Samsung Galaxy S10/S10+

poruka: 2.250
|
čitano: 600.962
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
john142 kaže...
x360gamer kaže...
Jesu možda popravili situaciju s tipkovnicom?
Naime, nešto loše registrira od updata na Android 11.
Imam geste uključene - povlačenje s dna ekrana back/home/multi i kad je tipkovnica na ekranu, umjesto da ode nazad, povučem neko slovo.
Do Androida 11 nikad problema, a vidio sam da se i drugi žale na isto. Nevjerojatno da to nisu već mjesecima popravili.

 Evo bas isprobao, da, lupi slovo ili razmak. Do sada nisam obracao paznju na to posto mi je One hand operation+ daleko prakticnije koristiti on gesti dolje.

3.1 je popravio preklapanje teksta kod logina u neke apk ali Nice Lock vise od 1.5mj ne radi cijeli. Sto se tice edge light ocito mozemo zaboraviti na rad kao i kod a10.

 Da, već sam i zaboravio da su ubili edge.

Stvarno katastrofa. Ne znam što Samsung radi, od novih uređaja koji su downgrade u odnosu na stare, do novog updata koji je također za mene debeli downgrade

13 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

U kojem smislu su ubili edge?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
SHELBY_09 kaže...
Tko nije instalirao zadnji update (OneUI 3.1), neka pričeka. Na s10e je baterija opet ocajna. Prije ovog je bila poprilicno dobra...

 Ja sam na S10e stavio 1 February prije 2 il 3 tjedna i baterija je bila ocajno losa, al sam ju ispraznio do kraja i napunio na 100% i bila je cak i ok, a sad sa 1 March mi se cini da je ok, a nisam ga praznio do kraja i napunio. Al sve u svemu mislim da mi je najdulje trajala baterija kad sam updejto na A11, 1 January, tada se nisam mogao pozalit na potrosnju jer je najdulje trajao tako, a inace pazim na to jako. Al ok je zasad, al moglo bi i bolje.

 

Jedino ta kamera me zivcira kaj nema efekt okvira dok okine sliku. Na A10 je bilo i to mi je odgovaralo.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Ne znam. Meni geste rade i u porukama i u tražilici na mobitelu i na internetu. Samsungova tipkovnica. Zato ja ni ne volim svašta trpati na mob, pa ne radi ovo, ne radi ono. Ovako je najbolje kad sve radi.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
1samek kaže...

U kojem smislu su ubili edge?

 Nema više svijetla obavijesti dok dođe notifikacija i zaslon je isključen. Skroz glup potez. 

Oldy kaže...
Ne znam. Meni geste rade i u porukama i u tražilici na mobitelu i na internetu. Samsungova tipkovnica. Zato ja ni ne volim svašta trpati na mob, pa ne radi ovo, ne radi ono. Ovako je najbolje kad sve radi.

 Rade geste, ali ne u kombinaciji s Gboard.

A to do novog updata nije bilo. S Samsung tipkovnicom mi radi sve kao i prije s Gboard. Problem je da Samsungova nema neke opcije koje Gboard ima. A i Gboard je aplikacija koju 1. Skidam na bilo koji uređaj. Od svog prvog Androida ju koristim i stvarno je perfektna.

Glavne prednosti nad Samsung keyboard - pisanje na više jezika. Pišem klizanjem i često malo hrvatski, malo eng, malo miješani koristim. Na Samsung mogu samo jedan jezik, ako želim da mi klizanje radi kako treba i predviđa što sam htio napisati.

Još veći problem da pisanjem klizanjem Gboard automatski stavlja razmak između željene riječi, a na Samsungovoj moram svaki put pritisnuti space, inače su riječi spojene. 

5 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Edge ligh. radi na zakljucanom zaslonu kao i prije. Problem je sto tako radi i na otkljucanom zaslonu zato sto su notif. objedinili u jednu grupu (vise nije odvojeno podesavanje za zakljucani i otkljucani zaslon) pa vise nema popup kada dodje poruka na otkljucanom zaslonu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Tako je. Znači, ne želim da mi radi na otključanom, jer iritira. Samo na zaključanom, kao i prije. Nije mi razuman potez izgubiti opcije.
5 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Upravo to, zasto maknuti dobre funkcije? Ostavi korisniku kao opciju pa neka si podesi kako mu odgovara...ali ne, oni znaju...

 

Ili recimo sat na zakljucanom zaslonu, zasto mora biti tako nisko? Na srecu postoji Nice lock i opcija da ga pomaknem. Steta sto jos uvijek ne radi task changer posto je daleko bolji od ovoga na OneUi.

Mene samo zanima kakve kontrole prolazi zavrsni OneUi kada ja kao korisnik u nekoliko minuta vidim sto ne valja, ne radi ili je losije.

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
john142 kaže...

Upravo to, zasto maknuti dobre funkcije? Ostavi korisniku kao opciju pa neka si podesi kako mu odgovara...ali ne, oni znaju...

 

Ili recimo sat na zakljucanom zaslonu, zasto mora biti tako nisko? Na srecu postoji Nice lock i opcija da ga pomaknem. Steta sto jos uvijek ne radi task changer posto je daleko bolji od ovoga na OneUi.

Mene samo zanima kakve kontrole prolazi zavrsni OneUi kada ja kao korisnik u nekoliko minuta vidim sto ne valja, ne radi ili je losije.

"task changer" je integriran u "home up" po novome

5 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Hvala za info :)

Nisam znao da su ga premjestili....uglavnom, isprobao Home up ali Task ne radi.

 

EDIT:

Posto koristim Nova launcher potrebno je vratiti se na OneUi pa ponovo na Nova l. i tek onda proradi Task mada je stari bio daleko bolji.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 12:59 (john142).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
X360gamer, a možda bi i Google morao updateati Gboard koji put.
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.3.2021 16:39 (Oldy).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Dobili novi update od 800 i nesta mb ? 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
INKOGNITO3 kaže...

Dobili novi update od 800 i nesta mb ? 

 Ja jučer dobio od 200-300mb za 1.2.2021 G973FXXS9EUB1

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
12 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Ovo dobio

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
INKOGNITO3 kaže...

Ovo dobio

 Pa vi ste svi daleko ispred mene :( 


Pitanjce za sve ovdje, imam sumnju da imam logera na telefonu, no recimo APP nema nigdje, pa me zanima dali je moguće kao na Windowsima da ili uleti ili da ga netko fizički "instalira" i da ga se ne može nać na normalan način?

 

 

EDIT
Na koji način doć do hard reseta? dakle što god probam  ne ulazi mi u recovery mode.

EDIT2
Rješeno, jedino mi je ovo pomoglo
1. Turn off the device.

2. Connect to the PC via USB and wait until you see charging screen.
3. Press and hold Volume Up, Bixby and Power button at once.
4. When the Samsung Galaxy S10 logo appears, leave the power button and keep holding the volume up and Bixby buttons till the time you go into Recovery Mode. 
Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 13:46 (kruskar).
3 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
kruskar kaže...
INKOGNITO3 kaže...

Ovo dobio

 Pa vi ste svi daleko ispred mene :( 


Pitanjce za sve ovdje, imam sumnju da imam logera na telefonu, no recimo APP nema nigdje, pa me zanima dali je moguće kao na Windowsima da ili uleti ili da ga netko fizički "instalira" i da ga se ne može nać na normalan način?

 

 

EDIT
Na koji način doć do hard reseta? dakle što god probam  ne ulazi mi u recovery mode.

 Mobitel mora biti spojen preko USB-a na nešto, punjač ili komp i onda procedura za ulazak u recovery pomaže. 

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Od jutros imam jedan problem u zvuku aplikacije facebook.. Dakle, kada lajkam statuse, zvuk je iritirano glasan, nenormalno pojacan iako su svi zvukovi u kontroli glasnoce podeseni na nekih 20-30%, svi. Ne mogu da ga uopće kontrolišem već je stalno na max.

Rjesenje bi bilo ne lajkati ili iskljuciti tonove 😁

A sad bez zeze - kako da ovo rijesim?

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Denyken kaže...

Od jutros imam jedan problem u zvuku aplikacije facebook.. Dakle, kada lajkam statuse, zvuk je iritirano glasan, nenormalno pojacan iako su svi zvukovi u kontroli glasnoce podeseni na nekih 20-30%, svi. Ne mogu da ga uopće kontrolišem već je stalno na max.

Rjesenje bi bilo ne lajkati ili iskljuciti tonove 😁

A sad bez zeze - kako da ovo rijesim?

 Tako je i meni bilo u messengeru (FB), a rješeno je updateom aplikacije. Nikako drugačije ne ide.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Kod mene isti problem.
Cini se da treba cekati update.
Gale
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Kod mene isti problem.
Cini se da treba cekati update.
Gale
9 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

jučer je meni ponudilo update groz google play store, i sad je ok

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Update 1. travnja.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+
Kako izbrisati listu aplikacija koje sam koristio iz Zbirke Google Play?

Samsung Galaxy S10 SM-G973F, Android 11, One UI 3.1. Google Play Store 25.4.20-21.

https://i.postimg.cc/JzrrFxk2/1.png


Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Mandak kaže...
Kako izbrisati listu aplikacija koje sam koristio iz Zbirke Google Play?

Samsung Galaxy S10 SM-G973F, Android 11, One UI 3.1. Google Play Store 25.4.20-21.

https://i.postimg.cc/JzrrFxk2/1.png


 Trebao bi pored "Instaliraj" imat X. Probati promijeniti jezik ili font??

15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
Pinjossi kaže...
Mandak kaže...
Kako izbrisati listu aplikacija koje sam koristio iz Zbirke Google Play?

Samsung Galaxy S10 SM-G973F, Android 11, One UI 3.1. Google Play Store 25.4.20-21.

https://i.postimg.cc/JzrrFxk2/1.png


 Trebao bi pored "Instaliraj" imat X. Probati promijeniti jezik ili font??

 Probao, ali ne radi. Jedino s drugim korisničkim računom ovaj problem nestaje, ali mi to nema smisla. I s drugim korisničkim računom bit će aplikacija koje ću deinstalirati i to može ići u nedogled. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.5.2021 10:31 (Mandak).
15 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Riješio problem. Otišao u Postavke > Aplikacije > Google Play Store > Prisilno zaustavi > Pohrana > Obriši podatke, izašao iz toga, zatim sam otvorio Usluge za Google Play > Prisilno zaustavi > Pohrana > Uprav. memorijom, izašao iz toga, restartao telefon i to je to.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Na SM-G973F imam instaliranu najnoviju verziju Androida koji je rootan. Umjesto You Tube imam instaliran You Tube Vanced. Iako sam u Trgovina Google Play u Postavkama namjestio da se aplikacije ne ažuriraju automatski, dogodi se da mi Trgovina Google Play ažurira Na You Tube.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Problem riješen. Instalirao You Tube Vanced bez root.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Samsung Galaxy S10/S10+

Imam S10e, istekla gara u 6. mj. Dvoumio sam se nosit na servis il ne, na kraju nisam i sad mi je žao. Naime mob već neko dulje vrijeme zeza type C port, moram jako puno kabel namještat za punjenje, pa odspajat, spajat pa s jedne strane, s druge strane okretat kabel. Kad je upaljen fast charging onda je još gore. Većinom je to original punjač i kabel, imam i novi isti, opet isto, probano sa raznim kabelima i punjačima, uvijek isti problem.

 

E sad dal netko zna kolko se kreće cijena popravka type C porta, ili bi bilo pametnije da si uzmem fast wireless charging pad?

 

Tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S10/S10+
DiRT kaže...

Imam S10e, istekla gara u 6. mj. Dvoumio sam se nosit na servis il ne, na kraju nisam i sad mi je žao. Naime mob već neko dulje vrijeme zeza type C port, moram jako puno kabel namještat za punjenje, pa odspajat, spajat pa s jedne strane, s druge strane okretat kabel. Kad je upaljen fast charging onda je još gore. Većinom je to original punjač i kabel, imam i novi isti, opet isto, probano sa raznim kabelima i punjačima, uvijek isti problem.

 

E sad dal netko zna kolko se kreće cijena popravka type C porta, ili bi bilo pametnije da si uzmem fast wireless charging pad?

 

Tnx

 Prije svega uzmi i očisti utor c porta. Osobno ih čistim na način da prvo ugasim uređaj i dalje bumbačicom povadim sva ta go*anca koja se skupe. Meni na s10 starom godinu i cca 8mjeseci je port pun svakakvih go*ana i isti problem se počeo događat, uzeo očistio na navedeni način i sve je uredu.

Gdje prestaju rijeći tu počinje glazba
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice