Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

poruka: 1.137
|
čitano: 399.892
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 mjeseci
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Thx, sad vidim da si spominjao već foliju na stranici prije, nisam se koncentrirao na folije do sada. Iako sam ih otvorio na fejsu i ocjena 2.8, dosta ih se žali da nije do ruba i da se brzo odljepljuju skuplja prašina po rubovima itd. Ali mislim da nemam alternativu, pa ću probati čim stignem do arene. Vjerujem da bolje reagira scanner nego kaljeno. Možda danas ak uhvatim vremena.

 

 

Crotiger da čudno je da ti se to događa. Odmah bi išao na tvorničke postavke, pa bi probao opet. To će ionakl u servisu prvo napraviti. Ja inače kad postavljam mob sve na novo postavljam, nikad ne prebacujem ili vračam stare podatke postavke navodno se zna zdrmati. Isto i taj cache kaj se puni, znam svakih pol god deinstalirat i instalirat na novo neke apliakcije ako primjetim da nešto šteka ili se uspori aplikacija. 

 

Inače i sat huawei 3 pro mi radi skroz ok. Instalirao sam health i radi bez greške, na pozadini su uplaljeni koraci i slično kad je povezan. Andorid auto isto radi ok. Prvo sam trebao 2,3puta postaviti(instant se iživciram kad nešto ne poveže iz prve), ali to mi i sa svakim huaweijem bilo, mislim da je do auta (3008) kad se postavi kak spada onda se pali instant na kabel. To mi je jako bitno da radi dobro. Bt često i palim gasim spajam na auto, uvijek brzo spaja. 

Hard reset, ako ne, pravac servis nažalost. Baterija će te zadovoljiti, jer je stvarno ok. Napokon samsung sa solidnom baterijom da izdrži do navečer.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Nescafe kaže...

Thx, sad vidim da si spominjao već foliju na stranici prije, nisam se koncentrirao na folije do sada. Iako sam ih otvorio na fejsu i ocjena 2.8, dosta ih se žali da nije do ruba i da se brzo odljepljuju skuplja prašina po rubovima itd. Ali mislim da nemam alternativu, pa ću probati čim stignem do arene. Vjerujem da bolje reagira scanner nego kaljeno. Možda danas ak uhvatim vremena.

 

 

Crotiger da čudno je da ti se to događa. Odmah bi išao na tvorničke postavke, pa bi probao opet. To će ionakl u servisu prvo napraviti. Ja inače kad postavljam mob sve na novo postavljam, nikad ne prebacujem ili vračam stare podatke postavke navodno se zna zdrmati. Isto i taj cache kaj se puni, znam svakih pol god deinstalirat i instalirat na novo neke apliakcije ako primjetim da nešto šteka ili se uspori aplikacija. 

 

Inače i sat huawei 3 pro mi radi skroz ok. Instalirao sam health i radi bez greške, na pozadini su uplaljeni koraci i slično kad je povezan. Andorid auto isto radi ok. Prvo sam trebao 2,3puta postaviti(instant se iživciram kad nešto ne poveže iz prve), ali to mi i sa svakim huaweijem bilo, mislim da je do auta (3008) kad se postavi kak spada onda se pali instant na kabel. To mi je jako bitno da radi dobro. Bt često i palim gasim spajam na auto, uvijek brzo spaja. 

Hard reset, ako ne, pravac servis nažalost. Baterija će te zadovoljiti, jer je stvarno ok. Napokon samsung sa solidnom baterijom da izdrži do navečer.

 Za foliju si u pravu.

 

Ja sam stavio Spigen foliju i ajmo reći da je do ruba, ali nije.

Vidi se da se skuplja prašina/prljavština uz rub .

Što se tiće otiska prsta za otključavanje, svaki dan sve manje puta fulam, pa evo danas mislim da nisam ni jednom morao 2 puta pokušat otključavati.

Nažalost stariji modeli sata Watch 1  i 2 , Huawei ne rade.

Ne rade mi ni slušalice Sony, ni prijenosni zvučnici JBL i Sony ali recimo od Samsunga prepoznaje i Tv ove 6-7 godina stare od Huaweia ne. Očito je to i namjera, makar ne znam čemu, ali ok.

Sve sam stavio na tvorničke, 2 puta update je do kraja napravljen, ali nažalost briše shortcut ove za pozive.

Na whapu mi je na pojedinačne kontakte stavio neku random melodiju da svira umjesto bi bip signala.

Ali od jučer od zadnjeg puta kada sam ga stavio na factory , nije to napravio opet.

I ponovno, ali, nervira ta glupost da briše brojeve.

 

Uglavnom, telefon sam uzeo , kada sam birao, između Iphone 14 plus, novog Xiomia 13 pro i S23 plus. Najbitnija mi je bila kvaliteta izrade i autonomija.

Moram priznati da sam autonomijom baterije svaki dan sve zadovoljniji , da ga ne iscrpim do navečer niti do 40% , za sada, sam zadovoljan autonomijom.

Još samo da šortkatovi prestano se brisati i sve 5. 

11 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

sta esim i sim nemogu istodobno radit

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Zašto ne bi mogli?
11 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

pa kad hocu upalit sim recimo pise mi da ce se iskljuciti esim i onda iskljuci esim

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
https://www.phonearena.com/news/Galaxy-S23-and-S23-Plus-hardware-defect-causing-blurry-photos-complaints-say_id146145

Nabasao na ovaj članak u komentarima na SmartphoneHrvatska čitajuć recenziju o S23
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Joky007 kaže...

pa kad hocu upalit sim recimo pise mi da ce se iskljuciti esim i onda iskljuci esim

 koliko mi je poznato svi mobiteli podržavaju do dvije aktivne kartice. znači ako imaš 2 fizičke sim kartice i jednu e-sim naravno da će ti jednu od njih isključiti.

13 mjeseci
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Pozdrav svima.

Ako se netko prijavio s mail adresom da gleda uzivo prestavljanje s23 serije, a nije ju kupio, bili mi "posudio" svoj mail da dobijem na poklon slusalice.

Jer sam kupio s23 ultra i dobio mail da se registriram na samsung member aplikaciju uz uvjet da sam bio mailom prijavljen da gledam unpacked promociju uredaja i da cu dobit slusalice.

Naravno pod "posudit mail adresu" ne mislim da mi date i password i sve, vec samo da ju tamo ukucam za poklon.

Hvala svima...

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

ne imao sam jednu sim i jednu esim, prebacio sim u utor jedan i sad radi, na utoru 2 nije radilo sa esim

14 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Danas mi stigao S23U Cream. Upgrade s 21U.

 

Odlično radi sve, ali me jedna stvar ubija.

 

Kod svakog restarta se ovo pojavljuje.

 

Što god da stisnem, ništa se ne mijenja, sve radi odmah i bez problema, ali ovo se stalno javlja...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Joky007 kaže...

ne imao sam jednu sim i jednu esim, prebacio sim u utor jedan i sad radi, na utoru 2 nije radilo sa esim

tako je, često sekundarni utori za sim imaju određene limitacije u odnosu na primarni utor.

davno sam imao mobitel koji je na primarnom utoru podržavao 4G, a na sekundarnom samo 3G, tako da me ovaj slučaj ne iznenađuje.

15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
spoonman039 kaže...
Joky007 kaže...

ne imao sam jednu sim i jednu esim, prebacio sim u utor jedan i sad radi, na utoru 2 nije radilo sa esim

tako je, često sekundarni utori za sim imaju određene limitacije u odnosu na primarni utor.

davno sam imao mobitel koji je na primarnom utoru podržavao 4G, a na sekundarnom samo 3G, tako da me ovaj slučaj ne iznenađuje.


Vjerojatno shareaju port. To je česta pojava kod starih laptop dockova gdje misliš da možeš spojit 2 monitora, a ustvari možeš samo jedan jer hdmi i DP shareaju isti port.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 mjeseci
online
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Stavio sam foliju u petak još. Pričekao sam par dana da vidim kak će se držati. Za sad sam zadovoljan. Navukao me dečko na spiku i prodao ovu fusion za 300kn iako sam mislio onu jeftiniju stavit jer sam mislio tanja, bolje će reagirati itd.. Zapravo me odmah odgovorio od ove clear da nisu nešto, da se znaju odlijepiti, i opčenito ne štite toliko, da stavim rađe neku običnu foliju onda. Uz standardno lupkanje čekićem po ekranu, navukao me da stavim fusion. Na prvu ok, malo lila feeling ipak plastičniji od direkt stakla, nije jednako glatko. Ali valjda zbog tih premaza i sl, idući dan već klizi sve kako spada.

 

Uglavnom najbitnija stavka je da scanner radi svaki put, uopće ne fulam otključavanje, za razliku od kaljenih na kojima nije ni radilo kak spada, više sam puta promašio nego šta bi otključao mob. Ne znam koliko bi i izdržao još s tim da ne skinem zaštitu. Vidjet ćemo kak bu se folija držala s vremenom. Tak da klonite se ovih kaljenih po 15e šta stavljaju, ili naručite neko bolje ako mislite da će dobro raditi, ili neku kvalitetniju foliju, il uživajte bez ičeg preko najbolje:D

 

Imao sam par pitanje za buds, to je bilo tko je kupio mob do 16.2. ali se morao i prijaviti mailom da gleda predstavljanje uređaja. Sad vidim da telemach daje opet sluške za kupnju 23 serije. Ne znam jel od samsunga ili baš njihova akcija.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

tragedija, ispadne da su bolji fingerprint senzori na jeftinijim mobitelima.

moj S21fe s optičkim lovi bez problema uz kaljeno staklo, a koristim jeftine modele pošto su skuplji čisto bacanje para (ako nisu sapphire)

bočne i stražnje fingerprint senzore ne trebam ni spominjati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Stigle 

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
spoonman039 kaže...

tragedija, ispadne da su bolji fingerprint senzori na jeftinijim mobitelima.

moj S21fe s optičkim lovi bez problema uz kaljeno staklo, a koristim jeftine modele pošto su skuplji čisto bacanje para (ako nisu sapphire)

bočne i stražnje fingerprint senzore ne trebam ni spominjati.

 Nisu bolji. Opticki je nesigurnji, snima samo povrsinu prsta i bolje hvata kada je prst/koza suha. Ultrasonic je sigurniji, snima dubinu i bolje hvata kada prst/koza nije suha. Osjetljiviji su na kaljena stakla i rade samo sa nekoliko kvalitetnih.

14 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ja na svom S23U koristim Glastify kaljeno. Za ok cijenu se dobiju 2 komada. Naučio sam se i sam postavljati ta stakla s UV ljepilom pa ispade ok. Imao sam i S22U i mogu reći da na S23U sa istim tim staklom otisak prsta radi puno bolje. Ne znam je li Samsung šta poboljšao ili je do postaljvanja stakla ili skeniranja otiska ali generalno mi otisak prsta sa kaljenim staklom na S23U radi odlično.

 

 

BTW jel itko možda probao nešto od maski koje imaju onaj MagSafe magnet u sebi? Ja trenutno čekam dostavu Nilkinove maske koja ima zaštitu objektiva kamere ali i taj magnet.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
john142 kaže...
spoonman039 kaže...

tragedija, ispadne da su bolji fingerprint senzori na jeftinijim mobitelima.

moj S21fe s optičkim lovi bez problema uz kaljeno staklo, a koristim jeftine modele pošto su skuplji čisto bacanje para (ako nisu sapphire)

bočne i stražnje fingerprint senzore ne trebam ni spominjati.

 Nisu bolji. Opticki je nesigurnji, snima samo povrsinu prsta i bolje hvata kada je prst/koza suha. Ultrasonic je sigurniji, snima dubinu i bolje hvata kada prst/koza nije suha. Osjetljiviji su na kaljena stakla i rade samo sa nekoliko kvalitetnih.

naravno da bolje hvata kad je koža suha (kao i svaki), ali radi solidno i kad je vlažna, pa i mokra.

nemogućnost korištenja kaljenog stakla je po meni puno veći minus nego mala razlika u kvaliteti.

13 mjeseci
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

 super onda, očito treba neko bolje kaljeno ići, jer ovo moje je užas bilo, možda taj krug za poboljšani scanner i odmaže uz to što bode u oko. 

 

Kaj će ti magsafe, ja sam mislio neki bežični brzi punjač uzet al sam skužio da samsung bežično puni ultra sporo sa 15w tek. Iako ne volim kablove jer sam 2put već razdrmao utor za punjenje.

12 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Da čujem dojomove o S23 Ultra.

 

Iz dosade bi možda zamjenio (kupio) 14 Pro za Ultru pa malo gledam.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
spoonman039 kaže...
john142 kaže...
spoonman039 kaže...

tragedija, ispadne da su bolji fingerprint senzori na jeftinijim mobitelima.

moj S21fe s optičkim lovi bez problema uz kaljeno staklo, a koristim jeftine modele pošto su skuplji čisto bacanje para (ako nisu sapphire)

bočne i stražnje fingerprint senzore ne trebam ni spominjati.

 Nisu bolji. Opticki je nesigurnji, snima samo povrsinu prsta i bolje hvata kada je prst/koza suha. Ultrasonic je sigurniji, snima dubinu i bolje hvata kada prst/koza nije suha. Osjetljiviji su na kaljena stakla i rade samo sa nekoliko kvalitetnih.

naravno da bolje hvata kad je koža suha (kao i svaki), ali radi solidno i kad je vlažna, pa i mokra.

nemogućnost korištenja kaljenog stakla je po meni puno veći minus nego mala razlika u kvaliteti.

 

Nije razlika u kvaliteti, već bi trebala biti u sigurnosti, ali malo to znači dok gledam kako na ženinom višestruko jeftinijem A52 to radi bez problema, a meni na S21+ slabo pa nikako.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.3.2023 13:37 (sosta).
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Na S23 je meni najbolji citac otisaka dosad, brzo i točno. Imao sam skoro sve S modele.
12 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Dobra vijest, pošto je u planu skora zamjena S21+ s S23+.

14 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ja sam Ultra zadovoljan sa svojim. Uzeo sam zelenu boju. Olovku skoro nikada ne koristim, zaboravim da je i imam. I naravno osiguranje sam platio za 2 godine unaprijed i nosim ga bez maskice.

Xbox gamertag: RENZOR GT 01
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

S22 punio 2x dnevno S23 Ultru 1x u 2 dana.

S22 je imao zastajkivanja u radu, S23, nikad, 0, vjerojatno zbog snapdragona.

Ne vracam se vise na non-ultra modele, najvise zbog ekrana. DPI i brightness u mrklom mraku recimo nije isti.

Žalosno je da + size modeli imaju fhd rezoluciju. To se vidi da nije perfect sharp, samo ok.

Kill or be killed!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

sta je moguce da je samsung takav fail napravio da na s23 seriji mozes lockat u ram samo jednu aplikaciju, pa mob ima 8gb rama o tugo moja, pa xiaomi mi6 je mogao lockat po 5 appova bez da ih cisti iz memorije

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Odakle ti taj info?
16 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Fetiš 👀

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2023 19:14 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
bik kaže...
Odakle ti taj info?

 iz vlastitog iskustva, S23 odes pod recents i tapnes na app icon te u meniju izaberes keep this app open, cim jednu tako zakljucas, na ostalima ti je ta opcija onemogucena, dosta dobro Samsung

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Nisam ni znao da to postoji, zakljucavanje appa u task maneger. Inace imam uvijek 10tak appova u memoriji i jos slobodnog rama. Imaš opciju u postavkama-podrška za uređaj-memorija-izuzete aplikacije pa mozes dodati hrpu appova koji trebaju ostati aktivni u ramu, npr ja koristim app za glazbu i od app od pojacala, stalno su aktivni u pozadini tj ramu dok ih sam ne ocistim.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice