Samsung Galaxy S20/S20+ izdvojena tema

poruka: 1.233
|
čitano: 366.669
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Gale92 kaže...

Ekipa moja eto da vidite koliki sam ja baksuz.

Kupio sam Galaxy S20+ u SD pred nekih cca dva tj...

i prije par dana primjetim s desne strane prednje kamere počne mi jedna točkica (piksel) treperit..... nema pravila kada treperi, ponekad svako dva tri dana, ponekad svaki dan u različito vrijeme i to treperenje traje par sekundi.

 

 

Naravno da ću ga reklamirati jer imam garanciju.

 

Ono što vas pitam dali da se javim Sancta Domenici ili odmah Agram servisu (i da opišem problem).....

 proximity senzor ti je to. ne brini 

www.youtube.com/TerabitTV
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Zec_94 kaže...
Gale92 kaže...

Ekipica jeste dobili ovu zadnju nadogradnju..... me neni danas stigla upravo radim update....

 Nisu se nista potrudili oko problema baterije i pregrijavanja a neke nove funkcije si dobio(Sam.DEX,kamera,poruke itd)

 Dex wireless je zapravo super stvar.

zbog ovakvih stvari zapravo volim samsung mobitele.

 

sad bacim taj wireless mod na TV i dalje mogu koristit telefon normalno, spojim wireless mis i imam u biti mali home theater pc.

surfam webom preko TVa itd.

BiH__Snowflake BF4,CS:GO
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Upravo sam sebi narucio Smasung Galaxy S20+ 5G, kazu doci ce do cetvrtka, jedva cekam, valjda bude sve okej :D

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Eno na forum.hr je netko napisao da je pregrijavanje S20+ rješeno factory resetom. Ulijeva nadu da je problem softvera a ne hardvera koliko god exynos bio lošiji od SD-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
matrix777 kaže...

Eno na forum.hr je netko napisao da je pregrijavanje S20+ rješeno factory resetom. Ulijeva nadu da je problem softvera a ne hardvera koliko god exynos bio lošiji od SD-a.

moguce da je toj osobi reset pomogao zato sto se uredaj zagrijavao pri nekim banalni stvarima, tipa IG, Facebook, gledanje YT i slicno stvari gdje se ne bi trebao uopce zagrijavati

 

reset nece rjesiti zagrijavanje kod igranja igrara recimo, kada SoC radi punom parom, pa se zagrije nakon nekog vremena i onda throttla 

 

meni se zagrijava dosta kod duzeg snimanja 8k i 4k videa, vec nakon 5 min snimanja, i to je jedini scenarij gdje osjetim vrucinu na ruci

 

edit: nakon zadnje nadogradnje, malo se potrosnja baterije smanjila, iako ne pise nista u vezi optimizacije

 

ne mogu tvrditi da je bas 100% zbog nadogradnje, ali evo vec 2 dana mi je duzi i SOT i dosta duze standby trajanje baterije

 

ako nekad dobijemo adaptivnu sinhronizaciju kao na N20 seriji, bit ce to jos i bolje

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2020 10:51 (Mitohondri).
5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
I ja sam isto primjetio na svom S 10 lite 🙄
Ali ta mi točkica djeluje kao da je napravljena školski, znači ne baca mi na neki kvar ekrana

EDIT
Sad vidim da je kolega objasnio o čemu je riječ
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2020 11:12 (bumbumzvonko).
13 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Javili su mi se iz SD te rekli da kontaktiram Agram....

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Pliz nemoj trošit ekipi vrijeme u servisu. Nazovi nekog i vidit ćeš da treperi zato da se ugasi kad približiš prst tome. Under screen proximity senzor, svi imaju to na mobu i sve je kak treba. 

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Mitohondri kaže...
matrix777 kaže...

Eno na forum.hr je netko napisao da je pregrijavanje S20+ rješeno factory resetom. Ulijeva nadu da je problem softvera a ne hardvera koliko god exynos bio lošiji od SD-a.

moguce da je toj osobi reset pomogao zato sto se uredaj zagrijavao pri nekim banalni stvarima, tipa IG, Facebook, gledanje YT i slicno stvari gdje se ne bi trebao uopce zagrijavati

 

reset nece rjesiti zagrijavanje kod igranja igrara recimo, kada SoC radi punom parom, pa se zagrije nakon nekog vremena i onda throttla 

 

meni se zagrijava dosta kod duzeg snimanja 8k i 4k videa, vec nakon 5 min snimanja, i to je jedini scenarij gdje osjetim vrucinu na ruci

 

edit: nakon zadnje nadogradnje, malo se potrosnja baterije smanjila, iako ne pise nista u vezi optimizacije

 

ne mogu tvrditi da je bas 100% zbog nadogradnje, ali evo vec 2 dana mi je duzi i SOT i dosta duze standby trajanje baterije

 

ako nekad dobijemo adaptivnu sinhronizaciju kao na N20 seriji, bit ce to jos i bolje

 

 

 Ja sam napravio  factory ali nije pomoglo 

Na poslu sam sreo tetu koja radi u tele2 te joj objasnio situaciju i rekla je da to odmah saljem na servis

 

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+

Razumijem. No može li tu servis išta pomoći? Glupo bi bilo da vrate uređaj kakav si predao na servis pod izgovorom da je to zagrijavanje "normalno" a nije normalno, naravno.

 

Imamo li ikakav primjer, bilo ovdje ili na drugim forumima da je netko rješio probleme sa servisom?

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
matrix777 kaže...

Razumijem. No može li tu servis išta pomoći? Glupo bi bilo da vrate uređaj kakav si predao na servis pod izgovorom da je to zagrijavanje "normalno" a nije normalno, naravno.

 

Imamo li ikakav primjer, bilo ovdje ili na drugim forumima da je netko rješio probleme sa servisom?

Koliko god se to vama čini nenormalno kao i meni, u servisu će vam reći da je normalno.

 

Sjetite se Snapdragon 810 koji se zagrijavao pa je LG na G4 koristio Snapdragon 808.

Znači nije da se tako nešto nije već događalo i da nije bilo problema,. 

Jednostavno je loše složeno hlađenje i tu nema pomoći.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 8:10 (R36).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Zec_94 kaže...
Mitohondri kaže...
matrix777 kaže...

Eno na forum.hr je netko napisao da je pregrijavanje S20+ rješeno factory resetom. Ulijeva nadu da je problem softvera a ne hardvera koliko god exynos bio lošiji od SD-a.

moguce da je toj osobi reset pomogao zato sto se uredaj zagrijavao pri nekim banalni stvarima, tipa IG, Facebook, gledanje YT i slicno stvari gdje se ne bi trebao uopce zagrijavati

 

reset nece rjesiti zagrijavanje kod igranja igrara recimo, kada SoC radi punom parom, pa se zagrije nakon nekog vremena i onda throttla 

 

meni se zagrijava dosta kod duzeg snimanja 8k i 4k videa, vec nakon 5 min snimanja, i to je jedini scenarij gdje osjetim vrucinu na ruci

 

edit: nakon zadnje nadogradnje, malo se potrosnja baterije smanjila, iako ne pise nista u vezi optimizacije

 

ne mogu tvrditi da je bas 100% zbog nadogradnje, ali evo vec 2 dana mi je duzi i SOT i dosta duze standby trajanje baterije

 

ako nekad dobijemo adaptivnu sinhronizaciju kao na N20 seriji, bit ce to jos i bolje

 

 

 Ja sam napravio  factory ali nije pomoglo 

Na poslu sam sreo tetu koja radi u tele2 te joj objasnio situaciju i rekla je da to odmah saljem na servis

 

ako ti se zagrijava samo i iskljucivo pri full loadu SoC-a, nemoze ti servis nista rjesiti, jer je to "normalno" za Exynos verzije S20 serije

 

medutim ako ti je mobitel zagrijan non stop, pri normalnom radu, koji nije recimo igranje ili snimanje videa, onda ok, svakako reklamiraj ako ti reset nije pomogao 

www.youtube.com/TerabitTV
9 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Meni je nekako logično da to "pregrijavanje" dodatno crpi bateriju te je djelomično i radi toga lošija autonomija, možda griješim.

 

Pitanje, može li osjet tog pregrijavanja rješiti npr sa Spigen Armor maskom? Ona je malo deblja i robusnija...

 

Dolazi mi S20+ do kraja tjedna pa bi danas možda naručio masku... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
matrix777 kaže...

Meni je nekako logično da to "pregrijavanje" dodatno crpi bateriju te je djelomično i radi toga lošija autonomija, možda griješim.

 

Pitanje, može li osjet tog pregrijavanja rješiti npr sa Spigen Armor maskom? Ona je malo deblja i robusnija...

 

Dolazi mi S20+ do kraja tjedna pa bi danas možda naručio masku... 

On će se pregrijavat stavio ti masku ili ne. Ne znaći ako ne osjetiš toplinu zbog maske da se on ne grije.

 

Snapdragon ima bakrene cijevi za odvod topline a Exynos to nema - to se vidi kad je ekipa rastavila Soc. 

 

I u tome je problem.

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
matrix777 kaže...

Meni je nekako logično da to "pregrijavanje" dodatno crpi bateriju te je djelomično i radi toga lošija autonomija, možda griješim.

 

Pitanje, može li osjet tog pregrijavanja rješiti npr sa Spigen Armor maskom? Ona je malo deblja i robusnija...

 

Dolazi mi S20+ do kraja tjedna pa bi danas možda naručio masku... 

ne moze :)

 

imam Spigen Liquid Air, i preko nje osjetis da je uredaj zagrijan.

 

ponavljam, kod mene se zagrijava samo kod snimanja videa, inace nemam problema sa zagrijavanjem u ostalim stvarima za koje koristim mob

 

zagrijavanje je osjetno jace neko kod drugih uredaja kod istog rezima rada, recimo P30 Pro snimanje videa, je isto zagrijan, ali ne kao S20+, nije to neka ekstremna razlika, ali dovoljno velika da osjetis

 

Poco F2 Pro je recimo u odnosu na ova dva "hladan"

 

nece ti ruka izgoriti, ne brini, samo ce ti CPU i GPU throttla ako igras igre i onda ces imati lag fest

 

 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
5 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Kad sam se vec raspisao po temi, evo da spomenem i WHITESTONE - SAMSUNG GALAXY S20 PLUS DOME SCREEN PROTECTOR, CLEAR

 

Kupio sam ga na ovoj stranici KLIK, dosstava za 5 dana

 

Sama instalacija je vrlo jednostavna i vrlo brza, alat koji dobijete je odlican, stvarno se lijepo staklo pozicionira, stavi, bez ikakve prasine i zracnih jastuka nakon aplikacije

 

kvaliteta stakla je odlicna, nema apsolutno nikakve razlike izmedu preglednosti i vjernosti boja ekrana prije i poslje stavljanja stakla

 

nema "grida" nema nikakve distorzije boja, i slicno. prvo staklo koje stvarno izgleda kao da gledate u cisti ekran

 

ono sto je lose, je sto niti ovo staklo ne pokriva 100% edge ekran, rekao bih da je na nekih 97% pokrivenosti

 

maskica Spigen Liquid Air koju koristim ne dodiruje staklo, i moze se koristiti bez bojazni da ce dodirivati staklo i nakon nekog vremena ga odljepiti

 

prije sam koristio stakla sa Aliexpressa, koja nisu kvalitetom prikaza na ovoj razini, medutim pokrivenost samoga ekrana i zastita im je prakticki ista, 2.5D 9H stakla

 

sa svojom cijenom od 409kn ili 369kn bez UV lampe, u odnosu na 40kn koliko sam placao stakla sa Ali, relativno sam zadovoljan

 

iskljucivo zbog 100% istog prikaza slike na ekranu, bez distorzija boja i onog "grida" koja se vide na ostalim staklima

 

s druge strane sam isto tako i razocaran sto ni ovo staklo ne pokriva 100% edge ekran, ali ako koristite maskicu, onda nema problema

 

ne volim maskice, koristim dbrand folije inace, i htio bih naletiti na neko staklo koje 100% pokriva zakrivljenje ekrane, tako da trazim dalje

 

 

 edit: zaboravio sam napomenuti da citac prsta radi 100% bez problema, ne koristim ga inace, ali sam testirao par dana cisto da provjerim. prije instalacije se mora postojeci obrisati i onda ponovo registrirati nakon instalacije

 

 

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 11:06 (Mitohondri).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Samsung Galaxy S20/S20+

USB-C to 3,5mm koji radi (bar meni na N10). 2mj je trebalo da dođe, ali radi.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Jasno mi je da će se grijati i dalje :) No ako je neugodan feeling, stavio bi Spigen Armor i vjerojatno puno manje to osjetio. Važnija mi je zaštita od izgleda tako da ću vjerojatno tu masku uzeti...

 

Od igrica jedino što igram je 8bp by Miniclip. No to nije tako grafički zahtjevna igra i mislim da ne bi trebalo utjecati na pregrijavanje...

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2020 11:23 (matrix777).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Evo samo da vam kazem da sam trenutno na 41% baterije ili ti ga 

5h i 30min SoTa

Iznenađen sam 

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Mitohondri kaže...

htio bih naletiti na neko staklo koje 100% pokriva zakrivljenje ekrane, tako da trazim dalje

 ima RhinoShield

5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
ministar kaže...
Mitohondri kaže...

htio bih naletiti na neko staklo koje 100% pokriva zakrivljenje ekrane, tako da trazim dalje

 ima RhinoShield

cini mi se da je to folija a ne staklo.

 

folije sam nasao vise nijh da prekrivaju cijeli ekran, medutim na njima se vrlo brzo pojavljuju ogrebotine

 

hvala, imaju dosta drugih zanimljivih proizvoda za probat 

www.youtube.com/TerabitTV
6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Zec_94 kaže...

Evo samo da vam kazem da sam trenutno na 41% baterije ili ti ga 

5h i 30min SoTa

Iznenađen sam 

 ma kak?

 

daj neki screen shot i napisi jesi sta podesavao i kako koristis mobitel

 

s obzirom koliko ljudi tu pisu svasta da im baterija ne traje ni pola dana, nece ti nitko vjerovati na rijec

 

pogle kak su gore ljudi napisali ukratko kaj imaju popaljeno i kak koriste mobac, i stavili ocitovanje baterij

 

inace ne vidim nista lose u 27h trajanje baterija i 5h S0T sa 120Hz ekranom, kao sto je gore netko napisao

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
3dfx kaže...
Zec_94 kaže...

Evo samo da vam kazem da sam trenutno na 41% baterije ili ti ga 

5h i 30min SoTa

Iznenađen sam 

 ma kak?

 

daj neki screen shot i napisi jesi sta podesavao i kako koristis mobitel

 

s obzirom koliko ljudi tu pisu svasta da im baterija ne traje ni pola dana, nece ti nitko vjerovati na rijec

 

pogle kak su gore ljudi napisali ukratko kaj imaju popaljeno i kak koriste mobac, i stavili ocitovanje baterij

 

inace ne vidim nista lose u 27h trajanje baterija i 5h S0T sa 120Hz ekranom, kao sto je gore netko napisao

 

 

 Od opcija imam dark mode, 120hz ekran

Nacin baterije je optimiziran

Prilagodljiva svjetlina

Mob sam inace stavljao 2 puta na dan puniti a jucer evo samo jednom. Mozda bi jos vise izguro da nisam zaspao 

6 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Zec_94 kaže...

 

 

 Od opcija imam dark mode, 120hz ekran

Nacin baterije je optimiziran

Prilagodljiva svjetlina

Mob sam inace stavljao 2 puta na dan puniti a jucer evo samo jednom. Mozda bi jos vise izguro da nisam zaspao 

 pa to je stvarno fantasticno.

 

koji model imas S20 plus?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
3dfx kaže...
Zec_94 kaže...

 

 

 Od opcija imam dark mode, 120hz ekran

Nacin baterije je optimiziran

Prilagodljiva svjetlina

Mob sam inace stavljao 2 puta na dan puniti a jucer evo samo jednom. Mozda bi jos vise izguro da nisam zaspao 

 pa to je stvarno fantasticno.

 

koji model imas S20 plus?

 Imam S20 

Vidit cu danas kako ce se ponasat baterija pa cu se javit.

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Zec_94 kaže...
3dfx kaže...
Zec_94 kaže...

Evo samo da vam kazem da sam trenutno na 41% baterije ili ti ga 

5h i 30min SoTa

Iznenađen sam 

 ma kak?

 

daj neki screen shot i napisi jesi sta podesavao i kako koristis mobitel

 

s obzirom koliko ljudi tu pisu svasta da im baterija ne traje ni pola dana, nece ti nitko vjerovati na rijec

 

pogle kak su gore ljudi napisali ukratko kaj imaju popaljeno i kak koriste mobac, i stavili ocitovanje baterij

 

inace ne vidim nista lose u 27h trajanje baterija i 5h S0T sa 120Hz ekranom, kao sto je gore netko napisao

 

 

 Od opcija imam dark mode, 120hz ekran

Nacin baterije je optimiziran

Prilagodljiva svjetlina

Mob sam inace stavljao 2 puta na dan puniti a jucer evo samo jednom. Mozda bi jos vise izguro da nisam zaspao 

 a što se promijenilo u odnosu kada ti je baterija bila loša?

neki update? ili samo od sebe?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
digitall kaže...
Zec_94 kaže...
3dfx kaže...
Zec_94 kaže...

Evo samo da vam kazem da sam trenutno na 41% baterije ili ti ga 

5h i 30min SoTa

Iznenađen sam 

 ma kak?

 

daj neki screen shot i napisi jesi sta podesavao i kako koristis mobitel

 

s obzirom koliko ljudi tu pisu svasta da im baterija ne traje ni pola dana, nece ti nitko vjerovati na rijec

 

pogle kak su gore ljudi napisali ukratko kaj imaju popaljeno i kak koriste mobac, i stavili ocitovanje baterij

 

inace ne vidim nista lose u 27h trajanje baterija i 5h S0T sa 120Hz ekranom, kao sto je gore netko napisao

 

 

 Od opcija imam dark mode, 120hz ekran

Nacin baterije je optimiziran

Prilagodljiva svjetlina

Mob sam inace stavljao 2 puta na dan puniti a jucer evo samo jednom. Mozda bi jos vise izguro da nisam zaspao 

 a što se promijenilo u odnosu kada ti je baterija bila loša?

neki update? ili samo od sebe?

 Pa ja bi prije rekao da je sam od sebe jer update nije imao nikakvog ucinka a i kad pogledas update nigdje ne pise za bateriju.

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

instaliraj neku drugu app za SOT, jer ovdje ti prikazuje u zadnjih 24 sata a ne nakon zadnjeg punjenja, to sta si naveo nema sanse da je istina sa svim zivim pogasenim na tom mobitelu a kamoli tek na 120hz... preracunao si se negdje.

 

a i tu je youtube, gdje si mogao svjetlinu zaslona staviti na 20,  30% i tako gledati i nabijati sot. ima tu puno toga al taj sot sa 50% baterije nema sanse. Takav sot mozes dobit kad sve pogasis i baterija je na 3%.

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S20/S20+
Zec_94 kaže...
3dfx kaže...
Zec_94 kaže...

Evo samo da vam kazem da sam trenutno na 41% baterije ili ti ga 

5h i 30min SoTa

Iznenađen sam 

 ma kak?

 

daj neki screen shot i napisi jesi sta podesavao i kako koristis mobitel

 

s obzirom koliko ljudi tu pisu svasta da im baterija ne traje ni pola dana, nece ti nitko vjerovati na rijec

 

pogle kak su gore ljudi napisali ukratko kaj imaju popaljeno i kak koriste mobac, i stavili ocitovanje baterij

 

inace ne vidim nista lose u 27h trajanje baterija i 5h S0T sa 120Hz ekranom, kao sto je gore netko napisao

 

 

 Od opcija imam dark mode, 120hz ekran

Nacin baterije je optimiziran

Prilagodljiva svjetlina

Mob sam inace stavljao 2 puta na dan puniti a jucer evo samo jednom. Mozda bi jos vise izguro da nisam zaspao 

krivo gledas.

 

pogledaj graf, prikazuje ti statistiku za 1.9. samo, a tu si ga punio na 100% oko 11h

ne valja taj samsung pregled potrosnje baterije, skini si dedicirani app za to

 

meni na S20+ maksimalno sto sam dobio je od 0% do 100% 27sati i 5+ sati SoT

 

ne moze bolje Samsung od toga, bez da brises sve moguce procese, koristits dark mode, 60Hz FHD i jos stosta nesto namjestas da bi imao 6-7h SoT unutar recimo 24h trajanja baterije 

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 13:58 (Mitohondri).
16 godina
offline
Samsung Galaxy S20/S20+

Ja na 120Hz od zadnjeg updatea dobijem bez problema 5h SoT-a i uvijek lagano preko 24h od zadnjeg punjenja.

 

Naravno da uvijek može bolje, ali daleko od toga da sam nezadovoljan.

 

120Hz mi je toliko bolji od 60Hz da ću bez problema žrtvovati SoT.

 

Što se zagrijavanja tiče, mobitel bude topliji kod punjenja i to je to, od ostalih aktivnosti koje koristim poput gledanja YT-a, slušanja glazbe, Facebooka, Wappa, snimanja i slikanja nema ni trunke zagrijavanja.

 

Imam S20+

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
3 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice