Samsung Galaxy S20/S20+ izdvojena tema

poruka: 1.233
|
čitano: 365.752
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

ekipa planiram uzeti s20 ili s20+

kakvi su vaši savjeti između ta dva?

 

2 S20
18 S20+
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
S20+ je velik uređaj. S20 bolje leži u ruci jer je manji. Ali ima manji ekran pa ovisi što ti je važnije.
13 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+
S20+ nije toliko velik. Čak bi rekao i manji nego većina novih. I jeftini modeli idu preko 165mm visine.
Uzak je i uz zakrivljenost baš fino leži u ruci
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Uzeo sam s20+.

Nije velik, dolazim s oneplus7pro, Mi10, P40pro.
Sve je to tu negdje

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Dario7 kaže...
Uzeo sam s20+.

Nije velik, dolazim s oneplus7pro, Mi10, P40pro.
Sve je to tu negdje

 

Ajde ako ti nije problem kratki osvrt na sve te mobitele koje si spomenuo :)

 

Samsung će vjerojatno od njih svih imati najlošiju bateriju, ali me baš zanima iz prve ruke koji info...

10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
1samek kaže...
Dario7 kaže...
Uzeo sam s20+.

Nije velik, dolazim s oneplus7pro, Mi10, P40pro.
Sve je to tu negdje

 

Ajde ako ti nije problem kratki osvrt na sve te mobitele koje si spomenuo :)

 

Samsung će vjerojatno od njih svih imati najlošiju bateriju, ali me baš zanima iz prve ruke koji info...

 Pozz.. Budem za dan,dva.

 

Iskreno očekivao sam puno lošiji mob kako sam čitao tu na zadnjim stranicama.

 

Mob je toliko fluidan sa ovih 120hz , da je čak ugodniji oku nego mi10 i p40 pro.

 

Vezano za bateriju , lošija je to odmah moram reći (očekivao sam to).

Ali p40p i mi10 imaju stvarno monstrumsko trajanje baterije, tak da ovo na s20+ je neki prosjek, bitno da cijeli dan izdrži.

Svejedno mi jel ostane 40% ili 10%.

 

Ono što je zanimljivo uopće se ne grije.

 

Za sad je i bolji od očekivanog.

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Dario7 kaže...
1samek kaže...
Dario7 kaže...
Uzeo sam s20+.

Nije velik, dolazim s oneplus7pro, Mi10, P40pro.
Sve je to tu negdje

 

Ajde ako ti nije problem kratki osvrt na sve te mobitele koje si spomenuo :)

 

Samsung će vjerojatno od njih svih imati najlošiju bateriju, ali me baš zanima iz prve ruke koji info...

 Pozz.. Budem za dan,dva.

 

Iskreno očekivao sam puno lošiji mob kako sam čitao tu na zadnjim stranicama.

 

Mob je toliko fluidan sa ovih 120hz , da je čak ugodniji oku nego mi10 i p40 pro.

 

Vezano za bateriju , lošija je to odmah moram reći (očekivao sam to).

Ali p40p i mi10 imaju stvarno monstrumsko trajanje baterije, tak da ovo na s20+ je neki prosjek, bitno da cijeli dan izdrži.

Svejedno mi jel ostane 40% ili 10%.

 

Ono što je zanimljivo uopće se ne grije.

 

Za sad je i bolji od očekivanog.

 

 grijat ce ti se samo kod duzeg snimanja videa i igranja 

 

nema trotlanja kod snimanja, dok kod igranja ima puno

 

nakon 5-7 dana baterija ce ti se stabilizirati, a i manje ces cackat po mobitelu kad ti dosadi 

 

meni je evo sada nakon mjesec dana prosjek 23h trajanje bateije uz 4h SoT, s time da idem sve vise prema duljem trajanju baterij a sve manjem SoT jer sve manje blejim u njega 

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Mitohondri kaže...
Dario7 kaže...
1samek kaže...
Dario7 kaže...
Uzeo sam s20+.

Nije velik, dolazim s oneplus7pro, Mi10, P40pro.
Sve je to tu negdje

 

Ajde ako ti nije problem kratki osvrt na sve te mobitele koje si spomenuo :)

 

Samsung će vjerojatno od njih svih imati najlošiju bateriju, ali me baš zanima iz prve ruke koji info...

 Pozz.. Budem za dan,dva.

 

Iskreno očekivao sam puno lošiji mob kako sam čitao tu na zadnjim stranicama.

 

Mob je toliko fluidan sa ovih 120hz , da je čak ugodniji oku nego mi10 i p40 pro.

 

Vezano za bateriju , lošija je to odmah moram reći (očekivao sam to).

Ali p40p i mi10 imaju stvarno monstrumsko trajanje baterije, tak da ovo na s20+ je neki prosjek, bitno da cijeli dan izdrži.

Svejedno mi jel ostane 40% ili 10%.

 

Ono što je zanimljivo uopće se ne grije.

 

Za sad je i bolji od očekivanog.

 

 grijat ce ti se samo kod duzeg snimanja videa i igranja 

 

nema trotlanja kod snimanja, dok kod igranja ima puno

 

nakon 5-7 dana baterija ce ti se stabilizirati, a i manje ces cackat po mobitelu kad ti dosadi 

 

meni je evo sada nakon mjesec dana prosjek 23h trajanje bateije uz 4h SoT, s time da idem sve vise prema duljem trajanju baterij a sve manjem SoT jer sve manje blejim u njega 

 ne igram igrice tak da nemam problema sa grijanjem :)

 

Ma nije mi bitan SOT dok god cijeli dan izdrži :)

 

5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S20/S20+
  1. kaze lik da ce Exynos 1000 biti puno efikasniji i da AMD grafika dolazi 2022

 

i da vise necemo morati kukati kako ne dobivamo SD u europi 

 

 edit: ispravio na 2022, hvala na uocenoj pogresci

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2020 11:11 (Mitohondri).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Mitohondri kaže...

kaze lik da ce Exynos 1000 biti puno efikasniji i da AMD grafika dolazi 2020

 

i da vise necemo morati kukati kako ne dobivamo SD u europi 

 

 

 

2020 ili 2022?

5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

nakon mjesec dana druzenja sa S20+ napisat cu par stvari, mozda nekome pomogne pri kupnji, ovo moze vrijediti i za sve ostale telefone, ali kako sam trenutno na ovome pise u ovoj temi

 

probao sam nekoliko kaljenih stakala, zastitnih folija za ekran, i estetskih zastinih folija za zadnju stranu, te hrpetinu maskica, vise iz znatizelje nego iz potrebe, inace ne stavljam nikakvu zastitu na telefon, osim straznje folije

 

 

od kaljenih stakala probao sam Whitedome, Celluarline, neki Redbed nesto ne sjecam se tocno naziva, i 5 razlicitih sa Aliexpressa

 

Cellularline i taj Red imaju vidljivi krug oko citaca otiska prista, i sami citac jako lose radi ili ne radi uopce, takoder se vidi "grid" od stakla, one male sitne tockice, sama zastita je odlicna i radi svoj posao, kostaju 150 i 200kn

 

ovih 5 sa Aliexpresa isto vrijedi kao i za ovo gore, zastita kako treba biti, ali problem sa citacem otiska i losija vidljivost ekrana, kostaju od 25kn do 80 kn

 

Whitedome - vec sam napisao sve o njemu par stranica prije, broj jedan, isti osjecaj kao da nemate staklo, jednostvna instalacija i nikakvih problema, cijena od 360kn do 450kn zavisi od paketa

 

 

 

folije za staklo, takoder nekoliko komada sa Aliexpresa, raded svoj posao, ali se vidi losiji kontrast i boje na ekranu, i opet ima neki color shit i slicno

 

original Samsung folija koju dobijete uz uredaj, je odlicna i drzite ju koliko god dugo mozete

 

ostale koje se nude po nasim ducanima sam probao, ne sjecam se vis svih robnih marki, vecina ih ne valja nista, ima par dobrih, ali nisu kao original samsung

 

slucajno sam naletio u avenue mallu na Mobile Outfitters stand, pa odlucio probati i tu foliju, 10 min pricekate, ljudi vam sami to na nekom stroju posloze uredno, fino i krasno bez zracnih jastuka, prasine i slicno

 

imaju vise folija i imaju jednu na razini kaljenog stakla, stavio sam si ovu najjeftiniju koja je uglavnom za ogrebotine i sitne udarce, cijen od 169kn do 299kn za folije a mozete i zastiti cijeli telefon

 

imaju manje vise za sve moguce telefone koji su izasli do ovog mjeseca, probat cu Fusion, koji mi je decko pokazao na svome telefonu gdje je lupao sa cekicem po njemu i nista 

dobra fora je sto sacuvate racun i onda kada vam se folija izgrebe doneste tu staru uz racun, i nova vas kosta samo 79kn. uglavnom imaju dosta dobrih usluga pa potrazite na webu da sad ne reklamiram previse

 

 

estetske folije za zadnju stranu sam koristio dbrand, easyskinz i sa aliexpressa hrpetinu

 

ukratko - dbrand za koplje bolje od svega sto sam probao, kupujete preko njihovog US shopa, dostava do 10 dana i nema dodatnih troskova osim onoga sto platite.

bar do sada nisam imao nikakvih troskova carine i slicne ali mi iznosi nisu prelazili 300kn

 

easyskinz je isto ok, ali kao to vidite na slikama, ima manjih problema sa rubnim dijelovima, inace sve ostalo je kao tip top

 

ove sa alixpressa zaboravite, iako pise 3M sve je to smece, bar ove koje sam kupovao, ne drze dobro, ne sjedaju dobro i slicno

 

sto se tice maskica, ovdje ne moze fulati i sa aliexpressa su sve odlicne

 

izdvojio bih Spigen i RhinoShield kao meni osobno najbolje, RhinoShield ima jos i folije i stakla koje nisam probao pa planiram

 

eto to bi bilo to

 

u prilogu je Easyskinz folija odostraga i scratch folija od naprijed

 

pitajte ako vas jos nesto interesira u vezi ovoga

www.youtube.com/TerabitTV
Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Ti si u sve to dao novaca koliko za jedan midrange smartphone 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Ja uzeo ovu maskicu i predobra je.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
zuper kaže...

Ti si u sve to dao novaca koliko za jedan midrange smartphone 

 Imam budzet za taj potrosni materijal 😀

www.youtube.com/TerabitTV
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Mitohondri kaže...
zuper kaže...

Ti si u sve to dao novaca koliko za jedan midrange smartphone 

 Imam budzet za taj potrosni materijal 😀

 jeftinije platit popravak ekrana il kupit novi mob nego sve te zaštite za isti 

 

btw ne podnosim nikakve zaštite na mobu, pogotovo na ekranu.. užas

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
digitall kaže...
Mitohondri kaže...
zuper kaže...

Ti si u sve to dao novaca koliko za jedan midrange smartphone 

 Imam budzet za taj potrosni materijal 😀

 jeftinije platit popravak ekrana il kupit novi mob nego sve te zaštite za isti 

 

btw ne podnosim nikakve zaštite na mobu, pogotovo na ekranu.. užas

 Zato i napisah post za one koji koriste da nemoraju trosit lovu bezveze, vec da odmah kupe pravu stvar 😀

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

evo moj kratki osvrt nakon par dana korištenja S20+ 

 

Da mi je netko rekao da ću nakon P30pro,Oneplus 7pro,iPhone11,Mate20 pro, Xiaomi Mi10, P40 pro izgovoriti da mi je S20+ najbolji od svih navedenih,

rekao bi da je lud. 

Izbjegavao sam S seriju nakon S8, preskočio sam S9 i S10 i nakon ovih svih probanih išao testirati S20+.

 

Šta reći, za početak očito je lutrija jer sam toliko negativnih kometara pročitao da sam ga jedva uzeo.

 

Ali... mobitel se ne grije uopće (tu su se neke pećnice spominjale) , baterija je lošija od P40p i Mi10 ali izdrži cijeli dan uz 5h SOT-a.

Više mi ne treba stoga bi bateriju elimnirao kao problem.

 

Ekran, tu nemam što pričati, savršen po meni

Brzina i fluidnost, usudio bi se reći glađe i ljepse radi od p40p i mi10. Ovih 120hz je stvarno fenomenalno.

Lakši je u ruci dosta, pogotovo od Mi10.

Stereo zvučnici odlični

Kamera - nisam neki stručnjak ali po meni radi odlične fotke 

Video - savršen

 

Na kraju, Galaxy S serija je toliko evoluirala od zadnjeg kojeg sam koristio S8, da sam bez razloga zaobilazio Samsung.

 

Nadam se da ću izdržati sa ovim modelom neko vrijeme.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 9:15 (Dario7).
 
6 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
 dupli post
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 9:38 (Dario7).
13 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Jutros mi izašla obavijest o nadogradnji (ali sam na poslu, dali netko zna o čemu se radi tj, što donosi?

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
I meni isto izašla obavijest, aj kad dođeš sa posla vidi šta je pa javi o čemu se radi tj, šta donosi! 😎
9 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Kod mene ništa, T com, 5g verzina. 

 

Zar ne piše u opisu o čemu se radi?

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2020 14:54 (matrix777).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Ako mislite na ovo, to sam dobio prije 2, 3 dana 😁

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Uzeo S20+ prije par dana. Moram priznati da dugo već nisam imao mobitel kojem je ovako curila baterija. A na 60Hz mi nema smisla ići jer sam onda mogao uzeti i nešto bez high refresh zaslona.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Upravo to da, ništa značajno
9 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Danas sam primjetio kako fingerprint može raditi savršeno brzo. Operem ruke, obrišem ih i prvih 10 otvaranja otkljucava instantno. Uopce se ne mora drzati nego cim naslonis palac odmah otkljucava. Dakle, prst nije bio mokar nego mozda malo vlazan (okom neprimjetno). Probao sam nakon nekog vremena opet i otvara instantno. Probajte i vi tako. 

 

E sad, kako to softverski rjesiti da radi kako spada, ne znam 

 

Dakle, nakon pranja ruku, samo taknite fingerprint na milisekundu, ne treba drzati, i otvara odmah.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 14:31 (matrix777).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
matrix777 kaže...

Danas sam primjetio kako fingerprint može raditi savršeno brzo. Operem ruke, obrišem ih i prvih 10 otvaranja otkljucava instantno. Uopce se ne mora drzati nego cim naslonis palac odmah otkljucava. Dakle, prst nije bio mokar nego mozda malo vlazan (okom neprimjetno). Probao sam nakon nekog vremena opet i otvara instantno. Probajte i vi tako. 

 

E sad, kako to softverski rjesiti da radi kako spada, ne znam 

 

Dakle, nakon pranja ruku, samo taknite fingerprint na milisekundu, ne treba drzati, i otvara odmah.

 Meni daleko bolje radi i nemam problema od kad sam skinuo original foliju koja je gore bila na njemu.

 

Isto tako daleko pomože da uskeniraš isti prst dva puta pod svim mogućim kutevima ako ti se ne skida folija)

10 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

jel ima netko da ne koristi zaštitu ekrana?

Kakav je ekran nakon par mjeseci?

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
s20+ dolazi s zastitom ekrana,no ja sam i to skinuo..evo 3 mjeseca vec..nema greske..
5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
matrix777 kaže...

Danas sam primjetio kako fingerprint može raditi savršeno brzo. Operem ruke, obrišem ih i prvih 10 otvaranja otkljucava instantno. Uopce se ne mora drzati nego cim naslonis palac odmah otkljucava. Dakle, prst nije bio mokar nego mozda malo vlazan (okom neprimjetno). Probao sam nakon nekog vremena opet i otvara instantno. Probajte i vi tako. 

 

E sad, kako to softverski rjesiti da radi kako spada, ne znam 

 

Dakle, nakon pranja ruku, samo taknite fingerprint na milisekundu, ne treba drzati, i otvara odmah.

 Ultrasonic fingerprint radi 3D skeniranje koje je sigurnije od optickog. Fora je da je potreban jaci pritisak prsta da ga dobro skenira i to nikada nije bas brzo. Vlazni prst dosta ubrzava proces. Znaci polizes pa prislonis :) . Ovisi kakav je tko tip osobe, tako mu radi i skeniranje. Ak si od onih koji imaju non stop znojne ruke, skeniranje ti leti...

Opticki radi suprotno. Ne prepoznaje vlazni prst nego suhi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.9.2020 12:30 (john142).
10 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice