Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra izdvojena tema

poruka: 1.203
|
čitano: 505.762
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Dakle, danas išau u servis po mob koji je popravljen kakti...i primjetim ispod lece od kamere unutra neka mucica, prvo sam mislio ogrebotina. Eto i nisma preuzeo mob jer ga moraju opet otvorit i to maknut..pa ja neznam više kaj reći pametno na sve ovo. Nakon 37 dana na servisu i sad još ovo i ko zna kad će mi to riješiti? 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Memphis kaže...

 Meni je danas stigao S21 pa ću ti se ja javit. Prvo kaj sam primjetio da se grije ko nenormlan.

 

Moj se nije nijednom ugrijao kao npr S10 koji se grijao nenormalno od prvog dana. 

14 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Ja kad sam ga upalio i krenuo postavlajt bio je vruć. Nakon toga sam napravio update i sad se grije ali en toliko, topal je ali nije vruć.

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
apowe kaže...
R36 kaže...

Kolega baterija ti je dobra jer si pola toga isključio. Jebeš takvo korištenje mobitela.

 

Upali AOD, isključi štednju baterije, stavi svjetlinu na automatski, upali 5G (ako ga imaš) pa se onda javi.

 

 

Glupost, kako je ugaseno pola toga?  

Nista sto mi treba nije ugaseno. Sta mi u koristenju i performansama znaci auto svjetlina? Nista. 5G nemam na lokaciji. Procesor na 70% radi posao bez i jedna greske iako sam zahtjevan korisnik. 

Sto se tice AOD, individualno je, ali nije argument da je ugaseno pola toga, jer u performansama koristenja, AOD ne igra aposlutno nikakvu ulogu. Mobitel i bez njega radi kako i sa njim. Meni ne treba.

 

Tako da, sa ovakvom stednjom baterije mobitel nema niti jedan jedini nedostatak.  

Glupost je na koji ti način koristiš mobitel.

 

Mogao si slobodno kupit jeftiniji mobitel.

 

Imaš Ferrari - voziš ga 40km/h, nije upaljena klima, tj sve pogašeno i kažeš kako si zadovoljan potrošnjom od 10L., inaće je 20L. 

 

Ma bravo - sjedni 5.

 

ps. AOD troši bateriju...i to nema veze s performansama. Baljezgaš nepotrebno i hvališ se s baterijom nepotrebno., jer nisi prosječni ili ekstremni korisnik.

15 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Ja sam također probao taj "hack" za štednju baterije uz 120Hz i sve je bilo super nekih 2-3 sata dok nisam skužio da su mi obavijesti počele kasniti. Odlučio ostaviti do kraja dana da vidim hoće biti kakve razlike što se baterije tiče i kod mene je ispalo da i nema baš (bar ne neke značajne). Tako da od mene palac dolje za to. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Našao sam odmah bug. Kad upališ kameru i okreneš ga vodoravno te hoćeš uć u modeove kamere pod more, kreša se.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Pozdrav, Evo, imam mobitel par dana (S21) i sve je super osim jedne stvari koja me ubija. Kamera jednostavno neće odraditi dobar fokus na stvari, tj. tekst pogotovo. Dešava se to da je sredina teksta tipa čitka, a gornja i dole strana mutno. Znam da postoji ona opcija touch to focus međutim znam da ako ne diraš po ekranu focus bi trebao biti na cijelom objektu ili kako da to kažem, nisam pro ali valda kužite što želim reći. Prije ovog mobitela sam imao Samsung note 10, prije njega S9, prije njega S7 i nikad mi to nije stvaralo problem. Uvijek su fotke ispadale čisto , i nisam ništa manje više dirao po opcijama. Ovdje govorimo o slikanju iz bliza. (Ostavljam sliku u opisu)

Pro audio equipment
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

A kad slikas tocno iznad predmeta, a ne iz kuta isto je mutno sa svih strana osim sredine?

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Memphis kaže...

Našao sam odmah bug. Kad upališ kameru i okreneš ga vodoravno te hoćeš uć u modeove kamere pod more, kreša se.

 Kod mene ne. 

14 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
DiRT kaže...

A kad slikas tocno iznad predmeta, a ne iz kuta isto je mutno sa svih strana osim sredine?

 Da, nije šum toliko velik ali opet je prisutan

Pro audio equipment
14 godina
online
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Nikacc kaže...

Pozdrav, Evo, imam mobitel par dana (S21) i sve je super osim jedne stvari koja me ubija. Kamera jednostavno neće odraditi dobar fokus na stvari, tj. tekst pogotovo. Dešava se to da je sredina teksta tipa čitka, a gornja i dole strana mutno. Znam da postoji ona opcija touch to focus međutim znam da ako ne diraš po ekranu focus bi trebao biti na cijelom objektu ili kako da to kažem, nisam pro ali valda kužite što želim reći. Prije ovog mobitela sam imao Samsung note 10, prije njega S9, prije njega S7 i nikad mi to nije stvaralo problem. Uvijek su fotke ispadale čisto , i nisam ništa manje više dirao po opcijama. Ovdje govorimo o slikanju iz bliza. (Ostavljam sliku u opisu)

 Ovo je normalno kad fotkaš nešto iz blizine. Na ovom primjeru što si stavio tekst je fotkan pod kutom. Gornji dijelovi su daleko, donji blizu, a fokus je u sredini. Zato je gore i dolje mutno. "Debljina" fokusne plohe ovisi o otvoru blende. Možeš jednostavno shvatiti o čemu se radi ako odeš u pro mode, staviš kameru pod nekim većim kutem u odnosu na ono što fotkaš i ručno mijenjaš fokus. Vidjet ćeš da focus peaking pleše gore dolje kako mijenjaš udaljenost fokusne ravnine. A "debljina" ili možda bolje reći širina, udaljenost koja se može fokusirati ovisi o otvoru blende (aperture, f-stop...)

 

PSN - darklydexter
2 godine
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Pozdrav, evo mene opet. Dakle moja s21 ultra se vratila sa servisa nakon 42 dana, i uspoređujem je baš sa službenim a30s kojeg imam telefonom. Ovako ide situacija. dakle a30s sa 3g uključenim mobilnim interentom je 3puta brži od ultre sa 4g. ultra jedva išta otvara i opet je oznaka e gore na statusnoj traci a na a30s je h gore. šta da radim opet? skoro 2 mj su me zavlačili u servisu i očito je do uređaja a oni se svi prave grbavi. Dobio i objašnjenje od a1 da nemam pravo na zamjenu uređaja i da uređaj radi kako spada?!

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Ja sam svoje uređaje sve nosio u Arena centar samsung store (smart servis) jer uglavnom budu isti dan gotovi. Po meni najbolje otići tamo i pokazati im na licu mjesta.
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
  Nikacc kaže...

Pozdrav, Evo, imam mobitel par dana (S21) i sve je super osim jedne stvari koja me ubija. Kamera jednostavno neće odraditi dobar fokus na stvari, tj. tekst pogotovo. Dešava se to da je sredina teksta tipa čitka, a gornja i dole strana mutno. Znam da postoji ona opcija touch to focus međutim znam da ako ne diraš po ekranu focus bi trebao biti na cijelom objektu ili kako da to kažem, nisam pro ali valda kužite što želim reći. Prije ovog mobitela sam imao Samsung note 10, prije njega S9, prije njega S7 i nikad mi to nije stvaralo problem. Uvijek su fotke ispadale čisto , i nisam ništa manje više dirao po opcijama. Ovdje govorimo o slikanju iz bliza. (Ostavljam sliku u opisu)

 

 

Probajte upaliti focus enhancer opciju ako je imate na s21.

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2021 13:33 (qlimaxzu).
11 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Za s21 ultru bi ja to udruga za zastitu potrosaca i hakomu malo da ofu u a1..sto ti je rekao samsung hrvatska? Pisi samsungu malo vecem u Eu ili direkt u koreu!? Mrni nebi sigurno drzali mob u servisu 42 dana niti bi im vise bio na pretplati i placao nesto sto nemogu koristit,mislim ak si na pretplati...das ih malo i na drustvene mreze pa nek ti frendovi i kolege sheraju

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.11.2021 18:03 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Na XDA se pojavila informacija da sa 23.11. počinje nadogradnja na android 12
 
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Nefil kaže...
Na XDA se pojavila informacija da sa 23.11. počinje nadogradnja na android 12

"A new announcement from a Canadian carrier now suggests it might be just days away. Telus updated its software update page for Android devices today, and listed among the additions is a scheduled release for Android 12 to Galaxy S21, S21+, and S21 Ultra phones on November 23rd." - Android Police

3 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Krenuli firmawerei s android 12
Njemacka, UK, Poljska
Tn
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Javite kad se bude moglo skinuti malo ranije preko Smart Switcha.. jer OTA dode vecinom malo kasnije. (CRO/CRO/CRO regija)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

znaci, opasni bugovi sa novim UI 4...jedan od njih je na whatsappu

 

 

ne mogu slati ni primati slike trenutno. nadam se da ce po hitnom postupku to ispraviti.

 

drugi bug je otvaranje link-a na Facebooku ( instantno se crasha)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Sa betom ili final verzijom? Ako je final kako si je skino?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
malina22 kaže...

Sa betom ili final verzijom? Ako je final kako si je skino?

 mislim da je final verzija,jer je tu u Njemackoj pusteno neki dan

3 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Pa skini zadnju verziju wa s neta, ne cekaj Google play
Tn
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Evo stigla i tmobile verzija u RH...downloading
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Evo stigla i tmobile verzija u RH...downloading
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Da.. stigao One UI 4. 😁
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Stigao A12 UI4.0 na S21 Ultra 
 

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.11.2021 12:16 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Instalirao ga i sad se telefon restarta stalno čim dođem do unosa pina i ništa nemogu dalje, fenomenalno sad restiraj i sve iz nule..jebo ih update.

 

EDIT Otišao je u safe mode i onda još jedan restart i došo k sebi, al mi je pola aplikacija i postavka izmrdo i resitiro nemam niti WIFI mreže više spremljene..meh..

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.11.2021 13:39 (ivicask).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Odličan update. Napokon su riješili aplikaciju kamere. Nema više lag. To mi je i bila najveća zamjerka na prethodnu verziju. Sve ostalo je još ispolirano. Fino radi.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice