...

 

Je li se netko ovdje susreo s tim problemom i zna li što o tome? 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
dualist kaže...

Pozdrav svima,

 

je li netko uočio na S23 ili S23+ problem s kamerom? Naime, na mom S23, svaka fotografija ima dijelove koji su zamućeni, tj. van fokusa. Najviše se primijeti kod fotografiranja dokumenata gdje su dijelovi teksta baš dosta zamućeni.

Na stranim forumima sam također naišao na taj problem pod nazivom - "banana shaped blur".

Instalirao sam najnovije ažuriranje, vratio mobitel na tvorničke postavke i pokušao čak pokrenuti u sigurnosnom načinu rada ali problem i dalje postoji.

 

Poslao sam upit dvama Samsung servisima u Hrvatskoj i oni nisu upućeni u problem. Ako bih se odlučio odnijeti uređaj u servis, pretpostavljam da bih u najboljem slučaju dobio drugi uređaj a on opet može imati isti problem...

 

Je li se netko ovdje susreo s tim problemom i zna li što o tome? 

 Veliki senzor. Tako je na svakom mobitelu s velikim senzorom i relativno sirokom lecom.

Fizika.

 

Udalji se malo od dokumenta i zumiraj na 1.3x i onda ce ti bit ok. 

14 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

S23 Ultra nema taj problem, testirano više puta.

A isto se može pročitat i po razno-raznim forumima.

 

Istu stvar sam imao na S20FE i S21FE (nije mi bio toliki problem), ali je kod S23 i S23+ navodno to dosta izraženije (nisam isprobao).

Nisam stručnjak za foto, pa onako laički razmišljam na glas, znači li išta da Ultra ima macro mod, pa iz tog razloga nema tih problema ?

 

Uglavnom, kod mene Ultra, slikan tekst sa telefonom u raznim položajima, iz bliza naravno, sve uredno čitljivo bez zamućenosti.

 

Btw., ovo je jedan od razloga zašto sam se odlučio za Ultru, a ne za +, koji mi je bio pick 1.

Jednostavno, pun je net priče o ovome.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.5.2023 10:38 (zabranjeniples).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

22U, isti problem. Nije kvar, već fizika. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

miješate kruške i jabuke, jedno je fizika tj. veličina senzora, pa onda kad si preblizu tu automatski (ako je tako podešeno) uskače širokokutna leća koja ima AF i sve bude u fokusu (to ima samo ultra model, ostali nemaju AF na širokokutnoj), ili kod odabira opcije skeniraj dokument on s glavnom lećom stacka više slika u jednu pa bude dobro sve fokusirano,

a drugo je ovo što se spominje u obliku banane greška na leći, zamućenje leće, piše se po netu...

ja bi ga reklamirao, pretpostavljam da nisu svi zahvaćeni tim problemom...

 

ali prvo probaj s opcijom slikanja dokumenta, plus toga probaj vidjeti vidi li se zamućenje na svim ostalim slikama, uslikaj travu u dvorištu pa dobro pregledaj sliku, ako je na svim slikama zamućenje na istom mjestu onda je leća i reklamiraj ga

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.5.2023 12:52 (digitall).
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Kod mene na S23 nikakvih problema dokumentima itd...dapače sve je preoštro..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Jesu oni stvarno išli nešto dirati po bateriji s zadnjim update ili mi se čini?
Svaki dan do sada imao 7h sot, sad oko 5h.

Nevjerojatno.
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
x360gamer kaže...
Jesu oni stvarno išli nešto dirati po bateriji s zadnjim update ili mi se čini?
Svaki dan do sada imao 7h sot, sad oko 5h.

Nevjerojatno.

 Imaš obični S23 ?

Na Ultri nikakvih promjena nakon zadnjeg updatea, baterija i dalje kida.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Običan da
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
x360gamer kaže...
Jesu oni stvarno išli nešto dirati po bateriji s zadnjim update ili mi se čini?
Svaki dan do sada imao 7h sot, sad oko 5h.

Nevjerojatno.

Uobičajena praksa od Samsunga. Uvijek sa update-ovim shebu baterijiu, to mi je još poznato S6 serije.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Nadam se da je do lošeg signala bilo samo.
2.5h manje sot nego inače za istu upotrebu
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
MasterOfDisaster kaže...

Uobičajena praksa od Samsunga. Uvijek sa update-ovim shebu baterijiu, to mi je još poznato S6 serije.

 

Meni se to nikad nije dogodilo. A imao sam ih skoro sve još od S3 serije.

A možda i zato što ne mjerim svaku minutu SoT-a svaki dan.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Meni se baterija vratila na staro nakon ovog update neki dan za 5 mjesec, prethodni update je svima ubio bateriju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
ivicask kaže...

Meni se baterija vratila na staro nakon ovog update neki dan za 5 mjesec, prethodni update je svima ubio bateriju.

 

Jel to isto uobičajena praksa Samsunga da "vrate bateriju" kako je bila, ili je to neuobičajena praksa Samsunga?

Više mi ništa nije jasno.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Nisam uopće na Wi-Fi, pa nisam gledao update.
Nakon novog update za svibanj, opet sve normalno.
Očito su ga zeznuli u travnju.
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
ivicask kaže...

Meni se baterija vratila na staro nakon ovog update neki dan za 5 mjesec, prethodni update je svima ubio bateriju.

 

Jel to isto uobičajena praksa Samsunga da "vrate bateriju" kako je bila, ili je to neuobičajena praksa Samsunga?

Više mi ništa nije jasno.

postoji postavka "prilagodljiva baterija" koja optimizira trajanje baterije na osnovu navika korisnika. očito je da se kod updatea podaci pobrišu i da je mobitelu potrebno nekoliko dana da se vrati na staro. ništa novo, dogodi se na svakom većem updateu One UI-a

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
spoonman039 kaže...
Bitanga kaže...
ivicask kaže...

Meni se baterija vratila na staro nakon ovog update neki dan za 5 mjesec, prethodni update je svima ubio bateriju.

 

Jel to isto uobičajena praksa Samsunga da "vrate bateriju" kako je bila, ili je to neuobičajena praksa Samsunga?

Više mi ništa nije jasno.

postoji postavka "prilagodljiva baterija" koja optimizira trajanje baterije na osnovu navika korisnika. očito je da se kod updatea podaci pobrišu i da je mobitelu potrebno nekoliko dana da se vrati na staro. ništa novo, dogodi se na svakom većem updateu One UI-a

 Ne briše ništa, lista appova u mirovanju ili dubokom mirovanju mi je 100% ista, znam zato što sam je i sam podešavao, zašto bi uopće to brisalo...

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
ivicask kaže...
spoonman039 kaže...
Bitanga kaže...
ivicask kaže...

Meni se baterija vratila na staro nakon ovog update neki dan za 5 mjesec, prethodni update je svima ubio bateriju.

 

Jel to isto uobičajena praksa Samsunga da "vrate bateriju" kako je bila, ili je to neuobičajena praksa Samsunga?

Više mi ništa nije jasno.

postoji postavka "prilagodljiva baterija" koja optimizira trajanje baterije na osnovu navika korisnika. očito je da se kod updatea podaci pobrišu i da je mobitelu potrebno nekoliko dana da se vrati na staro. ništa novo, dogodi se na svakom većem updateu One UI-a

 Ne briše ništa, lista appova u mirovanju ili dubokom mirovanju mi je 100% ista, znam zato što sam je i sam podešavao, zašto bi uopće to brisalo...

tvoja tvrdnja je točna, samo što nisam pričao o mirovanju aplikacija nego o adaptivnoj bateriji :) i ne, ne isključi se postavka, nego se povijest resetira. nema baš puno informacije kako ona točno radi, ali naglasak je na funkcionalnostima androida i procesora, a manje na aplikacijama. https://www.androidauthority.com/android-adaptive-battery-explained-3223097/

9 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ako je netko od koje god promocije dobio Buds 2 Pro i zeli ih prodati, nek se javi!

 

Mogu biti i malo korištene

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
S23+ dva fizicka sima unutra, probao razne opcije paliti dual sim stand by, forward sa sima na sim, ali uvijek isto kad je ostvaren poziv na recimo sim 1 i dolazi poziv na sim 2 nema nikakve indikacije da imam dolazni poziv na sim 2, a pozivatelju niti zvoni niti je zauzeto. Ista je stvar i obrnuto, a isto je normalno radilo na S10+ na istim brojevima i istim simovima. Ideja?
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice