Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra izdvojena tema

poruka: 1.203
|
čitano: 504.973
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
GreenLife kaže...
Napravite 3 uzorka palca, ne samo jedan. Uz to, okrećite palac u svim mogućim smjerovima.

Meni fingerprint na note 10+ radi sasvim ok. Prije njega imao s10+ a prije tog s8. Sasvim zadovoljan

+ Imam i kaljeno staklo na njemu i funkcionalnost je top

 Kolega koje kaljeno staklo koristiš?

Naručio Niklinovo LINK i ultrasonic fingerprint senzor je gotovo pa neupotrebljiv. Čak sam memorirao jedan palac na sva četiri slota. Jedva ulovi, užas... :(

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.7.2021 21:33 (PR3DA70R).
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
sage kaže...
Koliko dugo mogu odgoditi update koji je stigao preko ota update-a. Kliknuo sam na later, da li će se bez obzira na to, samo od sebe instalirati tokom noći ili tokom neaktivnosti korištenja uređaja.

 Meni je na N10 bacao security patch od šestog mjeseca još, odgađao sam ga stalno, nekidan mi bacio od srpnja, onda sam pustio instalaciju. A ovaj prvi sam tjednima odgađao, tako da imaš fore. Neće ga instalirati dok ti nisi potvrdio.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
vi koji koristite ta zastitna stakla, ZASTO ih koristite i sto radite s tim mobitelima da vam trebaju???

prodao sam Mate 10Pro star 4god s minimalnim ogrebotinama, koristen uglavnom bez maskice i bez zastite ekrana.

ovi novi imaji Victus koji bi trebao biti x puta bolji od GG4

mob nosim u dzepu, koristim ga intenzivno, ne odlazem ga na tvrde povrsine, ne bacam ga u zid i to je to.

kaljena stakla vas nece spasiti kod padova, rubovi ce puknuti svakak.
a da ne govorim kolko je mob ugodnije koristiti bez zastite.
mob ste VI kupili i ono je VAMA SLUGA, ne vi njemu !!!
jesus_tm1
Moj PC  
2 5 hvala 0
12 godina
online
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
d666sermek kaže...
vi koji koristite ta zastitna stakla, ZASTO ih koristite i sto radite s tim mobitelima da vam trebaju???

prodao sam Mate 10Pro star 4god s minimalnim ogrebotinama, koristen uglavnom bez maskice i bez zastite ekrana.

ovi novi imaji Victus koji bi trebao biti x puta bolji od GG4

mob nosim u dzepu, koristim ga intenzivno, ne odlazem ga na tvrde povrsine, ne bacam ga u zid i to je to.

kaljena stakla vas nece spasiti kod padova, rubovi ce puknuti svakak.
a da ne govorim kolko je mob ugodnije koristiti bez zastite.
mob ste VI kupili i ono je VAMA SLUGA, ne vi njemu !!!

 Apsolutno nikad nisam nosio zastitna stakla, na ovom sam skinuo onu s kojom dode nakon nekih tjedan dana... Evo mob koristim mjesec dva i dobio sam solidnu ogrebotinu na ekranu, ne smeta bas al lijepo se vidi pod suncem posto je cak i duboka ogrebotina, lako se noktom osjeti kad se prode. Pa ono, blage veze nemam gdje je dobila ogrebotinu, mob nije vidio ni poda ni zida nit ista, pa vjerovatno s kljucem u dzepu al i iznenadio bi se kakve sve stvari znaju ogrebat ekrat. Zub ti moze prepolovit materijal velicine ove točke . ak je od materijala cvrsceg od zuba ti.

Ne zagovaram nista sto raditi, a vjerovatno cu i na sljedecem mobu skinut zastitu, ja ni maske ne nostim ima vec godinama, no s razlogom su tu, neznam cemu tolike zamjere, nije da su ovakvi mobiteli jeftini pa ako ljudi vole ih cuvat da traju, sto te toliko to brine?

Ubi bene, ibi patria.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.7.2021 1:17 (Et_Tu_Brute?).
15 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Ja svaki svoj mobilni prodam prije kupovine narednog, uglavnom lakše je prodati telefon koji nema ogrebotina i oštećenja. A svakome se ponekad desi da telefon ispadne prilikom vađenja iz džepa ili da spadne sa stola, kreveta...Ja ne skidam fabricku foliju sa ekrana i nosim ga u zaštitnoj masci. Ne vidim poentu polemisanja oko toga zašto neko nosi telefon u masci a neko ne, to je stvar ličnog izbora.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Kaljeno staklo ne koristim od S7edge (zbog zakrivljenog ekrana) . Do tad sam ga imao na mobitelima od početka ere velikih ekrana, tj. od iphone 3g pa na dalje.

Nisam nespretan ni nemaran ali uglavnom pazim na svoje stvari i ne volim kad se oštete. Pogotovo dok su nove. U cca 12 godina korištenja smartphonea sa velikim ekranima jedino sam na sony xperia z3 uspio razbiti kaljeno staklo. Ekranu nije bilo ništa, a možda mu ne bi bilo ništa ni da nije bilo zaštite ali tko zna. Da se razbio ekran, morao bi na servis ili kupiti novi. Gubitak vremena i novca. Čemu riskirati ako se može spriječiti? Ne znam po čemu bi to bilo sluganstvo materijalnom.

Što se maske tiče, nisam baš neki ljubitelj maski ali obzirom da su današnji smarphonei tanki i veliki, skroz u staklu i metalu, čak je i lakše držati ih dok su u maski. S21 Ultra mi puno bolje leži u ruci sa stražnjom maskom kod bilo kakve upotrebe, a pogotovo kod fotkanja.  

 

 

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Ovih 108megapixel je takva glupost, marketing, moram staviti na 4:3 da bi na 108 snimao, a na 16:9 ili full, smanji rezoluciju drastično. A rezultat nije ni bog zna šta, vidio sam slike sa 32mp koje izgledaju oštrije i bolje..

 

I živcira me što ne možeš snimat video i prebacivat između sve 4 leće, to jest ima onaj direktor mode al on i selfie kameru ubaci preko video što mi je glupo. 

 

Inače zvijer telefon evo imam ga dva dana. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.7.2021 13:14 (ivicask).
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

4:3 ti je orginalni i default velicina jer ti je sam senzor "izrezan" tj. proizveden u tom formatu i zato ti i mobitel slika po defaultu tako. Tacnije on ti po defaultu slika u manjoj rezoluciji jer spaja ja mislim 4 pixela u jedan na tom senzoru kako bi fotke bile navodno "bolje" tako da ukoliko zelis da iskoristis maximalnu velicinu senzora onda ces uvijek slikat u 4:3 formatu. 

 

Svi ostali formati 16:9 i sl. ti bukvalno cropaju sliku na vec postojecem 4:3 senzoru tako da i ne iskoristavas puni kapacitet senzora. 

 

108MPix mod je ok ako zelis da imas bas ostre slike ali svi preporucuju i iz mog iskustva je bolje koristiti standardni 4:3 omjer jer znaju biti ljepse i svjetlije slike. 

 

Video jos nisam ni jedan snimio kako treba pa ti ne mogu komentarisat za njega. 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Dr. Vicko kaže...

4:3 ti je orginalni i default velicina jer ti je sam senzor "izrezan" tj. proizveden u tom formatu i zato ti i mobitel slika po defaultu tako. Tacnije on ti po defaultu slika u manjoj rezoluciji jer spaja ja mislim 4 pixela u jedan na tom senzoru kako bi fotke bile navodno "bolje" tako da ukoliko zelis da iskoristis maximalnu velicinu senzora onda ces uvijek slikat u 4:3 formatu. 

 

Svi ostali formati 16:9 i sl. ti bukvalno cropaju sliku na vec postojecem 4:3 senzoru tako da i ne iskoristavas puni kapacitet senzora. 

 

108MPix mod je ok ako zelis da imas bas ostre slike ali svi preporucuju i iz mog iskustva je bolje koristiti standardni 4:3 omjer jer znaju biti ljepse i svjetlije slike. 

 

Video jos nisam ni jedan snimio kako treba pa ti ne mogu komentarisat za njega. 

 Znam ja sve to, al tko danas opće koristi 4:3? Da imam crne rubove na telefonu ili televizoru koji su danas svi wide ili ultra wide..Baš ce većina ljudi ići rezat sliku ili zumirati pa za zoom opet imaš 10x lecu sa pravim zoomom.. 

 

Šta ne ne služe wide sezor i bok.. 

 

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
ivicask kaže...

 

 

I živcira me što ne možeš snimat video i prebacivat između sve 4 leće, to jest ima onaj direktor mode al on i selfie kameru ubaci preko video što mi je glupo. 

 Ako sam dobro shvatio, ne možeš prebacivati između sve 4 leće tijekom snimanja videa? Ja mogu. Imas zadnji update? Sjecam se da je pisalo nešto u vezi kamere. Instalirao prošlu subotu, tj. dan nakon što sam kupio mob tako da ne znam kako je bilo ranije.

PSN - darklydexter
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Imam zadnji, kako prebacivas za vrijeme snimanja?

Edit:https://www.reddit.com/r/GalaxyS21/comments/ljc1im/s21_ultra_just_learned_if_you_start_recording/?utm_source=amp&utm_medium=&utm_content=post_body

 

Naso sad na netu, ako staviš 4k60fps nestanu dodatne kamere i samo možeš snimat video sa onom kojom kreneš, što je glupo jel sve kamere mogu snimat 4k60fps, vratio na full HD sad mogu prebacivat.. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.7.2021 23:02 (ivicask).
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
ivicask kaže...

Imam zadnji, kako prebacivas za vrijeme snimanja?

Edit:https://www.reddit.com/r/GalaxyS21/comments/ljc1im/s21_ultra_just_learned_if_you_start_recording/?utm_source=amp&utm_medium=&utm_content=post_body

 

Naso sad na netu, ako staviš 4k60fps nestanu dodatne kamere i samo možeš snimat video sa onom kojom kreneš, što je glupo jel sve kamere mogu snimat 4k60fps, vratio na full HD sad mogu prebacivat.. 

 

Da, vidim sad i ja da ne moze na 4K60.

Izgleda da je 4K30 maksimum kod kojeg je moguća promjena kamere tijekom snimanja.

PSN - darklydexter
4 godine
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

poz, vidim da se priča o kameri, naime prešao sam sa iphonea 8 na s21 i zanima me u kojem omjeru je najbolje slikat da slika ima više detalja, tj da je i kod zooma u ok kvaliteti? do sad sam imao stavljeno na full i kad bi zumirao sliku to je mutno užas, kao da mi je prastara iphone osmica imala bolju i detaljniju kameru od ovog čuda sa 3 kamere..

4 3:4 (64MP)
1 3:4
1 9:16
0 1:1
0 Full
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Stane256 kaže...

poz, vidim da se priča o kameri, naime prešao sam sa iphonea 8 na s21 i zanima me u kojem omjeru je najbolje slikat da slika ima više detalja, tj da je i kod zooma u ok kvaliteti? do sad sam imao stavljeno na full i kad bi zumirao sliku to je mutno užas, kao da mi je prastara iphone osmica imala bolju i detaljniju kameru od ovog čuda sa 3 kamere..

 Ovo prvo, al to je ono šta sam baš pisao, slike nisu baš bog zna šta na 16:9 a ono 4:3 mi je glupo koristiti.. 

13 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Još dve stvari, znači jel se još kome totalno blokiraju Teams? Znači dogđalo mi se na starom s10+, događa se kolegi na s10, drugom na s20..

 

Tipkam poruku zablokira se i onda Teams is not responding cjeli se zablokira.

 

Ista stvar sa Google Chrome na nekim stranicama zablokira se , čak cijeli telefon ne reagira ni tipke za home na kratko dok ne dođe k sebi(samsung brwoser ok), isto na svim 10 pa na dalje modelim do s21ultra se događa, friški reset, niti google accout dodan, odma otvoren chrome i donja stranica i zablokira se!

 

Tipa probajte otvoriti ovo pa malo odskrolat dolje ili kliknut onaj gumb za scrolanje brzo do kraja postova

 

https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=1&t=175369&sid=c99bcdf41a73110238b1c53aedb1c7ff

 

Ovo mi se samo na Samsung telefonima događa, stari HTC U11 ista chrome verzija radi uredno(probo Chrome, beta, dev, alpha više manje isto..)

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.7.2021 16:54 (ivicask).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Upravo probao.s21 u.normalno scrolla bez trzanja i na gumb i bez

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
ivicask kaže...

Još dve stvari, znači jel se još kome totalno blokiraju Teams? Znači dogđalo mi se na starom s10+, događa se kolegi na s10, drugom na s20..

 

Tipkam poruku zablokira se i onda Teams is not responding cjeli se zablokira.

 

Ista stvar sa Google Chrome na nekim stranicama zablokira se , čak cijeli telefon ne reagira ni tipke za home na kratko dok ne dođe k sebi(samsung brwoser ok), isto na svim 10 pa na dalje modelim do s21ultra se događa, friški reset, niti google accout dodan, odma otvoren chrome i donja stranica i zablokira se!

 

Tipa probajte otvoriti ovo pa malo odskrolat dolje ili kliknut onaj gumb za scrolanje brzo do kraja postova

 

https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=1&t=175369&sid=c99bcdf41a73110238b1c53aedb1c7ff

 

Ovo mi se samo na Samsung telefonima događa, stari HTC U11 ista chrome verzija radi uredno(probo Chrome, beta, dev, alpha više manje isto..)

 Kortistim Operu na mobitelima otkako znam za sebe i nikakvih problema. 

 

 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Dr. Vicko kaže...
ivicask kaže...

Još dve stvari, znači jel se još kome totalno blokiraju Teams? Znači dogđalo mi se na starom s10+, događa se kolegi na s10, drugom na s20..

 

Tipkam poruku zablokira se i onda Teams is not responding cjeli se zablokira.

 

Ista stvar sa Google Chrome na nekim stranicama zablokira se , čak cijeli telefon ne reagira ni tipke za home na kratko dok ne dođe k sebi(samsung brwoser ok), isto na svim 10 pa na dalje modelim do s21ultra se događa, friški reset, niti google accout dodan, odma otvoren chrome i donja stranica i zablokira se!

 

Tipa probajte otvoriti ovo pa malo odskrolat dolje ili kliknut onaj gumb za scrolanje brzo do kraja postova

 

https://forum.mikrotik.com/viewtopic.php?f=1&t=175369&sid=c99bcdf41a73110238b1c53aedb1c7ff

 

Ovo mi se samo na Samsung telefonima događa, stari HTC U11 ista chrome verzija radi uredno(probo Chrome, beta, dev, alpha više manje isto..)

 Kortistim Operu na mobitelima otkako znam za sebe i nikakvih problema. 

 

 

 Kako da dobim bookmarks, passwords, auto fill data sa chrome?

 

Samsung browser radi predivno isto, al džabe kad nemam sikronizaciju sa računalom i chromom koju trebam stalno, nemogu jednom copy pa vozi.. 

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
mariolla79 kaže...

Upravo probao.s21 u.normalno scrolla bez trzanja i na gumb i bez

 Pa jednostavno ne vjerujem, evo probo I canary build, scrollam gore dolje, malo van unutra pa opet scroll dolje gore na ovom linku i smrzne se browser, i to mogu na nekoliko različiti stranica napraviti i različitih Samsung telefona, pa koji k? 

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
takoder nema problema na S21+

probaj reinstalirati Chrome. pobrisi sve sto se moze.
neku cookie te zeza
jesus_tm1
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Chrome je uvjerljivo najgori mobilni browser već godinama, ali baš ono uvjerljivo bez ikakve konkurencije.. potpuni fail i ni do koljena nijednom drugom..

 

Samsung browser s adblockom ga ubije u pojam, i koristim ga inače na svim android uređajima godinama, čak i na ovima koji nisu samsung.

I ima extenziju za sinkanje s pc

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Probaj Adguard + Chrome. Možda promijeniš mišljenje...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Ne kužim što ne valja sa Chrome browserom... Koristim ga godinama bez ikakvih problema.

Kužim da nekome možda ne odgovara ali zvati chrome potpunim failom i reći da nije ni do koljena drugim browserima je tragikomično.

 

Što se navedenog problema tiče (primjer mikrotik stranica) , meni također radi bez greške.

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Ne valja to što u odnosu na druge prikazuje reklame, sporije otvara stranice, troši osjetno više baterije, više zagrijava mobitel i na nekim stranicama skrolanje je trzavo i to na flagship uređajima.

Treba li još argumenata?

Normalno da nema problema i da sve radi, jer stvarno radi, ali ima onih koji to isto rade puuuno bolje.

Dakle fail.

 

Jedno vrijeme je bio vrh i bez konkurencije, ali ima tome već dosta godina...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 11:38 (digitall).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra

Evo na slici se vidi kako dobro radi chrome na s21 ultra.

16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
Meni chrome radi bezprijekorno. Znači da ti u kombinaciji s nečim chrome radi problem.
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
igor001 kaže...

Evo na slici se vidi kako dobro radi chrome na s21 ultra.

 Ja koristim Brave

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
igor001 kaže...

Evo na slici se vidi kako dobro radi chrome na s21 ultra.

 Pa eto upravo to se meni događa, isto imam tih hrpu.

 

Znači otpakiram telefon iz folije, upalim ga, preskočim setup wizard, ne dodajem google account ili instaliram ni jednu aplikaciju, spojim samo wifi ili ostavim na data paketu nebitno, otvorim chrome, otvorim baš jedan od tih foruma(nije jedina stranica samo ovdje se uvijek smrzne) malo scorlam gore dolje van unutra smrzne, nekad tipke back, home ne reagiraju, i onda dobim aplikacija chrome ne reagira.

 

I to mogu reporducirat na nekoliko različitih samsung telefona nije bitno koja verzija chrome(dev, beta, alpha..), brisanje data i gluposti kad je ionako firško optakiran telefon..

 

I tako već 2 godine od s10, stisnuo sam send bug report valjda 100 puta i upisao detaljno što mi se događa, i ništa..

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.7.2021 18:10 (ivicask).
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
stigao update
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S21/S21+/Ultra
stigao update
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice