Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.071
|
čitano: 417.144
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Ja zadnji nekoliko godina kupujem samo Spigen Liquid Air, ima valjda za sve mobitele.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
cujem da svi hvale foxice... mobilefox
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Uzeo Spigen na kraju.
 
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Dobra večer, evo od nedavno sam korisnik s22 ultra i redovno ga punim s originalnim 25w i 5a kabelom. Pa me zanima može li taj 5a kabel koji je isto tako orignal štetiti autonomiji ili bateriji u uređaju, unatoč tome jer je slabiji adapter a jači kabel?

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.6.2022 23:31 (Antonio_Mimica).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Antonio_Mimica kaže...

Dobra večer, evo od nedavno sam korisnik s22 ultra i redovno ga punim s originalnim 25w i 5a kabelom. Pa me zanima može li taj 5a kabel koji je isto tako orignal štetiti autonomiji ili bateriji u uređaju, unatoč tome jer je slabiji adapter a jači kabel?

 

Ne može, kabel je kabel. 5A samo znači da je dovoljnog presjeka da se neće rastaliti od prevelike struje.

Iako ne vjerujem ni da bi i da koristiš jači punjač sa slabijim kabelom jer USB-C kabel u sebi ima i mali chip koji javi da li podržava 5A, i ako ne, neće se niti koristiti.

Slabiji punjač će koristiti slabiju struju, i to nikako ne može naštetiti baterije, čak suprotno, može samo pomoći.

Ja ga punim bežično, znači još sporije.

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
3 godine
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Imam još jedno pitanje vezano za bateriju,na ultri koja je nova iz trgovine kupljena dobivam 3-4h SOT-a (5g iskljucen,dark mode automatski,adaptivno osvjezavanje ekrana).Naime, nekima sa takvim načinom ispadne 5h-6h SOT-a, te u nekim stranim recenzijima receno je da treba tjedan do mj dana dok se baterija potpuno ne optimizira,mene zanima koji su najbolji načini za uštedu baterije ili dobit više screen on time,da li je i kod vas isti problem?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
MasterOfDisaster kaže...
Vapor kaže...

Da se nadovežem na uzavrelu temu o baterijama, i općenito oko odabira Samsunga.

 

3 godine sam koristia S10+ te nakon te 3 godine battery health mi je bio na 92%, proslijedia sam ga bratu koji uvati 4.5 do 5.5h SoTa sa njim od 6 ujutro do 11 navečer. Dok je bio na Tele2 mobitel bi već oko 8 bio mrtav, sad na A1 znatno duže traje baterija.

 

Odličan mobitel iz svih aspekata, da ima SPen, doslovno bi ga moga nastavit koristit za sve šta koristim Ultru (naravno lošiji ekran, kamera).

 

Bixby before bed rutina i iza ponoć, fast charging ugašen.

Na poslu(uredski), bežični punjač na stolu koji je punia mob do 85%, jednostavno stavim mob na punjač i miran sam ako se bilo di zalomi taj dan bilo šta da do sljedećeg jutra imam baterije.

Sve priko 4.5h SOTa mi je bilo zadovoljavajuće tokom dana bez nadopunjavanja, ali realnog SOTa korištenja tokom cilog dana, sa doslovno svime upaljenim, 4G i 5 mail računa. Nije isti takav use case, ili netko ko na WiFiu provede 3h na YT, SoT-wise. Puno je bitniji stand by time.

 

Priče o updateovima i rušenju battery lifea. Od prvog dana kad sam uzea S10+ doslovno sam dobia 10ak novih featurea(Pro mode, poboljšan night mode, više opcija u nativnim aplikacijama) koji nisu postojali u trenutku kupovine, battery life se konstanto produživa, doslovno sam gušta kad bi doša update vidit šta je novo. Skidam kapu Samsungu tu, iako zadnji OneUI update prije koji mjesec je narušia battery life za nekih 15ak posto, nisam popratia dovoljno da vidim jesu li popravili, ili je đabarska taktika namjernog throttlanja.

 

Malo da prokomentiram post. Osobno nemam ništa protiv Samsunga jedino što sam imao loša iskustva sa mobitelima. Imam Samsung TV i odličan je, dobri su im frižideri, soundbar-ovi, SSD i ostalo da sad ne idem u nabrajanja.

Ono što mi je čudno u tvojem postu gdje kažeš da ti je zdravlje baterije nakon 3 godine bilo na 92% to mi je jednostavno nevjerojatno i nemoguće, ali ako ti kažeš da je tako onda je valjda tako.

Nadalje kažeš da imaš SOT-a preko 4,5 h  sa svime upaljenim od 4G, 5 mail-ova i svim ostalim, to misliš kada si uzeo mob ili sada nakon 3 godine, jer hrpa novih Samsung mobitela teško dođe do 4,5 h SOT-a sa svime time upaljenim.

Drago mi je da si zadovoljan sa svojim Samsung mobitelima, na žalost kod mene to nije bio slučaj.

 Imam slicna iskutva, s10 2.5god baterija je na 93%. Upaljeno sve 24/7 osim bt.

6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.6.2022 20:35 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Vapor kaže...

Krknia sam ga na tvornicke i da bratu tako da je Accu battery izbrisan, ali rec cu mu da ga instalira pa reportam nazad kroz 15ak dana.

 

@3DFX Slikam ti accu battery kroz 15ak dana kad prodje dovoljno ciklusa

 

MasterOfDisaster  Nakon 3 godine, 4 gmail racuna, 1 IMAP, lokacija upaljena, BT upaljen(al spojen na auto možda sat vrimena u danu). 

 Evo slike battery healtha, samo 10 sesija odradjen i 88% je procijenjen health, vjerojatno sa jos sesija bi otislo 1 do 2 posto gori

Pingu ;)
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.6.2022 11:17 (Vapor).
15 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

pitanjce, znači taj problem je bia na s8, ali sam očekiva da će na s22 to biti popravljeno.

kad se nakupi poruka na whatsappu i odem na notifikaciju redovno me baci na pola tih poruka ne na zadnju koju sam pročitao.

Jel i vi imate taj problem, Xioami je ima boljki, al ovo je barem radilo kako spada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Pratim cijene na oglasu i nevjerojatno da je s22 modelu cijena pala toliko da se moze naci danas evo za 4milje,koristen malo.
s22+ je slab na oglasu,njega najmanje ima,i ogromna je razlika ispod 5800,6000milja ga nema.
A s22 ultra se nađe od 7 milja...
Cekam i cekam da s22+ padne cijena,ali nikako...
TikTok - daki__92 (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Pitanje za korisnike Ultra modela. Ima li taj foun kakvih softverskih problema ili su sve pokrpali od izlaska? Razmišljam lagano o zamjeni telefona (SG N8 još uvijek) pa je u izboru 22 ultra ili fold 3. Ultra je generaciju novija ali fold zato ima zanimljivi form factor. 

Ili možda najbolje pričekat sljedeći mjesec, možda fold 4 dobije utor za olovku unutar uređaja. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Imam 22ultra jedno 2ipo miseca te sam na zadnjoj verziji softvera sta je automatic update izbcija. Jedina je zamjerka na mob je sta se zna srušit kod primanja poziva ili zvanja te trebam čekat ponovno bootanje. To se događa dosta rijetko ali se dogodilo sigurno sigurno jedno 5,6 puta od kad ga imam. Jeli itko drugi ima sličan problem?

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Penzija kaže...

Imam 22ultra jedno 2ipo miseca te sam na zadnjoj verziji softvera sta je automatic update izbcija. Jedina je zamjerka na mob je sta se zna srušit kod primanja poziva ili zvanja te trebam čekat ponovno bootanje. To se događa dosta rijetko ali se dogodilo sigurno sigurno jedno 5,6 puta od kad ga imam. Jeli itko drugi ima sličan problem?

 Upravo se i meni to danas desilo.

13 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Počelo se dešavati odmah od zadnjeg updatea, par dana na nekim pozivima i sad zadnja 2-3 dana više ne.

Kill or be killed!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
dax-lax kaže...

Pitanje za korisnike Ultra modela. Ima li taj foun kakvih softverskih problema ili su sve pokrpali od izlaska? Razmišljam lagano o zamjeni telefona (SG N8 još uvijek) pa je u izboru 22 ultra ili fold 3. Ultra je generaciju novija ali fold zato ima zanimljivi form factor. 

Ili možda najbolje pričekat sljedeći mjesec, možda fold 4 dobije utor za olovku unutar uređaja. 

 Fold je kod mene sad već 8 mjeseci. Nikakvih problema. S22U je 10-ak, dana. Updatealo se sve normalno. Nikakvih problema, zasad, ali još je nov.

 

Strpi se do novog Folda, tbh.

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
softwaremaniac kaže...
dax-lax kaže...

Pitanje za korisnike Ultra modela. Ima li taj foun kakvih softverskih problema ili su sve pokrpali od izlaska? Razmišljam lagano o zamjeni telefona (SG N8 još uvijek) pa je u izboru 22 ultra ili fold 3. Ultra je generaciju novija ali fold zato ima zanimljivi form factor. 

Ili možda najbolje pričekat sljedeći mjesec, možda fold 4 dobije utor za olovku unutar uređaja. 

 Fold je kod mene sad već 8 mjeseci. Nikakvih problema. S22U je 10-ak, dana. Updatealo se sve normalno. Nikakvih problema, zasad, ali još je nov.

 

Strpi se do novog Folda, tbh.

 Fold je Snapdragon pa su ispeglani firmveri dok je exynos bil bez mušica dok nisu uveli kombinaciju s amd-om. Popeglali budu i to ali treba vremena

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
Penzija kaže...

Imam 22ultra jedno 2ipo miseca te sam na zadnjoj verziji softvera sta je automatic update izbcija. Jedina je zamjerka na mob je sta se zna srušit kod primanja poziva ili zvanja te trebam čekat ponovno bootanje. To se događa dosta rijetko ali se dogodilo sigurno sigurno jedno 5,6 puta od kad ga imam. Jeli itko drugi ima sličan problem?

 Frend isto nesto slicno ima - restarta mu se sam od sebe.

11 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Kakav pakao prolazim sa "kloniranjem" S20+ na S22.......kad sam prenosio sa Huawei P20 Pro nula problema ali sa s20 na s22 sve se sjebalo...zivio Samsung.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Pa kako?

Sve bude u 15 minuta gotovo ako su spojeni kablom, negdje oko 1h ako ide preko wirelessa.

 

Edit: mislim koristeći Smart Switch.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.7.2022 19:29 (soft).
11 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
soft kaže...

Pa kako?

Sve bude u 15 minuta gotovo ako su spojeni kablom, negdje oko 1h ako ide preko wirelessa.

 

Edit: mislim koristeći Smart Switch.

Da inace je to savrseno jednostavno ali sad se sve zbrejkalo na s22 strani da sam morao ugasit Smart Switch na silu i ispocetka......

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
soft kaže...

Pa kako?

Sve bude u 15 minuta gotovo ako su spojeni kablom, negdje oko 1h ako ide preko wirelessa.

 

Edit: mislim koristeći Smart Switch.

 

Meni je sa S10+ na S22 Ultra trajalo minumalno 40 minuta, a onda je još hrpu vremena instaliravao sve aplikacije.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Logično da što je više podataka, dulje traje prebacivanje. Neki dan sam preko smart switcha stranci prebacivao 70GB medija + aplikacije, Trajalo je 2:55minuta. 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Meni ovo traje satima,oko 100gb podataka je gore...troje djece i njihove slike,snimke....

Bas je malecki ovaj S22,dosta manji od s20+

Mislio sam uzet Z Flip3 ali me prodavac uvjerio da je na s22 kamera bolja a to mi je bitno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
MEGATAMA kaže...

Meni ovo traje satima,oko 100gb podataka je gore...troje djece i njihove slike,snimke....

Bas je malecki ovaj S22,dosta manji od s20+

Mislio sam uzet Z Flip3 ali me prodavac uvjerio da je na s22 kamera bolja a to mi je bitno.

Da, nažalost i flip i fold imaju lošije kamere. E sad baš ne znam koliko u odnosu na s22, ali u odnosu na ultra i ostale mobove u tom cjenovnom razredu su lošije. Možda će ovogodišnji biti bolji.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
20 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
maks0806 kaže...

Hoće

 ...dali netko možda koristi 22U sa Snapdragon procesorom?...prije kupnje interesira me dali radi 5G na HT mreži...

 

...sada imam Galaxy Note 10+ 5G sa SD procesorom i 5G ne radi...

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]
circuscroatia kaže...
maks0806 kaže...

Hoće

 ...dali netko možda koristi 22U sa Snapdragon procesorom?...prije kupnje interesira me dali radi 5G na HT mreži...

 

...sada imam Galaxy Note 10+ 5G sa SD procesorom i 5G ne radi...

 A gdje bi nabavljao ga sa SD?

20 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

...u emiratima, oni imaju SD po defaultu, model je SM-S908E....

10 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Evo novo odlično iskustvo sa S22 ultra. Nakon poziva sam izgubio mrežu pa sam mobitel resetirao. 3 minute nakon toga se opet sam unutar poziva resetirao. Well done samsung!
Sve mi se čini da ću prijeći na apple pogotovo radi autonomije koju imaju s baterijom (iako mi puno znači otvorenost sustava androida)

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S22/S22+/S22 Ultra - [Rasprava]

Evo nesto dojmova i usporedbi nakon par dana koristenja....S20+ vs S22

 

Ekran mi djeluje fantasticno na obadva mobitela i jedina primjetna razlika je veci display na s20+

S22 je nesto brzi u koristenju aplikacija koje ja koristim

Baterija je za sada slabija nego na s20+ ali mobitel se mora "izradit" sto se tice baterije tojest optimizirat,takoje bilo u startu i sa s20+

Kamera je na prvi pogled puno bolja na s22

Tipkovnica bolje detektira pritisak na slova tojest preciznije na s22 iako je povrsina ekrana manja a ja imam vece ruke

Senzor za otkljucavanje otiskom puno bolje radi na s22

 

Uglavnom sve ono stoje meni bitno je sad bolje nego prije,tu se ubraja i ergonomija jer napokon imam mob koji mi stane u dzep normalno.

Konacni dojam za sad je 9/10

Moj PC  
1 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice