Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.071
|
čitano: 415.817
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
maks0806 kaže...

Fizika, zamisli 

 

Da, baš sam htio jučer napisati, al reko neću.

Neki tu misle da će S23 Ultra promijenit fiziku, al neće. Ne može se na blizu fokusirati i nešto što je najbliže leći i nešto što je na hipotenuzi.

Zato se treba slikati izdaleka pa zoomirati, a za sve ostalo tu je stari dobri skener.

A i potpuno je nebitno jel nešto mutnjikavo ili nije, bitno je da se da pročitati.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
maks0806 kaže...

Fizika, zamisli 

 

Da, baš sam htio jučer napisati, al reko neću.

Neki tu misle da će S23 Ultra promijenit fiziku, al neće. Ne može se na blizu fokusirati i nešto što je najbliže leći i nešto što je na hipotenuzi.

Zato se treba slikati izdaleka pa zoomirati, a za sve ostalo tu je stari dobri skener.

A i potpuno je nebitno jel nešto mutnjikavo ili nije, bitno je da se da pročitati.

možda ne S23.. Record breaking camera keeps everything between 3cm and 1.7km in focus

15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
ministar kaže...
Bitanga kaže...
maks0806 kaže...

Fizika, zamisli 

 

Da, baš sam htio jučer napisati, al reko neću.

Neki tu misle da će S23 Ultra promijenit fiziku, al neće. Ne može se na blizu fokusirati i nešto što je najbliže leći i nešto što je na hipotenuzi.

Zato se treba slikati izdaleka pa zoomirati, a za sve ostalo tu je stari dobri skener.

A i potpuno je nebitno jel nešto mutnjikavo ili nije, bitno je da se da pročitati.

možda ne S23.. Record breaking camera keeps everything between 3cm and 1.7km in focus

 
I super, imat će sve u fokusu al će slika biti smetlište zbog gubitaka u leći u svim uvjetima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
10 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Pozdrav,

 

Za koji dan mi istice tarifa u HTu i gledao sam malo ponude za mobitele i zapao mi je za oko S22 Ultra, prvi izbor mi je bio Iphone 13 Pro, pošto su mi zadnja 2 mobitela bili Iphonei. Oba se nude za sličnu cijenu +/- par kuna u tarifi (256gb modeli), ima li netko iskustva sa oba telefona, da mi može dati nekakvu konretnu preporuku/mišljenje? Uvijek su mi se sviđali bivši Note-ovi, ali nikad nisam došao u priliku imati jednoga. Sad imam IPhone XS, a zadnji Samsung mi je bio S7 Edge koji je dobio onu famoznu crtu okomito preko ekrana i tako dan danas stoji u ormaru. 

 

Ispričavam se ako nije najbolja tema za ovakvo pitanje na forumu, nemojte zamjeriti. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.5.2022 20:46 (MasterNerdx).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Ako trebaš ogroman mobitel, S Pen, lošiju bateriju, onda S22U. Ako ne, onda 13 Pro. S obzirom da dolaziš sa iPhonea ne vidim zašto bi išao na S22U osim ako ti S Pen nije ključan u svakodnevnom radu.. Ja imam Note 10 i razmišljao sam o preorderu S22U, ali jednostavno ne mogu si opravdati korištenje toliko velikog mobitela, nije mi to normalno. Tako da se sada lomim uzeti 13 Mini ili pričekati 14 Pro, s obzirom da mi nije hitno i da ovaj još radi bez greške.

S22U ne vrijedi kao 13 Pro, oni uvijek imaju neke akcije tako da mu je realna cijena bar 2000kn manja, ako ga platiš po punoj dobro su te zajebali

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Imao sam oba (S22U i 13 Pro). Trenutno sam na 13 Pro i mogu reći da mi je po bolji, prvenstveno baterija koja se ne može mjeriti i kamera u uvjetima lošim/ne savršenim.

 

Jedino gdje je S22U kamera bila bolja su uvjeti savršenog osvjetljenja i to je to.

 

U odnos iOS i Android ne mogu ući, to je stvar kako kome paše. Ako imas pitanja pitaj.

Moj PC  
4 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
MasterNerdx kaže...

Pozdrav,

 

Za koji dan mi istice tarifa u HTu i gledao sam malo ponude za mobitele i zapao mi je za oko S22 Ultra, prvi izbor mi je bio Iphone 13 Pro, pošto su mi zadnja 2 mobitela bili Iphonei. Oba se nude za sličnu cijenu +/- par kuna u tarifi (256gb modeli), ima li netko iskustva sa oba telefona, da mi može dati nekakvu konretnu preporuku/mišljenje? Uvijek su mi se sviđali bivši Note-ovi, ali nikad nisam došao u priliku imati jednoga. Sad imam IPhone XS, a zadnji Samsung mi je bio S7 Edge koji je dobio onu famoznu crtu okomito preko ekrana i tako dan danas stoji u ormaru. 

 

Ispričavam se ako nije najbolja tema za ovakvo pitanje na forumu, nemojte zamjeriti. 

 

 

Nemoj ništa kemijat...ostani na Iphoneu. 

 

Ja sam se probao prebacit na S21+ kao primarni (trenutno mi je sekundarni uređaj) i jednostavno ne ide... 

Sve si ja to lijepo složio i nakon 2h korištenja Androida vratio se na Iphone tj IOS.

 

I ja sam imao ideju uzet S22U ali sve si mislim da ću se zajeb..., da poslje ne bi bilo kajanja...

 

Nakon svih S serija i Note 9, Note 20...jednostavno mi ta kompaktnost 13 Pro najviše odgovara.

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
I da, S22U je stvarno ogroman mobitel. Nakon S21U i S22U preprod mi je imati mobitel ,normalne, velicine.

Do sada nisam primjetio da mi fali veci ekran.

Otisak prsta mi ne fali jer Face ID radi ludo dobro, u svim uvjetima i pod svim kutevima.
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Plaaniram kupiti s22 pa me zanima koji punjac uzeti uz njega?
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

PD 3.0

 
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Pozdrav,

 

Na zakljucanom zaslonu imam 2 precaca, jedan za kameru i drugi za pozive.

Prilikom pokretanja precaca kamere otvori se aplikacija kamere i mozes uslikati sliku ali ju telefon ne snimi u memoriju, kaze da ne moze dok je telefon zakljucan.

Kad se telefon otkljuca sve radi normalo u snimi sliku u galeriji.

trazio sam u postavkama ali nigdje ne pise gdje se to moze podesiti, takoder nisam uspio ni na webu naci nista..

Da li ostali s22 Ultra korisnici imaju istu pricu?

 

Pozdrav

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Buliman kaže...

Pozdrav,

 

Na zakljucanom zaslonu imam 2 precaca, jedan za kameru i drugi za pozive.

Prilikom pokretanja precaca kamere otvori se aplikacija kamere i mozes uslikati sliku ali ju telefon ne snimi u memoriju, kaze da ne moze dok je telefon zakljucan.

Kad se telefon otkljuca sve radi normalo u snimi sliku u galeriji.

trazio sam u postavkama ali nigdje ne pise gdje se to moze podesiti, takoder nisam uspio ni na webu naci nista..

Da li ostali s22 Ultra korisnici imaju istu pricu?

 

Pozdrav

 

Meni radi ok.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Kupljen s22 5G i evo ne mogu vjerovat da imam mobitel koji djeluje star 4-5 godina jer mu je baterija teski shit. Dok napisem poruku padne za 3%, a ne daj Boze da gledam neki video ili slicno. Prosli mobitel (a71) je imao vrhunsku bateriju i sad mi ovo djeluje kao prelazak na losiji mob. Sto napraviti, hoce li mozda neki njihov update rijesiti ovaj bug ili mi ne gine nositi punjac gdje god krenem? 😑

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
jayella kaže...

Kupljen s22 5G i evo ne mogu vjerovat da imam mobitel koji djeluje star 4-5 godina jer mu je baterija teski shit. Dok napisem poruku padne za 3%, a ne daj Boze da gledam neki video ili slicno. Prosli mobitel (a71) je imao vrhunsku bateriju i sad mi ovo djeluje kao prelazak na losiji mob. Sto napraviti, hoce li mozda neki njihov update rijesiti ovaj bug ili mi ne gine nositi punjac gdje god krenem? 😑

Prešli ste s srednje klase na nižu klasu. Pročitao A22 umjesto S22. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2022 18:36 (love2ml86).
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
S22 se uzima zbog gabarita pa se mora uračunati slabija baterija. Mojoj zeni je npr bitniji manji uređaj nego veca baterija, ja osobno trazim neku zlatnu sredinu pa cu vjerojatno nakon sadašnjeg s21 ici na s22plus.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Koliki vam je prosjecan sreen on time na S22+???
Obican S22 je tezak shit, zato ga i ima gomilu na oglasnicina,meni se + verzija cini puno bolja, i uzimat cu nesto ali mi je za sad dvojba S22+ vs Realme GT 2 Pro.
Kod samsunga me brine samo baterija
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Ima tko problem na Ultru da mu se sam od sebe restarta?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

S22, meni je baterija ok. Bila je losija prvi tjedan dok se sve instalira i software skuzi patterne.

 

Ujutro u 8-9h napunim, 2-3 sata SOTa tokom dana, navecer prije spavanja cca 20% imam.

Prosjek mi je 2 sata SOTa. Ne kuzim ljude koji imaju potrebu 5 sati dnevno buljiti u mobitel. Bitnija mi je kompaktnost i dobra kamera kad ju trebam.

 

Kill or be killed!
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
janiq kaže...

S22, meni je baterija ok. Bila je losija prvi tjedan dok se sve instalira i software skuzi patterne.

 

Ujutro u 8-9h napunim, 2-3 sata SOTa tokom dana, navecer prije spavanja cca 20% imam.

Prosjek mi je 2 sata SOTa. Ne kuzim ljude koji imaju potrebu 5 sati dnevno buljiti u mobitel. Bitnija mi je kompaktnost i dobra kamera kad ju trebam.

 

 i to je ok baterija??

 

ajde da ti ostane 50% sa takvim SOTom..ali ovo je katastrofa.

11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Ali 2-3 sata sota,pa to je nista.
To mi izgleda ko neispravan mob. Slabo totalno
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
janiq kaže...

S22, meni je baterija ok. Bila je losija prvi tjedan dok se sve instalira i software skuzi patterne.

 

Ujutro u 8-9h napunim, 2-3 sata SOTa tokom dana, navecer prije spavanja cca 20% imam.

Prosjek mi je 2 sata SOTa. Ne kuzim ljude koji imaju potrebu 5 sati dnevno buljiti u mobitel. Bitnija mi je kompaktnost i dobra kamera kad ju trebam.

 

 2h Sot-a 

13 godina
online
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Dual sim, 5 email racuna sa kalendarima u syncu, teams zbog posla, messenger, viber, whatsapp... Sve upaljeno.

 

Koristio sam oneplus 8t i imao je bolju bateriju osjetno. Ali radije imam kompaktiniji i bolji mobitel. Meni je baterija OK, ne visim na njemu i ne igram nikakve igre. Ako i trebam nesto za media consuption ili da idem na put uzimam tablet.

Kill or be killed!
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
R36 kaže...
janiq kaže...

S22, meni je baterija ok. Bila je losija prvi tjedan dok se sve instalira i software skuzi patterne.

 

Ujutro u 8-9h napunim, 2-3 sata SOTa tokom dana, navecer prije spavanja cca 20% imam.

Prosjek mi je 2 sata SOTa. Ne kuzim ljude koji imaju potrebu 5 sati dnevno buljiti u mobitel. Bitnija mi je kompaktnost i dobra kamera kad ju trebam.

 

 2h Sot-a 

 Da, ne koristim mobitel vise od 2h. To je moj screen on time a ne koliko mobitel moze izdrzati. Mobitel moze izdrzati cca 4h sota mixed ako ga stisnes taj dan.

Kill or be killed!
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
janiq kaže...

 Da, ne koristim mobitel vise od 2h. To je moj screen on time a ne koliko mobitel moze izdrzati. Mobitel moze izdrzati cca 4h sota mixed ako ga stisnes taj dan.

 

Pa da, nije mi jasno šta ekipa bulji tolko u mob. Kužim da ima svakakvih use-caseova, ali nije mob smeće ako vašem use-caseu ne odgovara. Onda si naravno kupiš neki drugi uređaj koji je bolji za to. Ili laptop, tablet ofc. 

Ja na svom S22 Ultra trenutno od jutra imam 15min screen-on timea. Display mi je na max rezoluciji, 120Hz, a brightness mi je uvijek fiksiran na skoro 90%. Baterija je na 87% trenutno (ali ne zbog 15min screen-on timea).

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Meni se ne daju te silne pare za takvo govno od mobitela.
Mob mi sluzi za sve i poso,i mejlove,youtube,slusanje pjesama,drustvene mreze a i dosta za igre (zahtjevnije)
Pa ne zelim uredaj kojeg necu odvajati od punjaca
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
mp3david kaže...
Meni se ne daju te silne pare za takvo govno od mobitela.
Mob mi sluzi za sve i poso,i mejlove,youtube,slusanje pjesama,drustvene mreze a i dosta za igre (zahtjevnije)
Pa ne zelim uredaj kojeg necu odvajati od punjaca

 

Pa u redu, ti sebi kupi bolji mobitel. Meni je i govno dobro.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
mp3david kaže...
Meni se ne daju te silne pare za takvo govno od mobitela.
Mob mi sluzi za sve i poso,i mejlove,youtube,slusanje pjesama,drustvene mreze a i dosta za igre (zahtjevnije)
Pa ne zelim uredaj kojeg necu odvajati od punjaca

Evo upravo je baterija bila ta zbog koje sam odustao od Samsung uređaja.

Još na početku im i traje donekle baterija, ali sa svakim idućim update-om sve manje i manje dok stvarno postane neupotrebljiv, tj. fiksni telefon.

To sam doživio sa Note i S serijom (znači premium Samsung uređajima) i od onda više nikada Samsung.

Prešao na kineze i preporodio se (Huawei i Xiaomi) - Huawei daleko najkompletniji uređaj samo što ga je SAD zahebao za Google servise, da nije sada bi bio broj 1 na svjetskom tržištu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2022 7:40 (MasterOfDisaster).
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
MasterOfDisaster kaže...
mp3david kaže...
Meni se ne daju te silne pare za takvo govno od mobitela.
Mob mi sluzi za sve i poso,i mejlove,youtube,slusanje pjesama,drustvene mreze a i dosta za igre (zahtjevnije)
Pa ne zelim uredaj kojeg necu odvajati od punjaca

Evo upravo je baterija bila ta zbog koje sam odustao od Samsung uređaja.

Još na početku im i traje donekle baterija, ali sa svakim idućim update-om sve manje i manje dok stvarno postane neupotrebljiv, tj. fiksni telefon.

To sam doživio sa Note i S serijom (znači premium Samsung uređajima) i od onda više nikada Samsung.

Prešao na kineze i preporodio se (Huawei i Xiaomi) - Huawei daleko najkompletniji uređaj samo što ga je SAD zahebao za Google servise, da nije sada bi bio broj 1 na svjetskom tržištu.

 

Nepotrebno generaliziranje.

Moji klinci su ne tako nedavno naslijedili ženin i moj S9 i S10+. Sasvim dobro traje baterija, čak i nakon 3-5 godina korištenja. I to djeci koja puno češće vise po njemu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
14 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
MasterOfDisaster kaže...
mp3david kaže...
Meni se ne daju te silne pare za takvo govno od mobitela.
Mob mi sluzi za sve i poso,i mejlove,youtube,slusanje pjesama,drustvene mreze a i dosta za igre (zahtjevnije)
Pa ne zelim uredaj kojeg necu odvajati od punjaca

Evo upravo je baterija bila ta zbog koje sam odustao od Samsung uređaja.

Još na početku im i traje donekle baterija, ali sa svakim idućim update-om sve manje i manje dok stvarno postane neupotrebljiv, tj. fiksni telefon.

To sam doživio sa Note i S serijom (znači premium Samsung uređajima) i od onda više nikada Samsung.

Prešao na kineze i preporodio se (Huawei i Xiaomi) - Huawei daleko najkompletniji uređaj samo što ga je SAD zahebao za Google servise, da nije sada bi bio broj 1 na svjetskom tržištu.

 

Nepotrebno generaliziranje.

Moji klinci su ne tako nedavno naslijedili ženin i moj S9 i S10+. Sasvim dobro traje baterija, čak i nakon 3-5 godina korištenja. I to djeci koja puno češće vise po njemu.

Eto mi u obitelji smo baš imali na žalost takva iskustva, i ženini S6 Edge i S10e, Bože sačuvaj, na početku još nekak je i baterija valjala, ali nakon godinu dana i brojne update-ove punila ih je 2 puta na dan, a ona uopće nije neki power user niti je imala puno SOT-a, a baterija samo ide.

Sad ne znam da li smo baš sa svim Samsung uređajima imali peha, ali više nikad Samsung mobitel.

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
MasterOfDisaster kaže...
mp3david kaže...
Meni se ne daju te silne pare za takvo govno od mobitela.
Mob mi sluzi za sve i poso,i mejlove,youtube,slusanje pjesama,drustvene mreze a i dosta za igre (zahtjevnije)
Pa ne zelim uredaj kojeg necu odvajati od punjaca

Evo upravo je baterija bila ta zbog koje sam odustao od Samsung uređaja.

Još na početku im i traje donekle baterija, ali sa svakim idućim update-om sve manje i manje dok stvarno postane neupotrebljiv, tj. fiksni telefon.

To sam doživio sa Note i S serijom (znači premium Samsung uređajima) i od onda više nikada Samsung.

Prešao na kineze i preporodio se (Huawei i Xiaomi) - Huawei daleko najkompletniji uređaj samo što ga je SAD zahebao za Google servise, da nije sada bi bio broj 1 na svjetskom tržištu.

 

Nepotrebno generaliziranje.

Moji klinci su ne tako nedavno naslijedili ženin i moj S9 i S10+. Sasvim dobro traje baterija, čak i nakon 3-5 godina korištenja. I to djeci koja puno češće vise po njemu.

 to je iskustvo tebi i jos 1-5% korisnika, ostalih 95% ima problema sa baterijama na svim exy sasmsunzima pogotovo u starijih generacija.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice