Samsung Galaxy S III - Rasprava

poruka: 12.184
|
čitano: 3.586.701
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pozdrav svima,

da dignem malo temu iz mrtvih.

 

CM14, iliti Android 7.0 Nougat dolazi na nasu masinu :D

 

Bas me zanima kako ce sve to funkcionirati...

Moj PC  
4 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Jedno pitanje, koje ima konkretno veze s ovim modelom, ali vjerojatno je više općenito. Znači frendu je S3 zaključan i on bi ga htio dekodirat. Nakon toga bi ga rootao i stavio nemam pojma koji OS, ili što već. E sad njega brine postoji li šansa da mu se nakon instaliranja novog os-a mob opet zaključa?
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
kbenzema kaže...
Jedno pitanje, koje ima konkretno veze s ovim modelom, ali vjerojatno je više općenito. Znači frendu je S3 zaključan i on bi ga htio dekodirat. Nakon toga bi ga rootao i stavio nemam pojma koji OS, ili što već. E sad njega brine postoji li šansa da mu se nakon instaliranja novog os-a mob opet zaključa?

 Nebi trebalo. To misli platiti dekodiranje? Neka proba sa https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spocky.galaxsimunlock&hl=hr. Ovo mu je besplatna opcija koja sigurno radi. Probaj pa javi.

13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Jeli valja što HYPER-ROM 4.4.4. ? Žena ima već dugo Neat rom zadnja verzija koji je Android 4.3. Malo gledam na XDA i s obzirom da bi ona radije zadržala samsungov izgled možda bi joj taj 4.4.4. Hyper rom stavio ako radi fluidno mada ću još vidit dali ju uspijem nagovorit na čisti android, recimo CM.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Chome kaže...

Jeli valja što HYPER-ROM 4.4.4. ? Žena ima već dugo Neat rom zadnja verzija koji je Android 4.3. Malo gledam na XDA i s obzirom da bi ona radije zadržala samsungov izgled možda bi joj taj 4.4.4. Hyper rom stavio ako radi fluidno mada ću još vidit dali ju uspijem nagovorit na čisti android, recimo CM.

 Meni su zadnje dvije verzije jako loše. Lockscreen nije stock nego je nekakva imitacija CM. Mix Grace UX sa Note 7 i CM. Nisam nešto prezadovoljan. Od stock Samsung ROM-ova, Eclipse je odličan, isto 4.4.4 KitKat. Ja sam trenutno na CM13 i prezadovoljan sam. Do prije par dana sam imao snapshot, ali sam se jučer vratio na Nightly da vidim kakvo je stanje i ja sam prezadovoljan. U kombinaciji sa Boeffla kernelom, to je to. CM je miljama daleko što se tiče multitaskinga. Samsungov UI je pretežak za ovih 1GB RAM i vrlo često se UI osvježava i štuca. 

10 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

^ Je li kamera puno lošija nego na stocku?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Yo Momma kaže...

^ Je li kamera puno lošija nego na stocku?

 Ja ne vidim neku razliku. Meni je za moje potrebe i više nego dobra.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Na kojem si cm 13 jer ih ima more pa ne znam koji da stavim

8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Na kojem si cm 13 jer ih ima more pa ne znam koji da stavim

13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Jeli CM13 ima mogućnost "swipe to call" kao na samsung romu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
RhckTeam kaže...
Chome kaže...

Jeli valja što HYPER-ROM 4.4.4. ? Žena ima već dugo Neat rom zadnja verzija koji je Android 4.3. Malo gledam na XDA i s obzirom da bi ona radije zadržala samsungov izgled možda bi joj taj 4.4.4. Hyper rom stavio ako radi fluidno mada ću još vidit dali ju uspijem nagovorit na čisti android, recimo CM.

 Meni su zadnje dvije verzije jako loše. Lockscreen nije stock nego je nekakva imitacija CM. Mix Grace UX sa Note 7 i CM. Nisam nešto prezadovoljan. Od stock Samsung ROM-ova, Eclipse je odličan, isto 4.4.4 KitKat. Ja sam trenutno na CM13 i prezadovoljan sam. Do prije par dana sam imao snapshot, ali sam se jučer vratio na Nightly da vidim kakvo je stanje i ja sam prezadovoljan. U kombinaciji sa Boeffla kernelom, to je to. CM je miljama daleko što se tiče multitaskinga. Samsungov UI je pretežak za ovih 1GB RAM i vrlo često se UI osvježava i štuca. 

 

može kakav link, na xda ima svakojakoh cm 13 romova

 

pozdrav

13 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Što je sa HW+ decodingom na CM13? Piše da ne radi. Jeli to riješeno ili?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Chome kaže...

Što je sa HW+ decodingom na CM13? Piše da ne radi. Jeli to riješeno ili?

 HW+ ne radi na CM13, a HW mislim da radi samo na x264 videozapisima. Koristi draga snapshot verziju 2016-08-20

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
11 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

decki, jel moze u u Samsung Galaxy Grand I9082 ici baterija od s3???

 

svaka pomoc dobrodosla 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

jel ima tko kakvu bateriju za s3 za poklonit da mu netreba a da je ispravna

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
GSP kaže...

jel ima tko kakvu bateriju za s3 za poklonit da mu netreba a da je ispravna

 Imam ja :)

9 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Imam jedan S3 na kojem ne radi wifi, a nije ga moguće ni vratit na tvorničke postavke. Pokušavam preko kiesa napravit Emergency firmware recovery. Kad otvorim tu opciju, ne vidi mi uređaj pa sam stisnuo na opciju Emergency recovery using recovery cable te me on nakon toga traži kod koji je prethodno korišten na tom računalu. Koji bi to kod trebao biti ako netko zna?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
kbenzema kaže...

Imam jedan S3 na kojem ne radi wifi, a nije ga moguće ni vratit na tvorničke postavke. Pokušavam preko kiesa napravit Emergency firmware recovery. Kad otvorim tu opciju, ne vidi mi uređaj pa sam stisnuo na opciju Emergency recovery using recovery cable te me on nakon toga traži kod koji je prethodno korišten na tom računalu. Koji bi to kod trebao biti ako netko zna?

 Flash Odinom zadnji stock firmware.

morrisoN
7 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

--pobrisano--

nema vec duze vrijeme odgovora na upit..

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.1.2017 5:57 (DataX).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

moram napisati novi post jer je prosli trebao biti o necem sasvim petom sto sam krivo shvatio.

 

po pitanju lollipop Rom/-a za sG3 skinuo sam po preporuci jednog forumasa ARCHIDroid_V3.1.5-i9300.

kad pogledam on ima preko 700MB, u njemu je i (datoteka_archidroid) i gapps, root, kernel ???

 

nije mi jasno kako se to instalira ???

 

Mob sam jucer rootao i nisam imao vremena staviti Rom, a na Sd karicu sam stavio aicp_i9300_n-12.1-NIGHTLY-20170104 i gapps open_gapps-86_64-5.1-stock-20170107. (propisao jos 2015 @RhckTeam)

tu mi nema filozofije a svi pisu na temi da je onaj veliki rom od 700 MB super a nitko ne kaze da li se instalira automatski, treba li se ponovno za njega rootati mob, stavljati njegov kernel, TAr itd..itd...

eto ako netko ima vremena zamolio bih ga za objasnjenje.

 

bitno mi je da je telefon malo fluidniji ali da mi ne pokvari kameru jer SG3 ima kao sto znate i danas jednu od ponajboljih odn. vrhunskih kamera kao i svi Samsung top mobiteli svoga vremena.

 

slikice tog mega packa od rom-a

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 0:00 (DataX).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

pa ako ti je mobitel rootan ...i eventualno ako ima neki custom recovery udjes u to delete all ..format itd delete dalvik bla bla sve za instalaciju novog roma ...i kako flashas softver tako i nakon instalacije softvera preko recoverya flashas gaaps odgovarajuci i kernel...kod kernela dobro pazi da ne flashas krivi jer moze skurit mob (erica youtuberka) je fino flashala krivi kernel na mob i spalila cip  i morala kupit novi ekran

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
sseennoonn kaže...

pa ako ti je mobitel rootan ...i eventualno ako ima neki custom recovery udjes u to delete all ..format itd delete dalvik bla bla sve za instalaciju novog roma ...i kako flashas softver tako i nakon instalacije softvera preko recoverya flashas gaaps odgovarajuci i kernel...kod kernela dobro pazi da ne flashas krivi jer moze skurit mob (erica youtuberka) je fino flashala krivi kernel na mob i spalila cip  i morala kupit novi ekran

koji su k**** onda strpali sve u taj tzv ROm kad je u njemu sve zivo i mrtvo.

ma instalirat cu ja "normalni" Nightly od 230 MB, pa posebno gapps i onda cu vidjeti kakva je kamera, ako ne valja vracam se na 4.3 i fajront s tom zayebancijom.

 

a i da ga skurim, na njuskalu ne mozes dobiti 500kn za taj model od kad su se pojavili ludi Kinezi s ultrajeftinim xiaomi i slicnim mobitelima...

nisu im mobiteli losi za surfanje, igranje ali su im kamere kod tih modela srednje klase blagi uzas...do katastrofa.

samo da mi je jos 1 GB rama kao kod modela i9305 i 4G ne bih nikad pozelio bolji.

 

hvala jos jednom.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2017 0:12 (DataX).
8 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava

Pa ako ti je onda sve u jednom valjda je dosta flashati samo rom i to je to..kao sto se i flasha stock rom koji sadrzi sve...Ja sam prije 2 god imao S3 i nakon xy romova zavrsio na NeatRomu i boeffla kernel ak se doro sjecam i tako je i ostao do prodaje...na resurrection remix romu je mob letio ko zmaj al je baterija trajala duplo krace lol

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
7 godina
protjeran
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
sseennoonn kaže...

Pa ako ti je onda sve u jednom valjda je dosta flashati samo rom i to je to..kao sto se i flasha stock rom koji sadrzi sve...Ja sam prije 2 god imao S3 i nakon xy romova zavrsio na NeatRomu i boeffla kernel ak se doro sjecam i tako je i ostao do prodaje...na resurrection remix romu je mob letio ko zmaj al je baterija trajala duplo krace lol

nasao sam na webu objasnjenje kako se instalira taj ROM.

nije dovoljno samo pokrenuti instalaciju pa ce ti se sve samo utrpati.

no da ne objasnjavam, pise da se kod tog Roma cesto zna rusiti kamera tako da sam odmah odustao od njega.

jos lik (Poljak) napise da skinem kameru s google trgovine ?

da ne bi.

 

tamo su smeca od kamera, on ne konta da SG3 kao i svi bolji mobiteli nema softversku digitalnu stabilizaciju vec elektronsku odn hardversku, a gubitkom stock kamere gubim i kvalitet fotki i videa.

 

zato je baterija i trajala krace jer je mob letio k’o zmaj

16 godina
offline
Samsung Galaxy S III - Rasprava

Da li netko zna kako riješiti problem "UI system error" iliti na hr kaže: "UI sustava greška" ?

Nisam instalirao nove aplikacije, već nakon zadnjeg ažuriranja postojećih mi se javlja ova greška. Nemam nepoznathih 3rd party apps, već samo one poznate.

 

Napravio, Wipe Cache Partition i kasnije Factory reset, nadogradio samo standardne aplikacije i na njima mi javlja tu grešku. Znači nije do 3rd party apps-a.

Obzirom da ne mogu zbrisati standardne aplikacije koje je onda rješenje?

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.1.2017 16:29 (makopos).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
Nisam probao ali drugi kazu ako si azurirao google aplikaciju to se desava.Probaj je deinstalirati ili vrati je na fabricke postavke
10 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
DataX kaže...
sseennoonn kaže...

Pa ako ti je onda sve u jednom valjda je dosta flashati samo rom i to je to..kao sto se i flasha stock rom koji sadrzi sve...Ja sam prije 2 god imao S3 i nakon xy romova zavrsio na NeatRomu i boeffla kernel ak se doro sjecam i tako je i ostao do prodaje...na resurrection remix romu je mob letio ko zmaj al je baterija trajala duplo krace lol

nasao sam na webu objasnjenje kako se instalira taj ROM.

nije dovoljno samo pokrenuti instalaciju pa ce ti se sve samo utrpati.

no da ne objasnjavam, pise da se kod tog Roma cesto zna rusiti kamera tako da sam odmah odustao od njega.

jos lik (Poljak) napise da skinem kameru s google trgovine ?

da ne bi.

 

tamo su smeca od kamera, on ne konta da SG3 kao i svi bolji mobiteli nema softversku digitalnu stabilizaciju vec elektronsku odn hardversku, a gubitkom stock kamere gubim i kvalitet fotki i videa.

 

zato je baterija i trajala krace jer je mob letio k’o zmaj

 

Ili instaliraj rom koji je baziran na stocku pa će i kamera biti stock. Ili instaliraj stock kameru posebno. Npr. tako da je prethodno bekapiraš Titaniumom pa vratiš kad instaliraš rom.

15 godina
online
Samsung Galaxy S III - Rasprava

dobar dan,

evo nakon 3 i pol godine vjernog služenja odlučio sam udahnuti novi život u S3 ...

e sad, zanimao bi me kakav guideline (proslo je vise od 4 godine od kada sam zadnji put rootao mob (X8)  i stavljao custom romove) ... pa ako ima kakva dobra dusa da pomogne....

 

Dva pitanja:

1. da li su ove upute još uvijek točne?

 

http://www.smartphonehrvatska.com/2012/08/14/kako-root-galaxy-s3-tutorijal/

http://www.smartphonehrvatska.com/2012/09/16/jelly-bean-galaxy-s3-tutorijal/

 

2. također, može li preporuka kakvog ROMa ... ne treba mi ništa egzotično ... samo da radi fluidnije os stocka?

 

koliko vidim ovo je dosta popularno na XDA forumu:

 

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/orig-development/official-lineageos-14-1-i9300-t3544531

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Samsung Galaxy S III - Rasprava

evo instalirao  lineageos ... 7.1

 

sad cemo vidjeti kako se ponaša

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S III - Rasprava
BoTiA kaže...

evo instalirao  lineageos ... 7.1

 

sad cemo vidjeti kako se ponaša

 Javi dojmove da znam da li staviti ga dragoj 

LOL: Crobrother MSN: najbrzi@live.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice